POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [19.03.2020, 14:17:48] • zachodniopomorskie

Miejsca wyznaczone do kwarantanny zbiorowej w woj. zachodniopomorskim

Miejsca wyznaczone do kwarantanny zbiorowej w woj. zachodniopomorskim

fot. Sławomir Ryfczyński

W związku z obowiązującym stanem zagrożenia epidemicznego oraz obowiązkiem odbycia kwarantanny przez obywateli RP powracających do kraju przez wyznaczone przejścia graniczne przypominam, że osoby, które nie zadeklarują służbom dokonującym kontroli granicznej miejsca odbycia kwarantanny domowej powinny być kierowane do wyznaczonych miejsc kwarantanny zbiorowej.

Na chwilę obecną, na terenie województwa zachodniopomorskiego wyznaczone zostały następujące miejsca kwarantanny zbiorowej:
1. Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Świnoujściu - ul. Gdyńska 26 Świnoujście;
2. Internat Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza - ul. Siedlecka 6a w Policach;
3. Centrum Kultury w Krajniku Górnym; ponadto w ramach rezerwy, w przypadku braku wolnych miejsc wyznaczono nw. obiekty:
1. Internat Zespołu Szkół nr 4 im. Armii Krajowej - ul. Kusocińskiego 3 Szczecin;
2. Szkoła Podstawowa w Ostrowicach, powiat Drawsko Pomorskie.

W związku z powyższym, zwracam uwagę na bezwzględne stosowanie zasady aby osoby, które nie deklarują na granicy miejsca odbycia kwarantanny domowej kierowane były do odbycia kwarantanny zbiorowej do ww. miejsc - najbliższych miejscu przekroczenia granicy.

Ponadto przypominam, że decyzja w sprawie uruchomienia przygotowanych przez Państwa miejsc kwarantanny zbiorowej innych niż ww., pozostaje w gestii Wojewody Zachodniopomorskiego.

dr inż Paweł Rodzoś


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Czwartek [19.03.2020, 19:32:59] • [IP: 87.78.224.***]

Chlew a nie miejsce dla ludzi. Na plebaniach i w Urzedzie maja wystarczajaco miejsc na ludzkie kwatery.

Oglądasz 1-1 z 1
■ Mężczyzna jadący na rowerze uderzył w bok jadącego samochodu. W tym czasie nie było żadnej wolnej karetki na terenie naszego miasta! Po poszkodowanego przyleciał śmigłowiec LPR. Do groźnego wypadku doszło około godziny 17:30 na ulicy Grunwaldzkiej, na wysokości dawnego Novatora ■ W sezonie letnim 2020 r. każde przedszkole w miesiącach wakacyjnych pełnić będzie dyżur letni. PM nr 9 z powodu zaplanowanej termomodernizacji placówki swój dyżur pełnić będzie w PM nr 7. Liczba miejsc, ze względu na obostrzenia Głównego Inspektora Sanitarnego, jest ograniczona. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy placówek. Informacje te zostały również zamieszczone na stronach internetowych Przedszkoli Miejskich ■ Od 25 maja: Będzie można prowadzić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach 1-3 szkoły podstawowej, Będzie można prowadzić konsultację z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach ■