░ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje 2 kandydatów do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub w sekretariacie pod nr telefonu 91-382-38-00 ░

POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [15.01.2020, 08:26:56] • Świnoujście

Znieczulica czy emocje opadły?

Znieczulica czy emocje opadły?

fot. Czytelnik

Rok temu na placu Wolności świnoujścianie gromadnie żegnali światełkami prezydenta Gdańska.12 miesięcy po tej tragedii na placu są już tylko światełka.

Był szok i niedowierzanie. Że w tak uroczystym dniu, gdy Polacy jednoczyli się w akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, mogło dojść do takiej tragedii. Po śmierci prezydenta Gdańska mieszkańcy naszego miasta spontaniczne spotkali się na placu Wolności. Byli: prezydent Janusz Żmurkiewicz, radni i urzędnicy miejscy. Zapalano znicze jako symbol pamięci o zamordowanym Pawle Adamowiczu.

Rok po tej tragedii, emocje już najwyraźniej opadły. I chyba niewielu w naszym mieście pamięta o tej śmierci. Na chodniku ustawiono zaledwie kilka zniczy.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 110, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 110

Gość • Czwartek [16.01.2020, 21:41:53] • [IP: 77.88.191.**]

A kim on był dla Swinoujścia ?! Nikim, zwykły człowieczek z różnymi grzeszkami ale z Gdańska - i tyle w temacie.

Gość • Czwartek [16.01.2020, 11:58:49] • [IP: 176.221.123.***]

[16.01.2020, 10:18:45] • [IP: 109.241.63.**] Oczywiście, to był ostatni polak z problemami mieszkaniowymi. Teraz już takich nie ma. A przynajmniej nie protestują.

Gość • Czwartek [16.01.2020, 11:02:23] • [IP: 93.94.190.***]

20:21:29] • [IP: 87.78.224.***] Oj, nie masz fartu a raczej wykształcenia: nie" mea kulpa", lecz" mea culpa".

Gość • Czwartek [16.01.2020, 10:34:30] • [IP: 37.47.176.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [16.01.2020, 10:18:45] • [IP: 109.241.63.**]

"Nie żyje Wojciech" Harry" Dąbrowski. Przez kilka tygodni w namiocie, pod oknami prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza głodował. Wojciech Dąbrowski przez półtora miesiąca mieszkał i protestował przed Urzędem Miejskim w Gdańsku przeciwko eksmisji z lokalu komunalnego, w którym mieszkał razem z chorą żoną." Oto prawdziwy obraz Adamowicza. A kto tęskni za potworami, łapownikami, wrednymi urzędasami?! Kto tęskni za kimkolwiek z PO - Partii Oszustów? Za Amber Gold?! Czy ktoś tu zwariował, że o takiej tęsknocie za złem pisze?! Na Adamowicza był prawdopodobnie wyrok, to go wykonano tak jak to robi mafia, publicznie i dla postrachu. Widocznie nie chciał się dzielić z kim trzeba, lub obawiano się prokuratury i śledztw, jakie miały mieć miejsce w sytuacji posiadania aż tylu mieszkań niewiadomego pochodzenia przez zabitego. Jaka więc znieczulica?

Gość • Czwartek [16.01.2020, 10:02:54] • [IP: 46.170.136.**]

Znieczulica? Ale czyja? Czy autor tekstu i czytelnik byli w Gdańsku na uroczystościach w Katedrze, pewnie nie bo zamieścili by jakieś zdjęcie Takto wygląda Zwyczajna HIPOKRYZJA!!

Gość • Czwartek [16.01.2020, 09:10:49] • [IP: 89.151.34.***]

To nie jest miejsce na czczenie pamięci kombinatora.Wczoraj pani Kudrycka /POKO/ posłużyła się nazwiskiem Adamowicza jako przykład nienawiści przez rząd Polski.To jest HANBA. Totalna użyje wszystkiego do walki politycznej bez umiaru.

Gość • Czwartek [16.01.2020, 08:34:23] • [IP: 178.238.250.**]

Podobno mają być obchodzone cyklicznie, miesięcznice. Każda pod innym mieszkaniem denata.

Gość • Czwartek [16.01.2020, 08:10:10] • [IP: 109.196.114.**]

Wystawcie pomniki wszystkim pomordowanym przez UB i Milicje w czasach komuny a nie stawiacie pomniki ich kontynuatorom takim jak Wałesa Jankowski i wielu innych." oto stary jest kombatant co zaslugi ma wspaniale kiedys z ludem byl pod stocznia noce spedzał w styropianie. ..teraz sie użadzil niezle i ma w dupie robotnikow co dzin kradnie ile wejdzie i nie znosi glosnych krzykow" cala prawda o UW UD PO. Zatkali wam buzie donosami i pieniedzmi wy wielcy obroncy demokracji i po 89 roku komune zmienili tylko w nazwie.Ludzi wyrzuciliscie na bruk zabraliscie im prace i godnosc a swoje dzieci posadziliscie na stanowiskach.Komuchy daly wam mozliwosc kradziezy w zamian za nie patrzenie im na rece a ci obsadzali sady urzedy stanowiska soba i swoimi.Dzis czerwona zaraza wraz z zolniezami sie buntuje bo przywileje im zabieraja.Sedzia komuch dal aplikacje temu kto go popieral a nie temu kto z nim walczyl.Bylem przeciwny PiSiorom do momentu kiedy nie zabrali sie za to szemrane towarzystwo w togach.Powodzenia

Gość • Czwartek [16.01.2020, 07:31:11] • [IP: 192.95.4.***]

Jak ktoś wierzy w śmierć tego żyda, to jest naiwnym frajerem.

Gość • Czwartek [16.01.2020, 07:12:02] • [IP: 188.147.36.***]

Dziwicie się, że ktoś postuluje kult uwikłanego w sprawy prokuratorskie Adamowicza? Żyjemy w erze marszałka Senatu, Grodzkiego, koperta to ma być naturalna droga kariery.

Gość • Czwartek [16.01.2020, 06:30:07] • [IP: 84.74.155.***]

, , JAKIE ŻYCIE TAKA ŚMIERĆ''(cytat)

Gość • Środa [15.01.2020, 21:12:32] • [IP: 185.69.255.**]

Ze Swinoujscia byl?

Gość • Środa [15.01.2020, 20:21:29] • [IP: 87.78.224.***]

Do IP 216 Mea Kulpa...z pod Odessy, przepraszam, masz racje.

Gość • Środa [15.01.2020, 20:17:43] • [IP: 94.254.232.***]

Złodziejstwo to teraz zaszczyt

Gość • Środa [15.01.2020, 20:09:29] • [IP: 2.200.219.***]

Kazdego dnia odchodza nasi bliscy. Jest to nasze osobiste przezycie. Pamietamy zawsze o tych co odeszli i odwiedzamy ich groby- tam jest miejsce na stawianie zniczy. Jestem ciekawa czy zapalacie znicze na grobach waszych rodzicow, znajomych w rocznice ich smierci

Gość • Środa [15.01.2020, 19:08:49] • [IP: 176.221.122.**]

BEZ PRZESADY!!OSTATNIO SLYSZELISMY O PODOBNYCH MORDACH NA MATKACH, OJCACH, DZIECIACH-NADER UCZCIWYCH LUDZIACH I NIKT NAWET NIE WSPOMNI, !!A MY MAMY WSPOMINAC CZLOWIEKA, KTORY SIE NIE ROZLICZYL, WIELE NIEJASNYCH SPRAW ZABRAL ZE SOBA DO GROBU.NA PEWNO SZKODA ZYCIA, ALE DLACZEGO MY MAMY CZCIC TAKIE OSOBY??

Gość • Środa [15.01.2020, 18:39:32] • [IP: 176.221.123.***]

, 17:50:42] • [IP: 164.127.216.***] Jeżeli matka przestrzegała służby to gdzie one były. Kto je nadzorował? Dlaczego musimy" awansować" do statusu VIP-a aby czuć się bezpiecznie?

Gość • Środa [15.01.2020, 18:35:31] • [IP: 178.235.147.***]

te wpisy są żenujące...zapamietaj że jutro może w twojej rodzinie stanie się tragedia??...jak będziesz się czuł. ..jak napiszą to był złodziej...menda i co najbardziej gorszego itd...

Gość • Środa [15.01.2020, 18:32:49] • [IP: 37.47.168.**]

miał siedem mieszkań teraz ma jedno...

Gość • Środa [15.01.2020, 18:32:28] • [IP: 164.127.216.***]

18:13 • 87.78.224.*** Rażący (i zabawny nawet) błąd" z pod" ujawnia niski poziom intelektualny autora tego wpisu, podobnie jak brak interpunkcji oraz stosowanie drastycznych wulgaryzmów połączonych z świętymi Imionami.

Gośćŕi • Środa [15.01.2020, 18:28:43] • [IP: 31.0.85.***]

37 47 190** prawda, też tak myślę od tamtej chwili, dzięki za pozdro

Gość • Środa [15.01.2020, 18:23:08] • [IP: 185.210.39.**]

Adamowicz to przykład jak chciano wykorzystać jego śmierć do walki z pisem. No i... nie udało się znów. Wnioski wyciągnijcie sami kto wam robi wodę z mózgu.

Gość • Środa [15.01.2020, 18:13:13] • [IP: 87.78.224.***]

Typowo Chrzescijanskie, niestety? W Imie Ojca i Syna zajebac skurwysyna. Skad ta nienawisc? Ano ze wschodu z pod Ostendy, bo to zydowscy bolszewicy taka kulture w tym Kraju zasiedlili. Ruski wiedzial co robi goniac tych warcholow.

Gość • Środa [15.01.2020, 17:54:06] • [IP: 80.153.159.**]

Bylo minelo. Po co to rozpamietywac.

Oglądasz 1-25 z 110
■ Odpręża, poprawia nastrój, obniża ciśnienie krwi. Zapewnia właścicielowi codzienną porcję ruchu. To świetny towarzysz i przyjaciel. 17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. Czekamy na zdjęcia Waszych pupilków. Trudno w to uwierzyć, ale w Polsce to święto obchodzimy od 14 lat. To okazja do refleksji nad znaczeniem tego zwierzęcia w naszym życiu, ale też przypomnienia sobie o losie kotów, które straciły dom i potrzebują wsparcia ■ Ewakuacja Liceum! Pięcioro uczniów w szpitalu. Młodzież poczuła się źle po tym jak ktoś rozpylił nieznaną substancję chemiczną ■ Pół miliona na nagrody dla urzędników. Temat nagród wypłacanych przez prezydenta urzędnikom wzbudził duże zainteresowanie mieszkańców Świnoujścia. Na wniosek mieszkańców zwróciliśmy się do Biura Informacji i Konsultacji Społecznych z pytaniem ile te nagrody kosztowały nas mieszkańców. Otrzymaliśmy odpowiedź, że nagrody urzędnicze za 2019 rok wyniosły w sumie 550. 950,00 zł. brutto. ■ Blisko 200 armatorów, którzy zabierali wędkarzy na Bałtyk odejdzie z zawodu. Przyczyną jest wprowadzony od stycznia 2020 r. zakaz połowu dorsza. Właściciele łodzi turystycznych domagają się rekompensat od Rządu, a o wsparcie swoich postulatów poprosili Radnych Województwa Zachodniopomorskiego. Sytuacja jest olbrzymim ciosem dla branży turystycznej, a szczególnie dla takich miejscowości jak Kołobrzeg, Mrzeżyno czy Darłowo. Właśnie tam połowy rekreacyjne były magnesem ściągającym turystów i czynnikiem mocno ożywiającym miejscowe porty. Sytuacja niepokoi Samorząd Województwa Zachodnioporskiego ■ Laboratorium w Berlinie potwierdziło że pacjent z Greifswaldu nie jest zarażony koronawirusem. Berlin dostał próbki i potwierdził że nie jest chory ■ Aneksy do umów trochę nas kosztowały. Promenada historyczna może być gotowa do końca marca? Wykonawca inwestycji złożył wniosek do Urzędu Miasta o wydłużenie terminu zakończenia budowy. Wykonawca inwestycji konsorcjum MCC - Molewski złożył wniosek o wydłużenie terminu zakończenia budowy Promenady Historycznej do końca marca br. ■ Przedszkole na bombie! Kolejny niewypał znaleziony podczas prac budowlanych. Ziemia ujawnia kolejne niewybuchy odkrywane podczas prac budowlanych tym razem na terenie Zakładu Opieki Długoterminowej. Bomba kryła się około 80 metrów od Przedszkola Miejskiego Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi "Tęcza" przy ulicy Bydgoskiej 15. Następnego dnia (środę 22.01.2020) przedszkole funkcjonowało bez zakłóceń, rodzice przyprowadzili rano swoje dzieci. A przed godziną 10.00 saperzy z dziwnowskiego 8. Batalionu Saperów zabezpieczył i zabrał 100-kilogramową bombę. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze ■ Wbrew urzędowej propagandzie w ciągu trzech lat w Świnoujściu zniknęło prawie 100 miejsc parkingowych! Strategia Rozwoju Miasta na lata 2014-2020 dowodzi, że prezydent Janusz Żmurkiewicz, jego zastępcy i naczelnicy powinni natychmiast odejść ze swych stanowisk ■ Do niebezpiecznej sytuacji doszło w piątek około godziny 18.00 na ulicy Chrobrego w Świnoujściu. Ze zbiornika w aucie wyciekało paliwo! Kierowca Skody zaparkował swoje auto w zatoczce ■ Bardzo nietypowe zgłoszenie dotyczące kradzieży mienia otrzymali we wtorkowy wieczór policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu. Jak ustalili funkcjonariusze będący na miejscu zdarzenia, 20-letni mężczyzna oraz jego 22-letni kompan, najpierw wezwali Zespół Ratownictwa Medycznego, a następnie w drodze do szpitala w Świnoujściu, okradli kartkę z jej wyposażenia. Cały proceder wyszedł na jaw w szpitalu, gdy mężczyźni wyszli z karetki. Pod odzieżą 20-letniego mężczyzny ratownicy medyczni dostrzegli farelkę pochodzącą z ich pojazdu służbowego, natomiast jego dwa lata starszy kompan pod kurtką posiadał 20 bandaży ■ Niekończący się problem z wodą pitną w Świnoujściu. Zobacz fotogalerię! ■ PEC sprawdza szczelność rur. Zauważyłeś kolorową wodę – zadzwoń pod 993 ■ Coś płoszy ryby. Okonie szaleją. Wygląda to niesamowicie. Jakby w wodzie powstał jakiś wir. Na Basenie Północnym, tuż przy budynku obsługi mariny rybacy zaobserwowali coś na kształt gejzerów… z ryb ■ W Świnoujściu notorycznie brakuje karetek. Bardzo często rolę ratowników przejmują strażacy, którzy udzielają pierwszej pomocy lub zabezpieczają poszkodowanych do czasu przyjazdu ambulansu. W sobotni wieczór znów zabrakło karetki pogotowia. Tuż po godzinie 22.00 na ulicę Bohaterów Września przy Placu Wolności zajechał wóz strażacki. Poproszono strażaków, ponieważ akurat nie było wolnej karetki, a osoba potrzebująca pomocy nie mogła czekać. Z relacji świadka dowiadujemy się: - Na deptak znowu przyjechali strażacy a nie pogotowie, właśnie komuś pomagają. Na chodniku leżał poszkodowany, strażacy na noszach wnieśli go do środka i czekają ■ Pierwsze dziecko urodzone w 2020 roku w Polsce, przyszło na świat w Świnoujściu!!! ■ Nowy, 2020 rok powitaliśmy przeważnie w domach, na prywatnych imprezach i spotkaniach, w gronie rodziny lub znajomych. Byli jednak i tacy, którzy mimo braku przygotowanego, miejskiego Sylwestra, postanowili wyjść naprzeciw nadchodzącemu 2020. Spotkać ich było można na sylwestrowych spacerach, na ulicach miasta oraz nad morzem. Zmierzając ku plaży część liczyła mimo wszystko na bogatsze niż w centrum fajerwerki. I choć pojedyncze wybuchy słychać było do białego rana, to były one efektem „prywatnej inicjatywy” mieszkańców ■ Dramatyczna sytuacja w szpitalu. Czy oddział wewnętrzny zostanie zamknięty? Trudno sobie wyobrazić szpital bez tego oddziału, a jednak to właśnie on ma dziś największe problemy. Na oddziale wewnętrznym szpitala miejskiego w Świnoujściu pracuje za mało lekarzy! Na oddziale chorób wewnętrznych na stałe pracuje trzech lekarzy (w tym jeden w niepełnym wymiarze). Dodatkowo oddział wspiera czterech internistów, którzy przyjeżdżają tylko na dyżury ■ Policjanci pełniący służbę na terenie miasta Świnoujście interweniowali w dniach od 24 grudnia do 27 grudnia, 73 razy, w tym zawartych jest 9 interwencji domowych. Interwencje policjantów dotyczyły przede wszystkim zakłócania spoczynku nocnego, kradzieży, zdarzeń drogowych, osób bezdomnych a także nieporozumień pomiędzy domownikami - informuje st. post. Kamil Zwierzchowski ■ Joanna Agatowska: 180 milionów długu, które pojawi się w budżecie miasta nie może zostać przez nas zbagatelizowanie. Kredyt zaufania jednak, którym obdarzyli prezydenta mieszkańcy w poprzednich wyborach nakazuje nam zaczekać na realizację planów.Stabilność budżetu jest niewielka, musimy wszyscy mocno postarać się by go nie nadwyrężyć ■ Ryszard Teterycz: "Powinniśmy wystąpić do rządu o zmniejszenie obciążeń miasta skalą wkładu własnego miasta w budowę tunelu!" ■ Góreczny do prezydenta: "obiecywał pan prezydent bezpłatne żłobki...". prezydent do Górecznego: "jeśli chodzi o środki na realizację pana pomysłu, czy się znajdą(?)-odpowiadam: nie znajdą się!" ■ Wiesław G óreczny: "zrzucanie odpowiedzialności za utrzymanie sfery edukacji oraz ochrony zdrowia na samorząd jest niekonstytucyjne!" ■ Wiesław góreczny: "kiedyś miasto dotowało edukację finansowaną przez Państwo, obecnie Państwo dofinansowuje utrzymywane przez samorząd szkoły" ■ Najważniejszym projektem nad którym obradują radni jest propozycja budżetu miasta na rok 2020 ■ Szczegóły ograniczeń ruchu na ulicy Wojska Polskiego. We wtorek 17 grudnia 2019r. wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego na ulicy Wojska Polskiego. Wyłączona z ruchu zostanie połowa ulicy Wojska Polskiego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Siemiradzkiego do skrzyżowania z ulicą Leśmiana ■ Na terenie ogródków działkowych zmarł mężczyzna. 12 grudnia około godziny 8.00 policja otrzymała zgłoszenie, że na działkach, z prawej strony (jadąc w kierunku Gartz), znajduje się mężczyzna. Nie dawał oznak życia. Policjanci wezwali pogotowie. - Zespół ratownictwa nie podejmował żadnych czynności reanimacyjnych. Mężczyzna już nie żył. Był w wieku 60 lat – mówi rzecznik pogotowia Paulina Targaszewska ■ Kolejna beczka z substancją chemiczną wydobyta z dna. Na torze wodnym Szczecin - Świnoujście oprócz obiektów zawierających w sobie materiały wybuchowe znajdowane są również pojemniki ze środkami chemicznymi. Tym razem marynarze 8. Flotylli Obrony Wybrzeża wydobyli pojemnik z nieznaną zawartością, który zostanie zneutralizowany przez wyspecjalizowane pododdziały wojsk chemicznych. Operacja została przeprowadzona w piątek, 13 grudnia ■ Dorota Mikulska traci mandat radnej. Powodem jest, niedozwolone w ustawie o samorządzie łączenie pracy radnego i ławnika sądu ■ Rząd chce zabrać miliony uzdrowiskom. Protest samorządowców. Do tej pory środki z opłaty uzdrowiskowej trafiały do budżetów gmin, które mają status uzdrowiska. Dla Kołobrzegu wyrwa w finansach wyniesie 33 mln zł, w Świnoujściu to ok. 18 mln zł. Brak konsultacji krytykował również prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz – Nie wyobrażam sobie, żeby Świnoujście nie było uzdrowiskiem. Wolałbym, żebyśmy o tym dokumencie dyskutowali, kiedy był tworzony – mówił prezydent ■ Z każdym rokiem wzrasta liczba turystów, którzy chcą zatrzymać się w Świnoujściu. Przybywa liczba miejsc noclegowych w apartamentach. Nie wzrasta natomiast w pokojach gościnnych ■ Nożownik szalał po ulicy Kochanowskiego. Prawdopodobnie groził mieszkańcom! ■ Mordor nadciąga! Strefa płatnego parkowania wkroczy do centrum Świnoujścia ■ 14 za, 6 przeciw, jeden z radnych wstrzymał się od głosu. Projekt objęcia centrum miasta strefą płatnego parkowania ■ Jedni z najbardziej znanych w Polsce i na świecie świnoujścian Elżbieta i Krzysztof Nakliccy ofiarami wypadku. Pani Elżbieta nie żyje, jej mąż walczy o życie w szpitalu ■ Olgierd Geblewicz – „Rząd PiS zabierze pieniądze uzdrowiskom” ■ Całoroczna strefa płatnego parkowania lekiem na deficyt miejsc postojowych? 3,90 złotych za pierwszą godzinę postoju, za drugą - 4,60 zł, za trzecią - 5,50 zł. Dziś radni ustalą wielkość strefy płatnego parkowania oraz stawki, które mają w niej obowiązywać ■ Sposób „budowania po świnoujsku” polega na budowaniu nowych obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących domów, niezgodnie z zatwierdzoną dokumentacją, w sposób zakłócający spokój mieszkańców, wywołujących hałas i zanieczyszczenie, uniemożliwiając korzystanie z istniejących domów zgodnie z ich przeznaczeniem – pisze nasza Czytelniczka ■