POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [17.05.2020, 22:16:09] • Świnoujście

W Świnoujściu wolą suche?

W Świnoujściu wolą suche?

Rondo Róży Wiatrów(fot. iswinoujscie.pl )

Prezydent Janusz Żmurkiewicz nie raz chwalił się publicznie, że miasto, którym rządzi, jest bogate. Czy tak bogate, by marnować zakupione za pieniądze podatników rośliny?

Przymusowe siedzenie w domach sprawiło, że mieszkańcom mogło się to nie rzucić w oczy. A wygląda to naprawdę przerażająco. Masowo schną w naszym mieście wszystkie posadzone za nasze pieniądze rośliny.

Do niektórych widoków urzędnicy próbowali nas chyba przyzwyczaić. Już drugi rok suche krzaki straszą przy krawężnikach na rondzie Róży Wiatrów. Podobnie jest przy drodze z promu Bielik, prowadzącą w dzielnicę z ekskluzywnymi hotelami. Może władza liczy, że spieszący się nad morze turyści tego nie zauważą?

W Świnoujściu wolą suche?

Szkoła przy ulicy Kościuszki(fot. iswinoujscie.pl )

Uschły też drzewa przy szkole podstawowej numer 6 przy ulicy Kościuszki, o czym ostrzegaliśmy na iswinoujscie.pl.

Centrum handlowe Corso i okolice kościoła Chrystusa Króla. Żadne obrzeża - samo centrum miasta! także i tutaj- suche krzaki. Ktoś mógłby powiedzieć, że ważniejsza jest część uzdrowiskowa….

W Świnoujściu wolą suche?

Centrum Miasta(fot. iswinoujscie.pl )

Usychają jednak nawet drzewa w samym Parku Zdrojowym! W tamtym roku latem uschło młode, dopiero co posadzone drzewko. Czy dano mu szanse, by przeżyło? Bez podlewania byłoby to niemożliwe.

W Świnoujściu wolą suche?

Park Zdrojowy(fot. iswinoujscie.pl )

Równie szokujący jest widok mnóstwa uschniętych drzew na nowej Promenadzie Zdrowia.

W Świnoujściu wolą suche?

Promenada Zdrowia(fot. iswinoujscie.pl )

Czy o tę tragiczną sytuację można obwiniać tylko suszę? A może po prostu nikt nie zadbał o podlewanie roślin? Może sadzone są też niewłaściwe rośliny?

Prezydent Janusz Żmurkiewicz nie raz chwalił się publicznie, że miasto, którym rządzi, jest bogate. Czy tak bogate, by marnować zakupione za pieniądze podatników rośliny?

Co na to Urząd Miasta? Czekamy na odpowiedź.

W Świnoujściu wolą suche?

Promenada Zdrowia(fot. iswinoujscie.pl )

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 36, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 36

Gość • Środa [20.05.2020, 06:32:02] • [IP: 188.146.181.**]

Tyle naszej kasy poszło z dymem głupoty!

Gość • Wtorek [19.05.2020, 12:26:13] • [IP: 176.221.123.**]

Piękne wiekowe drzewa wycięte, posadzono miczurinowskie badziewie, które nie jest w stanie przeżyć kilku lat. To wynik" nasadzeń" przez nowobogackich deweloperów.

Gość • Poniedziałek [18.05.2020, 21:01:44] • [IP: 178.238.253.***]

Rzeczywiscie slabo to wyglada

Gość • Poniedziałek [18.05.2020, 20:14:37] • [IP: 77.20.138.**]

@Gość 17:30:37 Bo większość mieszkańców naszego miasta (przynajmniej tych, którzy chodzą na wybory) jest tak naprawdę zadowolona z rządów Prezydenta Żmurkiewicza. W Internecie z reguły wypowiadają się te osoby, które są z czegoś niezadowolone i chcą z frustracji trochę potrollować. Widać to chociażby po komentarzach na WP czy Onecie: jak coś o Dudzie, to wszyscy negatywnie, jak o Trzaskowskim, to też negatywnie, jak o Kościele, to negatywnie, jak o LGBT, to też negatywnie, itd. Na iswinoujscie.pl jest podobnie. Osoby zadowolone z działalności Prezydenta Miasta po prostu rzadko tu kometują.

Gość • Poniedziałek [18.05.2020, 17:30:37] • [IP: 37.248.210.***]

ciągle ktoś narzeka na Prezydenta miasta, a kto go wybrał i to tyle razy. przepaść ilości głosów była ogromna w stosunku do drugiej osoby z ilością głosów

Gość • Poniedziałek [18.05.2020, 17:16:18] • [IP: 188.146.160.**]

Chciałabym dodać że zieleń w naszym mieście jest zaniedbana bardzo i brak jest ogrodnika miejskiego. Powsadzane forsycje w doniczkach przy promie po prostu straszą badyle, przecież powinna być co jakiś czas przycięte

Gość • Poniedziałek [18.05.2020, 17:04:05] • [IP: 2.108.164.*]

I tak się marnuje publiczne pieniądze. Ale ktoś na tym zarobił

troll • Poniedziałek [18.05.2020, 15:42:16] • [IP: 46.230.138.**]

Jednak, , beton, , jest lepszy, nie trzeba podlewać. Ten urzędowy też dobrze się trzyma i to tyle lat. .

Gość • Poniedziałek [18.05.2020, 15:02:17] • [IP: 176.221.122.**]

Dopóki będzie ten kierownik w mieście, nic się nie zmieni. Te suche drzewa i krzewy to nasze spalone pieniądze. Ale w przeszłości w jego partii głoszono, że za kilka lat pieniędzy w ogóle nie będzie, bo będzie pełna komuna, to co się dziwić. Czym skorupka nasiąkła tym trąci. Żal w sercu patrząc na to !!

Gość • Poniedziałek [18.05.2020, 14:48:15] • [IP: 88.218.255.**]

W dzielnicy nadmorskiej powinno sadzić się sosny, dla nich to najlepszy rejon a nie palmy.

Gość • Poniedziałek [18.05.2020, 14:26:26] • [IP: 176.221.122.***]

Tak, bo za zieleń miejską odpowiadają urzędnicy, konkretne osoby które tylko to maja na głowie i tylko za to biorą pieniądze.Co trzeba podlac to trzeba, duzy może wiele ale mały zginie.

Gość • Poniedziałek [18.05.2020, 14:21:18] • [IP: 176.221.122.***]

Na 11 Listopada od Lidla w stronę Grunwaldzkiej, ohydnie !

Gość • Poniedziałek [18.05.2020, 14:17:04] • [IP: 178.238.249.***]

Widać wyjątkową dbałość służb towarzysza Żmurkiewicza o zieleń w naszym mieście.

Gość • Poniedziałek [18.05.2020, 13:34:57] • [IP: 5.173.144.***]

Wole susze, wole susze, wole susze, czy to grzech ?

Gość • Poniedziałek [18.05.2020, 11:27:54] • [IP: 178.238.249.***]

To wszystko dziwne Mieszkamy nad woda, tyle wody w kanale, ktos powie ze slona--nieprawda, nie zawsze, przewaznie prad wyjsciowy, tam zyja ryby slodkowodne.Napelniac beki woda i wszystko podlewac --strazacy. Pamietamy jak kiedys sluzby miejskie, splukiwaly ulice?

Gość • Poniedziałek [18.05.2020, 11:27:29] • [IP: 176.221.123.***]

nasadzone dęby po" renowacji" parku zdrojowego w 75% padły

Gość • Poniedziałek [18.05.2020, 11:12:56] • [IP: 167.114.118.*]

Miasto jest już dawno zadłużonym bankrutem.

Gość • Poniedziałek [18.05.2020, 11:12:17] • [IP: 167.114.118.*]

Po" Betonie" i jego przydupasce" Betoniarce" cudów się nie spodziewajcie.

Gość • Poniedziałek [18.05.2020, 11:02:06] • [IP: 176.221.123.***]

Dajcie już spokój Prezydentowi Żmurkiewiczowi ! Czego się czepiacie !Nie on jest winny suszy ! Od zawsze jedne rośliny rosną, kwitną a inne usychają ! Kto tego nie rozumie ten. ...? Jak dotąd nikt nie raczył SAM podlać jakiś krzew lub drzewo. Policzcie ile drzew rośnie w naszym mieście a ilu ludzi o nie dba ?Kto widzi, że dzieje się żle to powinien reagować, nie gderaniem a czynem !! Marudy, wybierzcie się do lasu a przekonacie się, żę tam suche drzewa liczyć można w setki / czy temu winny jest prezydent /?

Gość • Poniedziałek [18.05.2020, 10:36:20] • [IP: 178.238.252.***]

Na promenadzie pan wbijal paliki wokol suchych drzewek. Mial tez baniak wody na aucie, ale nie uzyl ani kropli...

Gość • Poniedziałek [18.05.2020, 10:08:41] • [IP: 90.129.222.***]

Według ekspertów czeka nas jedna z największych susz w historii. A co za tym idzie – coraz większe problemy rolników i drożyzna. Ekonomiści mówią o znacznym wzroście cen żywności. A te roslinki tyle Wody potrzebuja na tej juz suchej promenadzie

Piotr Groniec • Poniedziałek [18.05.2020, 09:56:05] • [IP: 5.173.150.***]

Wycinają zdrowe drzewa i zobowiązują się do posadzenia nowych. Ale te nowo posadzone często są zaniedbane i wysychają. Idealny przykład to osławiona Promenada Zdrowia.Ale jest jeszcze wiele innych miejsc gdzie świeżo posadzone drzewa schną.

Gość • Poniedziałek [18.05.2020, 09:32:26] • [IP: 176.221.122.***]

Wzdłuż ulicy 11 Listopada tak samo miały być nasadzenia i cisza. Dalej staszą suche krzaczki

Gość • Poniedziałek [18.05.2020, 09:21:14] • [IP: 83.137.6.***]

BEZDOMNI SZCZAJĄ CODZIENNIE POD ŚMIETNIKIEM ZATRUDNIĆ ICH PODLEJĄ I NAWOŻĄ.

Ewa • Poniedziałek [18.05.2020, 08:29:08] • [IP: 185.210.38.**]

a można juz podlewać? spadło tyle deszczu, że susza hydrologiczna zażegnana?

Oglądasz 1-25 z 36
■ W środę. Przerwa w dostawie wody. Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje, że z uwagi na prowadzoną modernizację sieci wodociągowej, w środę 27 maja 2020r., w godzinach od 8.00 do 12.00, nastąpi przerwa w dostawie wody przy ulicy Grottgera ■ W sezonie letnim 2020 r. każde przedszkole w miesiącach wakacyjnych pełnić będzie dyżur letni. PM nr 9 z powodu zaplanowanej termomodernizacji placówki swój dyżur pełnić będzie w PM nr 7. Liczba miejsc, ze względu na obostrzenia Głównego Inspektora Sanitarnego, jest ograniczona. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy placówek. Informacje te zostały również zamieszczone na stronach internetowych Przedszkoli Miejskich ■ Od 25 maja: Będzie można prowadzić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach 1-3 szkoły podstawowej, Będzie można prowadzić konsultację z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach ■