iswinoujscie.pl • Sobota [09.12.2017, 14:51:18] • Świnoujście

Mikołaje morsowały w Bałtyku. Zobacz film!

Mikołaje morsowały w Bałtyku. Zobacz film!

fot. Agnieszka Puszcz

Temperatura powietrza nie przekraczająca pięciu stopni. W wodzie-odczucie chłodu było jeszcze bardziej dotkliwe bo ledwo na plusie. Odczucie chłodu wzmagały nieprzyjemne porywy zachodniego wiatru do 7-8 stopni w skali Beauforta. Żadne jednak pogodowe kaprysy nie były w stanie zniechęcić morsów z całego kraju, którzy umówili się w Świnoujściu na zimową ką piel połączoną ze wspaniałą zabawą. Podczas czwartej już edycji Inwazji Morsujących Mikołajów padł rekord ilości uczestników. Jednocześnie do zimowego Bałtyku wskoczyło ponad 300 osób! Do Świnoujścia przybyli na zaproszenie Świnoujskiego Klubu Morsów „Morświny”, któremu wsparcia organizacyjnego udzielił Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”. W imieniu władz miasta, morsów z całej Polski powitała zastępca prezydenta Świnoujścia Barbara Michalska.Morsy przyjechały w tym roku z całej Polski. Pojawiły się grupy z Leszna, Wolsztyna, Piły, Gorzowa Wielkopolskiego, a także z bliższych nam miejscowości jak Międzyzdroje, Wolin.

Mikołaje morsowały w Bałtyku. Zobacz film!

fot. Agnieszka Puszcz

Około godziny 11.00 barwny i głośny pochód przemaszerował nową promenadą do wejścia Galerii Promenada. Dla uczestników kąpieli i mieszkańców organizatorzy przygotowali stoiska z poczęstunkiem i gorącymi napojami oraz profesjonalną rozgrzewkę przy muzyce.

Mikołaje morsowały w Bałtyku. Zobacz film!

fot. Agnieszka Puszcz

Po kilku energetyzujących utworach, które stanowiły podkład do ćwiczeń, morsy były już gotowe do zmierzenia się z mroźnym morzem. Wszyscy radośnie wskoczyli do wody!

Źródło: http://www.iswinoujscie.pl/artykuly/51987/