POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [22.01.2020, 16:20:11] • zachodniopomorskie

Tak dla równości i tolerancji. Organizacje pozarządowe z szansą na dotacje

Zachodniopomorskie organizacje pozarządowe po raz drugi mogą starać się o dotacje na przeprowadzenie działań zakresu równego traktowania. Urząd Marszałkowski przeznaczy na ten cel 60 tys. zł. Do 11 lutego można zgłaszać oferty.

W roku 2019 z finansowego wsparcia skorzystały trzy organizacje pozarządowe: Fundacja Razem dla rozwoju obszarów wiejskich, Fundacja Motywacja i Działanie oraz Stowarzyszenie Lambda Szczecin. Urząd Marszałkowski na dofinansowanie zaplanowanych przez NGO działań przeznaczył blisko 50 tys. zł. Dzięki tym środkom odbyły się warsztaty z edukacji obywatelskiej dla młodzieży i lokalnych liderek i liderów, piknik integracyjny czy udzielano pomocy psychologicznej.

– Na Pomorzu Zachodnim jednoznacznie opowiadamy się za takimi wartościami jak równość, solidarność, otwartość na potrzeby innych, tolerancja, współpraca z organizacjami pozarządowymi. Różnorodność jest wartością, którą wzbogaca, tylko trzeba dać jej szansę. Możemy nie zgadzać się, ale powinniśmy szanować się. Ogłaszany konkurs wynika z przyjętych przez nas kierunków działania – mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

W minionym roku Fundacja Razem dla rozwoju obszarów wiejskich dofinansowanie wykorzystała na przeprowadzenie warsztatów genderowych „Kobiety i mężczyźni – równość i współpraca” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w Przelewicach i Pyrzycach. Odbyło się także spotkanie z lokalnymi sołtyskami i sołtysami oraz piknik integracyjny „Równi i równiejsi”. Na zajęciach z edukacji obywatelskiej skupiła się także Fundacja Motywacja i Działanie, która do współpracy zaprosiła uczniów szkół ponadpodstawowych w Świnoujściu i Wolinie. Organizacja przeprowadziła też warsztaty m.in. w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Lubinie i w Specjalistycznym Ośrodku Szkolno-Wychowawczy w Świnoujściu. Natomiast Stowarzyszenie Lambda Szczecin wykorzystało przyznaną dotację na zorganizowanie grup wsparcia dla osób LGB, osób transpłciowych, rodziców osób LGBTQ+, seniorów LGBTQ+.

W tym roku organizacje pozarządowe na działania z zakresu równego traktowania mieszkańców województwa zachodniopomorskiego, ze szczególnym uwzględnieniem upowszechnienia i ochrony wolności i praw człowieka, mogą ubiegać się o dofinansowanie w wysokości do 60 tys. zł. Uprawnione podmioty na złożenie ofert mają czas do 11 lutego 2020 r. Oferty przyjmowane będą w formie elektronicznej za pośrednictwem generatora - Witkac.pl.

Konkurs jest koordynowany przez Biuro ds. organizacji pozarządowych w Wydziale Współpracy Społecznej UMWZ. Ogłoszenia konkursowe dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego (www.bip.wzp.pl) w zakładce Dotacje / Ogłoszenia konkursowe.

Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Środa [22.01.2020, 17:09:46] • [IP: 192.95.12.***]

Nie dla lewactwa, pedalstwa, żydów i komuchów...

Gość • Środa [22.01.2020, 17:09:02] • [IP: 192.95.12.***]

Nie dla pedalstwa, żydów i komuchów...

Oglądasz 1-2 z 2
■ Informujemy, że organizowana przy targowisku miejskim (ul. Kołłątaja) impreza plenerowa "Pchli Targ", zaplanowana na 4. i 25. kwietnia br się nie odbędzie ■
■ W woj. zachodniopomorskim na dzień: 27.03.2020, to 34 osóby z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2(COVID-19) ■ Świnoujście: Zestawienie zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 stan na dzień 27.03.2020, godz. 18:00 liczba potwierdzonych zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w m. Świnoujście: 0 liczba osób objętych kwarantanną w m. Świnoujście: 38 liczba osób pod nadzorem epidemiologicznym w m. Świnoujście: 37 ■ Od 27 marca 2020 r. 14-dniową obowiązkową kwarantanną objęte będą również osoby przekraczające granice, na co dzień pracujące w państwie sąsiednim ■ XXVIII sesja RM odwołana. Szanowni Państwo, uprzejmie zawiadamiam, że w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w kraju i kolejnymi obostrzeniami w świetle Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r. poz. 522), odwołuję XXVIII sesję Rady Miasta Świnoujście, która zaplanowana była na dzień 26 marca 2020 r. Z poważaniem Przewodnicząca Rady Miasta Elżbieta Jabłońska ■