POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [11.02.2020, 17:43:12] • Polska

Ryżowe serduszka na Walentynki - przepis marki Halina

Ryżowe serduszka na Walentynki - przepis marki Halina

fot. Sławomir Ryfczyński

Święto zakochanych to wyjątkowy dzień, który spędzamy z najbliższą osobą. Jeśli planujemy Walentynki w domu, warto pomyśleć o słodkim, miłosnym poczęstunku. Jak wszyscy wiemy – przez żołądek do serca! Naszą propozycją są oryginalne i przepysznie malinowe serduszka z ryżu białego marki Halina.

Przepis kulinarny marki Halina
Ryżowe serduszka z malinową konfiturą

Składniki:
• 1 opakowanie ryżu białego marki Halina
• 200ml mleczka kokosowego
• 100g płatków kokosowych
• 75g cukru
• 100g mrożonych malin
• 50g cukru

Wykonanie:
1. Ryż ugotować w nieosolonej wodzie.
2. Po ugotowaniu ryżu, dodać do niego cukier, mleczko kokosowe oraz płatki kokosowe. Zblendować na jednolitą masę.
3. Maliny podgrzać w rondelku z cukrem i zblendować. Uformować ciastka w kształcie serc (np. za pomocą foremki do ciasteczek), udekorować syropem z malin i schłodzić w lodówce przez 1 godzinę.

Smacznego!

Łukasz Nocuń


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Mężczyzna jadący na rowerze uderzył w bok jadącego samochodu. W tym czasie nie było żadnej wolnej karetki na terenie naszego miasta! Po poszkodowanego przyleciał śmigłowiec LPR. Do groźnego wypadku doszło około godziny 17:30 na ulicy Grunwaldzkiej, na wysokości dawnego Novatora ■ W sezonie letnim 2020 r. każde przedszkole w miesiącach wakacyjnych pełnić będzie dyżur letni. PM nr 9 z powodu zaplanowanej termomodernizacji placówki swój dyżur pełnić będzie w PM nr 7. Liczba miejsc, ze względu na obostrzenia Głównego Inspektora Sanitarnego, jest ograniczona. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy placówek. Informacje te zostały również zamieszczone na stronach internetowych Przedszkoli Miejskich ■ Od 25 maja: Będzie można prowadzić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach 1-3 szkoły podstawowej, Będzie można prowadzić konsultację z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach ■