iswinoujscie.pl • Sobota [04.05.2019, 19:13:22] • zachodniopomorskie

Kolejne dni majowego weekendu za nami - przed nami powroty

Kolejne dni majowego weekendu za nami - przed nami powroty

fot. Policja

Za nami kolejne już dni majowego weekendu, który trwa w tym roku sześć dni. Od 30 kwietnia na głównych trasach komunikacyjnych w naszym województwie jest więcej patroli. Funkcjonariusze dbają o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez wszystkich użytkowników dróg a w niedzielę będą koncentrować swoje działania by zapewnić bezpieczny powrót z majowego weekendu.

Od początku długiego majowego weekendu do dzisiejszych godzin rannych na drogach województwa zachodniopomorskiego doszło do 7 wypadków, w których 2 osoby zginęły a 6 zostało rannych. W ubiegłym roku podczas całego długiego majowego weekendu doszło do 17 wypadków, w których 2 osoby zginęły a 18 zostało rannych.

Do najtragiczniejszych w skutkach wypadków drogowych doszło w powiecie szczecineckim. W dniu 30 kwietnia 2019 r. VW Passat zderzył się z motocyklem Kawasaki. W skutek zdarzenia i poniesionych obrażeń 33- letni kierujący jednośladem zmarł na miejscu. Kierujący VW był trzeźwy. Postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z KPP w Szczecinku.

Drugi wypadek miał miejsce 3 maja 2019 r. na drodze W- 171. Kierujący VW Passat 33- latek z nieustalonych na tą chwilę przyczyn zjechał z jezdni i uderzył w drzewo. Niestety mężczyzna zmarł.

Niestety pomimo apeli, od początku majowego weekendu na naszych drogach zatrzymano 66 nietrzeźwych kierujących, 26 po użyciu alkoholu i 5 pod wpływem narkotyków. Każdy z zatrzymanych kierowców musi liczyć się z odpowiedzialnością karną.
Policjanci apelują aby przed podróżą powrotną dobrze zaplanować trasę, być wypoczętym, podczas długiej drogi wskazane są przerwy. Pamiętajmy aby przestrzegać obowiązujących przepisów, dostosować prędkość do warunków drogowych i istniejących utrudnień. Kultura na drodze obowiązuje wszystkich użytkowników dróg.

Jedźmy ostrożnie aby bezpieczne powrócić z majowego wypoczynku.

Zespół Prasowy KWP w Szczecinie/AG

Źródło: http://www.iswinoujscie.pl/artykuly/59836/