POGODA

Reklama

Wydarzenia

Polskie Radio Szczecin • Sobota [23.05.2009, 09:57:52] • Świnoujście

Jacek Nieżychowski nie żyje!

Jacek Nieżychowski nie żyje!

Zdjęcie zrobione w 2001 roku na FAMIE(fot. Andrzej Ryfczyński )

Urodzony w 1924 roku polski aktor, śpiewak operetkowy, artysta kabaretowy, dziennikarz, przedsiębiorca. Współtworzył latach 1962-1963 Festiwal Młodych Talentów w Szczecinie oraz popularny w latach 70. XX w. kabaret Silna Grupa pod Wezwaniem.

Ze Szczecinem związał się już w 1947 roku gdzie w latach 1949-1952 był asystentem w Wyższej Szkole Ekonomicznej i dyrektorem w Technikum Eksploatacji Żeglugi i Portów. W latach 1952-1957 występował jako solista Operetki Śląskiej w Gliwicach. Od 1956 do 1959 r. był dyrektorem i kierownikiem artystycznym Operetki Szczecińskiej.
Podczas jubileuszu 50 lecia Teatru Muzycznego wspominał, że początki operetki były trudne, ale spontaniczne.

W latach 90. XX. wieku Nieżychowski związał się ze Świnoujściem, gdzie prowadził działalność gospodarczo-rozrywkową. Zajmował się pisaniem felietonów. W 1999 wydał książkę kulinarną "Kuchnia ziemiańska. Błogosławione cztery pory roku"


komentarzy: 54, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 54

Ingrid • Niedziela [26.02.2012, 11:46:33] • [IP: 174.37.130.**]

Strona WRS nie starwza mozliwosci zadania pytania w jakikolwiek inny sposob jak przez komentarze. Moze powiecie KIEDY jest dzien wydzialu w juwenalia i JAKIE przewidzieliscie atrakcje i GDZIE sie odbedzie to wszystko.Nie wiem co sie dzieje z tym WRS-em, ale polityka informowania ludzi kuleje. Nie wiem czy na fb informujecie o takich rzeczach, jezeli tak, to wezcie pod uwage ze nie wszyscy z czegos takiego korzystaja.

Debbie • Sobota [25.02.2012, 22:47:32] • [IP: 109.230.216.***]

6 pazdziernika 2011Dzieki openm kjlnoee filmy juz za pare dni (krecenie, montowanie to jednak zajmuje naprawde duzo czasu) a zona sie denerwuje co ja tyle czasu ta 1 tace robie hehehe

Gość • Piątek [29.05.2009, 23:48:40] • [IP: 88.156.235.***]

Szkoda że niepochlebne komentarze wypowiadają ludzie którzy go nie znali i nie mają pojęcia jak wielkim człowiekiem był. Dziwię się również że wypowiadają się osoby nie mające nic do powiedzenia co świadczy o ich wielkiej głupocie bo powinni milczeć. Myślę że nikt z osób wymądrzających sie nie ma na swoim koncie ani jednej zasługi dla ludzkości bo mocni są tylko w gębie a hrabia Jerzy Jacek Nieżychowski był mocny w czynach.

Gość • Poniedziałek [25.05.2009, 15:16:37] • [IP: 212.160.162.**]

Najszczersze kondolencje dla rodziny. To był wielki człowiek.

Gość zamorski • Poniedziałek [25.05.2009, 14:31:29] • [IP: 83.21.184.**]

Nie wiedziałem że TAKI GOŚĆ żył w takim mieście, zamknietym niestety na kulturę i atmosferę miejsc ważnych i wyjatkowych, innych niż klimaty piwno-biesiadne. Co on tam robił, jaką miał frajdę i co tam znajdował, poza swoim byznesem którego tam pilnował ?

Gość • Poniedziałek [25.05.2009, 14:13:11] • [IP: 93.94.191.**]

dozobaczenia za parenascie lat:*

Gość • Poniedziałek [25.05.2009, 10:16:08] • [IP: 195.117.222.***]

Kondolencje. To był wielki człowiek. Obyśmy dożyli tak sędziwego wieku i byli do konca dowcipni i tak sprawni umysłowo jak pan Jacek.

Gość • Poniedziałek [25.05.2009, 08:50:03] • [IP: 80.54.123.***]

znał go cały Świat - osiedlił sie na emeryturz w tym miescie - miasto z tego nie korzystało - współtworzył fame, sciągnął do amfiteatru Teatr żydowski z Warszawy ze Skrzypkiem na dachu! właśnie Turniej Tenorów i to on założył pierwsze towarzystwo ochrony fortów i uruchomił ten teren turystycznie, wiec przestańcie pitolic o drzewach - znakomity umysł, wspaniała osobowosc, wielkie serce, organizator i wizjoner prawdziwy Artysta- czesc jego pamieci

Gość • Niedziela [24.05.2009, 19:44:43] • [IP: 95.49.176.***]

Drzewa w Parku Zdrojowym mogą odetchnąć...

Gość • Niedziela [24.05.2009, 19:44:05] • [IP: 88.156.235.***]

Do zobaczenia panie Jacku...

Gość • Niedziela [24.05.2009, 18:43:59] • [IP: 92.42.118.**]

Turniej Tenorów to było coś pięknego, to m.in. dzięki Hrabiemu Nieżychowskiemu, można było uczestniczyć w tak wielkim i pięknym przedsięwzięciu u nas na wyspie. Kondolencje dla rodziny, żegamy wielkiego człowieka...

Gość • Niedziela [24.05.2009, 18:32:45] • [IP: 217.97.193.**]

Dzięki Jego działalności po raz pierwszy w Świnoujściu była wystawiona opera i grała pełna orkiestra symfoniczna.

Gość • Niedziela [24.05.2009, 16:37:13] • [IP: 83.11.136.**]

Drzewa w Parku Zdrojowym mogą odetchnąć...

Gość • Niedziela [24.05.2009, 10:31:23] • [IP: 80.245.191.***]

szkoda że kibiców brak-pomyslcie działacze. ..dlaczego

Gość • Niedziela [24.05.2009, 10:28:21] • [IP: 217.97.199.*]

Miasto nie potrafiło wykorzystać Go do swojej promocji.

Gość • Niedziela [24.05.2009, 08:56:48] • [IP: 195.117.222.***]

Panie Jacku sławił Pan i ukochał Świnoujście na tym padole. Proszę pamiętać o nas teraz bo my będziemy na pewno.

Gość • Niedziela [24.05.2009, 08:56:22] • [IP: 92.42.119.***]

Pamiętam pana Jacka za czasów gdy pracowałam w DW ;Zefir; był wspaniałym, wesołym człowiekiem. Szkoda ze odszedł. Kondolencje dla rodziny.

Gość • Niedziela [24.05.2009, 03:07:32] • [IP: 80.245.180.**]

Panie Jacku był Pan cudowny. Wyrazy współczucia dla Rodziny.

Gość • Niedziela [24.05.2009, 02:49:59] • [IP: 213.158.196.**]

Panie Hrabio, , , Ukłony, , , , , i do zobaczenia

Gość • Niedziela [24.05.2009, 01:40:45] • [IP: 83.31.185.***]

Pan jacek byl wielkim człowiekiem, kochanym pełnym poczucia humoru spieszmy sie kochac ludzie tak szybko odchodza pokoj jego duszy(*)(*)(*)

Gość • Sobota [23.05.2009, 22:43:23] • [IP: 88.156.235.***]

Panie Jacku był Pan wielki !

Gość • Sobota [23.05.2009, 22:15:09] • [IP: 83.31.171.**]

Pana Jacka pamiętam jak z Rodowiczką otwierał w 1974 roku w Monachium mistrzostwa świata w piłce nożnej, piosenką FUDBOL. No i wiele innych imprezach. Jako reżyser potrafił robić wszystko profesjonalnie. Jestem dumny, że ostatnie lata zdecydował sie zamieszkać w domku koło fortów w Świnoujściu. Składam kondolencje najbliższej rodzinie.

Gość • Sobota [23.05.2009, 21:53:12] • [IP: 77.254.44.***]

co za dzicz, bandytyzm słowny! zgroza! znowu uprawiacie tutaj swoją brudną propagandę i agitację partyjną w obliczu śmierci... ciszej do jasnej cholery nad trumną zasłużonego człowieka!!

Gość • Sobota [23.05.2009, 21:51:51] • [IP: 80.245.189.***]

SZKODA TO BYL WSPANIALY CZLOWIEK!!

Gość • Sobota [23.05.2009, 21:45:53] • [IP: 92.42.118.***]

szkoda

Oglądasz 1-25 z 54
■ Mieszkaniec o Słowackiego: Nowo wyremontowana ulica, a już zalana. Rzecznik: Kanalizacja deszczowa obecnie dobrze spełnia swoją rolę ■ Afera w świnoujskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej!? Czy z placu przed budynkiem firmy ulotniła się spora część węgla? Jak dotąd to wewnętrzna komisja inwentaryzacyjna Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Świnoujściu sprawdza czy z placu składowego przedsiębiorstwa zniknął węgiel. Gdyby informacje jakie otrzymaliśmy anonimowo od pracownika firmy miały się potwierdzić to ze składu PEC-u zniknąć miał opał wart około 400 tysięcy złotych. Jak dotąd, dyrekcja nie potwierdziła straty, ale z odpowiedzi na nasze zapytanie wynika, że trwa intensywna inwentaryzacja ■ Potrącenie na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Piastowskiej z Piłsudskiego. Część ulicy Piastowskiej była wyłączona z ruchu ■ W imieniu zarządu SLD w Świnoujściu serdecznie zapraszam na otwarte spotkanie z Wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego oraz Wiceprzewodniczącym SLD prof. Bogusławem Liberadzkim z Mieszkańcami Świnoujścia pod tytułem: "Porozmawiajmy o Polsce", które odbędzie się w dniu 27 lipca (czwartek) o godz. 16.00 w Sali Kameralnej MDK (2 piętro) ■ Synoptycy ostrzegają: dziś od godziny 18:00 do godziny 18:00 dnia następnego prognozuje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu od umiarkowanego do silnego, chwilami intensywnego. Prognozowana suma opadu wyniesie od 60mm do 85mm, lokalnie może dojść do 100mm ■ Mija 10 lat od chwili, gdy Zachodniopomorskie wstrzymało oddech… Dziś rocznica wypadku autokaru z polskimi pielgrzymami pod Grenoble ■ Czytelnik o nowym Radisson Blu Resort Świnoujście: Kto i za ile dał pozwolenie na przyjęcie gości hotelowych do obiektu, który zagraża ich bezpieczeństwu? ■ Czytelnik: „Idiota świecił laserem”. Domorosły amator mocnych świateł oślepiał z okna. ■ Nasz Czytelnik poszukuje samochodu osobowego koloru seledynowego, jego kierowca bardzo źle potraktował kilkunastoletnią dziewczynkę. Jeżeli ktokolwiek zauważy jasno zieloną osobówkę proszony jest o kontakt z redakcją portalu iswinoujscie.pl 602 - 657- 344. Ostatni raz pojazd był widziany między sklepem Stokrotka, a pasażem Rondo ■ Na zachodzie Polski prognozowane są burze, którym towarzyszyć będzie głównie silny i porywisty wiatr do 70-75 km/h oraz intensywny opad deszczu do 20-30 mm. Dodatkowo na tym terenie oraz częściowo w centrum należy spodziewać się upałów, z temperaturą dochodzącą do 30°C/33°C ■ Kabaret Skeczów Męczących na fali! Nie wiemy, ile stopni będzie miał w tym roku Bałtyk, czy zmieścicie się na plaży ze swoim parawanem i czy rybka w smażalni na rogu nadal jest taka dobra. Wiemy natomiast, że wakacje nad morzem będą w tym roku niepowtarzalne dzięki Kabaretowi Skeczów Męczących ■ Postawmy dzikom pomniki - proponuje Czytelnik. Dziki, podobnie jak bezdomni, wywieźć się nie dają. Stały się symbolem Świnoujścia, trochę jak "wiatrak", tyle że ruchomym i zapewniającym stały kontakt. Może więc umieścić "dziczy akcent" w pejzażu naszego miasta? Na pewien pomysł wpadł jeden z Czytelników ■ Grozi nam susza w kranach? Nadzieja w Zalewie i Mulniku. Zakład Wodociągów i Kanalizacji szykuje się na sytuację, która na razie wydaje się nam abstrakcją. Liczby są jednak nieubłagalne. Za kilka lat w naszym mieście będzie za mało wody pitnej. Czy uda się nam zapobiec tej sytuacji? Oprócz dostawy wody z ujęcia w Kodrąbka rozpatrywane są jeszcze dwa warianty ■ Doprowadzenie wody z Kodrąbka już nie tak korzystne? Położonemu nad Bałtykiem Świnoujściu za kilka lat zacznie brakować pitnej wody. Najgorzej będzie na Lewobrzeżu. - Liczymy się z brakiem możliwości zaspokojenia potrzeb w pełnej dostawie - mówi wprost Radosław Wrzeszcz z Zakładu Wodociągów i Kanalizacji ■ Z prawie 3 promilami zajmowała się niemowlęciem - policjanci odebrali dziecko pijanej kobiecie. Mogło dojść do tragedii, gdyby nie interweniowała policja. Matka dwumiesięcznego niemowlęcia była kompletnie pijana, gdy policjanci odbierali jej dziecko. Sytuacja miała miejsce w jednym z mieszkań przy ulicy Chopina. W piątek po godzinie 20.00 patrol policji podjechał przed kamienicę przy ulicy Chopina. Na miejsce wezwano również ratowników medycznych z lekarzem ■ Nie może być tak, że ludzie w biały dzień uciekają przed szczurami! - mówi w rozmowie z portalem iswinoujscie.pl wyraźnie zdenerwowana mieszkanka. Pani Jadwiga na własne oczy widziała, jak w sobotnie południe młode małżeństwo z dziećmi na rękach uciekało przed watahą szczurów. Wszystko wydarzyło się w samym centrum miasta, na Placu Słowiańskim. - Nie liczyłam ich, ale było ich dużo. Możliwe, że kilkanaście. Przebiegły przez Plac Słowiański i schowały się w pasie zieleni - opowiada Pani Jadwiga. Czy grozi nam plaga szczurów? ■