POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [09.04.2020, 19:23:03] • zachodniopomorskie

Właścicielka salonu fryzjerskiego otworzyła zakład – musi liczyć się z surową karą

Przeciwko właścicielce jednego z salonów fryzjerskich w Koszalinie został skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Koszalinie oraz do Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Kobieta, mimo obowiązujących obostrzeń, wśród których jest m.in. zakaz funkcjonowania salonów kosmetycznych i fryzjerskich, obsługiwała klientów.

Od 1 kwietnia br. na terenie całego kraju obowiązują obostrzenia w związku z panującą epidemią koronawirusa i dotyczą one m.in. ograniczenia dostępu do parków i miejsc rekreacji, zakazu korzystania z wypożyczalni rowerów miejskich, zamknięte są hotele, a także salony kosmetyczne i fryzjerskie.

Policjanci z koszalińskiej komendy otrzymali wczoraj informację, że jeden z zakładów fryzjerskich mimo wywieszonej tabliczki „zamknięte” przyjmuje klientów. Podejmujący interwencję funkcjonariusze zauważyli, że okna zakładu są całkowicie zasłonięte materiałem tak, aby nie dostrzec czy ktoś jest w środku. Gdy mundurowi zapukali, drzwi do salonu otworzyła właścicielka, a wewnątrz przebywało dwóch mężczyzn, których wpuściła chwilę wcześniej. Jeden z mężczyzn w momencie kontroli prowadzonej przez funkcjonariuszy siedział na fotelu fryzjerskim.

Policjanci wobec tak zaistniałej sytuacji i w związku ze złamaniem przepisów wobec całej trójki skierowali wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Koszalinie. Dodatkowo właścicielka salonu musi liczyć się z karą, która zostanie jej wymierzona przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

Przypominamy, że w związku ze zmianami jakie zostały wprowadzone na terenie Rzeczypospolitej zmieniała się taktyka działań służb mundurowych. Znacząca część policjantów wykonuje intensywne czynności patrolowe na ulicach naszego miasta. Policjanci sprawdzają cel wyjścia lub wyjazdu z domu oraz czy wszyscy stosują się do nowych nakazów bezpieczeństwa.

Pamiętajmy, że tylko wspólnie możemy ograniczyć ryzyko zarażenia.

Komenda Miejska Policji w Koszalinie


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Poniedziałek [13.04.2020, 07:10:12] • [IP: 176.221.123.***]

czas zejsc do podziemia, w piwnicy fryzjer bedzie strzygl albo w domu

Gość • Czwartek [09.04.2020, 22:01:48] • [IP: 176.221.123.***]

ja kudlaty nie kumaty czemu kapuja szmaty?

Oglądasz 1-2 z 2
■ Rada Miasta zdecydowała o kontynuacji w roku 2020 programu bezpłatnych szczepień przeciwko grypie ■ Rada Miasta pozytywnie zaopiniowała projekty zmian granic pasa technicznego i pasa technicznego od strony lądu. Projekty mają związek z planami budowy terminala kontenerowego ■ Dotychczasowy Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu st.bryg. mgr inż. Andrzej Lipiński kończy służbę. Uroczyste pożegnanie komendanta w związku z przejściem na emeryturę odbędzie się dziś. 28 maja. W pożegnaniu wezmą udział władze miasta ■ Prezydent miasta: "Mimo ograniczeń Świnoujście dysponuje obecnie dużą rezerwą miejsc dla dzieci, zarówno w żłobku jaki przedszkolach" ■ Kilka minut po godzinie 9.00 rozpoczęły się obrady XXXI sesji Rady Miasta. Posiedzenie odbywa się w trybie zdalnym ■ Mężczyzna jadący na rowerze uderzył w bok jadącego samochodu. W tym czasie nie było żadnej wolnej karetki na terenie naszego miasta! Po poszkodowanego przyleciał śmigłowiec LPR. Do groźnego wypadku doszło około godziny 17:30 na ulicy Grunwaldzkiej, na wysokości dawnego Novatora ■ W sezonie letnim 2020 r. każde przedszkole w miesiącach wakacyjnych pełnić będzie dyżur letni. PM nr 9 z powodu zaplanowanej termomodernizacji placówki swój dyżur pełnić będzie w PM nr 7. Liczba miejsc, ze względu na obostrzenia Głównego Inspektora Sanitarnego, jest ograniczona. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy placówek. Informacje te zostały również zamieszczone na stronach internetowych Przedszkoli Miejskich ■ Od 25 maja: Będzie można prowadzić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach 1-3 szkoły podstawowej, Będzie można prowadzić konsultację z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach ■