POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [09.02.2020, 15:31:04] • Świnoujście

Początek ferii na 189. parkrunie

Początek ferii na 189. parkrunie

fot. Tomasz Szafrański

Pierwsza sobota ferii wcale nie oznacza, że zwolennicy parkrun Świnoujście czują się zwolnieni z porannego rozruchu. Wielu z nich specjalnie poukładało sobie plany wyjazdowe w taki sposób, aby pobiec dzisiaj w #189 edycji parkrun Świnoujście.

I tak na lekko zmodyfikowanej trasie (modyfikacja wymuszona przez remont sieci wodnej w okolicach fontann) znalazło się 58 zawodników i tyle samo zawodników ją ukończyło. W biegu oprócz stałych bywalców ze Świnoujścia pojawili się goście z opolskiego, Wielkopolski, Meklemburgii – Pomorza Przedniego i innych zakątków świata. Bieg ukończyło 24 pań, 34 panów oraz 2 psy. Najkrócej dzisiaj na trasie przebywały Dominika DUSZKIEWICZ (23:32), Joanna RZEMIENIECKA-GRUDZIEŃ (24:58 – nowy rekord życiowy) oraz Teresa DOMALEWSKA (25:48). Wśród panów brylowali dzisiaj: Robert DERDA (19:59), Sławomir OSTROWSKI (20:43 – nowy rekord życiowy) oraz Kamil STĘPIEŃ (20:50). Według współczynnika wieku (poziom rezultatu uzyskany w stosunku do kategorii wiekowej uczestnika) najlepszymi dzisiejszymi uczestnikami okazali się: Teresa DOMALEWSKA (74,16%) oraz Robert DERDA (72,06%). Najlepszym jak zwykle gratulujemy wyników a pozostałym udziału biegu parkrun Świnoujście, a szczegółowych wyników należy szukać pod adresem:
www.parkrun.pl/swinoujscie/rezultaty/ostatnierezultaty/

Początek ferii na 189. parkrunie

fot. Piotr Zgraja

Mimo, iż organizatorzy biegu dołożyli wszelkich starań, aby modyfikacja trasy nie uszczknęła nawet jednego metra z dystansu i jak najmniej odbiegała od pierwowzoru to wskazania różnych urządzeń pomiarowych uczestników mogły pokazywać różne wyniki. Nie mniej jednak uśredniając te wskazania mieściliśmy się w granicach błędu dopuszczalnego co nie miało bezpośredniego wpływu na uzyskane czasy a uczestnicy korzystający z takich urządzeń powinni indywidualnie skorygować swój rezultat.

Początek ferii na 189. parkrunie

fot. Piotr Zgraja

Przy zabezpieczaniu #189 parkrun Świnoujście pomagało 18 wolontariuszy za co im serdecznie dziękujemy, a wspierali nas jak zwykle parkrun Polska, Ziaja Ltd. Zakład Produkcji Leków sp. z o.o. oraz nasz lokalny partner – Hotel „Trzy Wyspy".

Początek ferii na 189. parkrunie

fot. Tomasz Szafrański

Koordynator oraz wolontariusze z przyjemnością zapraszają już dzisiaj wszystkich sympatyków biegania, truchtania i spacerowania na kolejne już #190 spotkanie biegowe w ramach parkrun Świnoujście. Zaczynamy jak zwykle krótką rozgrzewką o godz. 8.45 a startujemy do biegu punktualnie o 9.00 z linii usytuowanej przy boisku w Parku Zdrojowym. Czekamy na was w następną sobotę – do zobaczenia.

Zespół parkrun Świnoujście


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Zmarł ksiądz Andrzej Kamiński. Posługiwał w parafii Chrystusa Króla ■ Tir jechał prosto na Mercedesa Vana. W niedzielę 31 maja kwadrans przed godziną dziewiątą w miejscowości Rzeczyn koło Wolina na DK 3 tir ze Słowacji nagle zjechał na czołówkę na mercedesa ze Świnoujścia. W ułamkach sekundy kierowca mercedesa z żoną przeżył horror ■ Rada Miasta zdecydowała o kontynuacji w roku 2020 programu bezpłatnych szczepień przeciwko grypie ■ Rada Miasta pozytywnie zaopiniowała projekty zmian granic pasa technicznego i pasa technicznego od strony lądu. Projekty mają związek z planami budowy terminala kontenerowego ■ Dotychczasowy Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu st.bryg. mgr inż. Andrzej Lipiński kończy służbę. Uroczyste pożegnanie komendanta w związku z przejściem na emeryturę odbędzie się dziś. 28 maja. W pożegnaniu wezmą udział władze miasta ■ Prezydent miasta: "Mimo ograniczeń Świnoujście dysponuje obecnie dużą rezerwą miejsc dla dzieci, zarówno w żłobku jaki przedszkolach" ■ Kilka minut po godzinie 9.00 rozpoczęły się obrady XXXI sesji Rady Miasta. Posiedzenie odbywa się w trybie zdalnym ■ Mężczyzna jadący na rowerze uderzył w bok jadącego samochodu. W tym czasie nie było żadnej wolnej karetki na terenie naszego miasta! Po poszkodowanego przyleciał śmigłowiec LPR. Do groźnego wypadku doszło około godziny 17:30 na ulicy Grunwaldzkiej, na wysokości dawnego Novatora ■ W sezonie letnim 2020 r. każde przedszkole w miesiącach wakacyjnych pełnić będzie dyżur letni. PM nr 9 z powodu zaplanowanej termomodernizacji placówki swój dyżur pełnić będzie w PM nr 7. Liczba miejsc, ze względu na obostrzenia Głównego Inspektora Sanitarnego, jest ograniczona. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy placówek. Informacje te zostały również zamieszczone na stronach internetowych Przedszkoli Miejskich ■ Od 25 maja: Będzie można prowadzić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach 1-3 szkoły podstawowej, Będzie można prowadzić konsultację z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach ■