POGODA

Reklama

Wydarzenia

Jarek Włodarczyk • Niedziela [26.10.2008, 02:50:22] • Świnoujście

Pływać każdy może – czyli nauka pływania dla dorosłych metodą „Total Immersion”.

Pływać każdy może – czyli nauka pływania dla dorosłych metodą „Total Immersion”.

fot.

Total Immersion – „w pływaniu jest to filozofia treningu, w którym każde ćwiczenie ma swój cel – cel, który bezpośrednio przekłada się na umiejętności…”

Co to takiego?

Inaczej mówiąc jest to nowa metoda nauczania pływania, która każdemu pomoże z większą łatwością niż tradycyjne techniki opanować płynny, piękny i ekonomiczny styl. I tak: „tradycyjne metody koncentrują się na pracy rąk i nóg oraz pływaniu basenu za basenem. TI naucza wdzięku i bycia w harmonii z wodą charakterystycznym dla ryb. Poczujesz różnicę po pierwszym basenie inteligentnego, świadomego ćwiczenia TI i uzyskasz więcej przyjemności z każdego następnego”.

Pływać każdy może – czyli nauka pływania dla dorosłych metodą „Total Immersion”.

Styl klasyczny - ćwiczenie uczące prawidłowego nabierania powietrza.(fot. Jarek Włodarczyk )

Dlaczego warto spróbować?

Warto spróbować ponieważ pływanie jest ważną, podstawową umiejętnością, którą powinien posiadać każdy człowiek. TI pozwala w przystępny i prosty sposób nabyć tą sprawność i cieszyć się z każdego ruchu w wodzie. Krótkie przerwy pomiędzy ćwiczeniami pozwalają przekazać cenne uwagi oraz odpocząć przed następnym basenem. Ponadto warsztaty prowadzone w systemie TI są najskuteczniejszym instruktażem pływackim na świecie.
Na to pytanie świetnie odpowiadają twórcy TI:
• Pływanie jest ważną umiejętnością życiową i idealnym sposobem osiągnięcia optymalnego zdrowia - każdy powinien mieć do tego dostęp.
• TI jest najlepsze na świecie pod względem nauczania pływania: Potrafimy nauczyć pływać każdego . . . i to pływać dobrze.
• Nasza misja to wzbogacanie życia ludzi poprzez poprawę sposobu nauczania i ćwiczenia pływania i uczynienia pływania bardziej dostępnym, radosnym i satysfakcjonującym dla każdego, kto mógłby z tego skorzystać.

Pływać każdy może – czyli nauka pływania dla dorosłych metodą „Total Immersion”.

Styl grzbietowy - ćwiczenie TI mające na celu przedłużyć linię ciała.(fot. Jarek Włodarczyk )

Kto może uczestniczyć warsztatach?

W warsztatach może uczestniczyć każdy. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Swoją technikę w tym systemie doskonalą nawet najlepsi pływacy, którzy przyznają, że faktycznie jest ona rewelacyjna i pomogła im poprawić osiągane wyniki.
„Einstein kiedyś powiedział, że najprostsze rozwiązania są najczęściej najskuteczniejsze. Obiecujemy uczynienie naszych metod tak prostymi, iż dosłownie każdy może się ich nauczyć, prawie każdy może ich nauczać. Nasz cel to przygotować każdego, aby mógł sobie i innym pomóc”.

Pływać każdy może – czyli nauka pływania dla dorosłych metodą „Total Immersion”.

Ćwiczenie TI uczące odczuwania równowagi podczas pływania.(fot. Jarek Włodarczyk )

Czy trzeba się jakoś specjalnie przygotować do zajęć?

Nie trzeba robić żadnych specjalistycznych ćwiczeń ani treningów, aby brać udział w warsztatach. Forma prowadzenia zajęć jest tak skonstruowana, aby przed każdym następnym ćwiczeniem była krótka przerwa, co pozwoli odpocząć i spokojnie przepłynąć następny basen oraz skupić się nad ruchem wykonywanym w wodzie.

Jak wyglądają zajęcia?

Podczas sesji basenowych, uczysz się serii przemyślanych i zsynchronizowanych ćwiczeń, rozpoczynając od prostych pozycji równowagi i postępując stopniowo w kierunku pełnego stylu. Każde ćwiczenie jest kluczowym krokiem w nauce pływania metodą TI.
Sporo uwagi poświęca się na oduczeniu marnujących energię ruchów oraz opanowaniu prostych ćwiczeń równowagi, które pozwalają pozostać bezwysiłkowo opartym o wodę i poprawić wydajność i łatwość poruszania się w niej. Zajęcia TI to nie tylko ćwiczenia praktyczne w wodzie, każdy uczestnik zajęć nagrywany jest podwodą i w trakcie sesji klasowej analizuje się jego styl. Ukazuje to bardzo obrazowo, co trzeba poprawić, aby pływać lepiej.

Pływać każdy może – czyli nauka pływania dla dorosłych metodą „Total Immersion”.

www.collegium.pl(fot. Jarek Włodarczyk )

Gdzie można spróbować TI?

Zajęcia w tym systemie prowadzone są przez szkołę pływania Collegium.
Zajęcia odbywają się w formie warsztatów:
• cyklicznie raz w tygodniu – poniedziałki lub środy – godzina 20.00,
• weekendowo – sobota, niedziela – godzina dostosowana do uczestników.
Miejsce warsztatów:
• grupy początkujące – basen przy OWR KRUS w Świnoujściu
• grupy zaawansowane – basen przy OSiR „Wyspiarz” w Świnoujściu

Przyjdź i sprawdź nas!!!
Podczas pierwszych zajęć (pokazowych) płacisz tylko za wstęp na basen.
ZAPRASZAMY!

Zapisy i informacje: 0 693 07 66 01
swinoujscie@collegium.pl
więcej o TI również na: http://collegium.pl/swinoujscie.html


Materiały:
www.ti-europe.com/kraul.php
"7 zasad pływaków Total Immersion" - Joe Novak


Zaktualizowano: Niedziela [26.10.2008, 10:07:29]

komentarzy: 21, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-21 z 21

Gość • Poniedziałek [27.10.2008, 20:27:14] • [IP: 88.156.233.***]

Woda na basenie zapewne pochodzi z tego samego" źródła" jak nasza kranówka, więc ryynio o co chodzi?

Gość • Poniedziałek [27.10.2008, 14:29:07] • [IP: 92.42.116.***]

Dno na termach jest tragicznie ostre. A woda oprócz ozonu zawiera również chlor. Nasze baseny nie są gorsze od tamtych

Gość • Poniedziałek [27.10.2008, 11:04:46] • [IP: 89.229.83.***]

ten ryynio to jakiś filozof. .. rozwalił mnie pytaniem" jak czesto badana jest woda w prysznicach?" na basenach. ..:))) pewnie tak często jak u niego w domu. . :))) dać takiemu klawiaturę. .. masakra :) a co do term. . to porażka ostatnio jak tam byłem to tylko się pokaleczyłem o ostre dno. ... zjechałem sobie z 2m ślizgawki :)) i tyle za kilkanaście euro. .. szkoda czasu...

Gość • Poniedziałek [27.10.2008, 09:01:22] • [IP: 93.94.184.***]

Ale na termach brakuje niestety jeszcze basenu sportowego, mam na myśli basenu min 25 metrowego.

Gość • Poniedziałek [27.10.2008, 00:21:06] • [IP: 217.97.199.*]

moze miasto by wreszcie sie obudzilo i pomyslalo o nowym basenie?! prosze nie piszcie ze Thermy sa drogie - porownujac jakosc do ceny to niestety niemiecki basen wygrywa :( z karta placimy 7E za 2 godziny, a wieczorem 5E za 2 godz - jest to duzo drozej?!

ryynio • Poniedziałek [27.10.2008, 00:01:44] • [IP: 83.249.8.***]

mozna zmniejszyc ilosc chloru stosujac dokladne wymycie sie po prysznicem przed wejsciem do basenu, ale wtedy wszyscy musza sie do tego stosowac

ryynio • Niedziela [26.10.2008, 23:58:55] • [IP: 83.249.8.***]

ja tylko ostrzegam bo facet odpowiedzialny za dodawanie chloru majac dobre checi unikniecia jakiejs ¤ zarazy¤ przesadzic z iloscia chloru, do tego wazna jest jeszcze odpowiednia wentylacja, chlor paruje z wody jego stezenie po sufitem jest zwykle tak duze ze byscie omdleli, popieram plywanie, jestem za a nawet przeciw :-)

Gość • Niedziela [26.10.2008, 21:51:47] • [IP: 93.94.184.***]

:)))

Gość • Niedziela [26.10.2008, 21:36:49] • [IP: 217.97.199.*]

ja przychodzę na basen miejski z wielu przyczyn, popływać a jakże i jestem bardzo zadowolony z tegoż basenu i jeszcze na dodatek zawsze z bardzo miłej obsługi personelu -zwłaszcza takiej sympatycznej blondynki z długimi włoskami :)Jak komus nie odpowiada niech idą na termy do Niemiec tam zapłacą odpowiednio i także będzie im żle, bo za drogo. Taki to nasz naeród ciągle tylko narzekać. ...

Gość • Niedziela [26.10.2008, 18:00:11] • [IP: 93.94.184.***]

O jeny :) na basenie jestem około 12 godzin tygodniowo i jakoś na razie żadnej z tych chorób poniżej wypisanych nie dostałam :) nie jest tak źle, ludzi wiele rzeczy sobie wymyślają ! ;))

ryynio • Niedziela [26.10.2008, 17:25:23] • [IP: 83.249.8.***]

dochodzi jeszcze zagrozenie legionelloza..tzw. choroba legionistów, bakteria legionella pneumatica...:-) ciezka choroba prowadzaca czesto do zgonów, bakterie te wystepuja...w rurach z ciepla woda...wiec nalezaloby unikac pryszniców na basenach, co jest niemozliwe, jak czesto badana jest woda w prysznicach?

ryynio • Niedziela [26.10.2008, 17:18:49] • [IP: 83.249.8.***]

od pewnego czasu unikam basenów...kiedys nie zdawalem sobie sprawy z zagrozen, pomijam gronkowce, leginelle, salmonelle..hehe, ale jest jeszcze jedno zagrozenie otóz poziom chlorku...i jakosc filtrowania, jezeli nagle maszyna podajaca chlor sie rozreguluje skutki moga byc bardzo nieprzyjemne-tragiczne, dochodzi jeszcze wentylacja...ten chlor kumuluje sie w powietrzu równiez, i przy nieodpowiedniej wentylacji moze doprowadzic do omdlenia w wodzie...i powaznego zatrucia porównywalnego z niedozwolonym juz gazem bojowym, dlatego pytam czy regularnie bada sie ilosc chloru w powietrzu i wodzie?

Gość • Niedziela [26.10.2008, 16:42:18] • [IP: 93.94.184.***]

Więc warto spróbować własnych sił :)

zgadnij kto to ? • Niedziela [26.10.2008, 16:23:59] • [IP: 83.21.26.**]

Pływać każdy może troche lepiej lub troche gorzej ! Ale przecież wam tylko o to chodzi, która woda bardziej szkodzi ! Woda jak woda jest zawsze odlotowa ! :)

Gość • Niedziela [26.10.2008, 15:56:39] • [IP: 80.245.181.**]

Fakt na termach woda jest ozonowana, ale wstęp dużo droższy i nieraz ogromne kolejki :(. W ich ofercie nie ma nic na temat total immersion, chyba że coś sie zieniło. ..

Gość • Niedziela [26.10.2008, 14:19:13] • [IP: 80.245.181.**]

Rewelacyjna metoda nauki pływania. Nadaje sie dla każdego niezależnie od wieku i umiejętności pływackich. Na to ile jest chloru w basenie nic nie poradzimy dopóki nie wybudują nowego :)

Gość • Niedziela [26.10.2008, 13:13:46] • [IP: 93.94.184.***]

Woda, jak woda, byleby gronkowca nie miała i innych syfów :)

Gość • Niedziela [26.10.2008, 12:48:28] • [IP: 80.245.177.***]

Najlepsza woda jest na termach w Heringsdorfie! Tam tez jest szkółka :)

Gość • Niedziela [26.10.2008, 09:11:21] • [IP: 93.94.184.***]

No tak, ale weekendowe warsztaty odbywają się w OWR KRUS, gdzie woda w basenie jest przejrzyście czysta, a wszystko dookoła bardzo estetyczne :)

Gość • Niedziela [26.10.2008, 08:17:44] • [IP: 92.42.119.**]

ekhemmm...nauka pływania na basenie w którym jest więcej chloru niż wody... a oczy szczypią jakby ktoś polewał je kwasem. Pływanie na miejskim basenie to TORTURY... i jeszcze trzeba płacić 9 zł.

Gość • Niedziela [26.10.2008, 08:14:10] • [IP: 92.42.114.***]

suuupeer :)

Oglądasz 1-21 z 21
■ Dzień Rybaka Dzieciom - 30 maja godz. 14.00-19.00 plac ,,Piracka przygoda" przy MDK Warszów oraz Dzień Rybaka -31 maja godz. 15.00-22.00 Basen Rybacki ul. Dworcowa 4 Warszów ■ W piątek 29 maja w miejscowości Pudagla w Niemczech, Gulliver będzie obchodził swoje pierwsze urodziny. Od godziny 16 do 18 będzie można bezpłatnie zwiedzać jego świat ■
■ Naczelnik Tułodziecka - Terenda: Stowarzyszenie Your Choice przejmie opiekę nad świnoujskim schroniskiem dla bezdomnych zwierząt ■ Gimnazjaliści pokazali swoje umiejetności z zakresu ratowania życia! 26 maja odbyły się IV Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Szkół Gimnazjalnych. Organizatorem imprezy był Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Olimpijczyków Polskich i Grodzki Odział WOPR oraz Komenda Państwowej Straży Pożarnej i Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Świnoujścia ■ Mimo kłopotów finansowych "Floty" sekcja brydża sportowego świnoujskiego klubu kontynuuje tradycje Meetingu Uznamskiego, zawodów na które przyjeżdżają zawodnicy z całej Europy. ■ Radny Wiesław Góreczny:"Już za dwa tygodnie powinny zakończyć się prace przy modernizacji akustycznej amfiteatru. Czy wykonawca dotrzyma termu? Zastępca prezydenta paweł Sujka: "11 czerwca amfiteatr będzie gotowy!" ■ W kasie OSiR "Wyspiarz" pozostanie 148 000 złotych. Radni zdecydowali dziś, że ośrodek zostanie zwolniony z obowiązku wpłaty nadwyżki środków obrotowych do budżetu miasta ■ Droga dojazdowa do budowanego kompleksu hotelowego w pasie wydm zyskała oficjalną nazwę "Aleja Baltic Park Molo". W zatwierdzonej podczas dzisiejszej sesji uchwale radnych znalazło się także zobowiązanie inwestora do utrzymywania tego szlaku przez 30 lat. ■ Czy Urząd Miasta posiada ekspertyzy budowlane zbiorników LNG, które wybudowano w Świnoujściu?-pyta radny Stanisław Bartkowiak. radnego zaniepokoiły doniesienia o błędach w wykonaniu prac budowlanych ■ Trwają obrady VIII sesji rady Miasta. Z zaproponowanego porządku obrad radni zdjęli projekt uchwały w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego Szpitala Miejskiego w Świnoujściu ■ Już w czerwcu kolorowa Mazowia zawita do Świnoujścia! To pierwszy w Polsce taki prom! ■ Blisko półtonowa mina stwarza zagrożenie dla żeglugi w Świnoujściu ■ 30- latka wpadła w szał i raniła nożem mężczyznę. Ofiara ataku trafiła do szpitala ■ Uczniowie ZSM w Ogólnopolskim Konkursie - Młodzież na morzu ■ Świnoujscy policjanci poszukują właściciela odnalezionego roweru ■ Pijany kierowca wnioskował dla siebie o dożywotni zakaz prowadzenia. ■ Świnoujska plaża ze znakiem Błękitnej Flagi ■ 47-latek miał ponad 2 promile Niebezpiecznie wystająca studzienka na ulicy Kołłątaja, już od ponad roku straszy kierowców. Poniedziałkowe popołudnie okazało się jednak pechowe dla kierowcy ciemnego Renault, który jadąc ulicą Kołłątaja zahaczył o studzienkę, miską olejową. Nie jest to pierwszy, i zapewne nie ostatni przypadek, kiedy właśnie w tym miejscu dochodzi do tego typu zdarzenia ■ Radny o ulicach : Dziury okrutne. Kiedy rozpoczną się ponowne remonty ulic?- dopytywał się na ostatniej sesji radny SLD Stanisław Bartkowiak. Zdaniem rajcy, napraw domagają się już ulica 11 Listopada i Leśmiana. Tylko czy się ich doczekają ■ Zgubiono kluczyk od samochodu mercedes. Czarny elektroniczny z brelokiem, czarna saszetka na klucze. Uczciwego znalazce czeka nagroda tel. 731278062 ■ Strażnicy miejscy dostali nowe auto. Tymczasem radny Sojuszu Lewicy Demokratycznej Marek Niewiarowski chętnie widziałby ich na… rowerach ■ Popłyń dla Oskarka. Wspomóż zbiórkę pieniędzy na operację serduszka chłopca ■ Zaginęła Foxie. Prosimy o pomoc w poszukiwaniach psiaka ■