POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [03.04.2020, 08:10:21] • zachodniopomorskie

Pomorze Zachodnie wspiera OSP w walce z COVID-19

Pomorze Zachodnie wspiera OSP w walce z COVID-19

fot. Andrzej Ryfczyński

Ochotnicze Straże Pożarne wyznaczone do działań związanych z koronawirusem otrzymają jednorazowe maseczki i rękawiczki, okulary, specjalne ubrania oraz środki dezynfekujące. Niezbędny sprzęt ma pomóc strażakom bezpiecznie pomagać osobom znajdującym się np. w kwarantannie. Służby na ten cel otrzymają  200 tys. zł dofinansowania z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

Decyzja w sprawie przyznania dofinansowania zapadła 1 kwietnia 2020 r., podczas posiedzenia Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego.

OSP pomagają zawsze i w każdej chwili, ale muszą dysponować odpowiednim sprzętem, by robić to skutecznie.  Od lat wspieramy strażaków-ochotników w tym zakresie. Dziś przeznaczamy 200 tys. zł dofinansowania na  zakup najpotrzebniejszych rzeczy, a więc środków ochrony indywidualnej. Skala potrzeb jest olbrzymia – mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Niezbędne środki – rękawiczki, maseczki, płyny do dezynfekcji - trafią do 195 OSP będących w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. W tym do 104 jednostek wyznaczonych do działań związanych z COVID-19 kombinezony, gogle czy rękawice ochronne.  Liczba zakupionych rzeczy  zależeć będzie od  aktualnych cen i dostępności na rynku.

Przyznane wsparcie wpisuje się w działania Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego.

Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Rada Miasta zdecydowała o kontynuacji w roku 2020 programu bezpłatnych szczepień przeciwko grypie ■ Rada Miasta pozytywnie zaopiniowała projekty zmian granic pasa technicznego i pasa technicznego od strony lądu. Projekty mają związek z planami budowy terminala kontenerowego ■ Dotychczasowy Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu st.bryg. mgr inż. Andrzej Lipiński kończy służbę. Uroczyste pożegnanie komendanta w związku z przejściem na emeryturę odbędzie się dziś. 28 maja. W pożegnaniu wezmą udział władze miasta ■ Prezydent miasta: "Mimo ograniczeń Świnoujście dysponuje obecnie dużą rezerwą miejsc dla dzieci, zarówno w żłobku jaki przedszkolach" ■ Kilka minut po godzinie 9.00 rozpoczęły się obrady XXXI sesji Rady Miasta. Posiedzenie odbywa się w trybie zdalnym ■ Mężczyzna jadący na rowerze uderzył w bok jadącego samochodu. W tym czasie nie było żadnej wolnej karetki na terenie naszego miasta! Po poszkodowanego przyleciał śmigłowiec LPR. Do groźnego wypadku doszło około godziny 17:30 na ulicy Grunwaldzkiej, na wysokości dawnego Novatora ■ W sezonie letnim 2020 r. każde przedszkole w miesiącach wakacyjnych pełnić będzie dyżur letni. PM nr 9 z powodu zaplanowanej termomodernizacji placówki swój dyżur pełnić będzie w PM nr 7. Liczba miejsc, ze względu na obostrzenia Głównego Inspektora Sanitarnego, jest ograniczona. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy placówek. Informacje te zostały również zamieszczone na stronach internetowych Przedszkoli Miejskich ■ Od 25 maja: Będzie można prowadzić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach 1-3 szkoły podstawowej, Będzie można prowadzić konsultację z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach ■