POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [30.05.2020, 22:46:09] • Świnoujście

Hotelarze ze Świnoujścia i Kołobrzegu wspólnie walczą o otwarcie granicy polsko - niemieckiej. Zobacz film!

 Hotelarze ze Świnoujścia i Kołobrzegu wspólnie walczą o otwarcie granicy polsko - niemieckiej. Zobacz film!

fot. Robert Ignaciuk

Po raz kolejny przedsiębiorcy branży turystycznej wyszli w sobotę na przejście graniczne Świnoujście-Ahlbeck by przedstawić stanowisko i prośby do polskiego rządu o jak najszybsze otwarcie granicy z Niemcami.

 Hotelarze ze Świnoujścia i Kołobrzegu wspólnie walczą o otwarcie granicy polsko - niemieckiej. Zobacz film!

fot. Robert Ignaciuk

O skutkach przedłużanego (zdaniem branży – sztucznie!) zamknięcia granicy, w o wiele liczniejszym gronie przedstawiciel hoteli, biur i obiektów turystycznych dyskutowali wcześniej we własnym gronie. Doskonałym otwarciem debaty stała się prezentacja przez Joannę Agatowską Stanowiska, które podpisali przedstawiciele 31 organizacji z branży skupionych w ogólnopolskiej inicjatywie TUgether. Gospodarzem spotkania i moderatorem dyskusji był Roman Kucierski -Dyrektor Zarządzający Hotelu Hamilton w Świnoujściu.

W sali konferencyjnej Hotelu Hamilton stawiło się ok. 30 osób. Oprócz przedstawicieli branż turystycznych ze Świnoujścia, przyjechali przedstawiciele branży hotelarskiej m.in. z Kołobrzegu. To zjednoczenie branż z obu miast, uznano za wydarzenie historyczne. W spotkaniu uczestniczył Dyrektor Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Artur Pomianowski.

 Hotelarze ze Świnoujścia i Kołobrzegu wspólnie walczą o otwarcie granicy polsko - niemieckiej. Zobacz film!

fot. Robert Ignaciuk

Nie ma pomiędzy nami konkurencji, bo dzisiaj walczymy o fundamentalne dla naszego województwa i turystyki sprawy - podkreśliła Joanna Agatowska, Dyrektor Sanatorium Energetyk.

Wszyscy są zgodni, że kontynuacja obecnej polityki izolacji, oparta na mocno już naciągniętych argumentach zamknięcia granicy zachodniej to prawdziwy gwóźdź do trumny dla branży turystycznej. Obok właścicieli hoteli, mocnym głosem dołączyli do protestu właściciele biur turystyki objazdowej, a w reszcie tysiące ( w skali kraju) przewoźników autokarowych.

Programy pomocowe oferowane przez władze stratnym na sytuacji epidemicznego alertu nie są w stanie pomoc realnie podnieść się przedsiębiorcom obsługującym ruch turystyczny - podkreślali zebrani na spotkaniu. Każdy kolejny dzień izolacji przy zamkniętej granicy jest dla nas jak kolejny gwóźdź do trumny. Mimo twardych danych potwierdzających opanowanie wirusa (zarówno w Polsce jak i u zachodnich sąsiadów) brakuje odważnej i uzasadnionej decyzji otwarcia granicy już od początku czerwca. Obecnie władze mówią obecnie o perspektywie dwóch tygodni.

 Hotelarze ze Świnoujścia i Kołobrzegu wspólnie walczą o otwarcie granicy polsko - niemieckiej. Zobacz film!

fot. Robert Ignaciuk

„Jak to się ma do umożliwienia, już znacznie wcześniej ruchu przygranicznego dla pracowników zatrudnionych za granicą. To jest dokładnie takie samo kontaktowanie się z niemieckimi klientami”? - pytał Grzegorz Dobosz - Właściciel Hotelu Hamilton.

Ich zdaniem, rządzący nie zdają sobie sprawy, że ponowne uruchomienie obiektów takich jak hotele nie będzie przysłowiowym „pstryknięciem palca”. Powrót do normalnej działalności to długi i skomplikowany proces. Gotowości hotelowej gastronomii oraz całej infrastruktury i pracowników nie można oczekiwać z dnia na dzień - podnosił Adam Pruszkowski - Dyrektor Hotelu Hilton.

„Trzeba to uświadomić decydentom w warszawskich urzędach, którzy nie mają pojęcia jak działa turystyczny biznes, bo to ostatnia chwila by uratować choć część letniego sezonu. Hotelarze przypomnieli przy okazji, że ich firmy stanowią podstawę rozwoju i dochodów dla całej sieci kooperantów, dostawców i pracowników pokrewnych branż - mówili przedstawiciele branży.

 Hotelarze ze Świnoujścia i Kołobrzegu wspólnie walczą o otwarcie granicy polsko - niemieckiej. Zobacz film!

fot. Robert Ignaciuk

Do dyskusji włączyli się aktywnie także właściciele drobniejszych turystycznych biznesów. Piotr Kośmider - dzierżawca świnoujskiego Fortu Anioła przekonywał, że każdy dzień bez gości pomnaża straty, które ciężko będzie nadrobić (o ile w ogóle są do nadrobienia!). Również dla jego branży przedłużanie izolacji jest codziennym wbijaniem gwoździa do trumny.

 Hotelarze ze Świnoujścia i Kołobrzegu wspólnie walczą o otwarcie granicy polsko - niemieckiej. Zobacz film!

fot. Robert Ignaciuk

Tuż po spotkaniu w hotelu Hamilton wybrano osoby, które na granicy pojawiły się z przekazem od całego środowiska.

Walczymy także o wszystkie branże pokrewne, o handel, o transport, o różnych usługodawców, o drobnych sklepikarzy, o mieszkańców, o gospodarstwa domowe, o samorządy – one także są zależne od tego, czy goście do nas przyjadą i ilu będzie tych gości" – mówiła Agnieszka Trafas - Właścicielka Hotelu z Kołobrzegu.

Czekamy na otwarcie granic i dla nas na dziś to jest najistotniejsza decyzja, bo wiemy już, kiedy ruszy gospodarka, 6 czerwca to jest ta data, kiedy będziemy mogli w miarę normalnie prowadzić nasze usługi – natomiast bez klientów zza zachodniej granicy będzie nam bardzo ciężko odbudować obłożenie w hotelach na Pomorzu Zachodnim" – powiedział Adam Hok z Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Branża zgodnie deklaruje, że jest gotowa do zachowania wszelkich procedur sanitarnych, żeby zapewnić bezpieczeństwo turystom.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 153, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 153

Gość • Poniedziałek [08.06.2020, 02:42:26] • [IP: 5.172.239.**]

A co mnie hotelarze ja tez muszę utrzymać rodzinę i martwić się żeby nikt nie zachorował na to świństwo nie otwierać i tyle a ci co zamiatają u Niemców niech tam zamieszkają i po sprawie jestem Polakiem mieszkam w tym kraju pracuję tu płace podatki chcę czuć się bezpiecznie ja i moja rodzina pozdrawiam

Gość • Sobota [06.06.2020, 13:47:40] • [IP: 37.47.133.***]

Co wy wiecie o biznesie, wynajmujecie pokoje czy jakieś usługi. Firmy z dnia na dzień się zamykają z powodu braku zamówień ze strony niemieckiej i zachodniej europy. Tutaj nie chodzi o 300pln za dobę a o milion euro. Przy dłuższej stagnacji po prostu przestaniecie istnieć.

Gość • Sobota [06.06.2020, 13:21:25] • [IP: 188.147.34.***]

Czy oni rozum stracili. Jest zaraza i trzeba siedzie na czterech literach a nie szlajać się od miasta do miasta

Gość • Sobota [06.06.2020, 07:55:37] • [IP: 185.22.174.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [05.06.2020, 14:02:18] • [IP: 188.147.96.***]

Bez Niemców powoli będziecie biedne i biedne i całkiem biedne. . mi się podoba bo się nauczycie nareśćie zgodnie z Niemcami żyć.. 80 procent jestescie od Niemca zależne. .. Nie muszę się same przetrwać.. macie Niemcy macie niemieckie firmy A jak jeszcze te firmy by nie byli to koniec icie zapier... do Polski za 1500 zł... ha ha ja się śmieje bo jestem Polakiem i pracuje w Niemczech i dobrze nawet bardzo dobrze zarabiam... te co się nie zgodzą z tym co pisze to niech się tu wyprowadzą i bandzie spokój.. Niemcy nie są winne tylko wy jesteście bo takie chamstwo nigdzie w Polsce nie poznałem jak tu w Świnoujściu.. niech napisze strona i świnoujścia.pl na te temat ! Chętnie mogę opisać was co wy źle robicie i co można lepiej zrobić.. bo jak masz tylko jedne zdanie że jest wszystko źle to idź gdzie jest lepiej...

Gość • Środa [03.06.2020, 10:14:08] • [IP: 83.3.70.***]

Mi się naprawdę podoba Świnoujście bez Niemców, otworzą granice i znów się będą panoszyć

Gość • Środa [03.06.2020, 01:16:49] • [IP: 94.254.229.***]

Co Ty Dobosz gadasz płacisz najniższa krajowa... Zal

Gość • Wtorek [02.06.2020, 23:10:24] • [IP: 192.38.136.***]

w hotelach pracują ukraińcy więc nikt nic nie traci. Ne otwierajcie granic !!

Gość • Wtorek [02.06.2020, 21:59:24] • [IP: 37.47.171.**]

I tak mało co się dzieje w tym mieście, jak zamyka się" nocne" kluby, a na plaży zamiast imprez tylko budki. Ogólnie jaki się jest można albo się upić, albo iśc do domu,

Gość • Wtorek [02.06.2020, 12:46:01] • [IP: 178.238.246.**]

Hotelarze musza funkcjonować, ale czy szanują swych prownkow niewolników, ludzie pracują po 12-16 godzin za marne pieniądze, brak normalnego grafiku, ludzie nie maja prawa się sprzeciwić, bo inaczej dostają zaniżone wypłaty, lub są zwalniani, musza być posłuszni, Każdy powinien mieć prawo do wypoczynku a w hotelach ciagle brak ludzi bo są złe traktowani, musza mieć czas na swe prywatne życie.i nie harować za trzech.

Gość • Poniedziałek [01.06.2020, 14:36:24] • [IP: 185.210.39.***]

Brawo ci którzy walczą o to żeby mieszkańcy mogli zarabiać na Niemcach. Chcemy zacząć godnie żyć. Brawo pani Agatowska i proszę się nie przejmowac wściekłą konkurencją polityczną która jakby mogła to by panią zjadła. Robić swoje, popieramy.

Gość • Poniedziałek [01.06.2020, 14:31:12] • [IP: 83.23.231.*]

a kogo obchodzą bogate hotelarze? na Niemca? jechać do niemiec pracować..

Gość • Poniedziałek [01.06.2020, 11:26:55] • [IP: 205.201.55.**]

Niech się uczą języka polskiego, a nie wchodzenie w dupę🙈🙈🙈🙈

Gość • Poniedziałek [01.06.2020, 08:58:12] • [IP: 176.221.123.***]

Wy dzia...y paskudne, a co wam zrobił turysta polski?? Że odrazu bankructwo?!! Niech nie otwierają granic, żeby tylko turysta polski gościł!! Jak wam się nie podoba to wynocha do niemiec i tam się utrzymujcie. Biedaki noszą się, bo u niemca pracują, a jak miesiąc byli bez pracy to lament, jeść nie mają co, nie mają za co rachunków płacić, weźcie się ogarnijcie!!

Gość • Poniedziałek [01.06.2020, 08:50:21] • [IP: 89.64.6.***]

Gdyby hotele otworzyły na gościa Polskiego byłoby kompletnie inaczej. :) Najlepiej powiedzieć że gości nie ma, a te tłumy na promach i ulicach POLSKICH turystów? Hm? Wiadomo na Niemcach się najwiecej zarabia... Eh.

Gość • Niedziela [31.05.2020, 22:57:33] • [IP: 176.221.123.***]

Czy biedaki przez poprzednie lata dopłacali do działalności i nie mają żadnych rezerw? Te różne hiltony i hamiltony to muszą być dziadowskie firmy. Mają tu tanią siłę roboczą ale z chciwości to chyba już im na dekiel padło i tylko narzekają. Mogą golasy iść po zasiłki do MOPS. Ten łysy dobrze ściemnia. Ta co ma 2 hotele może 1 sprzedać jak jej ciężko. We Włoszech też granica zamknięta a nie robią takich szopek. Właściciele agencji towarzyskich nie przybyli a ich goście to też Niemcy. A na co od tej grupki liczy radna Agatowska?

Gość • Niedziela [31.05.2020, 22:28:12] • [IP: 78.88.129.**]

Życze wam szybkiego bankructwa Covid19 na jesień ruszy ze zdwojoną siłą!

Gość • Niedziela [31.05.2020, 21:32:50] • [IP: 37.47.177.***]

Niemcy mówią tak niech otwieraja granice bo fajki trzeba zakupić bo tylko to się w Świnoujściu opłaca bo resztę to macie takie drogiego no i wasze słodycze i mięsko dobre ale drogie nawet oni twierdzą że w Świnoujściu ceny na wszystkim przebitki 200 %jak nie lepiej!! Jak powiedzialem że wynajem kawalerki to koszt 1600 zł /1800zl wtych granicach a zarobi się 2tys to niedowiezaja jak można tak żyć a gdzie reszta... ale oni wiedzą że te ceny są podnich

Gość • Niedziela [31.05.2020, 21:12:27] • [IP: 83.23.224.***]

Hotelarze to my mieszkancy mamy przez Niemcow wysokie ceny i w przeciwieństwie do was ich nie chcemy bo mieszkańców jest więcej jak hoteli i zbiednieliśmy przez tych waszych gości to przez nich mamy brak parkingow bo wy każdy skrawek ziemi na hotel przeznaczacie a na parking zal miejsca odbijecie sobie krocie zarabiacie przez lata i mielscie z czego odłozyc pracownika tez nie szanujecie i przestańcie jeczec

Gość • Niedziela [31.05.2020, 21:03:16] • [IP: 178.238.249.***]

Nie otwierac Granic jest super niech kazdy siedzi w swoim Panstwie

Gość • Niedziela [31.05.2020, 20:16:42] • [IP: 188.146.48.***]

Teraz to nawet emerytowane trepy wyciągną łapę po państwowe, ale rząd jest zły, hipokryci!!

Gość z • Niedziela [31.05.2020, 20:13:48] • [IP: 89.229.91.***]

P. Agatowska teraz występuje jako Dyrektor Sanatorium i jest za otwarciem granic, przy pierwszym zakażonym wystąpi jako radna SLD przeciwko otwarcia granic - ale to dotyczy większości radnych którzy nie reprezentują mieszkańców a jedynie stanowiska swoich partii

Gość • Niedziela [31.05.2020, 20:09:00] • [IP: 37.47.182.***]

My właściciele sklepów w mieście nic nie zarabiamy MASAKRA

Gość • Niedziela [31.05.2020, 19:52:56] • [IP: 176.221.123.***]

turysci przyjadą do nas bo tak trzeba ale bedzie kontrola sanitarna

Gość • Niedziela [31.05.2020, 19:43:19] • [IP: 178.238.247.**]

Dzisiaj wszystko można ludziom wmówić, nawet bezobjawowego wirusa

Oglądasz 1-25 z 153
■ Zalany serwer - w szpitalu miejskim. Serwer obsługujący komputery do badań w Szpitalu Miejskim im. Jana Garduły został zalany. Stanęła praca? Awaria wydarzyła się w środę: zalaniu uległ główny serwer odpowiedzialny za komunikację wydawania zleceń na badania, dostęp do bazy danych. Sytuacja jest patowa ■ W Świnoujściu nie wprowadzono żadnej kwarantanny w obiektach/hotelach/ośrodkach - informuje Małgorzata Kapłan rzecznik prasowy WSSE w Szczecinie. Ponadto wszystkie obiekty hotelowe poinformowane są o procedurach w przypadku podejrzenia wystąpienia koronawirusa ■ Najwyższa Izba Kontroli kontroluje działania Prezydenta ■ Wyniki głosowania z 27 komisji obwodowych w Świnoujściu: Rafał Trzaskowski – 9849, Andrzej Duda – 6316, Szymon Hołownia – 3091, Krzysztof Bosak – 1192, Robert Biedroń – 625, Władysław Kosiniak – Kamysz – 371, Stanisław Żółtek – 37, Paweł Tanajno – 34, Marek Jakubiak – 29, Waldemar Witkowski – 26, Mirosław Piotrowski – 22 ■