POGODA

Reklama

Wydarzenia

Jarek Włodarczyk • Niedziela [26.10.2008, 02:50:22] • Świnoujście

Pływać każdy może – czyli nauka pływania dla dorosłych metodą „Total Immersion”.

Pływać każdy może – czyli nauka pływania dla dorosłych metodą „Total Immersion”.

fot.

Total Immersion – „w pływaniu jest to filozofia treningu, w którym każde ćwiczenie ma swój cel – cel, który bezpośrednio przekłada się na umiejętności…”

Co to takiego?

Inaczej mówiąc jest to nowa metoda nauczania pływania, która każdemu pomoże z większą łatwością niż tradycyjne techniki opanować płynny, piękny i ekonomiczny styl. I tak: „tradycyjne metody koncentrują się na pracy rąk i nóg oraz pływaniu basenu za basenem. TI naucza wdzięku i bycia w harmonii z wodą charakterystycznym dla ryb. Poczujesz różnicę po pierwszym basenie inteligentnego, świadomego ćwiczenia TI i uzyskasz więcej przyjemności z każdego następnego”.

Pływać każdy może – czyli nauka pływania dla dorosłych metodą „Total Immersion”.

Styl klasyczny - ćwiczenie uczące prawidłowego nabierania powietrza.(fot. Jarek Włodarczyk )

Dlaczego warto spróbować?

Warto spróbować ponieważ pływanie jest ważną, podstawową umiejętnością, którą powinien posiadać każdy człowiek. TI pozwala w przystępny i prosty sposób nabyć tą sprawność i cieszyć się z każdego ruchu w wodzie. Krótkie przerwy pomiędzy ćwiczeniami pozwalają przekazać cenne uwagi oraz odpocząć przed następnym basenem. Ponadto warsztaty prowadzone w systemie TI są najskuteczniejszym instruktażem pływackim na świecie.
Na to pytanie świetnie odpowiadają twórcy TI:
• Pływanie jest ważną umiejętnością życiową i idealnym sposobem osiągnięcia optymalnego zdrowia - każdy powinien mieć do tego dostęp.
• TI jest najlepsze na świecie pod względem nauczania pływania: Potrafimy nauczyć pływać każdego . . . i to pływać dobrze.
• Nasza misja to wzbogacanie życia ludzi poprzez poprawę sposobu nauczania i ćwiczenia pływania i uczynienia pływania bardziej dostępnym, radosnym i satysfakcjonującym dla każdego, kto mógłby z tego skorzystać.

Pływać każdy może – czyli nauka pływania dla dorosłych metodą „Total Immersion”.

Styl grzbietowy - ćwiczenie TI mające na celu przedłużyć linię ciała.(fot. Jarek Włodarczyk )

Kto może uczestniczyć warsztatach?

W warsztatach może uczestniczyć każdy. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Swoją technikę w tym systemie doskonalą nawet najlepsi pływacy, którzy przyznają, że faktycznie jest ona rewelacyjna i pomogła im poprawić osiągane wyniki.
„Einstein kiedyś powiedział, że najprostsze rozwiązania są najczęściej najskuteczniejsze. Obiecujemy uczynienie naszych metod tak prostymi, iż dosłownie każdy może się ich nauczyć, prawie każdy może ich nauczać. Nasz cel to przygotować każdego, aby mógł sobie i innym pomóc”.

Pływać każdy może – czyli nauka pływania dla dorosłych metodą „Total Immersion”.

Ćwiczenie TI uczące odczuwania równowagi podczas pływania.(fot. Jarek Włodarczyk )

Czy trzeba się jakoś specjalnie przygotować do zajęć?

Nie trzeba robić żadnych specjalistycznych ćwiczeń ani treningów, aby brać udział w warsztatach. Forma prowadzenia zajęć jest tak skonstruowana, aby przed każdym następnym ćwiczeniem była krótka przerwa, co pozwoli odpocząć i spokojnie przepłynąć następny basen oraz skupić się nad ruchem wykonywanym w wodzie.

Jak wyglądają zajęcia?

Podczas sesji basenowych, uczysz się serii przemyślanych i zsynchronizowanych ćwiczeń, rozpoczynając od prostych pozycji równowagi i postępując stopniowo w kierunku pełnego stylu. Każde ćwiczenie jest kluczowym krokiem w nauce pływania metodą TI.
Sporo uwagi poświęca się na oduczeniu marnujących energię ruchów oraz opanowaniu prostych ćwiczeń równowagi, które pozwalają pozostać bezwysiłkowo opartym o wodę i poprawić wydajność i łatwość poruszania się w niej. Zajęcia TI to nie tylko ćwiczenia praktyczne w wodzie, każdy uczestnik zajęć nagrywany jest podwodą i w trakcie sesji klasowej analizuje się jego styl. Ukazuje to bardzo obrazowo, co trzeba poprawić, aby pływać lepiej.

Pływać każdy może – czyli nauka pływania dla dorosłych metodą „Total Immersion”.

www.collegium.pl(fot. Jarek Włodarczyk )

Gdzie można spróbować TI?

Zajęcia w tym systemie prowadzone są przez szkołę pływania Collegium.
Zajęcia odbywają się w formie warsztatów:
• cyklicznie raz w tygodniu – poniedziałki lub środy – godzina 20.00,
• weekendowo – sobota, niedziela – godzina dostosowana do uczestników.
Miejsce warsztatów:
• grupy początkujące – basen przy OWR KRUS w Świnoujściu
• grupy zaawansowane – basen przy OSiR „Wyspiarz” w Świnoujściu

Przyjdź i sprawdź nas!!!
Podczas pierwszych zajęć (pokazowych) płacisz tylko za wstęp na basen.
ZAPRASZAMY!

Zapisy i informacje: 0 693 07 66 01
swinoujscie@collegium.pl
więcej o TI również na: http://collegium.pl/swinoujscie.html


Materiały:
www.ti-europe.com/kraul.php
"7 zasad pływaków Total Immersion" - Joe Novak


Zaktualizowano: Niedziela [26.10.2008, 10:07:29]

komentarzy: 21, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-21 z 21

Gość • Poniedziałek [27.10.2008, 20:27:14] • [IP: 88.156.233.***]

Woda na basenie zapewne pochodzi z tego samego" źródła" jak nasza kranówka, więc ryynio o co chodzi?

Gość • Poniedziałek [27.10.2008, 14:29:07] • [IP: 92.42.116.***]

Dno na termach jest tragicznie ostre. A woda oprócz ozonu zawiera również chlor. Nasze baseny nie są gorsze od tamtych

Gość • Poniedziałek [27.10.2008, 11:04:46] • [IP: 89.229.83.***]

ten ryynio to jakiś filozof. .. rozwalił mnie pytaniem" jak czesto badana jest woda w prysznicach?" na basenach. ..:))) pewnie tak często jak u niego w domu. . :))) dać takiemu klawiaturę. .. masakra :) a co do term. . to porażka ostatnio jak tam byłem to tylko się pokaleczyłem o ostre dno. ... zjechałem sobie z 2m ślizgawki :)) i tyle za kilkanaście euro. .. szkoda czasu...

Gość • Poniedziałek [27.10.2008, 09:01:22] • [IP: 93.94.184.***]

Ale na termach brakuje niestety jeszcze basenu sportowego, mam na myśli basenu min 25 metrowego.

Gość • Poniedziałek [27.10.2008, 00:21:06] • [IP: 217.97.199.*]

moze miasto by wreszcie sie obudzilo i pomyslalo o nowym basenie?! prosze nie piszcie ze Thermy sa drogie - porownujac jakosc do ceny to niestety niemiecki basen wygrywa :( z karta placimy 7E za 2 godziny, a wieczorem 5E za 2 godz - jest to duzo drozej?!

ryynio • Poniedziałek [27.10.2008, 00:01:44] • [IP: 83.249.8.***]

mozna zmniejszyc ilosc chloru stosujac dokladne wymycie sie po prysznicem przed wejsciem do basenu, ale wtedy wszyscy musza sie do tego stosowac

ryynio • Niedziela [26.10.2008, 23:58:55] • [IP: 83.249.8.***]

ja tylko ostrzegam bo facet odpowiedzialny za dodawanie chloru majac dobre checi unikniecia jakiejs ¤ zarazy¤ przesadzic z iloscia chloru, do tego wazna jest jeszcze odpowiednia wentylacja, chlor paruje z wody jego stezenie po sufitem jest zwykle tak duze ze byscie omdleli, popieram plywanie, jestem za a nawet przeciw :-)

Gość • Niedziela [26.10.2008, 21:51:47] • [IP: 93.94.184.***]

:)))

Gość • Niedziela [26.10.2008, 21:36:49] • [IP: 217.97.199.*]

ja przychodzę na basen miejski z wielu przyczyn, popływać a jakże i jestem bardzo zadowolony z tegoż basenu i jeszcze na dodatek zawsze z bardzo miłej obsługi personelu -zwłaszcza takiej sympatycznej blondynki z długimi włoskami :)Jak komus nie odpowiada niech idą na termy do Niemiec tam zapłacą odpowiednio i także będzie im żle, bo za drogo. Taki to nasz naeród ciągle tylko narzekać. ...

Gość • Niedziela [26.10.2008, 18:00:11] • [IP: 93.94.184.***]

O jeny :) na basenie jestem około 12 godzin tygodniowo i jakoś na razie żadnej z tych chorób poniżej wypisanych nie dostałam :) nie jest tak źle, ludzi wiele rzeczy sobie wymyślają ! ;))

ryynio • Niedziela [26.10.2008, 17:25:23] • [IP: 83.249.8.***]

dochodzi jeszcze zagrozenie legionelloza..tzw. choroba legionistów, bakteria legionella pneumatica...:-) ciezka choroba prowadzaca czesto do zgonów, bakterie te wystepuja...w rurach z ciepla woda...wiec nalezaloby unikac pryszniców na basenach, co jest niemozliwe, jak czesto badana jest woda w prysznicach?

ryynio • Niedziela [26.10.2008, 17:18:49] • [IP: 83.249.8.***]

od pewnego czasu unikam basenów...kiedys nie zdawalem sobie sprawy z zagrozen, pomijam gronkowce, leginelle, salmonelle..hehe, ale jest jeszcze jedno zagrozenie otóz poziom chlorku...i jakosc filtrowania, jezeli nagle maszyna podajaca chlor sie rozreguluje skutki moga byc bardzo nieprzyjemne-tragiczne, dochodzi jeszcze wentylacja...ten chlor kumuluje sie w powietrzu równiez, i przy nieodpowiedniej wentylacji moze doprowadzic do omdlenia w wodzie...i powaznego zatrucia porównywalnego z niedozwolonym juz gazem bojowym, dlatego pytam czy regularnie bada sie ilosc chloru w powietrzu i wodzie?

Gość • Niedziela [26.10.2008, 16:42:18] • [IP: 93.94.184.***]

Więc warto spróbować własnych sił :)

zgadnij kto to ? • Niedziela [26.10.2008, 16:23:59] • [IP: 83.21.26.**]

Pływać każdy może troche lepiej lub troche gorzej ! Ale przecież wam tylko o to chodzi, która woda bardziej szkodzi ! Woda jak woda jest zawsze odlotowa ! :)

Gość • Niedziela [26.10.2008, 15:56:39] • [IP: 80.245.181.**]

Fakt na termach woda jest ozonowana, ale wstęp dużo droższy i nieraz ogromne kolejki :(. W ich ofercie nie ma nic na temat total immersion, chyba że coś sie zieniło. ..

Gość • Niedziela [26.10.2008, 14:19:13] • [IP: 80.245.181.**]

Rewelacyjna metoda nauki pływania. Nadaje sie dla każdego niezależnie od wieku i umiejętności pływackich. Na to ile jest chloru w basenie nic nie poradzimy dopóki nie wybudują nowego :)

Gość • Niedziela [26.10.2008, 13:13:46] • [IP: 93.94.184.***]

Woda, jak woda, byleby gronkowca nie miała i innych syfów :)

Gość • Niedziela [26.10.2008, 12:48:28] • [IP: 80.245.177.***]

Najlepsza woda jest na termach w Heringsdorfie! Tam tez jest szkółka :)

Gość • Niedziela [26.10.2008, 09:11:21] • [IP: 93.94.184.***]

No tak, ale weekendowe warsztaty odbywają się w OWR KRUS, gdzie woda w basenie jest przejrzyście czysta, a wszystko dookoła bardzo estetyczne :)

Gość • Niedziela [26.10.2008, 08:17:44] • [IP: 92.42.119.**]

ekhemmm...nauka pływania na basenie w którym jest więcej chloru niż wody... a oczy szczypią jakby ktoś polewał je kwasem. Pływanie na miejskim basenie to TORTURY... i jeszcze trzeba płacić 9 zł.

Gość • Niedziela [26.10.2008, 08:14:10] • [IP: 92.42.114.***]

suuupeer :)

Oglądasz 1-21 z 21
■ Animator sportu na obiekcie sportowym „ ORLIK-2012” zaprasza dzieci i młodzież ze szkół podstawowych na zajęcia z piłki nożnej, siatkowej i ręcznej. A także zespoły podwórkowe chłopców klas 3-4 i 5-6 szkół podstawowych i klas gimnazjalnych do udziału w rozgrywkach ligi piłki nożnej od 17 marca do 17 października. Zapisy drużyn i chętnych do udziału w zajęciach na orliku od 08 marca. Wszelkie dodatkowe informacje i regulamin rozgrywek u Animatora. Kontakt tel: 608-074-051. ■
■ Jak informuje Zakład Wodociągów i Kanalizacji 6 marca 2015 r. w godzinach od godziny 8.00 do 16.00 wody nie będzie w nieruchomościach przy ulicach: Piłsudskiego, odcinku Sienkiewicza do Słowackiego, Sienkiewicza od Matejki do Krzywoustego, Słowackiego od Matejki do Energetyków oraz Energetyków od Żeromskiego do Słowackiego. Jak informuje Zakład Wodociągów i Kanalizacji przerwa w dopływie wody spowodowana jest modernizacją siecią biegnącej pod nawierzchnią ulicy Słowackiego. ■ 13- latka straciła przytomność na lekcji. Wezwano pogotowie ratunkowe ■ Handel ludźmi jest faktem ■ Czytelnik: Sterta gruzu zalega przy drodze do Kauflandu ■ SANEPID: wciąż nie mamy pewności, że to odra ■ Co z północnym odcinkiem trasy S3? ■ Policja sprawdzała monitoring na stadionie miejskim ■ Wyciek oleju z ciężarówki. Interweniowali strażacy ■ Świnoujscy policjanci zatrzymali kobietę, która kilka razy okradła perfumeryjno-drogeryjny sklep. Zatrzymana 43-latka wyjaśniła mundurowym, że kradła, choć miała przy sobie pieniądze, gdyż lubi ryzyko. Podejrzana wkrótce stanie przed sądem, grozi jej kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny■ Uwaga kierowcy! Na Karsiborskiej ślisko! ■ Czarne chmury nad gazoportem. NiK publikuje wyniki kontroli ■ Czy samorządowy urzędnik może składać „propozycję nie do odrzucenia”? Na razie mamy w Polsce demokrację i prawo które nie pozwala składać obywatelom takich propozycji. Na jakich podstawach prawnych oparł swoja propozycję, zastępca prezydenta Paweł Sujka? ■ Zaginął Adrian Stefańczyk. Rodzina prosi o pomoc ■ Jubileusz odwołany? Rzecznik prezydenta Robert Karelus, obiecał do końca zeszłego tygodnia, przedstawić program obchodów 250-lecia Świnoujścia. I słowa nie dotrzymał. Można powiedzieć że brak informacji też jest informacją. W tym przypadku o tym że rzecznik nie potrafi dotrzymać słowa i o tym że Urząd Miasta ma problemy z organizacją obchodów jubileuszu ■ Podobnie, jak w ubiegłym roku, dzieci które aktualnie uczęszczają do miejskiego przedszkola, nie biorą udziału w rekrutacji na kolejny rok szkolny. Ich rodzice będą jedynie składać deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego dziecka. Takie oświadczenie należy złożyć w przedszkolu, do którego aktualnie uczęszcza dziecko, w terminie 7 dni przed rozpoczęciem rekrutacji. ■ Chciałbym podziękować starszemu małżeństwu ze Świnoujścia, którzy w niedziele wieczorem na obwodnicy Kobylanki pod Stargardem Szczecińskim udzielili nam pomocy przy uszkodzonym aucie. Samochód zepsuł się tak niefortunnie, że groziło nam niebezpieczeństwo. Dzięki pomocy starszego małżeństwa zostaliśmy bezpiecznie odholowani w bezpieczne miejsce, gdzie mogliśmy się zająć bezpieczną naprawą auta. Z racji tego, że było późno nie zdążyliśmy podziękować, więc chcemy to zrobić teraz. Dziękujemy za pomoc. Rafał i Krzysiek. Po usunięciu usterki ruszyliśmy dalej w drogę ■ Wczoraj rano, na parkingu przy ul. Grunwaldzkiej 25 znaleziono pęk kluczy z pilotem od samochodu. Można dzwonić pod nr 605 651 134 ■