Sonda
Czy na Warszowie powinien powstać komisariat?
- tak, to jedyne sensowne rozwiązanie, by mieszkańcy czuli się bezpiecznie
- tak, ale jeśli to niemożliwe, to konieczne są częstsze patrole policji
- nie, jest bezpiecznie
- trudno powiedzieć
POGODA

Reklama

Wydarzenia

Polskie Radio Szczecin • Sobota [23.05.2009, 09:57:52] • Świnoujście

Jacek Nieżychowski nie żyje!

Jacek Nieżychowski nie żyje!

Zdjęcie zrobione w 2001 roku na FAMIE(fot. Andrzej Ryfczyński )

Urodzony w 1924 roku polski aktor, śpiewak operetkowy, artysta kabaretowy, dziennikarz, przedsiębiorca. Współtworzył latach 1962-1963 Festiwal Młodych Talentów w Szczecinie oraz popularny w latach 70. XX w. kabaret Silna Grupa pod Wezwaniem.

Ze Szczecinem związał się już w 1947 roku gdzie w latach 1949-1952 był asystentem w Wyższej Szkole Ekonomicznej i dyrektorem w Technikum Eksploatacji Żeglugi i Portów. W latach 1952-1957 występował jako solista Operetki Śląskiej w Gliwicach. Od 1956 do 1959 r. był dyrektorem i kierownikiem artystycznym Operetki Szczecińskiej.
Podczas jubileuszu 50 lecia Teatru Muzycznego wspominał, że początki operetki były trudne, ale spontaniczne.

W latach 90. XX. wieku Nieżychowski związał się ze Świnoujściem, gdzie prowadził działalność gospodarczo-rozrywkową. Zajmował się pisaniem felietonów. W 1999 wydał książkę kulinarną "Kuchnia ziemiańska. Błogosławione cztery pory roku"


komentarzy: 54, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 54

Ingrid • Niedziela [26.02.2012, 11:46:33] • [IP: 174.37.130.**]

Strona WRS nie starwza mozliwosci zadania pytania w jakikolwiek inny sposob jak przez komentarze. Moze powiecie KIEDY jest dzien wydzialu w juwenalia i JAKIE przewidzieliscie atrakcje i GDZIE sie odbedzie to wszystko.Nie wiem co sie dzieje z tym WRS-em, ale polityka informowania ludzi kuleje. Nie wiem czy na fb informujecie o takich rzeczach, jezeli tak, to wezcie pod uwage ze nie wszyscy z czegos takiego korzystaja.

Debbie • Sobota [25.02.2012, 22:47:32] • [IP: 109.230.216.***]

6 pazdziernika 2011Dzieki openm kjlnoee filmy juz za pare dni (krecenie, montowanie to jednak zajmuje naprawde duzo czasu) a zona sie denerwuje co ja tyle czasu ta 1 tace robie hehehe

Gość • Piątek [29.05.2009, 23:48:40] • [IP: 88.156.235.***]

Szkoda że niepochlebne komentarze wypowiadają ludzie którzy go nie znali i nie mają pojęcia jak wielkim człowiekiem był. Dziwię się również że wypowiadają się osoby nie mające nic do powiedzenia co świadczy o ich wielkiej głupocie bo powinni milczeć. Myślę że nikt z osób wymądrzających sie nie ma na swoim koncie ani jednej zasługi dla ludzkości bo mocni są tylko w gębie a hrabia Jerzy Jacek Nieżychowski był mocny w czynach.

Gość • Poniedziałek [25.05.2009, 15:16:37] • [IP: 212.160.162.**]

Najszczersze kondolencje dla rodziny. To był wielki człowiek.

Gość zamorski • Poniedziałek [25.05.2009, 14:31:29] • [IP: 83.21.184.**]

Nie wiedziałem że TAKI GOŚĆ żył w takim mieście, zamknietym niestety na kulturę i atmosferę miejsc ważnych i wyjatkowych, innych niż klimaty piwno-biesiadne. Co on tam robił, jaką miał frajdę i co tam znajdował, poza swoim byznesem którego tam pilnował ?

Gość • Poniedziałek [25.05.2009, 14:13:11] • [IP: 93.94.191.**]

dozobaczenia za parenascie lat:*

Gość • Poniedziałek [25.05.2009, 10:16:08] • [IP: 195.117.222.***]

Kondolencje. To był wielki człowiek. Obyśmy dożyli tak sędziwego wieku i byli do konca dowcipni i tak sprawni umysłowo jak pan Jacek.

Gość • Poniedziałek [25.05.2009, 08:50:03] • [IP: 80.54.123.***]

znał go cały Świat - osiedlił sie na emeryturz w tym miescie - miasto z tego nie korzystało - współtworzył fame, sciągnął do amfiteatru Teatr żydowski z Warszawy ze Skrzypkiem na dachu! właśnie Turniej Tenorów i to on założył pierwsze towarzystwo ochrony fortów i uruchomił ten teren turystycznie, wiec przestańcie pitolic o drzewach - znakomity umysł, wspaniała osobowosc, wielkie serce, organizator i wizjoner prawdziwy Artysta- czesc jego pamieci

Gość • Niedziela [24.05.2009, 19:44:43] • [IP: 95.49.176.***]

Drzewa w Parku Zdrojowym mogą odetchnąć...

Gość • Niedziela [24.05.2009, 19:44:05] • [IP: 88.156.235.***]

Do zobaczenia panie Jacku...

Gość • Niedziela [24.05.2009, 18:43:59] • [IP: 92.42.118.**]

Turniej Tenorów to było coś pięknego, to m.in. dzięki Hrabiemu Nieżychowskiemu, można było uczestniczyć w tak wielkim i pięknym przedsięwzięciu u nas na wyspie. Kondolencje dla rodziny, żegamy wielkiego człowieka...

Gość • Niedziela [24.05.2009, 18:32:45] • [IP: 217.97.193.**]

Dzięki Jego działalności po raz pierwszy w Świnoujściu była wystawiona opera i grała pełna orkiestra symfoniczna.

Gość • Niedziela [24.05.2009, 16:37:13] • [IP: 83.11.136.**]

Drzewa w Parku Zdrojowym mogą odetchnąć...

Gość • Niedziela [24.05.2009, 10:31:23] • [IP: 80.245.191.***]

szkoda że kibiców brak-pomyslcie działacze. ..dlaczego

Gość • Niedziela [24.05.2009, 10:28:21] • [IP: 217.97.199.*]

Miasto nie potrafiło wykorzystać Go do swojej promocji.

Gość • Niedziela [24.05.2009, 08:56:48] • [IP: 195.117.222.***]

Panie Jacku sławił Pan i ukochał Świnoujście na tym padole. Proszę pamiętać o nas teraz bo my będziemy na pewno.

Gość • Niedziela [24.05.2009, 08:56:22] • [IP: 92.42.119.***]

Pamiętam pana Jacka za czasów gdy pracowałam w DW ;Zefir; był wspaniałym, wesołym człowiekiem. Szkoda ze odszedł. Kondolencje dla rodziny.

Gość • Niedziela [24.05.2009, 03:07:32] • [IP: 80.245.180.**]

Panie Jacku był Pan cudowny. Wyrazy współczucia dla Rodziny.

Gość • Niedziela [24.05.2009, 02:49:59] • [IP: 213.158.196.**]

Panie Hrabio, , , Ukłony, , , , , i do zobaczenia

Gość • Niedziela [24.05.2009, 01:40:45] • [IP: 83.31.185.***]

Pan jacek byl wielkim człowiekiem, kochanym pełnym poczucia humoru spieszmy sie kochac ludzie tak szybko odchodza pokoj jego duszy(*)(*)(*)

Gość • Sobota [23.05.2009, 22:43:23] • [IP: 88.156.235.***]

Panie Jacku był Pan wielki !

Gość • Sobota [23.05.2009, 22:15:09] • [IP: 83.31.171.**]

Pana Jacka pamiętam jak z Rodowiczką otwierał w 1974 roku w Monachium mistrzostwa świata w piłce nożnej, piosenką FUDBOL. No i wiele innych imprezach. Jako reżyser potrafił robić wszystko profesjonalnie. Jestem dumny, że ostatnie lata zdecydował sie zamieszkać w domku koło fortów w Świnoujściu. Składam kondolencje najbliższej rodzinie.

Gość • Sobota [23.05.2009, 21:53:12] • [IP: 77.254.44.***]

co za dzicz, bandytyzm słowny! zgroza! znowu uprawiacie tutaj swoją brudną propagandę i agitację partyjną w obliczu śmierci... ciszej do jasnej cholery nad trumną zasłużonego człowieka!!

Gość • Sobota [23.05.2009, 21:51:51] • [IP: 80.245.189.***]

SZKODA TO BYL WSPANIALY CZLOWIEK!!

Gość • Sobota [23.05.2009, 21:45:53] • [IP: 92.42.118.***]

szkoda

Oglądasz 1-25 z 54
■ Animator sportu „ORLIK-2012” zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na turnieje w grach zespołowych i testach sprawnościowych. W dniu 3 maja 2016r. od godz.100-1400. Nagrody słodycze ■ Animator sportu „ORLIK-2012” zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na turnieje w grach zespołowych i testach sprawnościowych. W dniu 3 maja 2016r. od godz.100-1400. Nagrody słodycze ■ Animator sportu „ORLIK-2012” zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na turnieje w grach zespołowych i testach sprawnościowych. W dniu 3 maja 2016r. od godz.100-1400. Nagrody słodycze ■ Animator sportu „ORLIK-2012” zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na turnieje w grach zespołowych i testach sprawnościowych. W dniu 3 maja 2016r. od godz.100-1400. Nagrody słodycze ■ Animator sportu „ORLIK-2012” zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na turnieje w grach zespołowych i testach sprawnościowych. W dniu 3 maja 2016r. od godz.100-1400. Nagrody słodycze ■ Animator sportu „ORLIK-2012” zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na turnieje w grach zespołowych i testach sprawnościowych. W dniu 3 maja 2016r. od godz.100-1400. Nagrody słodycze ■
■ W Przytorze pojawiły się już pierwsze chmary komarów. Niepokojące wieści dochodzą do nas także z Lubina pod Międzyzdrojami. Dostajemy już pierwsze zdjęcia, które wróżą, że będzie problem. Zrobiło się ciepło i już się pojawiły. I to tak dużo, że jest po prostu czarno. Całe szczęście, że nie kąsają – napisał nasz Czytelnik z Lubina. - Ale nie jest to przyjemne. Podczas przemieszczania się wchodzą do nosa, ust. Jest problem z oddychaniem. Trzeba się odganiać czym się da, nawet gołymi rękoma. Osiadają na samochodach, budynkach ■ Komunikacja wyjaśnia Czytelniczce: Podmuch od autobusu stwarza złudzenie dużej prędkości ■ Czytelnik: Ukradli mi nowy rower z Matejki! Zgłosił się do nas jeden z Czytelników, który został także ofiara coraz bardziej bezwzględnych, złodziei rowerów! - Witam, jestem mieszkańcem Naszego pięknego Świnoujścia :) Wczoraj, około godziny 14.00-22.00 skradziono rower marki Romet z ulicy Matejki, a dokładnie z pod sklepu Stokrotka obok STSG :). Był zapięty przy stojaku. Wiem że samymi rękoma nie da rady odczepić zapięcia... - pisze w mailu Czytelnik. ■ Rozgrywki w Szczecinie i Świnoujściu, nawet kilkanaście komentowanych dla widzów wyścigów dziennie, udział czołowych zawodników i sportowe emocje. Z pewnością wiosna i lato upłynie pod znakiem Polish Match Tour oraz Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej. Najbliższe sportowe rozgrywki już 30 kwietnia 2016 r. w Szczecinie. Pomorze Zachodnie jest partnerem regat. ■ Starszy mężczyzna zasłabł jadąc rowerem i uderzył o chodnik. Pomocy udzielili mu dopiero przejeżdżający strażacy. Dlaczego często wolimy odwrócić głowę, niż zareagować i być może uratować komuś życie? Takie pytanie można zadać sobie, patrząc na sytuację która miała miejsce w piątek, po godzinie 14.00 przy ulicy Grunwaldzkiej. Starszy mężczyzna wracając prawdopodobnie z działki rowerem, nagle zasłabł i przewrócił się. Nieprzytomny rowerzysta mógł leżeć na chodniku nawet kilkanaście minut! Zareagowali dopiero wracający do bazy strażacy, którzy być może, uratowali mu życie. ■ Majówkę w Scenie czas zacząć! Już dzisiaj dobrym humorem zarazi nas zespół „Chorzy”■ Woda wyrzuciła ciało psa na plażę... Czyżby ktoś się go pozbył w bestialski sposób? Makabrycznego odkrycia dokonał jeden z naszych Czytelników, który wybrał się w piątkowy poranek na spacer po plaży. Idąc brzegiem plaży, zauważył że fale wyrzuciły coś dziwnego na piasek. Jak się okazało, było to ciało psa. Czyżby sezon na pozbywanie się niechcianych zwierząt, zebrał pierwsze żniwa? ■ Nocny pożar przy Lutyckiej! Ogień pojawił się w budynku starej elektrowni! ■ W najbliższą niedzielę tj. 1 maja o godz. 16.00. na boisku ze sztuczną nawierzchnią odbędzie się mecz : MKS FLOTA Świnoujście - UKS Prawobrzeże. Serdecznie zapraszamy ■ Dyrektorzy, pedagodzy i nauczyciele ze szkół w Świnoujściu, przeszli szkolenie na wypadek ataku terrorystycznego! w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I w Świnoujściu odbyło się szkolenie antyterrorystyczne dla dyrektorów, pedagogów i nauczycieli placówek oświatowych prowadzone przez policyjnych specjalistów. Tematem były zasady postępowania na wypadek wtargnięcia napastnika na teren placówki. W szkoleniu uczestniczyło kilkudziesięciu przedstawicieli przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z terenu miasta. ■ 57- latek o mało nie zginął przez własną nieuwagę! Zasnął z zapalonym papierosem? ■ Wojewoda zachodniopomorski wydał zgodę na użytkowanie terminalu LNG w Świnoujściu. To umożliwia komercyjne wykorzystanie inwestycji i ma uniezależnić Polskę od dostaw gazu z Rosji Na majówkę dodatkowe promy. Sprawdź jak będą kursowały!. Już od piątku 29 kwietnia do wtorku 3 maja 2016 r. włącznie, w razie wystąpienia dużych kolejek, obie przeprawy promowe w Świnoujściu będą obsługiwały dodatkowe jednostki ■ Został tylko miesiąc do otwarcia STOP SHOPU. Na wielkim otwarciu wystąpi idol nastolatek- Dawid Kwiatkowski! ■ Intymne zwierzenia Penelopy obnażyły obłudę i materializm – Czyli spektakl uczniów liceum, na rzecz budowy hospicjum w Świnoujściu! Uczniowie Liceum ogólnokształcącego po raz kolejny wykazali się wrażliwością i w szczytnym celu wyszli na scenę. Tym razem spektakl zatytułowany "Penelopiada, czyli intymne zwierzenia Penelopy", miał na celu wspomóc budowę Hospicjum św. Faustyny w Świnoujściu. Spektakl swoją formą bardzo mocno prowokował do pewnego rodzaju zatrzymania się w pędzie życia i refleksji nad tym, kto tak naprawdę ważny jest w naszym życiu. ■ Sprawdź, gdzie od maja złożysz wniosek na 500 + Od maja br. wnioski o świadczenie będzie można składać w siedzibie MOPR przy ul. Dąbrowskiego 4 (budynek przychodni): - parter pokój nr 5, w godzinach od 7:30 do 15:30 (na 2-gie i kolejne dzieci – bez kryterium dochodowego), - I piętro pokój nr 122, w godzinach od 7:30 do 15:30 (na 1-sze i kolejne dzieci). Piątek - 29 kwietnia 2016 r. - to ostatni dzień, kiedy wniosek o świadczenie wychowawcze będzie można złożyć na Warszowie (MDK FILIA NR 2, ul. Sosnowa 18 w godzinach 10:00 – 18:00). Tylko do końca tygodnia pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Świnoujściu będą przyjmowali wnioski w ramach programu „Rodzina 500 +” w siedzibie MOPR w wydłużonym czasie pracy – od 7:30 – 18:00. ■ Ogólnopolski Marsz Wolności – 7 maja 2016 r. Polska jest żywą i demokratyczną częścią Europy. Z inicjatywy obywatelskiej, wzbudzonej sprzeciwem do antydemokratycznych i antyeuropejskich poczynań władz naszego kraju, w sobotę 7 maja 2016 roku w Warszawie organizowany jest Ogólnopolski Marsz Wolności. ■