POGODA

Reklama

Wydarzenia

Polskie Radio Szczecin • Sobota [23.05.2009, 09:57:52] • Świnoujście

Jacek Nieżychowski nie żyje!

Jacek Nieżychowski nie żyje!

Zdjęcie zrobione w 2001 roku na FAMIE(fot. Andrzej Ryfczyński )

Urodzony w 1924 roku polski aktor, śpiewak operetkowy, artysta kabaretowy, dziennikarz, przedsiębiorca. Współtworzył latach 1962-1963 Festiwal Młodych Talentów w Szczecinie oraz popularny w latach 70. XX w. kabaret Silna Grupa pod Wezwaniem.

Ze Szczecinem związał się już w 1947 roku gdzie w latach 1949-1952 był asystentem w Wyższej Szkole Ekonomicznej i dyrektorem w Technikum Eksploatacji Żeglugi i Portów. W latach 1952-1957 występował jako solista Operetki Śląskiej w Gliwicach. Od 1956 do 1959 r. był dyrektorem i kierownikiem artystycznym Operetki Szczecińskiej.
Podczas jubileuszu 50 lecia Teatru Muzycznego wspominał, że początki operetki były trudne, ale spontaniczne.

W latach 90. XX. wieku Nieżychowski związał się ze Świnoujściem, gdzie prowadził działalność gospodarczo-rozrywkową. Zajmował się pisaniem felietonów. W 1999 wydał książkę kulinarną "Kuchnia ziemiańska. Błogosławione cztery pory roku"


komentarzy: 54, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 54

Ingrid • Niedziela [26.02.2012, 11:46:33] • [IP: 174.37.130.**]

Strona WRS nie starwza mozliwosci zadania pytania w jakikolwiek inny sposob jak przez komentarze. Moze powiecie KIEDY jest dzien wydzialu w juwenalia i JAKIE przewidzieliscie atrakcje i GDZIE sie odbedzie to wszystko.Nie wiem co sie dzieje z tym WRS-em, ale polityka informowania ludzi kuleje. Nie wiem czy na fb informujecie o takich rzeczach, jezeli tak, to wezcie pod uwage ze nie wszyscy z czegos takiego korzystaja.

Debbie • Sobota [25.02.2012, 22:47:32] • [IP: 109.230.216.***]

6 pazdziernika 2011Dzieki openm kjlnoee filmy juz za pare dni (krecenie, montowanie to jednak zajmuje naprawde duzo czasu) a zona sie denerwuje co ja tyle czasu ta 1 tace robie hehehe

Gość • Piątek [29.05.2009, 23:48:40] • [IP: 88.156.235.***]

Szkoda że niepochlebne komentarze wypowiadają ludzie którzy go nie znali i nie mają pojęcia jak wielkim człowiekiem był. Dziwię się również że wypowiadają się osoby nie mające nic do powiedzenia co świadczy o ich wielkiej głupocie bo powinni milczeć. Myślę że nikt z osób wymądrzających sie nie ma na swoim koncie ani jednej zasługi dla ludzkości bo mocni są tylko w gębie a hrabia Jerzy Jacek Nieżychowski był mocny w czynach.

Gość • Poniedziałek [25.05.2009, 15:16:37] • [IP: 212.160.162.**]

Najszczersze kondolencje dla rodziny. To był wielki człowiek.

Gość zamorski • Poniedziałek [25.05.2009, 14:31:29] • [IP: 83.21.184.**]

Nie wiedziałem że TAKI GOŚĆ żył w takim mieście, zamknietym niestety na kulturę i atmosferę miejsc ważnych i wyjatkowych, innych niż klimaty piwno-biesiadne. Co on tam robił, jaką miał frajdę i co tam znajdował, poza swoim byznesem którego tam pilnował ?

Gość • Poniedziałek [25.05.2009, 14:13:11] • [IP: 93.94.191.**]

dozobaczenia za parenascie lat:*

Gość • Poniedziałek [25.05.2009, 10:16:08] • [IP: 195.117.222.***]

Kondolencje. To był wielki człowiek. Obyśmy dożyli tak sędziwego wieku i byli do konca dowcipni i tak sprawni umysłowo jak pan Jacek.

Gość • Poniedziałek [25.05.2009, 08:50:03] • [IP: 80.54.123.***]

znał go cały Świat - osiedlił sie na emeryturz w tym miescie - miasto z tego nie korzystało - współtworzył fame, sciągnął do amfiteatru Teatr żydowski z Warszawy ze Skrzypkiem na dachu! właśnie Turniej Tenorów i to on założył pierwsze towarzystwo ochrony fortów i uruchomił ten teren turystycznie, wiec przestańcie pitolic o drzewach - znakomity umysł, wspaniała osobowosc, wielkie serce, organizator i wizjoner prawdziwy Artysta- czesc jego pamieci

Gość • Niedziela [24.05.2009, 19:44:43] • [IP: 95.49.176.***]

Drzewa w Parku Zdrojowym mogą odetchnąć...

Gość • Niedziela [24.05.2009, 19:44:05] • [IP: 88.156.235.***]

Do zobaczenia panie Jacku...

Gość • Niedziela [24.05.2009, 18:43:59] • [IP: 92.42.118.**]

Turniej Tenorów to było coś pięknego, to m.in. dzięki Hrabiemu Nieżychowskiemu, można było uczestniczyć w tak wielkim i pięknym przedsięwzięciu u nas na wyspie. Kondolencje dla rodziny, żegamy wielkiego człowieka...

Gość • Niedziela [24.05.2009, 18:32:45] • [IP: 217.97.193.**]

Dzięki Jego działalności po raz pierwszy w Świnoujściu była wystawiona opera i grała pełna orkiestra symfoniczna.

Gość • Niedziela [24.05.2009, 16:37:13] • [IP: 83.11.136.**]

Drzewa w Parku Zdrojowym mogą odetchnąć...

Gość • Niedziela [24.05.2009, 10:31:23] • [IP: 80.245.191.***]

szkoda że kibiców brak-pomyslcie działacze. ..dlaczego

Gość • Niedziela [24.05.2009, 10:28:21] • [IP: 217.97.199.*]

Miasto nie potrafiło wykorzystać Go do swojej promocji.

Gość • Niedziela [24.05.2009, 08:56:48] • [IP: 195.117.222.***]

Panie Jacku sławił Pan i ukochał Świnoujście na tym padole. Proszę pamiętać o nas teraz bo my będziemy na pewno.

Gość • Niedziela [24.05.2009, 08:56:22] • [IP: 92.42.119.***]

Pamiętam pana Jacka za czasów gdy pracowałam w DW ;Zefir; był wspaniałym, wesołym człowiekiem. Szkoda ze odszedł. Kondolencje dla rodziny.

Gość • Niedziela [24.05.2009, 03:07:32] • [IP: 80.245.180.**]

Panie Jacku był Pan cudowny. Wyrazy współczucia dla Rodziny.

Gość • Niedziela [24.05.2009, 02:49:59] • [IP: 213.158.196.**]

Panie Hrabio, , , Ukłony, , , , , i do zobaczenia

Gość • Niedziela [24.05.2009, 01:40:45] • [IP: 83.31.185.***]

Pan jacek byl wielkim człowiekiem, kochanym pełnym poczucia humoru spieszmy sie kochac ludzie tak szybko odchodza pokoj jego duszy(*)(*)(*)

Gość • Sobota [23.05.2009, 22:43:23] • [IP: 88.156.235.***]

Panie Jacku był Pan wielki !

Gość • Sobota [23.05.2009, 22:15:09] • [IP: 83.31.171.**]

Pana Jacka pamiętam jak z Rodowiczką otwierał w 1974 roku w Monachium mistrzostwa świata w piłce nożnej, piosenką FUDBOL. No i wiele innych imprezach. Jako reżyser potrafił robić wszystko profesjonalnie. Jestem dumny, że ostatnie lata zdecydował sie zamieszkać w domku koło fortów w Świnoujściu. Składam kondolencje najbliższej rodzinie.

Gość • Sobota [23.05.2009, 21:53:12] • [IP: 77.254.44.***]

co za dzicz, bandytyzm słowny! zgroza! znowu uprawiacie tutaj swoją brudną propagandę i agitację partyjną w obliczu śmierci... ciszej do jasnej cholery nad trumną zasłużonego człowieka!!

Gość • Sobota [23.05.2009, 21:51:51] • [IP: 80.245.189.***]

SZKODA TO BYL WSPANIALY CZLOWIEK!!

Gość • Sobota [23.05.2009, 21:45:53] • [IP: 92.42.118.***]

szkoda

Oglądasz 1-25 z 54
■ Dzisiaj (02.07.2015) rano spacerując z psem w trawie pod balkonami bloku na ulicy kujawskiej znalazłam klucz do samochodu marki NISSAN. Właściciela proszę o kontakt na e-mail wiolutka@op.pl ■
■ Błękitna Flaga po raz 10 w Świnoujściu! Już po raz 10. na świnoujskiej plaży zawisła błękitna flaga. Jest przyznawana kąpieliskom o najwyższym standardzie. To jednak nie wszystko, oprócz błękitnej flagi przy centrum WOPR odsłonięto tablicę informującą. ■ Przedmiotem ewentualnej transakcji nie są strategiczne dla stoczni tereny produkcyjne, nabrzeża oraz niezbędne zaplecze techniczne. To odpowiedź Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia na zarzut naszego Czytelnika, że świnoujski zakład pracy jest właśnie wykańczany■ Dyrektor d/s sprzedaży i logistyki MSR "Gryfia" Paweł Porzycki powiedział podczas dzisiejszej sesji nadzwyczajnej, że "nic mu nie wiadomo o planach likwidacji stoczni w Świnoujściu. Wręcz przeciwnie , wszystko obecnie wskazuje na rozwój zakładu" ■ Prezydent Janusz Żmurkiewicz nie będzie startował w wyborach do parlamentu. Prezydent Janusz Żmurkiewicz nie będzie kandydował w najbliższych wyborach parlamentarnych. Takie oświadczenie złożył w trakcie specjalnie zwołanej konferencji prasowej, która odbyła się we wtorek w sali Urzędu Miasta. ■ Uwaga! W związku z pracami modernizacyjnymi sieci wodociągowej w dniu 2 lipca br. mogą nastąpić przerwy w dostawie wody do nieruchomości na ulicach: Grunwaldzkiej, Lutyckiej, Łużyckiej, Lechickiej, Karsiborskiej ■ Poniedziałek: Alarm pożarowy uruchomił się w centrum handlowym Corso. Ewakuwano wszystkich klientów oraz obsługę sklepu. Na miejscu działają dwa zastępy straży. ■ Będzie ponowna kontrola w OSiR „Wyspiarz”. Za dużo już tych afer – pisze nasz Czytelnik – ZGM ( rozdział mieszkań), szpital (wysokie wynagrodzenia lekarzy - min.), Wyspiarz (ostatnie ustalenia z kontroli). Nad każdą z tych jednostek władze powinny mieć nadzór, a jak widać, nie miały ■