POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [19.01.2020, 17:23:09] • zachodniopomorskie

Mieszkańcy zbierają na mural Politycy dają upominki na licytację

Mieszkańcy zbierają na mural Politycy dają upominki na licytację

fot. Organizator

Kilka miesięcy temu nikt nie spodziewał się, że propozycja stworzenia muralu ww Trzebiatowie nabierze takiego rozpędu.

Mieszkańcy i sympatycy Trzebiatowa postanowili się zorganizować i uzbierać pieniądze niezbędne do powstania muralu ze słoniem symbolem Trzebiatowa.

Trzebiatów jest nazywany Kazimierzem Północy Polski. W czasie wakacji odwiedzają to miasto nad Regą turyści wypoczywający na Pomorzu Zachodnim.

- Przekazałem na licytację wydanie specjalne Konstytucji Polski. Do Ministra Kultury wystąpię z interpelacją poselską w temacie wsparcia takich miast jak Trzebiatów czy Gryfice w ochronie dziedzictwa. Pamiętam rodzinne wyjazdy nad morze do Niechorza z przesiadką na kolej wąskotorową w Trzebiatowie - mówi Grzegorz Napieralski poseł na Sejm RP.

Szczegóły zbiórki na profilu https://www.facebook.com/krzysztof.wasilewski.589.

Na licytacji można kupić też koszulkę z autografem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Trzebiatów to bogate w historię. W wakacje odbywa się tu Święto Kaszy. Trzebiatów upamiętnia w ten sposób zwycięstwo nad wojskami z Gryfic.

Do Trzebiatowa i Gryfic warto przyjechać pociągiem. Nowoczesne szynobusy zakupione przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego są wyposażone w dostęp do internetu i klimatyzację. W Gryficach warto odwiedzić Muzeum Kolejnictwa z bogatą wystawą parowozów wyprodukowanych m.in.w stoczni w Szczecinie.

Organizator


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Informujemy, że organizowana przy targowisku miejskim (ul. Kołłątaja) impreza plenerowa "Pchli Targ", zaplanowana na 4. i 25. kwietnia br się nie odbędzie ■
■ W woj. zachodniopomorskim na dzień: 27.03.2020, to 34 osóby z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2(COVID-19) ■ Świnoujście: Zestawienie zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 stan na dzień 27.03.2020, godz. 18:00 liczba potwierdzonych zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w m. Świnoujście: 0 liczba osób objętych kwarantanną w m. Świnoujście: 38 liczba osób pod nadzorem epidemiologicznym w m. Świnoujście: 37 ■ Od 27 marca 2020 r. 14-dniową obowiązkową kwarantanną objęte będą również osoby przekraczające granice, na co dzień pracujące w państwie sąsiednim ■ XXVIII sesja RM odwołana. Szanowni Państwo, uprzejmie zawiadamiam, że w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w kraju i kolejnymi obostrzeniami w świetle Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r. poz. 522), odwołuję XXVIII sesję Rady Miasta Świnoujście, która zaplanowana była na dzień 26 marca 2020 r. Z poważaniem Przewodnicząca Rady Miasta Elżbieta Jabłońska ■