POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [04.03.2020, 18:14:39] • zachodniopomorskie

Nagrody dla najlepszych sportowców i trenerów. Marszałek Województwa podsumował 2019 rok

Nagrody dla najlepszych sportowców i trenerów. Marszałek Województwa podsumował 2019 rok

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Medaliści najważniejszych sportowych imprez 2019 roku otrzymali wyróżnienia od Marszałka Województwa. Podczas gali „Sportowego Podsumowania Roku” uhonorowanych zostało 29 sportowców i 22 trenerów. Tradycyjnie nagrody powędrowały także do najaktywniejszych zachodniopomorskich klubów, samorządów i szkół. Uroczystość – z udziałem członków Zarządu Województwa Anny Bańkowskiej i Stanisława Wziątka – odbyła się w środę, 4 marca 2020 roku w Operze na Zamku w Szczecinie.

Nagrody odebrali medaliści Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy oraz Młodzieżowych Mistrzostw Europy w różnych kategoriach wiekowych. W sumie to 51 osób. Wśród nich znaleźli się reprezentanci m.in.: lekkoatletyki, pływania, wioślarstwa, zapasów, boksu, kolarstwa torowego, szermierki, karate czy tenisa stołowego.

– Sukcesy mierzy się nie samą ilością oddechów, a ilością oddechów zapierających dech w piersiach. Tych jak widać w minionym roku nie brakowało. Pragnę Państwu podziękować za emocję, za szacunek do pracy, za pełne zaangażowanie w rywalizację sportową. Wasze sukcesy są inspiracją dla młodych, bo swoją aktywnością pokazujecie jak przezwyciężać trudności. Każdy sportowiec w regionie jest ważny, dlatego od lat jako samorząd województwa pragniemy tworzyć warunki, które ułatwia sięgać zawodniczkom i zawodnikom po medale najważniejszych krajowych i zagranicznych imprez – podkreślił członek Zarządu Województwa Stanisław Wziątek.

Nagrody dla najlepszych sportowców i trenerów. Marszałek Województwa podsumował 2019 rok

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Na wyróżnienia dla sportowych czempionów 2019 roku Urząd Marszałkowski przeznaczył 151 tys. zł. Wyniosły one od 1 do 7 tys. zł.

– Z tego miejsca serdecznie dziękuję za walkę, za emocję, za wysiłek, który pozwala zachodniopomorskim sportowcom osiągać sukcesy. Życzę kolejnych udanych startów w tym ważnym, bo olimpijskim 2020 roku – mówiła członek Zarządu Województwa Anna Bańkowska.

Nagrody dla najlepszych sportowców i trenerów. Marszałek Województwa podsumował 2019 rok

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

W ostatnich kilku latach Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego uhonorował prawie 300 sportowców i szkoleniowców, przeznaczając dla nich ponad 700 tys. zł.

Podczas gali, w której udział weźmie około 100 gości, nagrodzone za miony rok zostaną także najaktywniejsze sportowo zachodniopomorskie kluby, lokalne samorządy oraz szkoły.

Łukasz Jucha
Główny Specjalista
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Biuro Prasowe


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Dotychczasowy Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu st.bryg. mgr inż. Andrzej Lipiński kończy służbę. Uroczyste pożegnanie komendanta w związku z przejściem na emeryturę odbędzie się dziś. 28 maja. W pożegnaniu wezmą udział władze miasta ■ Prezydent miasta: "Mimo ograniczeń Świnoujście dysponuje obecnie dużą rezerwą miejsc dla dzieci, zarówno w żłobku jaki przedszkolach" ■ Kilka minut po godzinie 9.00 rozpoczęły się obrady XXXI sesji Rady Miasta. Posiedzenie odbywa się w trybie zdalnym ■ Mężczyzna jadący na rowerze uderzył w bok jadącego samochodu. W tym czasie nie było żadnej wolnej karetki na terenie naszego miasta! Po poszkodowanego przyleciał śmigłowiec LPR. Do groźnego wypadku doszło około godziny 17:30 na ulicy Grunwaldzkiej, na wysokości dawnego Novatora ■ W sezonie letnim 2020 r. każde przedszkole w miesiącach wakacyjnych pełnić będzie dyżur letni. PM nr 9 z powodu zaplanowanej termomodernizacji placówki swój dyżur pełnić będzie w PM nr 7. Liczba miejsc, ze względu na obostrzenia Głównego Inspektora Sanitarnego, jest ograniczona. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy placówek. Informacje te zostały również zamieszczone na stronach internetowych Przedszkoli Miejskich ■ Od 25 maja: Będzie można prowadzić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach 1-3 szkoły podstawowej, Będzie można prowadzić konsultację z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach ■