POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [08.03.2020, 15:39:45] • zachodniopomorskie

Zachodniopomorskie ma nowe władze Związku Żeglarskiego

Zachodniopomorskie ma nowe władze Związku Żeglarskiego

fot. Organizator

Sejmik Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego wybrał nowego Prezesa i pozostałych władz Zarządu, Komisji Rewizyjnej i Sądu Koleżeńskiego. Prezesem został Marcin Raubo z YKP Szczecin, wygrywając w głosowaniu z 2 innymi kandydatami. Dotychczasowy Prezes po 27 latach nie kandydował ponownie.

Sejmik ZOZŻ trwał ponad 9 godzin i był jednym z najdłuższych w historii. Zgromadzeniu towarzyszyło wiele emocji i dyskusji, do tego stopnia, że tak naprawdę prawdziwe obrady rozpoczęły się po 3 godzinach od startu Sejmiku, z uwagi na aż 3 krotne głosowanie nad wyborem Przewodniczącego Zgromadzenia.
Zgromadzenie wybrali nowy program i grupę osób do Zarządu prowadzonych przez Marcina Raubo. Jest to niewątpliwie wielka zmiana pokoleniowa, ponieważ dotychczasowy Prezes Zbigniew Zalewski i większość członków Zarządu pełniło tą funkcję od 27 lat…
Marcin Raubo Jest komandorem Yacht Klubu Szczecin, przedsiębiorcą, organizatorem regat i promotorem żeglarstwa.

„Roboty jest przed nami mnóstwo, tutaj będzie problem za co zabrać się w pierwszej kolejności. Ja ten plan układam już kilku tygodni, mam mocną ekipę w Zarządzie, wiele pomysłów, a mimo to wciąż pojawiają się nowe. Dostaliśmy wielki kredyt zaufania, widać że środowisko potrzebowało zmian i cieszę się że nasza propozycja znalazła poparcie i uznanie delegatów. Pozostaje mi i kolegom w Zarządzie zakasać rękawy i brać się do roboty – podsumował Raubo.

Do Zarządu Okręgu zostali wybrani wszyscy proponowani przez nowego Prezesa kandydaci, Jacek Klimecki, Borys Boratyński, Andrzej Armiński, Piotr Maras, Artur Burdziej, Wojciech Denderski, Wojciech Kaczor i Maciej Cylupa. Zarząd ze swoje grona wybrał Borysa Boratyńskiego na stanowisko Wice Prezesa, Jacka Klimeckiego na Skarbnika a Piotra Marasa na stanowisko Sekretarza. Trwają pracę nad szczegółowym zakresem prac i podziałem obowiązków członków Zarządu.

Do Komisji Rewizyjnej zostali wybrani Ryszard Czechowski, Grzegorz Dobies, Paweł Henszke, Paweł Ryżewski i Leszek Wojciechowski

Do Sądu Koleżeńskiego zostali wybrani Zbigniew Andruszkiewicz, Henryk Kałuża, Maciej Korek, Zygmunt Kowalski i Patryk Zbroja.

Członkowie Zarządu ZOZŻ, od lewej do prawej, od góry do dołu:
Raubo, Boratynski, Maras, Armiński, Cylupa, Kaczor, Denderski, Burdziej, Klimecki.

Maciej Cylupa


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Dotychczasowy Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu st.bryg. mgr inż. Andrzej Lipiński kończy służbę. Uroczyste pożegnanie komendanta w związku z przejściem na emeryturę odbędzie się dziś. 28 maja. W pożegnaniu wezmą udział władze miasta ■ Prezydent miasta: "Mimo ograniczeń Świnoujście dysponuje obecnie dużą rezerwą miejsc dla dzieci, zarówno w żłobku jaki przedszkolach" ■ Kilka minut po godzinie 9.00 rozpoczęły się obrady XXXI sesji Rady Miasta. Posiedzenie odbywa się w trybie zdalnym ■ Mężczyzna jadący na rowerze uderzył w bok jadącego samochodu. W tym czasie nie było żadnej wolnej karetki na terenie naszego miasta! Po poszkodowanego przyleciał śmigłowiec LPR. Do groźnego wypadku doszło około godziny 17:30 na ulicy Grunwaldzkiej, na wysokości dawnego Novatora ■ W sezonie letnim 2020 r. każde przedszkole w miesiącach wakacyjnych pełnić będzie dyżur letni. PM nr 9 z powodu zaplanowanej termomodernizacji placówki swój dyżur pełnić będzie w PM nr 7. Liczba miejsc, ze względu na obostrzenia Głównego Inspektora Sanitarnego, jest ograniczona. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy placówek. Informacje te zostały również zamieszczone na stronach internetowych Przedszkoli Miejskich ■ Od 25 maja: Będzie można prowadzić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach 1-3 szkoły podstawowej, Będzie można prowadzić konsultację z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach ■