POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [04.04.2020, 19:23:26] • Polska

7 najlepszych wskazówek dotyczących suszenia prania

7 najlepszych wskazówek dotyczących suszenia prania

fot. Organizator

Suszenie prania to jedna z tych czynności, którą musi wykonać każdy z nas i raczej nie da się jej uniknąć. Wyprane rzeczy muszą być odpowiednio rozwieszone i mieć dostęp do przepływu powietrza – tym sposobem szybko schną i mają przyjemny, świeży zapach. Wypróbuj nasze wskazówki i śmiało susz pranie nawet w najmniejszej domowej przestrzeni.

1. Rozwieś starannie na odpowiedniej suszarce
Potrzebujesz więcej miejsca na suszenie ubrań? Zamiast korzystać z grzejnika, przetestuj poręczną suszarkę Infinity marki Vileda o łącznej powierzchni suszenia 27 metrów. Ten model jest wyjątkowo funkcjonalny – idealny na duże pranie, zarówno jeśli chodzi o jego ilość, jak i gabaryty. Na takiej powierzchni z powodzeniem pomieścisz nawet do 3 prań. Podwyższony stelaż możesz rozsunąć i dopasować do potrzebnych akurat rozmiarów, a teleskopowe linki regulować do wymiarów całkowitych od 186 cm aż do 257 cm z rozłożonymi skrzydłami. Tym sposobem dostosujesz wielkość suszarki do ilości i gabarytów suszonych rzeczy, np. pościeli, ręczników czy obrusów. Jej uniwersalność i mobilność zwiększona została również przez nogi zakończone obudowanymi kółkami. Oznacza to, że wygodnie ją przesuniesz bez konieczności podnoszenia także z ciężkim, mokrym praniem.

2. Zmniejsz zagniecenia
Po suszeniu często pozostają brzydkie zagniecenia, które należy wyprasować. Ale jest na to proste rozwiązanie – grube linki suszarki (np. z oferty Vileda). Zapobiegają one powstawaniu nieestetycznych zagnieceń na tkaninach i tym samym skracają czas prasowania. Po wyjęciu z pralki zdecydowanym ruchem strzepnij ubrania – to je rozprostuje, a następnie starannie rozwieś tak, by szwy pokrywały się ze sznurem suszarki. A, jeśli suszysz na zewnątrz ogranicz wykorzystywanie klamerek. Wewnątrz pomieszczeń najlepiej w ogóle z nich zrezygnuj, a koszule i sukienki powieś na wieszakach.

3. Znajdź sposób na małe rzeczy
Czasami małe rzeczy mają w życiu znaczenie. Dlatego, jeśli nie możesz znaleźć klamerek, aby przypiąć do suszarki kolejną parę skarpetek, skorzystaj z dodatkowego wieszaka na małe przedmioty, w który wyposażone są np. suszarki Infinity lub Magnum Viledy. Suszenie skarpetek i drobnej bielizny będzie proste i szybkie.

4. Zrób miejsce na pranie
Masz małe mieszkanie i każdy centymetr, przestrzeni jest dla ciebie na wagę złota? Zamiast korzystać z rozstawianych suszarek, które zajmują sporo cennego miejsca, wybierz alternatywne rozwiązanie, bardziej odpowiadające twoim potrzebom. Gdy metraż mieszkania jest niewielki, niezastąpione okazują się wysokie, stojące suszarki typu „wieża” (np. Mixer 3, Mixer 4 marki Vileda). Zajmują niewiele miejsca na podłodze, a otrzymujesz 30 lub 40 metrów suszenia. A jeśli nie chcesz trzymać suszarki w pokoju, możesz ją umieścić na przykład w kabinie prysznicowej. Brzmi świetnie, prawda? Modele tego typu pozwalają rozwiesić odzież i bieliznę na kilku poziomach, w optymalnych odstępach od siebie. Ponadto są bardzo stabilne, możesz regulować poszczególne segmenty, ich wysokość oraz położenie. Możesz też zmaksymalizować przestrzeń za pomocą innych rodzajów suszarek, np. przeznaczonych do ustawienia na grzejniku, na wannie lub ściennych czy sufitowych.

5. Skorzystaj ze świeżego powietrza
Już twoja babcia wiedziała, że najlepszym sposobem na szybkie i skuteczne wysuszenie prania jest rozwieszenie go na świeżym powietrzu. Dlatego weź z niej przykład i wykorzystaj świeże powietrze, aby wysuszyć ubrania i zaoszczędzić miejsce w domu. Tkaniny wysuszone na zewnątrz pięknie i świeżo pachną, a ponadto mniej się niszczą i są mniej pogniecione. Nieważne, czy jesteś posiadaczem dużego ogrodu, tarasu czy małego balkonu – wystarczy właściwa suszarka. Użyj odpowiedniej suszarki na taras lub balkon, a jeśli masz ogród, skorzystaj z możliwości np. modelu Vileda Viva Air Ultra Light.

6. Postaw na kółka
Jeśli decydujesz się na zakup tradycyjnej suszarki rozkładanej, praktycznym wyborem będzie wersja z kółkami, które ułatwią przestawianie. Taką mobilną suszarkę możesz wygodnie przesuwać bez konieczności podnoszenia z ciężkim, mokrym praniem. Nasza rada: obróć pranie na suszarce, aby odsłonić wilgotne części i zwiększyć przepływ powietrza. Upewnij się, że między wiszącymi ubraniami jest wolna przestrzeń. Jeśli się stykają wilgoć nie ma ujścia.

7. Wywieś dołem do góry
Suszenie dżinsów może trwać naprawdę długo…Jeśli chcesz wydobyć z nich to, co najlepsze i zdecydowanie skrócić ten czas, powieś je (i inne spodnie też) do góry nogami. Talia spodni wyschnie szybciej, gdy przepływ powietrza będzie większy.

Anna Rogoźnicka
Senior PR & Content Marketing Specialist


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Rada Miasta zdecydowała o kontynuacji w roku 2020 programu bezpłatnych szczepień przeciwko grypie ■ Rada Miasta pozytywnie zaopiniowała projekty zmian granic pasa technicznego i pasa technicznego od strony lądu. Projekty mają związek z planami budowy terminala kontenerowego ■ Dotychczasowy Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu st.bryg. mgr inż. Andrzej Lipiński kończy służbę. Uroczyste pożegnanie komendanta w związku z przejściem na emeryturę odbędzie się dziś. 28 maja. W pożegnaniu wezmą udział władze miasta ■ Prezydent miasta: "Mimo ograniczeń Świnoujście dysponuje obecnie dużą rezerwą miejsc dla dzieci, zarówno w żłobku jaki przedszkolach" ■ Kilka minut po godzinie 9.00 rozpoczęły się obrady XXXI sesji Rady Miasta. Posiedzenie odbywa się w trybie zdalnym ■ Mężczyzna jadący na rowerze uderzył w bok jadącego samochodu. W tym czasie nie było żadnej wolnej karetki na terenie naszego miasta! Po poszkodowanego przyleciał śmigłowiec LPR. Do groźnego wypadku doszło około godziny 17:30 na ulicy Grunwaldzkiej, na wysokości dawnego Novatora ■ W sezonie letnim 2020 r. każde przedszkole w miesiącach wakacyjnych pełnić będzie dyżur letni. PM nr 9 z powodu zaplanowanej termomodernizacji placówki swój dyżur pełnić będzie w PM nr 7. Liczba miejsc, ze względu na obostrzenia Głównego Inspektora Sanitarnego, jest ograniczona. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy placówek. Informacje te zostały również zamieszczone na stronach internetowych Przedszkoli Miejskich ■ Od 25 maja: Będzie można prowadzić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach 1-3 szkoły podstawowej, Będzie można prowadzić konsultację z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach ■