iswinoujscie.pl • Wtorek [19.03.2019, 12:58:32] • zachodniopomorskie

Zatrzymany do kontroli drogowej wpadł z narkotykami

Zatrzymany do kontroli drogowej wpadł z narkotykami

fot. Policja

To miała być rutynowa kontrola drogowa, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 30-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Wszystko zaczęło się od kontroli drogowej prowadzonej przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego koszalińskiej komendy. Funkcjonariusze na jednej z ulic zauważyli kierującego fordem, który na widok radiowozu gwałtownie skręcił w pobliską uliczkę. Policjanci natychmiast zareagowali i podali mężczyźnie sygnały do zatrzymania pojazdu.

W trakcie prowadzonej kontroli mundurowi zauważyli, że kierujący zachowuje się dość dziwnie, jakby chciał coś ukryć. Funkcjonariusze zauważyli, że mężczyzna w pewnym momencie wyrzuca woreczek foliowy pod samochód.

Jak się okazało, był to woreczek z zawartością marihuany. Po zważeniu i zbadaniu przez technika kryminalistyki potwierdziło się, że to ponad 5 gramów zakazanego ustawą suszu.Właściciel nielegalnych substancji trafił do policyjnego aresztu, a narkotyki zostały zabezpieczone. Ponadto wstępne badanie narkotesterem wykazało, że 30 latek kierował pod wpływem marihuany. Mężczyzna usłyszy zarzuty, które zagrożone są karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: http://www.iswinoujscie.pl/artykuly/59029/