POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [20.01.2020, 21:48:53] • Świnoujście

Niewybuchy na placu budowy tunelu

Niewybuchy na placu budowy tunelu

fot. Urząd Miasta

Niewybuchy z okresu II wojny światowej znaleziono na placu budowy tunelu w Świnoujściu. Wykonawca inwestycji natrafił na nie po stronie wyspy Uznam podczas wykonywania przyłącza elektroenergetycznego. Pozostałości z czasów wojny wykryto w trakcie układania kabla, który zasilać będzie przyszły zakład prefabrykacji.

Wykonawca, zgodnie z zasadami postępowania z niewybuchami i niewypałami, powiadomił odpowiednie służby, po czym przedmioty niebezpieczne zostały natychmiast wywiezione z budowy przez patrol saperski. Nadzór saperski Wykonawcy, stale monitorujący przebieg prac, dokonał sprawdzenia okolicznego terenu, po czym Wykonawca podjął na nowo prace przy budowie przyłącza.

Niewybuchy na placu budowy tunelu

fot. Urząd Miasta

Znalezione na placu budowy niewybuchy nie posiadały zapalników. Prawdopodobnie, jako zbyteczne, zostały tu zwiezione tuż po wojnie i zakopane.

źródło: www.swinoujscie.pl


komentarzy: 32, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 32

Gość • Środa [22.01.2020, 20:51:06] • [IP: 193.71.109.***]

Most, nie tunel.!!

Gość • Środa [22.01.2020, 11:45:40] • [IP: 89.151.34.***]

Kto się boi tunelu?Po-Sld zabrało tunel do Gdanska i teraz boją się sukcesu PIS-u.Bomba będzie w czerwcu jak przyjedzie z chin maszyna drążąca.

Gość • Środa [22.01.2020, 10:11:28] • [IP: 176.221.113.**]

Będą wytłumaczalne opóźnienia.

Gość • Środa [22.01.2020, 07:02:50] • [IP: 77.252.63.**]

Niewypały i niewybuchy - tego można się było spodziewać. Przecież całe Świnoujście huczy o nalocie z końca II Wojny zatem coś musiało pozostać. Sprzątnie się i będzie OK. Tunel to nie tylko sprawa Świnoujścia. To przyłączenie lewobrzeża do Polski - fizyczne, a nie tylko łódkami. Ciekawe skąd teraz to niezadowolenie. A najazd turystów to mit - bardziej się niektórzy boją, że niemieccy goście zamiast zatrzymać się w Świnoujściu pojada dalej, przecież teraz będzie łatwiej. I nie zostawią tutejszym gastronomikom i hotelarzom swoich Euro. Będzie strata. A Polacy niekoniecznie was najadą - już się nauczyli jak nie być niechcianymi gośćmi. Poza tym tunel będzie miał ograniczona przepustowość i nie liczyłbym na dużo większą niż zapewnia przeprawa promowa, ale o tym nikt nie pisze. Bawcie się dobrze.

Gość • Środa [22.01.2020, 05:28:12] • [IP: 178.235.147.***]

A jak trafia na ruska bombke atomowa, porzucona w lesnym magazynie ?.

Gość • Wtorek [21.01.2020, 23:20:52] • [IP: 5.173.153.**]

I bardzo dobrze! Wypadałoby rozwinąć tę okolicę Karsibór sama puszcza ciągnącą się od cmentarza do zalewu po co to komu ja bym zabudował wszystko niech się rozwija

Spytek z Bartkowic • Wtorek [21.01.2020, 21:48:54] • [IP: 31.0.36.**]

Tylko pani Agatowska może jeszcze wpłynąć na zatrzymanie tej budowy.

Gość • Wtorek [21.01.2020, 21:10:42] • [IP: 176.221.122.***]

20:28:59 Niby czemu ? Bo prace stracisz cieciu z promu.

Gość • Wtorek [21.01.2020, 20:28:59] • [IP: 83.23.249.**]

Największym niewypałem naszego regionu jet sam tunel!!

Gość • Wtorek [21.01.2020, 18:05:06] • [IP: 77.111.247.***]

zwsze muwiłę i muwił bede tylko most ma sęs ekumeniczny

Gość • Wtorek [21.01.2020, 16:59:06] • [IP: 176.221.122.**]

Wirzchołek góry dopiero się zacznie jak zaczną kopać

HASSANO • Wtorek [21.01.2020, 16:36:18] • [IP: 86.44.100.**]

No ku...wa sensacja, tvn uwaga niech będzie

Gość • Wtorek [21.01.2020, 16:01:46] • [IP: 176.221.122.***]

Odmówić APEL SMOLEŃSKI i wysłać czarnego w sukience z kropidłem. BUHAHAHAHAHAHAHA

Gość • Wtorek [21.01.2020, 15:48:38] • [IP: 178.235.147.***]

A ja tam na grzyby chodziłem...

