Sonda
Jak oceniasz zmiany w organizacji ruchu na ulicy Słowackiego
jest lepiej niż wcześniej
pogorszyło się
należy to zmienić
nie mam zdania
POGODA

Reklama

Wydarzenia

Polskie Radio Szczecin • Sobota [23.05.2009, 09:57:52] • Świnoujście

Jacek Nieżychowski nie żyje!

Jacek Nieżychowski nie żyje!

Zdjęcie zrobione w 2001 roku na FAMIE(fot. Andrzej Ryfczyński )

Urodzony w 1924 roku polski aktor, śpiewak operetkowy, artysta kabaretowy, dziennikarz, przedsiębiorca. Współtworzył latach 1962-1963 Festiwal Młodych Talentów w Szczecinie oraz popularny w latach 70. XX w. kabaret Silna Grupa pod Wezwaniem.

Ze Szczecinem związał się już w 1947 roku gdzie w latach 1949-1952 był asystentem w Wyższej Szkole Ekonomicznej i dyrektorem w Technikum Eksploatacji Żeglugi i Portów. W latach 1952-1957 występował jako solista Operetki Śląskiej w Gliwicach. Od 1956 do 1959 r. był dyrektorem i kierownikiem artystycznym Operetki Szczecińskiej.
Podczas jubileuszu 50 lecia Teatru Muzycznego wspominał, że początki operetki były trudne, ale spontaniczne.

W latach 90. XX. wieku Nieżychowski związał się ze Świnoujściem, gdzie prowadził działalność gospodarczo-rozrywkową. Zajmował się pisaniem felietonów. W 1999 wydał książkę kulinarną "Kuchnia ziemiańska. Błogosławione cztery pory roku"


komentarzy: 54, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 54

Ingrid • Niedziela [26.02.2012, 11:46:33] • [IP: 174.37.130.**]

Strona WRS nie starwza mozliwosci zadania pytania w jakikolwiek inny sposob jak przez komentarze. Moze powiecie KIEDY jest dzien wydzialu w juwenalia i JAKIE przewidzieliscie atrakcje i GDZIE sie odbedzie to wszystko.Nie wiem co sie dzieje z tym WRS-em, ale polityka informowania ludzi kuleje. Nie wiem czy na fb informujecie o takich rzeczach, jezeli tak, to wezcie pod uwage ze nie wszyscy z czegos takiego korzystaja.

Debbie • Sobota [25.02.2012, 22:47:32] • [IP: 109.230.216.***]

6 pazdziernika 2011Dzieki openm kjlnoee filmy juz za pare dni (krecenie, montowanie to jednak zajmuje naprawde duzo czasu) a zona sie denerwuje co ja tyle czasu ta 1 tace robie hehehe

Gość • Piątek [29.05.2009, 23:48:40] • [IP: 88.156.235.***]

Szkoda że niepochlebne komentarze wypowiadają ludzie którzy go nie znali i nie mają pojęcia jak wielkim człowiekiem był. Dziwię się również że wypowiadają się osoby nie mające nic do powiedzenia co świadczy o ich wielkiej głupocie bo powinni milczeć. Myślę że nikt z osób wymądrzających sie nie ma na swoim koncie ani jednej zasługi dla ludzkości bo mocni są tylko w gębie a hrabia Jerzy Jacek Nieżychowski był mocny w czynach.

Gość • Poniedziałek [25.05.2009, 15:16:37] • [IP: 212.160.162.**]

Najszczersze kondolencje dla rodziny. To był wielki człowiek.

Gość zamorski • Poniedziałek [25.05.2009, 14:31:29] • [IP: 83.21.184.**]

Nie wiedziałem że TAKI GOŚĆ żył w takim mieście, zamknietym niestety na kulturę i atmosferę miejsc ważnych i wyjatkowych, innych niż klimaty piwno-biesiadne. Co on tam robił, jaką miał frajdę i co tam znajdował, poza swoim byznesem którego tam pilnował ?

Gość • Poniedziałek [25.05.2009, 14:13:11] • [IP: 93.94.191.**]

dozobaczenia za parenascie lat:*

Gość • Poniedziałek [25.05.2009, 10:16:08] • [IP: 195.117.222.***]

Kondolencje. To był wielki człowiek. Obyśmy dożyli tak sędziwego wieku i byli do konca dowcipni i tak sprawni umysłowo jak pan Jacek.

Gość • Poniedziałek [25.05.2009, 08:50:03] • [IP: 80.54.123.***]

znał go cały Świat - osiedlił sie na emeryturz w tym miescie - miasto z tego nie korzystało - współtworzył fame, sciągnął do amfiteatru Teatr żydowski z Warszawy ze Skrzypkiem na dachu! właśnie Turniej Tenorów i to on założył pierwsze towarzystwo ochrony fortów i uruchomił ten teren turystycznie, wiec przestańcie pitolic o drzewach - znakomity umysł, wspaniała osobowosc, wielkie serce, organizator i wizjoner prawdziwy Artysta- czesc jego pamieci

Gość • Niedziela [24.05.2009, 19:44:43] • [IP: 95.49.176.***]

Drzewa w Parku Zdrojowym mogą odetchnąć...

Gość • Niedziela [24.05.2009, 19:44:05] • [IP: 88.156.235.***]

Do zobaczenia panie Jacku...

Gość • Niedziela [24.05.2009, 18:43:59] • [IP: 92.42.118.**]

Turniej Tenorów to było coś pięknego, to m.in. dzięki Hrabiemu Nieżychowskiemu, można było uczestniczyć w tak wielkim i pięknym przedsięwzięciu u nas na wyspie. Kondolencje dla rodziny, żegamy wielkiego człowieka...

Gość • Niedziela [24.05.2009, 18:32:45] • [IP: 217.97.193.**]

Dzięki Jego działalności po raz pierwszy w Świnoujściu była wystawiona opera i grała pełna orkiestra symfoniczna.

Gość • Niedziela [24.05.2009, 16:37:13] • [IP: 83.11.136.**]

Drzewa w Parku Zdrojowym mogą odetchnąć...

Gość • Niedziela [24.05.2009, 10:31:23] • [IP: 80.245.191.***]

szkoda że kibiców brak-pomyslcie działacze. ..dlaczego

Gość • Niedziela [24.05.2009, 10:28:21] • [IP: 217.97.199.*]

Miasto nie potrafiło wykorzystać Go do swojej promocji.

Gość • Niedziela [24.05.2009, 08:56:48] • [IP: 195.117.222.***]

Panie Jacku sławił Pan i ukochał Świnoujście na tym padole. Proszę pamiętać o nas teraz bo my będziemy na pewno.

Gość • Niedziela [24.05.2009, 08:56:22] • [IP: 92.42.119.***]

Pamiętam pana Jacka za czasów gdy pracowałam w DW ;Zefir; był wspaniałym, wesołym człowiekiem. Szkoda ze odszedł. Kondolencje dla rodziny.

Gość • Niedziela [24.05.2009, 03:07:32] • [IP: 80.245.180.**]

Panie Jacku był Pan cudowny. Wyrazy współczucia dla Rodziny.

Gość • Niedziela [24.05.2009, 02:49:59] • [IP: 213.158.196.**]

Panie Hrabio, , , Ukłony, , , , , i do zobaczenia

Gość • Niedziela [24.05.2009, 01:40:45] • [IP: 83.31.185.***]

Pan jacek byl wielkim człowiekiem, kochanym pełnym poczucia humoru spieszmy sie kochac ludzie tak szybko odchodza pokoj jego duszy(*)(*)(*)

Gość • Sobota [23.05.2009, 22:43:23] • [IP: 88.156.235.***]

Panie Jacku był Pan wielki !

Gość • Sobota [23.05.2009, 22:15:09] • [IP: 83.31.171.**]

Pana Jacka pamiętam jak z Rodowiczką otwierał w 1974 roku w Monachium mistrzostwa świata w piłce nożnej, piosenką FUDBOL. No i wiele innych imprezach. Jako reżyser potrafił robić wszystko profesjonalnie. Jestem dumny, że ostatnie lata zdecydował sie zamieszkać w domku koło fortów w Świnoujściu. Składam kondolencje najbliższej rodzinie.

Gość • Sobota [23.05.2009, 21:53:12] • [IP: 77.254.44.***]

co za dzicz, bandytyzm słowny! zgroza! znowu uprawiacie tutaj swoją brudną propagandę i agitację partyjną w obliczu śmierci... ciszej do jasnej cholery nad trumną zasłużonego człowieka!!

Gość • Sobota [23.05.2009, 21:51:51] • [IP: 80.245.189.***]

SZKODA TO BYL WSPANIALY CZLOWIEK!!

Gość • Sobota [23.05.2009, 21:45:53] • [IP: 92.42.118.***]

szkoda

Oglądasz 1-25 z 54
■ Urząd Miasta: Świnoujście najbardziej oblegane przez turystów. Według danych zebranych przez Lion’s Bank obłożenie miejsc noclegowych w naszym mieście przez turystów w lipcu wynosiło aż 98 procent. To stawia nas na pierwszym miejscu wśród 20 najpopularniejszych miejscowości turystycznych w Polsce. Za nami są Kołobrzeg, Międzyzdroje, Mielno, Sopot, Zakopane, Karpacz, Szczyrk, a także Mazury ■ Na co wydamy unijne miliony?- marszałek Jarosław Rzepa wyjaśniał świnoujskim biznesmenom ■ Policja przestrzega: Dopalacze ryją banię! ■ Kłódki zakochanych zawisły na balustradach kładki spacerowej przy świnoujskiej plaży ■ Miller: Nie słyszymy ze strony rządu żadnych przekonujących zapewnień, że gazoport zostanie oddany ■ "Piękną mamy jesień tego lata" - takie słowa cisną się na usta wielu turystów, którzy w ostatnich dniach lipca, odpoczywają nad polskim morzem. Jak informuje serwis pogodowy weatheronline, wraz z nowym miesiącem ma przyjść upragnione słońce! ■ Dwa miesiące nowego zarządcy schroniska dla bezdomnych zwierząt. Od czerwca już 17 kotów i 11 psów, które trafiły do schroniska dla bezdomnych zwierząt, znalazło swoich właścicieli. Nowy zarządca placówki oraz miasto w najbliższym czasie planują kupno budek dla kotów wolno żyjących, a w samym schronisku między innymi budowę woliery dla kotów i brodzika kąpielowego ■ Ewa Żmuda-Trzebiatowska chce powalczyć o wejście do parlamentu ■ Na promenadzie Janusz Korwin- Mikke spotkał się z wyborcami ■ Dwa wybuchy obudziły turystę, który mieszkał przy ulicy Karola Miarki. Gdy zobaczył dym, wezwał strażaków. Płonął garaż na sąsiedniej ulicy Kossaków. A przy nim sterta odłożonego drewna ■ Miller: Świnoujścia to miasto o strategicznym znaczeniu. Rząd powinien być wyczulony na jego problemy ■ Zebrali ponad 6 tysięcy złotych dla małego Oskarka! ■ Galeria Corso odniosła się do dziwnych dzwięków: Klienci słyszeli dźwięk testowy ■ Piraci świętowali 10-lecie Wyspy Skarbów w Karsiborze! ■ Zarząd powiatu Platformy Obywatelskiej udzielił rekomendacji w wyborach do Sejmu Elżbiecie Jabłońskiej, Kamilowi Janta - Lipińskiemu oraz Arkadiuszowi Litwińskiemu. ■ Pan Mariusz - Ochroniarz który uratował dziecko: Maluszek nie reagował na żadne sygnały... ■ Śmierdzący problem na Bermudach! Turyści jedzą w szambie! ■ W Międzyzdrojach wybudowano zamek z… Malborka. Ceglasta warownia była siedzibą Zakonu Krzyżackiego i rezydencją królów Polski. Została też wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Nowy zabytkowy obiekt można oglądać… w Bałtyckim Parku Miniatur w Międzyzdrojach ■ Janusz Korwin Mikke: Co za różnica, most czy tunel? Rzućcie monetą! ■ Papier na promach już obecny - poinformował nasz Czytelnik. To znak, że Żegluga Świnoujska wzięła sobie do serca uwagi podróżnych. ■ Brud na zapleczu, korzystanie z produktów przeterminowanych i nieprzestrzeganie zasad higieny przy przygotowywaniu posiłków - to najczęstsze uchybienia zachodniopomorskich gastronomików. ■ Takie rzeczy także u nas: Benzyna za 4,99 ■ Zostawiła garnek na gazie i poszła na spacer. Garnek pozostawiony na gazie postawił na nogi dwa zastępy strażaków. Wszystko przez pozostawioną bez opieki kolację. Na miejsce oprócz strażaków wezwano policję oraz pogotowie ratunkowe. Do zdarzenia doszło w piątek w bloku przy ulicy Matejki 44. ■ Wiatr szalał w Świnoujściu. Powalił drzewo na ścieżkę rowerową ■ Dostali dofinansowanie w wysokości 1,5 mln... Dziś po krzewach na Karsiborskiej, nie ma śladu ■ Zapraszamy osoby zainteresowane i zaangażowane w opiekę nad zwierzętami bezdomnymi i kotami wolno żyjącymi w naszym Mieście do udziału w kolejnym spotkaniu organizowanym przez Zastępcę Prezydenta Miasta Świnoujście Panią Barbarę Michalską w dniu 29 lipca 2015 r. o godz. 16:00 w Sali nr 1 Urzędu Miasta Świnoujście przy ul. Wojska Polskiego 1/5 ■ Jak się okazuje prawdziwą plagą na kąpielisku morskim w Świnoujściu są zaginięcia. Paradoks polega jednak na tym, że gubią się nie tylko dzieci ale także dorośli. Od początku lipca ratownicy odnotowali ponad 30 takich zgłoszeń. ■