POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [24.05.2020, 19:17:40] • 安inouj軼ie

Skala spadku pokazuje, jak „pracuje” miasto

Skala spadku pokazuje, jak „pracuje” miasto

fot. Andrzej Ryfczy雟ki

O 70 procent mniej ciep豉 zu篡造 w kwietniu tego roku hotele, pensjonaty i uzdrowisko w naszym mie軼ie, w por闚naniu z ubieg造m rokiem. A jak by這 ze zu篡ciem wody?

Czy portal iswinoujscie m鏬豚y uzyska informacje o ile spad這 zu篡cie wody (ZWiK)i energii cieplnej (PEC)w 安inouj軼iu w ostatnim okresie w por闚naniu z analogicznym czasem w ubieg造m roku w zwi您ku z zamkni璚iem hoteli, pensjonat闚, uzdrowiska itp. – pyta nasz Czytelnik. – Czy ewentualny spadek przychod闚 wp造nie na kondycj tych firm?

Skala spadku pokazuje, jak „pracuje” miasto

fot. Andrzej Ryfczy雟ki

Jak nas poinformowa這 Przedsi瑿iorstwo Energetyki Cieplnej, sprzeda ciep豉 [w GJ] dla tych obiekt闚 w kwietniu bie膨cego roku w por闚naniu do kwietnia roku 2019 by豉 mniejsza o 70 proc. Inaczej sytuacja wygl康a豉, gdy por闚nywano tegoroczny i ubieg這roczny marzec. Tu spadek wynosi ponad 10 procent. Zapewniano nas te, 瞠 p造nno嗆 finansowa PEC nie jest zagro穎na.

A jak wygl康a這 zu篡cie wody?

- W zwi您ku z og這szonym stanem epidemicznym w naszym kraju, sprzeda wodo-軼ieku w miesi帷u kwietniu, w por闚naniu do analogicznego okresu w roku poprzednim - spad豉 o 18 proc. - informuje Joanna Rojczyk, dyrektor ds. ekonomicznych z Zak豉du Wodoci庵闚 i Kanalizacji. - Konsekwencj spadku sprzeda篡 jest spadek przychod闚.

廝鏚這: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 38, skomentuj, drukuj, udost瘼nij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodaj帷 komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Polityk prywatno軼i.

Zauwa篡貫 b陰d lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Ogl康asz 1-25 z 38

Go嗆 • 字oda [27.05.2020, 11:01:54] • [IP: 45.141.1.**]

a gdy ja si tu urodzi.m ?. ..

Go嗆 • Wtorek [26.05.2020, 14:28:52] • [IP: 37.47.170.***]

Ja jako za pr康 i wod p豉c wiecej a zu篡wam mniej !! MOLOCHY i dostawcy bez konkurencji zawsze spadaj na 4 豉py !! TO jest sprawiedliwo嗆 po Polsku

Go嗆 • Wtorek [26.05.2020, 04:59:17] • [IP: 142.176.80.***]

Pan Japtok jak wybudowa wille TERESA to by豉m zachwycona. Jak postawi Trzy korony to my郵a豉m 瞠 w tym klimacie b璠zie ca喚 by貫 pole namiotowe ………….. ale si myli豉m. Trzy Wyspy Pana Japtoka to ju bud瞠towa budowa.. Ot to taki przekr鎩 inwestycji deweloperskich w 安inouj軼iu w ostatnich latach. Szkoda.

Go嗆 • Poniedzia貫k [25.05.2020, 20:39:38] • [IP: 188.146.172.*]

Czemu nasze budownictwo mieszkaniowe zak豉da, 瞠 parter ma by handlowy. Ile pustostan闚 stoi pustych, kto za to p豉ci. LOKATORZY MIESZKAJ。Y W DANEJ POSESJI. Mo瞠 czas to zmieni??!!

Go嗆 • Poniedzia貫k [25.05.2020, 20:01:03] • [IP: 176.221.123.***]

IP. 122 Bo瞠 cz這wieku jaki ty biedny. Rozumu to ty za 瘸dne pieni康ze nie kupisz biedaku.

Go嗆 • Poniedzia貫k [25.05.2020, 16:30:55] • [IP: 178.238.249.**]

Kiedy PEC zacznie dba o mieszka鎍闚. Chc pobiera ciep陰 wod z PEC ale brak mocy bo trzeba zadba o stref nadmorsk. To samo z wod pitn tu ju preziowi nale篡 si nagana.

Go嗆 • Poniedzia貫k [25.05.2020, 15:07:31] • [IP: 87.78.224.**]

Do 231...Jesli Polak nie zaplaci to po jakiego fiuta Polak pierdoli? Ceny sa jednakowe dla wszystkich, tylko nie wszystkich stac takie ceny placic? Sa regiony w Polsce zyjace z turystow i turysci tez napewno woleli by mniej zaplacic. Dla burakow dobra rada, wypad za wode, do Wolina i jeszcze dalej.

Go嗆 • Poniedzia貫k [25.05.2020, 14:55:53] • [IP: 176.221.123.**]

Dzi瘯i pandemii 安imouj軼ie na jaki czas sw鎩 urok kurortu odzyska這, bo krup闚kami nie wania這. Czyste powietrze powia這, mniej wody miasto zu篡wa這 a w ciep這wni mniej w璕la spalano. Wiemy, 瞠 dla turystyki n璠z powia這 ale jest to nauczka aby si miasto jednokierunkowo pod turyst nie rozwija這. Wszyscy jednak wiedz 鈍inoujszczanie, 瞠 aby miasto funkconowa這 doskonale, to musz by otwarte hotele i lokale bo na krup闚ki miasto jest ju zwyczajnie skazane. Wkr鏒ce ponownie b璠zie t這czno i gwarno. Zn闚 spalinami nam b璠zie cudownie pachnia這 i pe軟o odpad闚 b璠zie nam miasto produkowa這 jak na prawsdziwy konglomerat turystyczny przysta這. I takie 安inouj軼ie kurortem nadal si b璠zie nazywa這 a spokojnego miejsca do odpoczynku b璠zie nam si coraz trudniej szuka這. Oby nam tylko morze sinicami nie pozarasta這, bo kolejn n璠z by nam tu powia這. Ju pora aby miasto otrze篤ia這 i polityk budowy hotelowych moloch闚 zatrzyma這, bo my przecie nie jeste鄉y du膨 Warszaw.

Go嗆 • Poniedzia貫k [25.05.2020, 12:47:28] • [IP: 78.10.206.**]

Niech PEC zabiega o pod陰czenia dom闚 jednorodzinnych w 安inouj軼iu. Ale to si NIE OPxCA. Op豉ca si pod陰czanie nowych apartamentowc闚. To cz瘰to domki truj powietrze piecami wszystkopalnymi. A nawet ogrzewanie gazowe te nie jest najczystsze. Najkorzystniejsze by這by pod陰czenie do PEC i to obowi您kowe a dla tych najbiedniejszych jakie wsparcie.

Go嗆 • Poniedzia貫k [25.05.2020, 12:40:38] • [IP: 94.254.237.***]

奸onzoki ju s. Fajne piwne ch這py. I dzio販hy t逝ste jak karbinadle TY. GDZIE IM Tam WIRUS. WITOJCIE!

Go嗆 • Poniedzia貫k [25.05.2020, 12:32:17] • [IP: 176.221.123.**]

Go嗆 • Niedziela [24.05.2020, 21:10:07] • [IP: 94.254.231.***] w Heringsdorf te te stare pensjonaty ka盥y inny u nas te stare tez urocze inne ale utrzymane w takim samym stylu troch kiczowo uzdrowiskowym.Wisusa dawnego te 豉dnie odbudowali nawet orginalne stare wiezyczki wrucily.Og鏊nie to bajzel architektoniczny i komunikacyjny to sie zgadza.

Go嗆 • Poniedzia貫k [25.05.2020, 12:29:13] • [IP: 176.221.122.***]

Cieszycie si, 瞠 nie ma turyst闚 ? To nied逝go b璠ziecie sie cieszy podwy磬ami. Nie ma zmi逝j si i nie liczcie na mi這sierdzie prezydenta czy rady. B璠ziecie si modli o turyst闚 i o prac bo b璠ziecie zdycha z g這du.

Go嗆 • Poniedzia貫k [25.05.2020, 12:14:57] • [IP: 87.78.224.**]

Do 133...Piekny park? Chyba sralnia dla kundli i wylegarnia patoli i meneli, jak juz. Czystosc i kultura to tematy obce dla buractwa.

Go嗆 • Poniedzia貫k [25.05.2020, 12:01:30] • [IP: 89.151.33.***]

[24.05.2020, 21:05:38] • [IP: 176.221.113.**] [IP: 37.47.133.**] co Platan przeszkadza ?? boli ?? kto zabudowa i nie ma gdzie ju chodzi za potrzeb ? i trzeba papier toaletowy kupi. .bo li軼i ju nie ma ?? a i s這my do but闚 nie ma gdzie ju narwa... Przykro mi, 瞠 Was nie sta... mieszkam tam ju 8 lat i bardzo dobrze si mieszka. . szkoda tylko, 瞠 osiedle nie jest zamkni皻e dla trzody i chlewni... kt鏎a zapewne tu siedzi i p豉cze jak jej 磧e. .. A teraz jak admin pozwoli mo瞠cie pisa wypociny i prze軼iga si w tw鏎czo軼i hejter闚... zakompleksionych mieszka鎍闚 tego miasta, kt鏎e ju za chwil Was wypluje... bo i tak tu mieszkacie w wyniku przesiedlania mot這chu ze wschodu i wydaje Wam si, 瞠 miasto jest wasz w豉sno軼i.

Go嗆 • Poniedzia貫k [25.05.2020, 11:01:03] • [IP: 109.70.100.**]

A jak si dopytuj o pod陰czenie domku do PECu, to mnie sp豉wiaj na za 10 lat bo maj wa積iejsze cele, pod陰czenie nowych budynk闚 nad morzem. Niech PEC spada w buraki i niech zdycha! Jeszcze sta mnie na gaz, a jak nie b璠zie, to drewna w parku jest sporo. Przynajmniej Ja郾ie Pan Prezydent nie b璠zie mia problem闚 z wycink drzew z dzia貫k na sprzeda.

Go嗆 • Poniedzia貫k [25.05.2020, 09:18:22] • [IP: 83.23.231.*]

ceny w sezonie ju sa wy窺ze, ale tylko pod Niemca, polak nie zap豉ci albo pojedzie na wiochy, niestety...na booking com ceny zwyk造ch pokoi ze wspolna lazienk az kolo poczty okropna lokalizacja 300 zl za pokoj!! cena aperatmentu w Polsce.

Go嗆 z • Poniedzia貫k [25.05.2020, 09:02:55] • [IP: 89.228.242.***]

Gdzie tu uzdrowisko jest ? O molo lepiej nie pyta

Go嗆 • Poniedzia貫k [25.05.2020, 08:15:37] • [IP: 123.108.246.**]

Czyli jest pow鏚 aby podnie嗆 ceny. Zarz康zanie musi przecie kosztowa, a rady nadzorcze i inne badziewie na pewno nie ograniczy sobie wyp豉t. Epidemia minie a ceny pozostan. Aby by tak jak by這.

Go嗆 • Niedziela [24.05.2020, 23:00:07] • [IP: 37.248.213.**]

Szykuj si podwy磬i.. Srogie

Go嗆 • Niedziela [24.05.2020, 22:42:45] • [IP: 185.210.39.**]

na pewno w mie軼ie jest spokojniej i przyjemnie si spaceruje ale to pewnie chwilowe. Korzystajmy z tego p鏦i nie ma t逝m闚.

Go嗆 • Niedziela [24.05.2020, 22:10:01] • [IP: 176.221.113.**]

Zgadzam si, 瞠 na ruskim stadionie powinien by jaki pi瘯ny park. Tak samo zamiast tych hoteli na drugim zdj璚iu. No ale po co si przejmowa parkami, jak 豉twiej sprzeda ziemi deweloperom.

Go嗆 • Niedziela [24.05.2020, 21:39:30] • [IP: 83.137.6.***]

Nikt nie docenia spokoju w mie軼ie brak j瞛yka niemieckiego i tych c皻usi przy granicy. Troch ho這ty na promenadzie. IDZIE CAΘIEM FAJNIE TU 玆. ZA CHWILE NAJEDZIE 500+ ZE 印﹖KA I SI SKO哸ZY SIELANKA.

Go嗆 • Niedziela [24.05.2020, 21:22:38] • [IP: 37.47.133.**]

a pomysle ze na ruskim pi瘯ny park m鏬豚y by a jest slums sratan