iswinoujscie.pl • Czwartek [24.10.2013, 00:17:35] • zachodniopomorskie

Haszysz nie trafił na zachodniopomorski rynek

Haszysz nie trafił na zachodniopomorski rynek

fot. Policja

Policjanci z zespołu dw. z Przestępczością Narkotykową Wydziału Kryminalnego KWP w Szczecinie zabezpieczyli blisko 4 kg haszyszu o czarnorynkowej wartości około 100 000 zł. Narkotyki ukryte były w samochodzie. Sprawa jest rozwojowa, policjanci ustalają pochodzenie zabronionej substancji.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z KWP w Szczecinie informację o narkotykach uzyskali z policyjnego telefonu zaufania. Wynikało z niej, że na terenie komisu samochodowego stoi zaparkowany ford fokus, wewnątrz którego ukryty jest haszysz.

Haszysz nie trafił na zachodniopomorski rynek

fot. Policja

Policjanci po potrzymaniu informacji wspólnie z funkcjonariuszami Morskiego Oddziału Straży Granicznej z psem wyszkolonym do wykrywania substancji narkotycznych udali się do komisu samochodowego. Tam ujawnili samochód ford fokus wystawiony do sprzedaży za kwotę ok. 9,5 tys złotych.

Po przeszukaniu pojazdu w schowku ujawniono łącznie siedem pakunków foliowych oklejonych taśmą. Wstępne badania wykazały, ze pakunki zawierają haszysz o łącznej wadze blisko 4 kg. Czarnorynkowa wartość narkotyku to ok. 100 000 zł.
Sprawa jest rozwojowa, policjanci ustalają pochodzenie narkotyków.

asp. Mirosława Rudzińska

Źródło: http://www.iswinoujscie.pl/artykuly/29028/