iswinoujscie.pl • Niedziela [10.03.2019, 08:21:19] • Świnoujście

W „Sonacie” Dzień Kobiet świętowały panie z Akademii każdego Wieku

W „Sonacie” Dzień Kobiet świętowały panie z Akademii każdego Wieku

fot. iswinoujscie.pl

Na pierwsze marcowe spotkanie do kawiarni „Sonata” uczestniczki zajęć Akademii Każdego Wieku umówiły się w strojach podkreślających kobiecość. Dominowały sukienki i szpilki. Spotkanie rozpoczęło się 9marca od przypomnienia o obchodzonym dzień wcześniej Międzynarodowym Dniu Kobiet. Koordynująca prace Akademii Elżbieta Bruch złożyła wszystkim paniom życzenia by nadal pozostawały w przyjacielskiej komitywie jaką tworzą od lat. Jak zwykle, w czasie spotkań w „Sonacie” panie skorzystały z oferty pysznych deserów. Wśród przysmaków wieczoru znalazły się m.in. pyszne bezowe ósemki-symbolizujące 8-go marca. Ten kobiecy wieczór panie poświęciły jednak poważniejszemu tematowi.

Punktem wyjścia do dyskusji była projekcja kolejnego filmu w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego Akademii. Tym razem była to niemiecka produkcja w reżyserii Sigrid Hoerner pod oryginalnym tytułem „Miss sixty”. Scenariusz, pełnej zaskakujących zwrotów akcji historii głównej bohaterki, napisała Jane Ainscough, a w skrócie jej losy przedstawiają się następująco:

W „Sonacie” Dzień Kobiet świętowały panie z Akademii każdego Wieku

fot. iswinoujscie.pl

Luise jest biologiem molekularnym. Do tej pory była tak zajęta karierą, że dopiero wczesna emerytura uświadomiła jej, ile właściwie ma lat. Szef stara się ją pocieszyć, mówiąc, że w końcu wszyscy współpracownicy odetchną z ulgą i nikt nie będzie tęsknić za jej paskudna osobą. Dla niej samej – jak zapewnia – to wspaniała okazja na zrobienie czegoś tylko dla siebie, na przykład "na wizytę u doktora penisa". Kobieta jednak postanawia udowodnić chamskiemu szefowi i całemu złemu światu swoją wartość... zachodząc w ciążę. Dla kobiety w jej wieku nie jest to jednak łatwa decyzja… Film wywołał dyskusję. I o to chodzi w DKF! Organizatorzy zapraszają już dziś na kolejne ciekawe projekcje.

Źródło: http://www.iswinoujscie.pl/artykuly/58896/