POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [01.04.2020, 23:28:56] • Świnoujście

Słabe ciśnienie wody w części miasta z powodu awarii magistrali wodociągowej

Słabe ciśnienie wody w części miasta z powodu awarii magistrali wodociągowej

fot. iswinoujscie.pl

Od poniedziałkowego poranka mieszkańcy części budynków znajdujących się pomiędzy skrzyżowaniem Grunwaldzka-Nowokarsiborska aż do skrzyżowania ulicy grunwaldzkiej i Wilków Morskich mają kłopot ze słabym ciśnieniem wody w kranach. Przyczyną była poważna awaria magistrali wodociągowej. Na skutek awarii magistrali wodociągowej ulice zostały zalane, samochód utknął i uszkodzony został chodnik. Znane są już przyczyny niespodziewanego zalania - informację otrzymaliśmy od Dyrektora Naczelnego ZWiK, mgr inż. Małgorzaty Bogdał.

- Informuję, że w poniedziałek 30.03.2020r. w godzinach rannych wystąpiła awaria magistrali wodociągowej na skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej - 11 Listopada. Służby techniczne ZWiK przystąpiły natychmiast do zamykania wody na wymaganym odcinku. Woda została zamknięta od skrzyżowania ul. Grunwaldzka - Nowokarsiborska do skrzyżowania ul. Grunwaldzka - Wilków Morskich. Zamknięcie nie spowodowało braku dostawy wody do odbiorców ale nastąpiło obniżenie ciśnienia wody w tym rejonie. Następnie zostało wykonane zabezpieczenie miejsca awarii i roboty rozbiórkowe nawierzchni. Ustalono zakres potrzebnych kształtek do usunięcia awarii. Czekamy na dostawę niestandardowej kształtki potrzebnej do usunięcia. Pozostałe materiały są w dyspozycji ZWiK. Przewidywany termin dostawy 02.04.2020. Jeżeli zostanie dotrzymany to usuniecie awarii nastąpi w piątek tj. 03.04.2020.

Słabe ciśnienie wody w części miasta z powodu awarii magistrali wodociągowej

fot. Edmund Papski

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 4, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-4 z 4

Gość • Piątek [03.04.2020, 14:34:15] • [IP: 83.11.185.***]

A ten VW to myśli, że to darmowa myjnia podwozia?

Gość • Czwartek [02.04.2020, 20:13:25] • [IP: 176.221.123.***]

na konstytucji od kilku dni nie ma cisnienia ;/

Gość • Czwartek [02.04.2020, 10:09:10] • [IP: 78.10.206.**]

Na zachodnim w wieżowcach na najwyższych piętrach od dawna jest problem z ciśnieniem zimnej wody.

Gość • Czwartek [02.04.2020, 09:23:24] • [IP: 31.11.131.**]

Język ojczysty pani Bogdał to prawdziwa zgroza. Trudno to komentować.

Oglądasz 1-4 z 4
■ Rada Miasta zdecydowała o kontynuacji w roku 2020 programu bezpłatnych szczepień przeciwko grypie ■ Rada Miasta pozytywnie zaopiniowała projekty zmian granic pasa technicznego i pasa technicznego od strony lądu. Projekty mają związek z planami budowy terminala kontenerowego ■ Dotychczasowy Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu st.bryg. mgr inż. Andrzej Lipiński kończy służbę. Uroczyste pożegnanie komendanta w związku z przejściem na emeryturę odbędzie się dziś. 28 maja. W pożegnaniu wezmą udział władze miasta ■ Prezydent miasta: "Mimo ograniczeń Świnoujście dysponuje obecnie dużą rezerwą miejsc dla dzieci, zarówno w żłobku jaki przedszkolach" ■ Kilka minut po godzinie 9.00 rozpoczęły się obrady XXXI sesji Rady Miasta. Posiedzenie odbywa się w trybie zdalnym ■ Mężczyzna jadący na rowerze uderzył w bok jadącego samochodu. W tym czasie nie było żadnej wolnej karetki na terenie naszego miasta! Po poszkodowanego przyleciał śmigłowiec LPR. Do groźnego wypadku doszło około godziny 17:30 na ulicy Grunwaldzkiej, na wysokości dawnego Novatora ■ W sezonie letnim 2020 r. każde przedszkole w miesiącach wakacyjnych pełnić będzie dyżur letni. PM nr 9 z powodu zaplanowanej termomodernizacji placówki swój dyżur pełnić będzie w PM nr 7. Liczba miejsc, ze względu na obostrzenia Głównego Inspektora Sanitarnego, jest ograniczona. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy placówek. Informacje te zostały również zamieszczone na stronach internetowych Przedszkoli Miejskich ■ Od 25 maja: Będzie można prowadzić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach 1-3 szkoły podstawowej, Będzie można prowadzić konsultację z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach ■