POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [19.01.2020, 17:23:09] • zachodniopomorskie

Mieszkańcy zbierają na mural Politycy dają upominki na licytację

Mieszkańcy zbierają na mural Politycy dają upominki na licytację

fot. Organizator

Kilka miesięcy temu nikt nie spodziewał się, że propozycja stworzenia muralu ww Trzebiatowie nabierze takiego rozpędu.

Mieszkańcy i sympatycy Trzebiatowa postanowili się zorganizować i uzbierać pieniądze niezbędne do powstania muralu ze słoniem symbolem Trzebiatowa.

Trzebiatów jest nazywany Kazimierzem Północy Polski. W czasie wakacji odwiedzają to miasto nad Regą turyści wypoczywający na Pomorzu Zachodnim.

- Przekazałem na licytację wydanie specjalne Konstytucji Polski. Do Ministra Kultury wystąpię z interpelacją poselską w temacie wsparcia takich miast jak Trzebiatów czy Gryfice w ochronie dziedzictwa. Pamiętam rodzinne wyjazdy nad morze do Niechorza z przesiadką na kolej wąskotorową w Trzebiatowie - mówi Grzegorz Napieralski poseł na Sejm RP.

Szczegóły zbiórki na profilu https://www.facebook.com/krzysztof.wasilewski.589.

Na licytacji można kupić też koszulkę z autografem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Trzebiatów to bogate w historię. W wakacje odbywa się tu Święto Kaszy. Trzebiatów upamiętnia w ten sposób zwycięstwo nad wojskami z Gryfic.

Do Trzebiatowa i Gryfic warto przyjechać pociągiem. Nowoczesne szynobusy zakupione przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego są wyposażone w dostęp do internetu i klimatyzację. W Gryficach warto odwiedzić Muzeum Kolejnictwa z bogatą wystawą parowozów wyprodukowanych m.in.w stoczni w Szczecinie.

Organizator


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Gastronomia w czasach epidemii koronawirusa. Ograniczenie dotyczy: działalności restauracji, kawiarni czy barów. Wszystkie restauracje, kawiarnie czy bary mogą świadczyć jedynie usługi na wynos i na dowóz. Nie ma możliwości wydawania posiłków czy napojów na miejscu. Obowiązuje do: 19 kwietnia 2020 r. ■
■ Matury i egzamin kończący podstawówkę zostają przełożone. Odbędą się najwcześniej w czerwcu. Jednak o konkretnych terminach zostaniemy poinformowani co najmniej 3 tygodnie przed datą egzaminów. To dalszy ciąg trwania obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa ■ Ograniczenie nadal dotyczy zamknięcia wszystkich zakładów fryzjerskich, kosmetycznych, salonów tatuażu i piercingu. Na czym polega? Zamknięte zostają bez wyjątków wszystkie zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, salony tatuażu i piercingu. Tych usług nie będzie można realizować również poza salonami – np. wizyty w domach nie wchodzą w grę ■ Świnoujście: Zestawienie zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie zachodniopomorskim stan na dzień 24.03.2020, godz. 18:00 liczba potwierdzonych zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w m. Świnoujście: 3 liczba osób objętych kwarantanną w m. Świnoujście: 96 liczba osób pod nadzorem epidemiologicznym w m. Świnoujście: 7 ■ Pierwsze zakażenia SARS-CoV-2! Kobieta i mężczyzna ze Świnoujścia w średnim wieku. Niestety, dwoje z mieszkańców naszego miasta są zakażonych i przebywa w szczecińskim szpitalu. Zakażenia wirusem SARS-CoV-2 stan na godz: 8:00 ■