POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [20.01.2020, 10:54:20] • Świnoujście

Dobra pogoda dla uczestników 186. parkrunu

Dobra pogoda dla uczestników 186. parkrunu

fot. Piotr Zgraja

„Nim przyjdzie wiosna, nim miną mrozy w ciszy kolebce..." chciałoby się zaśpiewać ale zimy ani widu ani słychu. Już połowa stycznia, a u nas nie spadła jeszcze ani jedna śnieżynka, a temperatura zaledwie dwa albo trzy razy oscylowała wokół zera. No cóż, taki mamy klimat... Pewnie dla biegaczy to dobra pogoda, bo nosy i uszy nie marzną, w butach jest sucho, nie poci się człowiek zbyt mocno. Nic tylko biegać, biegać, biegać.

Dzisiejszy poranek, był gwarny i wesoły, a to za sprawą wszystkich tych, którzy postanowili rozpocząć dzień od sportowego akcentu.

Podobno bieganie ma tyle zalet, że poprawa nastroju staje się niejako efektem ubocznym i właśnie taki efekt daje nasza parkrunowa piątka. Mało tego, chyba nawet samo wyjście z domu i przyjście w sobotę do parku wprawia wielu w dobry humor, bo nasze poranki są zawsze „uśmiechnięte". I tym razem było podobnie, 64 biegaczy i chodziarzy ( z kijkami i bez kijków), 18 wolontariuszy i wolontariuszek i mała grupka kibiców płci różnej przywitało 18. stycznia ze sportową euforią. Oprócz stałych bywalców, nasze szeregi zasilili goście: Piotr z Kalisza, który zapowiedział się również za tydzień, oraz Kornelia z Wolina, bywająca u nas dwa razy do roku , a także dwóch debiutantów z naszego pięknego miasta.

Dobra pogoda dla uczestników 186. parkrunu

fot. Piotr Zgraja

Wszystkim 64 osobom udało się pokonać trasę, bez uszczerbku na zdrowiu.:D Jedni mieli na to więcej, inni znacznie mniej czasu, ale na wszystkich na mecie czekała pyszna herbatka i nasze „uzależniające" ciasteczka szczodrą ręką serwowane przez uroczo uśmiechniętą Agę.

Herbatka w pierwszej kolejności poszła w ręce panów:
Kamila Stępnia (20:29),
Roberta Rumistrzewicza (20:31)
Roberta Duszy (21:50),
oraz pań:
Kornelii Brzezickiej (23,23 ),
Dominiki Duszkiewicz (23,:58 )
i juniorki Klaudyny Małochy ( 25:21)

Dobra pogoda dla uczestników 186. parkrunu

fot. Piotr Zgraja

Pogoda sprzyjała dzisiaj pięciu osobom, które poprawiły swoje dotychczasowe rezultaty i całej reszcie też! Według współczynnika wieku najlepsi okazali się Rysiu Pilz ( 71,56 %) i Tereska Domalewska (69,66 %). Gratulujemy wszystkim bez wyjątku, a po szczegółowe informacje dotyczące biegu możecie zajrzeć na stronę: www.parkrun.pl/swinoujscie/rezultaty/weeklyresults

Nieco później udaliśmy się do gościnnej Cafe pod Koronami, aby w miłej atmosferze wrzucić wyniki do systemu i porozmawiać ze sobą o różnych ważnych , mniej czy bardziej, sprawach.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację parkrun # 186, a już za tydzień zapraszamy na kolejny.:D Taka radość o poranku jest wskazana, zwłaszcza, gdy dzień jeszcze krótki, a słońce pokazuje się tylko od czasu do czasu.

Zespół parkrun Świnoujście


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Zmarł ksiądz Andrzej Kamiński. Posługiwał w parafii Chrystusa Króla ■ Tir jechał prosto na Mercedesa Vana. W niedzielę 31 maja kwadrans przed godziną dziewiątą w miejscowości Rzeczyn koło Wolina na DK 3 tir ze Słowacji nagle zjechał na czołówkę na mercedesa ze Świnoujścia. W ułamkach sekundy kierowca mercedesa z żoną przeżył horror ■ Rada Miasta zdecydowała o kontynuacji w roku 2020 programu bezpłatnych szczepień przeciwko grypie ■ Rada Miasta pozytywnie zaopiniowała projekty zmian granic pasa technicznego i pasa technicznego od strony lądu. Projekty mają związek z planami budowy terminala kontenerowego ■ Dotychczasowy Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu st.bryg. mgr inż. Andrzej Lipiński kończy służbę. Uroczyste pożegnanie komendanta w związku z przejściem na emeryturę odbędzie się dziś. 28 maja. W pożegnaniu wezmą udział władze miasta ■ Prezydent miasta: "Mimo ograniczeń Świnoujście dysponuje obecnie dużą rezerwą miejsc dla dzieci, zarówno w żłobku jaki przedszkolach" ■ Kilka minut po godzinie 9.00 rozpoczęły się obrady XXXI sesji Rady Miasta. Posiedzenie odbywa się w trybie zdalnym ■ Mężczyzna jadący na rowerze uderzył w bok jadącego samochodu. W tym czasie nie było żadnej wolnej karetki na terenie naszego miasta! Po poszkodowanego przyleciał śmigłowiec LPR. Do groźnego wypadku doszło około godziny 17:30 na ulicy Grunwaldzkiej, na wysokości dawnego Novatora ■ W sezonie letnim 2020 r. każde przedszkole w miesiącach wakacyjnych pełnić będzie dyżur letni. PM nr 9 z powodu zaplanowanej termomodernizacji placówki swój dyżur pełnić będzie w PM nr 7. Liczba miejsc, ze względu na obostrzenia Głównego Inspektora Sanitarnego, jest ograniczona. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy placówek. Informacje te zostały również zamieszczone na stronach internetowych Przedszkoli Miejskich ■ Od 25 maja: Będzie można prowadzić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach 1-3 szkoły podstawowej, Będzie można prowadzić konsultację z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach ■