POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [02.02.2020, 17:35:43] • Świnoujście

W sobotni poranek buty same niosą na parkrun

  W sobotni poranek buty same niosą na parkrun

fot. Piotr Zgraja

Pierwszy dzień lutego roku pańskiego 2020 ni mniej ni więcej przypadał w sobotę, a jak sobota to parkrun. I jak tradycja biegowa nakazuje w każdą sobotę buty już same niosą ich właścicieli do Parku Zdrojowego, aby wziąć po raz kolejny udział w pięciokilometrowym biegu w ramach parkrun. W sobotę (01.02.2020) odbyła się 188 odsłona parkrun Świnoujście, w której to przy ciepłej pogodzie w troszkę trudniejszych warunkach niż zwykle - z powodu rozmokłej części trasy –uczestnicy zmierzyli się z czasem, dystansem oraz swoimi małymi bądź większymi słabościami. Mimo panujących utrudnień żaden z uczestników nie doznał kontuzji i co więcej każdy z nich skończył bieg z uśmiechem na twarzy co ewidentnie wskazuje, że poranne bieganie dostarcza mnóstwa radości oraz niespożytych pokładów energii potrzebnej do wspaniałego funkcjonowania przez kolejne dni.

Przed samym startem mieliśmy powody do świętowania, ponieważ kolejnych dwóch parkrunerów dołączyło do elitarnego klubu biegaczy mających na koncie 100 parkrunów – Zofia DUDZIŃSKA i Janusz MICHALSKI, a nasz jeden z najbardziej wybieganych uczestników – Ryszard PILZ obchodził swoje jak zwykle osiemnaste urodziny. Zosi i Januszowi gratulujemy i życzymy kolejnych ukończonych parkrunów, a Ryszardowi życzymy wszystkiego co najlepsze. Po ceremonii wręczenia dyplomów oraz złożeniu życzeń, koordynator dzisiejszego biegu dał sygnał do startu i tym samym 188 parkrun Świnoujście stał się faktem.

  W sobotni poranek buty same niosą na parkrun

fot. Piotr Zgraja

Na mecie zameldowało się 62 uczestników z czego 22 to wybitne sportsmenki a 40 to utalentowani lekkoatleci. Największym hartem ducha i kondycją wykazali się dzisiaj – w kategorii kobiet: Caroline WAGSTAFF (24:14, debiut w naszej lokalizacji), Joanna RZEMIENIECKA-GRUDZIEŃ (25:01, rekord życiowy) i Klaudyna MAŁOCHA (25:42), a w kategorii mężczyzn: Robert DERDA (19:57), Robert RUMISTRZEWICZ (20:13) oraz Sławomir OSTROWSKI (21:06, debiut w naszej lokalizacji). Najlepszym jak zwykle gratulujemy wyników a pozostałym udziału.

  W sobotni poranek buty same niosą na parkrun

fot. Piotr Zgraja

Szczegółowych wyników można szukać pod adresem:

www.parkrun.pl/swinoujscie/rezultaty/ostatnierezultaty/

I na koniec tradycyjne podziękowania dla naszych jak zwykle niezawodnych siedemnastu wolontariuszy, którzy przy wsparciu parkrun Polska i Ziaja Ltd. Zakład Produkcji Leków sp. z o.o. oraz naszego lokalnego partnera – Hotelu „Trzy Wyspy" byli organizatorami dzisiejszego #188 parkrun Świnoujście i bacznie czuwali nad sprawnym i bezpiecznym jego przebiegiem.

  W sobotni poranek buty same niosą na parkrun

fot. Piotr Zgraja

A za tydzień, jak się pewnie domyślacie, ponownie wystartujemy do kolejnego #189 już parkrun Świnoujście i mimo rozpoczynających się ferii my nie zwalniamy tempa i zapraszamy na poranne bieganie w jakże pięknych jak na tę porę roku okolicznościach przyrody. Startujemy jak zwykle punktualnie o 9.00 z linii startu usytuowanej przy boisku w Parku Zdrojowym. Warto przyjść kwadrans wcześniej aby skorzystać z rozgrzewki. Zapraszamy. Widzimy się w sobotę w parku. No Run, No Fun.

Zespół parkrun


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Dotychczasowy Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu st.bryg. mgr inż. Andrzej Lipiński kończy służbę. Uroczyste pożegnanie komendanta w związku z przejściem na emeryturę odbędzie się dziś. 28 maja. W pożegnaniu wezmą udział władze miasta ■ Prezydent miasta: "Mimo ograniczeń Świnoujście dysponuje obecnie dużą rezerwą miejsc dla dzieci, zarówno w żłobku jaki przedszkolach" ■ Kilka minut po godzinie 9.00 rozpoczęły się obrady XXXI sesji Rady Miasta. Posiedzenie odbywa się w trybie zdalnym ■ Mężczyzna jadący na rowerze uderzył w bok jadącego samochodu. W tym czasie nie było żadnej wolnej karetki na terenie naszego miasta! Po poszkodowanego przyleciał śmigłowiec LPR. Do groźnego wypadku doszło około godziny 17:30 na ulicy Grunwaldzkiej, na wysokości dawnego Novatora ■ W sezonie letnim 2020 r. każde przedszkole w miesiącach wakacyjnych pełnić będzie dyżur letni. PM nr 9 z powodu zaplanowanej termomodernizacji placówki swój dyżur pełnić będzie w PM nr 7. Liczba miejsc, ze względu na obostrzenia Głównego Inspektora Sanitarnego, jest ograniczona. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy placówek. Informacje te zostały również zamieszczone na stronach internetowych Przedszkoli Miejskich ■ Od 25 maja: Będzie można prowadzić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach 1-3 szkoły podstawowej, Będzie można prowadzić konsultację z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach ■