POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [03.04.2020, 17:31:04] • Szczecin

Naukowcy z ZUT pomogą zabezpieczyć szczecińskie szpitale

Naukowcy z ZUT pomogą zabezpieczyć szczecińskie szpitale

fot. Organizator

12 500 par rękawiczek, 9 600 par ochraniaczy na buty, 2 200 czepków - naukowcy z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie zakończyli zbiórkę środków ochrony osobistej dla lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych ze szczecińskich szpitali.

„Co mamy to damy #poZUTeczni" – pod takim hasłem 30 marca br. naukowcy z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie rozpoczęli zbiórkę m.in. maseczek, jednorazowych rękawiczek, fartuchów, które posiadali na wyposażeniu swoich laboratoriów i magazynów.

Od kilku dni dręczyło mnie, że w obecnej sytuacji jestem w pewnym sensie bezużyteczna. Siedzę w domu, spokojnie pracuję zdalnie, a inni narażają siebie i swoich bliskich w tej nierównej walce. Wszędzie pojawiały się informacje, że brakuje środków ochronnych w szpitalach. Pomyślałam, że mogłabym oddać swoje środki ochronne. Zadzwoniłam do moich najbliższych współpracowników, by skonsultować z nimi pomysł, który się spodobał i tak powstał nasz zespół. Od razu zabraliśmy się do organizowania zbiórki– powiedziała dr inż. Agata Niemczyk, inicjatorka akcji.

Naukowcy z ZUT pomogą zabezpieczyć szczecińskie szpitale

fot. Organizator

Przez pięć dni spontanicznej zbiórki udało się zebrać 46 okularów ochronnych, 90 maseczek, 12 500 par rękawiczek, 480 fartuchów, 2 200 czepków oraz 9 600 par ochraniaczy na obuwie. Wszystkie zebrane środki ochrony osobistej zostaną przekazane do Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 2 PUM w Szczecinie oraz Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie.

Mateusz Lipka
Rzecznik prasowy ZUT
Budynek Jednostek Międzywydziałowych


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Sobota [04.04.2020, 11:33:03] • [IP: 176.221.122.**]

No to jest w Świnoujściu wirus czy nie ma. Bo poczta pantoflową dochodzi że są jakieś 3 przypadki

Oglądasz 1-1 z 1
■ Rada Miasta zdecydowała o kontynuacji w roku 2020 programu bezpłatnych szczepień przeciwko grypie ■ Rada Miasta pozytywnie zaopiniowała projekty zmian granic pasa technicznego i pasa technicznego od strony lądu. Projekty mają związek z planami budowy terminala kontenerowego ■ Dotychczasowy Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu st.bryg. mgr inż. Andrzej Lipiński kończy służbę. Uroczyste pożegnanie komendanta w związku z przejściem na emeryturę odbędzie się dziś. 28 maja. W pożegnaniu wezmą udział władze miasta ■ Prezydent miasta: "Mimo ograniczeń Świnoujście dysponuje obecnie dużą rezerwą miejsc dla dzieci, zarówno w żłobku jaki przedszkolach" ■ Kilka minut po godzinie 9.00 rozpoczęły się obrady XXXI sesji Rady Miasta. Posiedzenie odbywa się w trybie zdalnym ■ Mężczyzna jadący na rowerze uderzył w bok jadącego samochodu. W tym czasie nie było żadnej wolnej karetki na terenie naszego miasta! Po poszkodowanego przyleciał śmigłowiec LPR. Do groźnego wypadku doszło około godziny 17:30 na ulicy Grunwaldzkiej, na wysokości dawnego Novatora ■ W sezonie letnim 2020 r. każde przedszkole w miesiącach wakacyjnych pełnić będzie dyżur letni. PM nr 9 z powodu zaplanowanej termomodernizacji placówki swój dyżur pełnić będzie w PM nr 7. Liczba miejsc, ze względu na obostrzenia Głównego Inspektora Sanitarnego, jest ograniczona. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy placówek. Informacje te zostały również zamieszczone na stronach internetowych Przedszkoli Miejskich ■ Od 25 maja: Będzie można prowadzić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach 1-3 szkoły podstawowej, Będzie można prowadzić konsultację z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach ■