POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [16.01.2020, 14:07:42] • Świnoujście

Akademia Młodego Medyka. Jak opiekować się pacjentem

Akademia Młodego Medyka. Jak opiekować się pacjentem

fot. Szpital Miejski im. Jana Garduły

Podczas kolejnych zajęć drugiej już edycji Akademii Młodego Medyka, tym razem młodzi studenci pozwali szczegóły opieki nad pacjentem. Wykład poprowadziła Wiesława Kosińska, pielęgniarka Oddziału Wewnętrznego. Młodzież miała także okazję poznać procedury obowiązujące na bloku operacyjnym, zwiedzić salę porodową, oddział neonatologiczny, gabinet gastroskopii i izbę przyjęć.

Akademia Młodego Medyka to projekt Wydziału Ekonomii i Nauk o Zdrowiu w Świnoujściu Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu. Stwarza możliwość zdobywania wiedzy, rozwijania pasji i swoich zainteresowań. Oferta skierowana jest do dzieci w wieku 12 – 16 lat. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne, a same zajęcia są podzielone na wykłady i zajęcia praktyczne m.in. w świnoujskim szpitalu, który pełni rolę organizatora zajęć od strony merytorycznej.

Akademia Młodego Medyka. Jak opiekować się pacjentem

fot. Szpital Miejski im. Jana Garduły

W trosce o zapewnienie intymności, w roli pacjenta tym razem wystąpił miś, który jeszcze tego samego dnia został wylicytowany na WOŚP-owej aukcji Kram Rzeczy Dziwnych. Nad przygotowaniem zajęć czuwały: Wiesława Kosińska, Aneta Kamińska, Mirosława Golczak i Krystyna Dolata.

Akademia Młodego Medyka. Jak opiekować się pacjentem

fot. Szpital Miejski im. Jana Garduły


Agnieszka Natorska
Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu


komentarzy: 12, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-12 z 12

Gość • Piątek [17.01.2020, 10:46:01] • [IP: 176.221.122.**]

Jak zaopiekować się pacjentem? wyznaczyć mu termin do lekarza specjalisty za 4 miesiące:)

Gość • Piątek [17.01.2020, 07:37:56] • [IP: 83.11.144.**]

xzkoda ze nie doktoranci co za bzdury piszecie...

Gość • Czwartek [16.01.2020, 23:55:13] • [IP: 83.137.6.***]

I JAK TU SIĘ OPIEKOWAĆ?" wystarczy nie kraść" -szkoła prezesa.

JUST ACT 447 • Czwartek [16.01.2020, 21:19:51] • [IP: 176.221.122.**]

DAĆ IM DO SZKOLENIA ZAPIJACZONEGO MIŚKA SPOD BIEDRONKI. NIECH ĆWICZĄ NA PRAWDZIWYCH KUKŁACH, A NIE NA PLUSZOWYCH MISKACH . MEDYCYNA NIE JEST DLA DZIECI.

Gość • Czwartek [16.01.2020, 19:38:49] • [IP: 83.137.6.***]

TRENING NA PISIOMISIU?

Gość • Czwartek [16.01.2020, 18:36:36] • [IP: 185.210.39.**]

niedługo otworzę lodówkę i tam też zobaczę panią oddziałową z interny

Gość • Czwartek [16.01.2020, 18:35:44] • [IP: 178.238.247.**]

Niech sie nie osmieszaja te pielegniarki z wewnetrznego razwm ze swiom szefem panem. niech te wyklady stosuja na co dzien w szpitalu na oddziale!!jestem corka pacjetki i duzo wiem i widzialam!!

Gość • Czwartek [16.01.2020, 16:33:05] • [IP: 83.137.6.***]

PIELUCHY WIĘZIENNE KOLABORANTA?

Gość • Czwartek [16.01.2020, 15:20:02] • [IP: 5.173.146.**]

"młodzi studenci POZWALI szczegóły opieki nad pacjentem" aha

Gość • Czwartek [16.01.2020, 14:50:52] • [IP: 5.173.136.**]

przecież to miś kolaborant

Gość • Czwartek [16.01.2020, 14:17:02] • [IP: 62.69.253.***]

Michał;Michał-górą.

Gość • Czwartek [16.01.2020, 14:12:21] • [IP: 83.137.6.***]

MISIEWICZ W PIELUCHACH Z PASIAKAMI CO NA TO MACIEREWICZ?

Oglądasz 1-12 z 12
■ Mężczyzna jadący na rowerze uderzył w bok jadącego samochodu. W tym czasie nie było żadnej wolnej karetki na terenie naszego miasta! Po poszkodowanego przyleciał śmigłowiec LPR. Do groźnego wypadku doszło około godziny 17:30 na ulicy Grunwaldzkiej, na wysokości dawnego Novatora ■ W sezonie letnim 2020 r. każde przedszkole w miesiącach wakacyjnych pełnić będzie dyżur letni. PM nr 9 z powodu zaplanowanej termomodernizacji placówki swój dyżur pełnić będzie w PM nr 7. Liczba miejsc, ze względu na obostrzenia Głównego Inspektora Sanitarnego, jest ograniczona. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy placówek. Informacje te zostały również zamieszczone na stronach internetowych Przedszkoli Miejskich ■ Od 25 maja: Będzie można prowadzić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach 1-3 szkoły podstawowej, Będzie można prowadzić konsultację z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach ■