POGODA

Reklama

Wydarzenia

Polskie Radio Szczecin • Sobota [23.05.2009, 09:57:52] • Świnoujście

Jacek Nieżychowski nie żyje!

Jacek Nieżychowski nie żyje!

Zdjęcie zrobione w 2001 roku na FAMIE(fot. Andrzej Ryfczyński )

Urodzony w 1924 roku polski aktor, śpiewak operetkowy, artysta kabaretowy, dziennikarz, przedsiębiorca. Współtworzył latach 1962-1963 Festiwal Młodych Talentów w Szczecinie oraz popularny w latach 70. XX w. kabaret Silna Grupa pod Wezwaniem.

Ze Szczecinem związał się już w 1947 roku gdzie w latach 1949-1952 był asystentem w Wyższej Szkole Ekonomicznej i dyrektorem w Technikum Eksploatacji Żeglugi i Portów. W latach 1952-1957 występował jako solista Operetki Śląskiej w Gliwicach. Od 1956 do 1959 r. był dyrektorem i kierownikiem artystycznym Operetki Szczecińskiej.
Podczas jubileuszu 50 lecia Teatru Muzycznego wspominał, że początki operetki były trudne, ale spontaniczne.

W latach 90. XX. wieku Nieżychowski związał się ze Świnoujściem, gdzie prowadził działalność gospodarczo-rozrywkową. Zajmował się pisaniem felietonów. W 1999 wydał książkę kulinarną "Kuchnia ziemiańska. Błogosławione cztery pory roku"


komentarzy: 54, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 54

Ingrid • Niedziela [26.02.2012, 11:46:33] • [IP: 174.37.130.**]

Strona WRS nie starwza mozliwosci zadania pytania w jakikolwiek inny sposob jak przez komentarze. Moze powiecie KIEDY jest dzien wydzialu w juwenalia i JAKIE przewidzieliscie atrakcje i GDZIE sie odbedzie to wszystko.Nie wiem co sie dzieje z tym WRS-em, ale polityka informowania ludzi kuleje. Nie wiem czy na fb informujecie o takich rzeczach, jezeli tak, to wezcie pod uwage ze nie wszyscy z czegos takiego korzystaja.

Debbie • Sobota [25.02.2012, 22:47:32] • [IP: 109.230.216.***]

6 pazdziernika 2011Dzieki openm kjlnoee filmy juz za pare dni (krecenie, montowanie to jednak zajmuje naprawde duzo czasu) a zona sie denerwuje co ja tyle czasu ta 1 tace robie hehehe

Gość • Piątek [29.05.2009, 23:48:40] • [IP: 88.156.235.***]

Szkoda że niepochlebne komentarze wypowiadają ludzie którzy go nie znali i nie mają pojęcia jak wielkim człowiekiem był. Dziwię się również że wypowiadają się osoby nie mające nic do powiedzenia co świadczy o ich wielkiej głupocie bo powinni milczeć. Myślę że nikt z osób wymądrzających sie nie ma na swoim koncie ani jednej zasługi dla ludzkości bo mocni są tylko w gębie a hrabia Jerzy Jacek Nieżychowski był mocny w czynach.

Gość • Poniedziałek [25.05.2009, 15:16:37] • [IP: 212.160.162.**]

Najszczersze kondolencje dla rodziny. To był wielki człowiek.

Gość zamorski • Poniedziałek [25.05.2009, 14:31:29] • [IP: 83.21.184.**]

Nie wiedziałem że TAKI GOŚĆ żył w takim mieście, zamknietym niestety na kulturę i atmosferę miejsc ważnych i wyjatkowych, innych niż klimaty piwno-biesiadne. Co on tam robił, jaką miał frajdę i co tam znajdował, poza swoim byznesem którego tam pilnował ?

Gość • Poniedziałek [25.05.2009, 14:13:11] • [IP: 93.94.191.**]

dozobaczenia za parenascie lat:*

Gość • Poniedziałek [25.05.2009, 10:16:08] • [IP: 195.117.222.***]

Kondolencje. To był wielki człowiek. Obyśmy dożyli tak sędziwego wieku i byli do konca dowcipni i tak sprawni umysłowo jak pan Jacek.

Gość • Poniedziałek [25.05.2009, 08:50:03] • [IP: 80.54.123.***]

znał go cały Świat - osiedlił sie na emeryturz w tym miescie - miasto z tego nie korzystało - współtworzył fame, sciągnął do amfiteatru Teatr żydowski z Warszawy ze Skrzypkiem na dachu! właśnie Turniej Tenorów i to on założył pierwsze towarzystwo ochrony fortów i uruchomił ten teren turystycznie, wiec przestańcie pitolic o drzewach - znakomity umysł, wspaniała osobowosc, wielkie serce, organizator i wizjoner prawdziwy Artysta- czesc jego pamieci

Gość • Niedziela [24.05.2009, 19:44:43] • [IP: 95.49.176.***]

Drzewa w Parku Zdrojowym mogą odetchnąć...

Gość • Niedziela [24.05.2009, 19:44:05] • [IP: 88.156.235.***]

Do zobaczenia panie Jacku...

Gość • Niedziela [24.05.2009, 18:43:59] • [IP: 92.42.118.**]

Turniej Tenorów to było coś pięknego, to m.in. dzięki Hrabiemu Nieżychowskiemu, można było uczestniczyć w tak wielkim i pięknym przedsięwzięciu u nas na wyspie. Kondolencje dla rodziny, żegamy wielkiego człowieka...

Gość • Niedziela [24.05.2009, 18:32:45] • [IP: 217.97.193.**]

Dzięki Jego działalności po raz pierwszy w Świnoujściu była wystawiona opera i grała pełna orkiestra symfoniczna.

Gość • Niedziela [24.05.2009, 16:37:13] • [IP: 83.11.136.**]

Drzewa w Parku Zdrojowym mogą odetchnąć...

Gość • Niedziela [24.05.2009, 10:31:23] • [IP: 80.245.191.***]

szkoda że kibiców brak-pomyslcie działacze. ..dlaczego

Gość • Niedziela [24.05.2009, 10:28:21] • [IP: 217.97.199.*]

Miasto nie potrafiło wykorzystać Go do swojej promocji.

Gość • Niedziela [24.05.2009, 08:56:48] • [IP: 195.117.222.***]

Panie Jacku sławił Pan i ukochał Świnoujście na tym padole. Proszę pamiętać o nas teraz bo my będziemy na pewno.

Gość • Niedziela [24.05.2009, 08:56:22] • [IP: 92.42.119.***]

Pamiętam pana Jacka za czasów gdy pracowałam w DW ;Zefir; był wspaniałym, wesołym człowiekiem. Szkoda ze odszedł. Kondolencje dla rodziny.

Gość • Niedziela [24.05.2009, 03:07:32] • [IP: 80.245.180.**]

Panie Jacku był Pan cudowny. Wyrazy współczucia dla Rodziny.

Gość • Niedziela [24.05.2009, 02:49:59] • [IP: 213.158.196.**]

Panie Hrabio, , , Ukłony, , , , , i do zobaczenia

Gość • Niedziela [24.05.2009, 01:40:45] • [IP: 83.31.185.***]

Pan jacek byl wielkim człowiekiem, kochanym pełnym poczucia humoru spieszmy sie kochac ludzie tak szybko odchodza pokoj jego duszy(*)(*)(*)

Gość • Sobota [23.05.2009, 22:43:23] • [IP: 88.156.235.***]

Panie Jacku był Pan wielki !

Gość • Sobota [23.05.2009, 22:15:09] • [IP: 83.31.171.**]

Pana Jacka pamiętam jak z Rodowiczką otwierał w 1974 roku w Monachium mistrzostwa świata w piłce nożnej, piosenką FUDBOL. No i wiele innych imprezach. Jako reżyser potrafił robić wszystko profesjonalnie. Jestem dumny, że ostatnie lata zdecydował sie zamieszkać w domku koło fortów w Świnoujściu. Składam kondolencje najbliższej rodzinie.

Gość • Sobota [23.05.2009, 21:53:12] • [IP: 77.254.44.***]

co za dzicz, bandytyzm słowny! zgroza! znowu uprawiacie tutaj swoją brudną propagandę i agitację partyjną w obliczu śmierci... ciszej do jasnej cholery nad trumną zasłużonego człowieka!!

Gość • Sobota [23.05.2009, 21:51:51] • [IP: 80.245.189.***]

SZKODA TO BYL WSPANIALY CZLOWIEK!!

Gość • Sobota [23.05.2009, 21:45:53] • [IP: 92.42.118.***]

szkoda

Oglądasz 1-25 z 54
■ Świnoujścianie będą czytać Quo Vadis! Już 3 września odbędzie się Narodowe Czytanie! Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu, została wyznaczona do zorganizowania spotkania w ramach piątej edycji Narodowego Czytania. Akcja jest objęta Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej RP i odbędzie się 3 września (sobota) w budynku głównym świnoujskiej biblioteki przy ulicy Piłsudskiego 15. Początek o godzinie 10.00. ■ Od śmierci dzielą go jedynie godziny! Kto uratuje orła topiącego się w błocie? Nieopodal Karsiborskich Paproci o życie walczy orzeł który we wtorek wpadł do błotnistej mazi. Akcję ratunkową jako pierwszy zorganizował Krzysztof Chomicz, jednak pomimo wysiłków fotografa, nie udało się dotrzeć do orła. Jak mówi Pan Krzysztof - Na akcję ratunkową mamy czas jedynie do godziny 18.00, jeśli nie zdążymy, orzeł umrze. Potrzeba nam przynajmniej trzech silnych ludzi, którzy mogliby zająć się asekuracją ■ Ruszyła pielgrzymka na Jasną Górę: Każda pielgrzymka jest pierwsza, tak jak miłość ■ Czytelnik: Kołobrzeg najlepszy. I co Wy na to? Po raz dwunasty dziennik „Rzeczpospolita” opublikował ranking samorządów. Po raz drugi z rzędu Kołobrzeg został uznany za najlepszy samorząd w Polsce w kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich. ■ Ruchem kierowali policjanci Zgubiono czarny plecak firmy Nike (w dość kiepskim stanie), jego zawartość to czarna bluza, laptop Lenovo, dokumenty i parę drobiazgów; znalazcę proszę o kontakt 570 977 111 - przewidziane znaleźne ■ Nasze miasto to nie plaża - postanowili przypomnieć turystom mieszkańcy Sopotu. Chcą, by goście chodzili po mieście ubrani. W ramach akcji „Stop golasom” na ulicach i w różnych lokalach pojawią się stosowne plakaty i wlepki. Czy podobnej kampanii należy się spodziewać w Świnoujściu? ■ 14 firm jest chętnych aby wybudować tunel w Świnoujściu! Znamy szczegóły! Złożono 14 wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu przetargowym na zaprojektowanie i budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu. Obecnie rozpocznie się sprawdzanie złożonych wniosków, weryfikacji będzie podlegało przede wszystkim doświadczenie firm w realizacji inwestycji tunelowych, przedstawiony przez wykonawców personel i zdolność do realizacji kontraktu. Następnie zostanie ogłoszona lista podmiotów spełniających warunki uczestnictwa w postępowaniu (maksymalnie 10), do których zostaną wysłane zaproszenia do składania ofert cenowych. ■ Przeżyli ze sobą ponad 50 lat małżeństwa! 6 par świętowało we wtorek jubileusz ponad 50 lat małżeństwa! Z tej okazji zostali odznaczeni Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie ■ Mieszkaniec: Z wydm zrobili sobie parking. Gdzie jest straż miejska? Na promenadzie kierowcy parkują gdzie chcą. Na problem zwrócił uwagę jeden z mieszkańców. - Przy wejściu na plażę na przedłużeniu ulicy Nowowiejskiego na tzw. Bermudach jeden wielki parking. Samochody stoją jeden za drugim. Większość osobówek jest na świnoujskich rejestracjach. Jak widać pracownicy pobliskich punktów gastronomicznych nie mają gdzie parkować, dlatego na wydmach zrobili sobie swój własny parking- piszą do nas Czytelnicy. ■ Nocny pożar na Orkana. Ofiarą podpalacza padła altana śmietnikowa. Nocny pożar na Orkana. Ofiarą podpalacza padła altana śmietnikowa. W środku nocy przy ulicy Orkana wybuchł pożar. Paliła się altana śmietnikowa. W momencie przyjazdu strażaków na miejsce altana była już całkowicie zajęta ogniem. Do akcji gaśniczej ruszyły dwa zastępy. Przez chwilę było naprawdę groźnie, pożar wymknął się spod kontroli a ogień zaczął zajmować zaparkowany w pobliżu altany samochód osobowy. W peugeocie nadpaliły się elementy plastikowe. Strażacy ugasili pożar i rozebrali altanę. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Najprawdopodobniej doszło do podpalenia ■ Skradziono rzadki telefon Samsung Galaxy K-Zoom! Właściciel prosi o pomoc w odnalezieniu. W nocy z 16 na 17 lipca w jednym z lokali rozrywkowych w Świnoujściu, nasz Czytelnik stracił telefon Samsung Galaxy K-Zoom koloru białego. Jak informuje właściciel telefonu, sprawa została zgłoszona na policję, a urządzenie w najbliższych dniach zostanie całkowicie zablokowane i bezużyteczne.■ Jesteś przedsiębiorcą? Otwórz halę produkcyjną na terenie Zakładu Karnego w Buniewicach! Ta wyjątkowo atrakcyjna oferta skierowana jest do wszystkich przedsiębiorców, którzy są zainteresowani otwarciem produkcji na terenie Zakładu Karnego w Buniewicach. Przedsiębiorcy nie muszą się martwić o koszty. Głównym założeniem programu jest aktywizacja osadzonych, przedsiębiorcy będą zwolnieni z kosztów związanych z zatrudnieniem w postaci 40 % zwrotu wysokości wynagrodzeń wypłaconych zatrudnionym skazanym oraz dotacji i pożyczek na tworzenie nowych miejsc prac ■ 32-latek z blisko 3 promilami kierował fordem! Potencjalnego zabójcę zatrzymał inny kierowca! Mieszkaniec Świnoujścia zareagował natychmiast, gdy zorientował się, że siedzący za kierownicą mężczyzna jest nietrzeźwy. Kiedy kierowca cofając fordem uderzył w inny pojazd, po czym otwierając drzwi "wypadł" z pojazdu i podjął ucieczkę, upadając na trawnik, świadek wyjął ze stacyjki kluczyki i powiadomił Policję. 32-latek miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu oraz nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania. Grożą mu surowe konsekwencje karne i finansowe. ■