Mieszkaniec gminy Wolin • Wtorek [21.01.2020, 15:16:52] • [IP: 83.8.17.***]

Do IP.89.151.32, ja na tym zdjeciu widze i niewypaly i newybuchy. Nie trzeba byc saperem zeby to rozroznic, naboj z luska i pociskiem - niewypal, sam pocisk bez luski nie wybuch, wszystko w temacie.

Gość • Wtorek [21.01.2020, 13:15:27] • [IP: 5.172.239.***]

Zadnego tunelu.co to da, wieksze korki i brak swobody. bez tunelu juz jest problem nie ma gdzie palca wsadzic. turysci chca nas odwiedzac to niech czekaja w kolejce!!

Gość • Wtorek [21.01.2020, 11:42:02] • [IP: 87.78.224.***]

Prezenty od amerykanow trzeba szanowac.

Gość • Wtorek [21.01.2020, 10:04:44] • [IP: 83.137.6.***]

TO AMUNICJA WYRZUCONA Z POPRZEDNIEJ BUDOWY PRZEZ PANA P... I JEGO EKIPĘ. Może fotki z przed lat warto zobaczy z budowy?

Gość • Wtorek [21.01.2020, 09:54:56] • [IP: 37.47.130.***]

"I jeszcze miejsca trochę mam Na wybuchy, słowa skruchy Na ten niepokoju stan".

Gość • Wtorek [21.01.2020, 09:52:59] • [IP: 176.221.113.**]

STOP z kopaniem tunelu! To niebezpieczne. Nie chcemy już tunelu.

Gość • Wtorek [21.01.2020, 08:01:11] • [IP: 178.238.251.***]

ales ty madry? do IP 89.151, 32

Gość • Wtorek [21.01.2020, 07:59:22] • [IP: 95.129.224.***]

A ciekawe co z fantami historycznymi bedzie się działo :D moze jakis nadzór by się przydał

Gość • Wtorek [21.01.2020, 05:29:12] • [IP: 213.127.44.**]

Proponuję przejść sie na wydmy koło gazoportu leżą na trawie kiedyś będzie masakra

Gość • Wtorek [21.01.2020, 05:22:09] • [IP: 77.253.141.**]

A glebinowo jak będą wchodzić, będzie wielkie Bum.

Gość • Wtorek [21.01.2020, 00:20:50] • [IP: 178.238.250.**]

Co to za pani wjechała na wysepkę na przeciwko kościoła czemu cisza a upłynęło o k. 7 godzin. Znajoma znanego opiniotwórcy który przypadkiem był świadkiem i jakoś kamery z samochodu nie wyjął. A swój samochód na chwilę ok. 5 min zatrzymał przy przystanku. VIP przepisy drogowe nie jego dotycz, ą.

Oglądasz 1-25 z 32
■ Tir jechał prosto na Mercedesa Vana. W niedzielę 31 maja kwadrans przed godziną dziewiątą w miejscowości Rzeczyn koło Wolina na DK 3 tir ze Słowacji nagle zjechał na czołówkę na mercedesa ze Świnoujścia. W ułamkach sekundy kierowca mercedesa z żoną przeżył horror ■ Rada Miasta zdecydowała o kontynuacji w roku 2020 programu bezpłatnych szczepień przeciwko grypie ■ Rada Miasta pozytywnie zaopiniowała projekty zmian granic pasa technicznego i pasa technicznego od strony lądu. Projekty mają związek z planami budowy terminala kontenerowego ■ Dotychczasowy Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu st.bryg. mgr inż. Andrzej Lipiński kończy służbę. Uroczyste pożegnanie komendanta w związku z przejściem na emeryturę odbędzie się dziś. 28 maja. W pożegnaniu wezmą udział władze miasta ■ Prezydent miasta: "Mimo ograniczeń Świnoujście dysponuje obecnie dużą rezerwą miejsc dla dzieci, zarówno w żłobku jaki przedszkolach" ■ Kilka minut po godzinie 9.00 rozpoczęły się obrady XXXI sesji Rady Miasta. Posiedzenie odbywa się w trybie zdalnym ■ Mężczyzna jadący na rowerze uderzył w bok jadącego samochodu. W tym czasie nie było żadnej wolnej karetki na terenie naszego miasta! Po poszkodowanego przyleciał śmigłowiec LPR. Do groźnego wypadku doszło około godziny 17:30 na ulicy Grunwaldzkiej, na wysokości dawnego Novatora ■ W sezonie letnim 2020 r. każde przedszkole w miesiącach wakacyjnych pełnić będzie dyżur letni. PM nr 9 z powodu zaplanowanej termomodernizacji placówki swój dyżur pełnić będzie w PM nr 7. Liczba miejsc, ze względu na obostrzenia Głównego Inspektora Sanitarnego, jest ograniczona. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy placówek. Informacje te zostały również zamieszczone na stronach internetowych Przedszkoli Miejskich ■ Od 25 maja: Będzie można prowadzić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach 1-3 szkoły podstawowej, Będzie można prowadzić konsultację z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach ■