POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [25.03.2020, 19:53:30] • Ahlbeck

Czytelnik: Trzeba pomóc Polakom pracującym w Ahlbecku!

Z opisu przesłanego przez jednego z Czytelnika wyłania się obraz całkowicie przeczący zasadom bezpieczeństwa przyjętym w większości krajów Unii. Problem, przedstawia się dramatycznie i dotyczy polskiego personelu kliniki w Ahlbecku.

- Może Wam uda się pomoc Polakom pracującym w Klinice w Ahlbecku poprzez rozgłos. W Rehabilitationsklinik Seebad Ahlbeck , gdzie pracują Polki (często matki małych dzieci ) do kliniki nawet dziś dalej są przywożeni nowi kuracjusze z całych Niemiec , do tego otwarty jest basen, z którego korzystają kuracjusze!!!! Niby w Niemczech są takie zaostrzenia a ten hotel - klinika nadal przyjmują nowych schorowanych Niemców. Pracownicy wiadomo chodzą do pracy bo nie chcą stracić pracy ale boja się o siebie i swoje rodziny.W Polsce takie zaostrzenia ale co z tego skoro tam są wystawieni na takie ryzyko.

Może nagłośnienie tematu pomoże, że władze hotelu zamkną przyjazdy nowych osób, ponieważ prawie cały personel to Polacy, dlatego ich nie szanują i maja gdzieś ich zdrowie.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 29, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 29

Gość • Poniedziałek [30.03.2020, 12:17:55] • [IP: 5.172.255.***]

"Hotel - klinika nadal przyjmują nowych schorowanych Niemców" i zapewne zarażonych!

Gość • Poniedziałek [30.03.2020, 08:41:06] • [IP: 88.156.206.**]

najpierw pomagac Polakom kktórzy stracili pracę w Swinoujsciu...a pracującym w niemczech niech pomagaja niemcy.

Gość • Sobota [28.03.2020, 09:11:08] • [IP: 80.245.189.***]

w Świnoujściu w polskich hotelach ludzie też potracili pracę, i sa tragedie, trzeba zacząć szukać pracy gdzie indziej w Polsce,

Gość • Piątek [27.03.2020, 22:45:27] • [IP: 176.221.123.***]

Gość • Czwartek [26.03.2020, 21:13:48] • [IP: 176.221.123.***] pewnie, piekna sprawa. niemcy zawsze cie beda miec za zero i przyglupa a polacy toba gardzic. jak ktos woli miec kase i sztucznych znajomych to jego wybor :) w polsce tez sie da tyle zarabiac...

Gość • Piątek [27.03.2020, 20:51:02] • [IP: 77.182.151.***]

dzis piatek i po sprawie, trzeba byc konsekwentnym i wybrac. bylo fajnie jest normalnie to jeszcze nie koniec swiata!

Pazdzioch • Piątek [27.03.2020, 14:25:07] • [IP: 83.23.231.**]

Głupoty pisze autor, wyspa zamknięta nikt nie przyjeżdża, chyba chciał zabłysnąć

Gość • Piątek [27.03.2020, 10:20:40] • [IP: 83.23.226.*]

o pomoc do Angeli

Gość • Czwartek [26.03.2020, 21:13:48] • [IP: 176.221.123.***]

Opiekunka do starzej osoby 1900 Euro kierowca 2150 Euro itd tam pracowac a w kraju mieszkac ot to dopiero życie

Gość • Czwartek [26.03.2020, 21:10:11] • [IP: 88.156.206.**]

to samo bedzie z polakami wracającymi z szwecji..2 tyd kwaranntanny

Gość • Czwartek [26.03.2020, 20:48:27] • [IP: 176.221.123.***]

27 marca Granica Państwowa zamknięta do 13 kwietnia z możliwością jej przedłużenia na 30 dni

odyseusz • Czwartek [26.03.2020, 19:44:33] • [IP: 88.156.206.**]

tam chyba rzeczywiście pracuje nasza patologia, która mieszka na platanie kiedy czytam te wpisy.ale jak się przyjechało w onucach do Swinoujscia to nic dziwnego.

Gość • Czwartek [26.03.2020, 15:34:50] • [IP: 188.146.160.**]

od piatku koniec przekraczania granic

Gość • Czwartek [26.03.2020, 13:32:54] • [IP: 176.221.122.***]

Pracują za 2x taką kasę i polacy co ledwo zipią mają im pomagać? nie zaoszczędzili nic?

Gość • Czwartek [26.03.2020, 12:21:39] • [IP: 185.210.38.*]

UNITY - kierowcy powinni wchodzić po bilet w maskach.

Mieszkaniec • Czwartek [26.03.2020, 11:57:16] • [IP: 188.146.134.***]

Chyba się to skończy, bo każdy Polak przekraczający granicę - o ile nie jest ewentualnie kierowcą przewożącym niezbędne towary - będzie poddany trwającej 14 dni kwarantannie.

Gość • Czwartek [26.03.2020, 11:26:07] • [IP: 176.221.122.***]

Pracują za Euro, dostają Kindergeld i czego jeszcze od nas chcą? To tym co są w UK, Norwegii, Szwecji czy Irlandii też mamy pomóc? Wybrali taką pracę ze względów ekonomicznych. Fajnie tam zarabiać i żyć w Polsce ale to tak nie działa. Tam pracujesz, zarabiasz, leczysz się i płacisz podatki to tam zamieszkaj i bądź. Płacz i lament, że zamykają granice, normalnie jak Frankowicze. Każdy wiedział co wybiera i na co się piszę, był taki sprytny i inteligentny a teraz żale.

Gość • Czwartek [26.03.2020, 11:25:16] • [IP: 94.254.227.**]

może ktoś pomoże pracownikom Unity Line którzy codziennie się stykają bez masek z kierowcami z całego świata !! kierowcy są zwolnieni z kwarantanny !!

Gość • Czwartek [26.03.2020, 11:13:48] • [IP: 89.151.32.**]

TAM PRACUJĄ TO NIECH TAM ROZWIĄZUJĄ SWOJE PROBLEMY.MY MAMY DOSYĆ SWOICH

Gość • Czwartek [26.03.2020, 11:00:59] • [IP: 188.146.155.***]

Od piątku nie będzie problemu. Granice zostaną zamknięte całkowicie i nikt do pracy w Niemczech nie pójdzie/nie pojedzie.

Gość • Czwartek [26.03.2020, 09:44:09] • [IP: 176.221.123.***]

zarabiaja w euro to niech w niemczech pomocy szukaja

Gość • Czwartek [26.03.2020, 08:48:57] • [IP: 83.21.86.***]

Każdy ma wybór kasjerzy w Polsce czy kierowcy polscy pracujący za granicą i każdy z nich ryzykuje zdrowiem bo z czegoś trzeba żyć. I albo rezygnujesz albo dalej ryzykujesz. To potrwa jeszcze z 2 miesiące jak nie więcej.

Gość • Czwartek [26.03.2020, 07:11:09] • [IP: 92.42.112.***]

Pracują u niemieckiego pracodawcy, to niech on rozwiązuje ich problemy i niech im pomaga a co my mamy do tego, może jeszcze jakieś pieniądze im się należą od naszego samorządu?

Gość • Czwartek [26.03.2020, 07:07:08] • [IP: 37.8.215.***]

Od kiedy to klinika jest hotelem!? Co za głupota. W naszych szpitalach też sie boją pracować." Nagłośnijcie to!"

Tango • Środa [25.03.2020, 23:57:55] • [IP: 78.10.206.**]

Kolejny bzdurny temat. Przecież nikt ich tam na siłę nie trzyma. Poza tym od piątku i tak już nie pojadą do pracy, bo granica praktycznie od piątku zamknieta dla pracujących za granicą. Boją się, żeby nie stracić pracy, ale nie chcą pracować? Dorośnijcie w końcu!

Gość • Środa [25.03.2020, 22:24:48] • [IP: 93.94.187.***]

Człowieku przecież nie musisz pracować w Niemczech

Oglądasz 1-25 z 29
■ Tir jechał prosto na Mercedesa Vana. W niedzielę 31 maja kwadrans przed godziną dziewiątą w miejscowości Rzeczyn koło Wolina na DK 3 tir ze Słowacji nagle zjechał na czołówkę na mercedesa ze Świnoujścia. W ułamkach sekundy kierowca mercedesa z żoną przeżył horror ■ Rada Miasta zdecydowała o kontynuacji w roku 2020 programu bezpłatnych szczepień przeciwko grypie ■ Rada Miasta pozytywnie zaopiniowała projekty zmian granic pasa technicznego i pasa technicznego od strony lądu. Projekty mają związek z planami budowy terminala kontenerowego ■ Dotychczasowy Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu st.bryg. mgr inż. Andrzej Lipiński kończy służbę. Uroczyste pożegnanie komendanta w związku z przejściem na emeryturę odbędzie się dziś. 28 maja. W pożegnaniu wezmą udział władze miasta ■ Prezydent miasta: "Mimo ograniczeń Świnoujście dysponuje obecnie dużą rezerwą miejsc dla dzieci, zarówno w żłobku jaki przedszkolach" ■ Kilka minut po godzinie 9.00 rozpoczęły się obrady XXXI sesji Rady Miasta. Posiedzenie odbywa się w trybie zdalnym ■ Mężczyzna jadący na rowerze uderzył w bok jadącego samochodu. W tym czasie nie było żadnej wolnej karetki na terenie naszego miasta! Po poszkodowanego przyleciał śmigłowiec LPR. Do groźnego wypadku doszło około godziny 17:30 na ulicy Grunwaldzkiej, na wysokości dawnego Novatora ■ W sezonie letnim 2020 r. każde przedszkole w miesiącach wakacyjnych pełnić będzie dyżur letni. PM nr 9 z powodu zaplanowanej termomodernizacji placówki swój dyżur pełnić będzie w PM nr 7. Liczba miejsc, ze względu na obostrzenia Głównego Inspektora Sanitarnego, jest ograniczona. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy placówek. Informacje te zostały również zamieszczone na stronach internetowych Przedszkoli Miejskich ■ Od 25 maja: Będzie można prowadzić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach 1-3 szkoły podstawowej, Będzie można prowadzić konsultację z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach ■