iswinoujscie.pl • Poniedziałek [22.04.2019, 09:08:01] • zachodniopomorskie

Stypendia marszałka dla artystów. Ruszył nabór wniosków

Jakie projekty zostaną w tym roku zrealizowane w ramach stypendium marszałka województwa? Do 31 maja br. można składać wnioski o przyznanie stypendiów Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego dla osób zajmujących się profesjonalnie twórczością artystyczną.

O stypendia mogą ubiegać się osoby, które zajmują się profesjonalnie twórczością artystyczną na terenie województwa zachodniopomorskiego i jednocześnie nie ukończyły 35 roku życia.

Wyłonionych zostanie trójka stypendystów. Każdy otrzyma 12 tys. zł na realizację swojego projektu artystycznego. Poprzednie edycje programu pokazały, że mogą być to najróżniejsze przedsięwzięcia, m.in. wydanie płyty, cykl spektakli teatralnych, powstanie muralu, instalacja artystyczna czy film dokumentalny.

Stypendia Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego dla osób zajmujących się profesjonalnie twórczością artystyczną przyznawane są od 2006 r. W tym roku na ten cel przeznaczonych zostanie łącznie 36 tys. zł.

W zeszłym roku stypendystami Marszałka zostali: koszaliński gitarzysta klasyczny Mateusz Kowalski, który zrealizował album „Klasyka gitarowa w autorskiej odsłonie interpretacyjnej; Agata Legawiec oraz niezależny twórca filmowy Mateusz Żegliński, który dzięki stypendium zrealizował krótkometrażowy film dokumentalny „Najpierw masa, potem masa”.

Szczegóły tegorocznej edycji oraz wszelkie niezbędne dokumenty w linku: kultura.wzp.pl/index.php/aktualnosci-3/777-stypendia-w-dziedzinie-kultury-2019-nabor-wnioskow


Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Źródło: http://www.iswinoujscie.pl/artykuly/59621/