POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [07.04.2020, 16:48:27] • Polska

Bank Pocztowy w pełni zbliżeniowy Nowy limit płatności zbliżeniowych realizowanych kartami Visa

Bank Pocztowy w pełni zbliżeniowy  Nowy limit płatności zbliżeniowych realizowanych kartami Visa

fot. Organizator

Klienci Banku Pocztowego mogą płacić już zbliżeniowo kartami Visa do 100 złotych bez konieczności podawania kodu PIN. Wcześniej bank zwiększył limit dla kart Mastercard. To kontynuacja wcielania w życie rekomendacji KNF, dotyczącej przyspieszenia prac nad podniesieniem limitu płatności zbliżeniowych bez konieczności dotykania klawiatury terminala płatniczego w związku z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa.

Bank Pocztowy podwyższył limit płatności dla transakcji zbliżeniowych dokonywanych kartami Visa – zarówno debetowymi jak i kredytowymi – bez konieczności podawania kodu PIN do 100 złotych. Limit został podniesiony w ślad za rekomendacją KNF, aby ograniczyć liczbę transakcji, których autoryzacja wymaga podania kodu PIN, a tym samym wspomóc profilaktykę rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Obecnie wszyscy klienci Banku posiadający karty umożliwiające realizację płatności zbliżeniowych mogą regulować należności do 100 złotych bez konieczności dotykania klawiatury terminalna płatniczego.
– Limit wysokości transakcji zbliżeniowych realizowanych bez podawania kodu PIN został podniesiony nie tylko w Polsce. W podobne rozwiązania wprowadzono w ostatnich tygodniach chociażby w Holandii czy Wielkiej Brytanii – mówi Sylwia Kosidło, Dyrektor Departamentu Kart Płatniczych i Bankowości Elektronicznej Banku Pocztowego. – Nieustannie apelujemy do wszystkich, nie tylko naszych klientów, o rezygnację z gotówki –– na rzecz innych, bezkontaktowych form płatności – dodaje Sylwia Kosidło.

Warto dodać, że klienci Banku Pocztowego mogą płacić zbliżeniowo bez podawania kodu PIN do karty wykorzystując systemy płatności mobilnych takie jak Garmin Pay i Apple Pay.

Bartosz Trzciński
Rzecznik Prasowy


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Tir jechał prosto na Mercedesa Vana. W niedzielę 31 maja kwadrans przed godziną dziewiątą w miejscowości Rzeczyn koło Wolina na DK 3 tir ze Słowacji nagle zjechał na czołówkę na mercedesa ze Świnoujścia. W ułamkach sekundy kierowca mercedesa z żoną przeżył horror ■ Rada Miasta zdecydowała o kontynuacji w roku 2020 programu bezpłatnych szczepień przeciwko grypie ■ Rada Miasta pozytywnie zaopiniowała projekty zmian granic pasa technicznego i pasa technicznego od strony lądu. Projekty mają związek z planami budowy terminala kontenerowego ■ Dotychczasowy Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu st.bryg. mgr inż. Andrzej Lipiński kończy służbę. Uroczyste pożegnanie komendanta w związku z przejściem na emeryturę odbędzie się dziś. 28 maja. W pożegnaniu wezmą udział władze miasta ■ Prezydent miasta: "Mimo ograniczeń Świnoujście dysponuje obecnie dużą rezerwą miejsc dla dzieci, zarówno w żłobku jaki przedszkolach" ■ Kilka minut po godzinie 9.00 rozpoczęły się obrady XXXI sesji Rady Miasta. Posiedzenie odbywa się w trybie zdalnym ■ Mężczyzna jadący na rowerze uderzył w bok jadącego samochodu. W tym czasie nie było żadnej wolnej karetki na terenie naszego miasta! Po poszkodowanego przyleciał śmigłowiec LPR. Do groźnego wypadku doszło około godziny 17:30 na ulicy Grunwaldzkiej, na wysokości dawnego Novatora ■ W sezonie letnim 2020 r. każde przedszkole w miesiącach wakacyjnych pełnić będzie dyżur letni. PM nr 9 z powodu zaplanowanej termomodernizacji placówki swój dyżur pełnić będzie w PM nr 7. Liczba miejsc, ze względu na obostrzenia Głównego Inspektora Sanitarnego, jest ograniczona. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy placówek. Informacje te zostały również zamieszczone na stronach internetowych Przedszkoli Miejskich ■ Od 25 maja: Będzie można prowadzić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach 1-3 szkoły podstawowej, Będzie można prowadzić konsultację z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach ■