POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [15.01.2020, 21:15:56] • Świnoujście

Zebra na jezdni. To jest przejście czy nie? Uwaga – tu może dojść do wypadku!

Zebra na jezdni. To jest przejście czy nie? Uwaga – tu może dojść do wypadku!

fot. Czytelnik

Widoczne na ulicy Piastowskiej przy ogrodzeniu strażackiej remizy pasy na jezdni zachęcają pieszych do bezpiecznego przejścia przez jezdnię. Ale uwaga! Kierowcy nie zwalniają w tym miejscu bo brakuje znaku drogowego oznaczającego przejście dla pieszych. Dla prowadzących auta to znak drogowy stanowi o tym czy przejście w tym miejscu jest. A znaku ani widu… Z sytuacją nie mogą sobie poradzić urzędnicy, bo co zamalują to po pewnym czasie pasy znów się ujawniają.

To miejsce, w którym przejście dla pieszych istniało ale zostało zlikwidowane. Dlatego drogowcy kilkakrotnie próbowali już zamalować.dezorientujące to użytkowników drogi oznakowanie poziome czyli popularną zebrę. Ta zebra jest jednak dziwna bo... uparta niczym jej czworonożny krewniak.

Mamy zatem jedyne w Świnoujściu wyjątkowe przejście z osłem zamiast zebry na nawierzchni. Śmiejemy się oczywiście, ale sytuacja nie jest tak naprawdę śmieszna tylko groźna. Dlatego apelujemy do urzędników o jak najszybsze odszukanie sposobu na zlikwidowanie pasów!
Prosimy zatem mieszkańców o pomysły jak poprawnie zlikwidować namalowane pasy na tym asfalcie.

Czytelnik się zastanawia czy samochód zaparkowany na chodniku stoi prawidłowo? Zapraszamy do dyskusji!

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 34, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 34

HASSANO • Czwartek [16.01.2020, 23:02:01] • [IP: 86.44.100.**]

A Ci jak zaparkowali?

Gość • Czwartek [16.01.2020, 16:21:53] • [IP: 37.47.132.**]

no popatrz popatrz w calym miescie pasy znikają a tu cud jakiś sie pojawiaja na nowo dzwoncie po egzorcyste

Gość • Czwartek [16.01.2020, 16:19:53] • [IP: 216.130.39.**]

Moze i przejcia tam nie ma, ale jako kierowca jesli widze takie pasy i pieszego na nich to nie bede przeciez w niego jechal. A juz sa na nich dzieciaki to nie ma co nawet mowic - jest zebra to dla dzieciaka przejscie. .. proste. A niedaleko jest jeszcze szkola - jasne. .. ale w tych mlodych glowkach czesto brak kontaktu z baza. Jesli przejscia nie ma faktycznie to powiniem byc wniosek o ukaranie odpowiedzialnego za ten stan rzeczy urzedasa.

Sara • Czwartek [16.01.2020, 15:59:13] • [IP: 178.238.245.**]

IP.176.221.122 Zgadzam się w pełni, bo to przejście spełnia swoją rolę a tym wcześniejszym to bardzo mało kto przechodzi bo jego usytuowanie jest pozbawione jakiegokolwiek sensu, Ten, kto podjął taką decyzję może zada sobie to pytanie, dla kogo dokonał zmiany, bo nie wiem jakby się nie wysilał to nawet jeżeli uda się w końcu zamalować te uparte pasy, to i tak tędy większość pieszych będzie przechodziła w tym ja, bo w tym miejscu przechodzę już ponad 30 lat

Gość • Czwartek [16.01.2020, 15:43:43] • [IP: 185.210.38.***]

Dać jednego na godzinę ze szlifierką kątową i po problemie.

Gość • Czwartek [16.01.2020, 15:09:47] • [IP: 31.0.84.**]

Co za brak wyobraźni dupa z ciebie a nie kierowca Słyszysz JESTEŚ IDIOTĄ

Gość • Czwartek [16.01.2020, 14:55:25] • [IP: 80.255.13.*]

a czy to nie jest samochód nauki jazdy ??

ROY • Czwartek [16.01.2020, 13:46:27] • [IP: 83.23.236.***]

Prowokacyjnie stawiam tam samochód aby wywołać dyskusję na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym w Świnoujściu a jest to temat zaniedbany a zarazem ważny tak dla pieszych jak i kierowców

Gość • Czwartek [16.01.2020, 12:33:48] • [IP: 176.221.123.***]

Może i nie ma już pasów, ale nie jest to również miejsce wyznaczone do parkowania, takie miejsce jest zaraz obok :)

Gość • Czwartek [16.01.2020, 11:28:43] • [IP: 176.221.122.***]

To przejście nie powinno być nigdy zlikwidowane tylko przejście obok(wcześniejsze). Tym przejściem najwięcej przechodziło ludzi ponieważ jest ono przedłożeniem wyjścia z deptaku koło Ogólniaka.Kto tak głupio zdecydował?Proszę ponownie rozpatrzyć te decyzje, bo naprawdę zawsze tedy przechodzi dużo ludzi a nawet bym powiedziała wszyscy uczniowie z Mieszka.

Gość • Czwartek [16.01.2020, 10:30:52] • [IP: 85.191.214.**]

No miasto nie ogarnia problemu. Zbyt trudny...? Wyspecjalizowali sie w betonie i wycince?

Gość • Czwartek [16.01.2020, 10:23:47] • [IP: 151.248.62.***]

Najgorzej jest z dziećmi które po tych pasach widmo przechodzą, bo one nie wiedzą że jakiś baran nie podejmuje decyzji o zdarciu tych niby pasów. Dojdzie do tragedii i będzie szukanie winnych i durne teksty typu, , Czy można było zapobiec tragedii, ,

Gość • Czwartek [16.01.2020, 09:45:59] • [IP: 185.210.39.**]

Dziwne, bo na skrzyżowaniu Szkolnej i 11 Listopada oznakowanie zostało skutecznie wypalone

Gość • Czwartek [16.01.2020, 09:42:22] • [IP: 5.173.153.**]

Dojdzie do tragedii będzie tyle mądrości plynelo a kierowca będzie bez winy

Gość • Czwartek [16.01.2020, 08:14:07] • [IP: 5.173.128.**]

Zalać betonem.tego w tym mieście nie brakuje.

Gość 500 + • Czwartek [16.01.2020, 08:13:05] • [IP: 5.174.206.***]

Polać benzyną ekstrakcyjną i podpalić w 5 minut pasy znikną, sposób drugi postawić krzyż drewniany to zaraz mohery się zlecą całym stadem i będzie kocioł niesamowity, kierowcy będą uważać co by nie doszło do żadnego wypadku w tym miejscu...

Anonymous • Czwartek [16.01.2020, 08:02:01] • [IP: 31.0.80.**]

Znowu wałkujecie ten temat. Ile można.

Gość • Czwartek [16.01.2020, 07:58:00] • [IP: 37.47.156.***]

A po cholerę jest straż wiejska? Zlikwidować to to.

Gość • Czwartek [16.01.2020, 07:50:48] • [IP: 77.252.46.***]

Problemy III-go świata.

Gość • Czwartek [16.01.2020, 07:49:11] • [IP: 37.47.177.***]

Zfrezować i uzupełnić asfalt.

Gość • Czwartek [16.01.2020, 07:14:04] • [IP: 178.238.252.***]

Nie jedyne. Przy szkole nr 1 tez jest. Niesmiertelne PRD nie ogarnia...

Gość • Czwartek [16.01.2020, 06:44:45] • [IP: 188.146.153.***]

To jest kpina. .co kilka miesięcy zamalowują czarną farbą... Którą szybko się ściera. Najlepsze jest to że w ciągu dnia przejeżdża tamtędy wiele razy straż miejska i policja i nie reagują !! Bo to zaniedbanie miasta, gdybym to było prywatne to mandaty sypały by się cały czas

Gość • Czwartek [16.01.2020, 06:14:46] • [IP: 94.254.233.*]

zeskrobac!! pomalowali pasy hahahaha przez normalne że się zetrze !!

Gość • Czwartek [16.01.2020, 04:08:57] • [IP: 77.88.191.**]

A na skrzyżowaniu Wojska polskiego z 11 listopada są przejścia dla pieszych czy nie ma? Kto o nich jest poinformowany? Pieszy czy kierujący pojazdem?

Gość • Środa [15.01.2020, 23:50:30] • [IP: 80.245.189.***]

To jest urzędnicze" MAM TO W. .. " tak działa magistrat :_))) a malować to się mogą. .. URZĘDNICZKI a takie coś usuwa się w inny TRWAŁY sposób - cóż, jak zwykle Magistrat pokazał wszystkim gdzie jest Ich miejsce (poza okresem wyborczym)

Oglądasz 1-25 z 34
■ Bardzo nietypowe zgłoszenie dotyczące kradzieży mienia otrzymali we wtorkowy wieczór policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu. Jak ustalili funkcjonariusze będący na miejscu zdarzenia, 20-letni mężczyzna oraz jego 22-letni kompan, najpierw wezwali Zespół Ratownictwa Medycznego, a następnie w drodze do szpitala w Świnoujściu, okradli kartkę z jej wyposażenia. Cały proceder wyszedł na jaw w szpitalu, gdy mężczyźni wyszli z karetki. Pod odzieżą 20-letniego mężczyzny ratownicy medyczni dostrzegli farelkę pochodzącą z ich pojazdu służbowego, natomiast jego dwa lata starszy kompan pod kurtką posiadał 20 bandaży ■ Niekończący się problem z wodą pitną w Świnoujściu. Zobacz fotogalerię! ■ PEC sprawdza szczelność rur. Zauważyłeś kolorową wodę – zadzwoń pod 993 ■ Coś płoszy ryby. Okonie szaleją. Wygląda to niesamowicie. Jakby w wodzie powstał jakiś wir. Na Basenie Północnym, tuż przy budynku obsługi mariny rybacy zaobserwowali coś na kształt gejzerów… z ryb ■ W Świnoujściu notorycznie brakuje karetek. Bardzo często rolę ratowników przejmują strażacy, którzy udzielają pierwszej pomocy lub zabezpieczają poszkodowanych do czasu przyjazdu ambulansu. W sobotni wieczór znów zabrakło karetki pogotowia. Tuż po godzinie 22.00 na ulicę Bohaterów Września przy Placu Wolności zajechał wóz strażacki. Poproszono strażaków, ponieważ akurat nie było wolnej karetki, a osoba potrzebująca pomocy nie mogła czekać. Z relacji świadka dowiadujemy się: - Na deptak znowu przyjechali strażacy a nie pogotowie, właśnie komuś pomagają. Na chodniku leżał poszkodowany, strażacy na noszach wnieśli go do środka i czekają ■ Pierwsze dziecko urodzone w 2020 roku w Polsce, przyszło na świat w Świnoujściu!!! ■ Nowy, 2020 rok powitaliśmy przeważnie w domach, na prywatnych imprezach i spotkaniach, w gronie rodziny lub znajomych. Byli jednak i tacy, którzy mimo braku przygotowanego, miejskiego Sylwestra, postanowili wyjść naprzeciw nadchodzącemu 2020. Spotkać ich było można na sylwestrowych spacerach, na ulicach miasta oraz nad morzem. Zmierzając ku plaży część liczyła mimo wszystko na bogatsze niż w centrum fajerwerki. I choć pojedyncze wybuchy słychać było do białego rana, to były one efektem „prywatnej inicjatywy” mieszkańców ■ Dramatyczna sytuacja w szpitalu. Czy oddział wewnętrzny zostanie zamknięty? Trudno sobie wyobrazić szpital bez tego oddziału, a jednak to właśnie on ma dziś największe problemy. Na oddziale wewnętrznym szpitala miejskiego w Świnoujściu pracuje za mało lekarzy! Na oddziale chorób wewnętrznych na stałe pracuje trzech lekarzy (w tym jeden w niepełnym wymiarze). Dodatkowo oddział wspiera czterech internistów, którzy przyjeżdżają tylko na dyżury ■ Policjanci pełniący służbę na terenie miasta Świnoujście interweniowali w dniach od 24 grudnia do 27 grudnia, 73 razy, w tym zawartych jest 9 interwencji domowych. Interwencje policjantów dotyczyły przede wszystkim zakłócania spoczynku nocnego, kradzieży, zdarzeń drogowych, osób bezdomnych a także nieporozumień pomiędzy domownikami - informuje st. post. Kamil Zwierzchowski ■ Joanna Agatowska: 180 milionów długu, które pojawi się w budżecie miasta nie może zostać przez nas zbagatelizowanie. Kredyt zaufania jednak, którym obdarzyli prezydenta mieszkańcy w poprzednich wyborach nakazuje nam zaczekać na realizację planów.Stabilność budżetu jest niewielka, musimy wszyscy mocno postarać się by go nie nadwyrężyć ■ Ryszard Teterycz: "Powinniśmy wystąpić do rządu o zmniejszenie obciążeń miasta skalą wkładu własnego miasta w budowę tunelu!" ■ Góreczny do prezydenta: "obiecywał pan prezydent bezpłatne żłobki...". prezydent do Górecznego: "jeśli chodzi o środki na realizację pana pomysłu, czy się znajdą(?)-odpowiadam: nie znajdą się!" ■ Wiesław G óreczny: "zrzucanie odpowiedzialności za utrzymanie sfery edukacji oraz ochrony zdrowia na samorząd jest niekonstytucyjne!" ■ Wiesław góreczny: "kiedyś miasto dotowało edukację finansowaną przez Państwo, obecnie Państwo dofinansowuje utrzymywane przez samorząd szkoły" ■ Najważniejszym projektem nad którym obradują radni jest propozycja budżetu miasta na rok 2020 ■ Szczegóły ograniczeń ruchu na ulicy Wojska Polskiego. We wtorek 17 grudnia 2019r. wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego na ulicy Wojska Polskiego. Wyłączona z ruchu zostanie połowa ulicy Wojska Polskiego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Siemiradzkiego do skrzyżowania z ulicą Leśmiana ■ Na terenie ogródków działkowych zmarł mężczyzna. 12 grudnia około godziny 8.00 policja otrzymała zgłoszenie, że na działkach, z prawej strony (jadąc w kierunku Gartz), znajduje się mężczyzna. Nie dawał oznak życia. Policjanci wezwali pogotowie. - Zespół ratownictwa nie podejmował żadnych czynności reanimacyjnych. Mężczyzna już nie żył. Był w wieku 60 lat – mówi rzecznik pogotowia Paulina Targaszewska ■ Kolejna beczka z substancją chemiczną wydobyta z dna. Na torze wodnym Szczecin - Świnoujście oprócz obiektów zawierających w sobie materiały wybuchowe znajdowane są również pojemniki ze środkami chemicznymi. Tym razem marynarze 8. Flotylli Obrony Wybrzeża wydobyli pojemnik z nieznaną zawartością, który zostanie zneutralizowany przez wyspecjalizowane pododdziały wojsk chemicznych. Operacja została przeprowadzona w piątek, 13 grudnia ■ Dorota Mikulska traci mandat radnej. Powodem jest, niedozwolone w ustawie o samorządzie łączenie pracy radnego i ławnika sądu ■ Rząd chce zabrać miliony uzdrowiskom. Protest samorządowców. Do tej pory środki z opłaty uzdrowiskowej trafiały do budżetów gmin, które mają status uzdrowiska. Dla Kołobrzegu wyrwa w finansach wyniesie 33 mln zł, w Świnoujściu to ok. 18 mln zł. Brak konsultacji krytykował również prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz – Nie wyobrażam sobie, żeby Świnoujście nie było uzdrowiskiem. Wolałbym, żebyśmy o tym dokumencie dyskutowali, kiedy był tworzony – mówił prezydent ■ Z każdym rokiem wzrasta liczba turystów, którzy chcą zatrzymać się w Świnoujściu. Przybywa liczba miejsc noclegowych w apartamentach. Nie wzrasta natomiast w pokojach gościnnych ■ Nożownik szalał po ulicy Kochanowskiego. Prawdopodobnie groził mieszkańcom! ■ Mordor nadciąga! Strefa płatnego parkowania wkroczy do centrum Świnoujścia ■ 14 za, 6 przeciw, jeden z radnych wstrzymał się od głosu. Projekt objęcia centrum miasta strefą płatnego parkowania ■ Jedni z najbardziej znanych w Polsce i na świecie świnoujścian Elżbieta i Krzysztof Nakliccy ofiarami wypadku. Pani Elżbieta nie żyje, jej mąż walczy o życie w szpitalu ■ Olgierd Geblewicz – „Rząd PiS zabierze pieniądze uzdrowiskom” ■ Całoroczna strefa płatnego parkowania lekiem na deficyt miejsc postojowych? 3,90 złotych za pierwszą godzinę postoju, za drugą - 4,60 zł, za trzecią - 5,50 zł. Dziś radni ustalą wielkość strefy płatnego parkowania oraz stawki, które mają w niej obowiązywać ■ Sposób „budowania po świnoujsku” polega na budowaniu nowych obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących domów, niezgodnie z zatwierdzoną dokumentacją, w sposób zakłócający spokój mieszkańców, wywołujących hałas i zanieczyszczenie, uniemożliwiając korzystanie z istniejących domów zgodnie z ich przeznaczeniem – pisze nasza Czytelniczka ■