POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [23.05.2020, 13:10:16] • Kamminke

Płonące wzgórze Golm to robota Polaków?

Płonące wzgórze Golm to robota Polaków?

fot. Mario Slender

Zaczęło się od zakrapianej imprezy na świnoujskich ogródkach działkowych, a skończyło na pożarze lasu na niemieckim wzgórzu Golm. Mamy kolejne informacje o nocnym pożarze.

Pali się wzgórze Golm! - alarmowali wczoraj w nocy nasi Czytelnicy. – Dym z Niemiec widoczny był po polskiej stronie. Wcześniej świnoujscy działkowcy z ulicy Krzywej słyszeli potężny huk.

Krótko po naszym artykule dotarły do nas kolejne informacje.

- To raca – wyjaśnia jeden z naszych Czytelników. – Pie… i pijacy z naszych ogródków… wystrzelili racę. Poleciała w las po niemieckiej stronie. Najpierw nie było nic widać, potem pojawił się dym.

Według naszego Czytelnika, działkowcy, gdy tylko zobaczyli dym, zadzwonili do świnoujskich strażaków. Odsyłani byli jednak do straży z Niemiec.

- Zadzwoniłem do nich i po angielsku powiedziałem, co się dzieje. Teraz widzę, że niemieccy strażacy ochotnicy są na górze i dole wzgórza – relacjonował na gorąco nasz Czytelnik.

Wszyscy liczyli, że w akcji gaśniczej pomoże strażakom deszcz. Przypomnijmy, że nie tylko w Polsce panuje dziś susza. Wystarczy iskra, by spłonął cały las.

Po niemieckiej stronie, na wzgórzu Golm, niedaleko Kamminke, znajduje się cmentarz wojenny.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 101, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 101

Gość • Wtorek [26.05.2020, 20:56:14] • [IP: 62.69.253.**]

Raca ma zasięg do 200-300 m. Do zalesionej częsci Golm jest ok 1000 m.Dodaj do tego jeszcze kierunek i siłę wiatru. Raca model wojskowy czy chińszczyzna??/

Gość • Wtorek [26.05.2020, 08:06:53] • [IP: 62.69.241.**]

Ludzie którzy maja pretensje że ludzie spotykwaja sie na działce ze znajomymi i imprezuja w nocy i chca kar dla takich ludzi to ja mam pytanie co oni w ty