iswinoujscie.pl • Niedziela [05.05.2019, 09:07:02] • Międzyzdroje

GAZTERM 2019, czyli Bałtycki Szczyt Gazowy

GAZTERM 2019, czyli Bałtycki Szczyt Gazowy

fot. Andrzej Ryfczyński

W dniach 6-9 maja 2019 r. Międzyzdroje zostaną polską stolicą rynku gazu. W Hotelu Amber Baltic odbędzie się już po raz 22 Konferencja, która w środowisku gazowniczym uznawana jest za wydarzenie niezwykle prestiżowe, jedno z najważniejszych forum wymiany doświadczeń użytkowników rynku gazu, ciepła i energii elektrycznej. W tym roku spotkanie to 2 dni obrad, 5 paneli dyskusyjnych, 40 ekspertów oraz prawie 300 gości z całego świata. W amfiteatrze wystąpi legendarny zespół Czerwone Gitary.

Swoje uczestnictwo potwierdzili nam tak uznani eksperci jak:

- Minister Piotr Naimski – Pełnomocnik Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej
- Przedstawiciel Kancelarii Prezydenta RP
- Tomasz Dąbrowski - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Energii RP
- Žygimantas Vaičiūnas - Ministra Energii Republiki Litewskiej
- Ole Egberg Mikkelsen - Ambasadora Królestwa Danii w Polsce
- Krzysztof Sitarski – Poseł na Sejm RP
- Piotr Woźniak – Prezes PGNiG S.A.
- Paweł Jakubowski – Prezes Zarządu Polskie LNG oraz wielu innych znakomitych gości z kraju i zagranicy.

Utrzymując międzynarodowy charakter Konferencji w tym roku chcemy zwrócić szczególną uwagę na problematykę związana z gazem ziemnym w basenie Morza Bałtyckiego. Uważamy, że region ten ma w sobie ogromny potencjał współpracy. Morze Bałtyckie ma obecnie strategiczne znaczenie dla rozwoju polskiego rynku gazu, a także pozostałych państw położonych w głębi Europy Środkowej i Wschodniej. To przez ten akwen prowadzić będzie do Polski nowy korytarz transportu gazu, pochodzącego z różnych niezależnych od siebie źródeł. Podejmiemy niezwykle ważne tematy i zaprezentujemy dyskusje w pięciu głównych panelach:

- Bezpieczeństwo, rozwój i integracja nadbałtyckich rynków gazu
- Potencjał i uwarunkowania rozwoju rynku bunkrowania LNG w regionie bałtyckim
- Rozwój infrastruktury paliw alternatywnych w perspektywie rozwoju do roku 2025 w ujęciu regionalnym
- Perspektywy polskiego rynku gazu – ceny i wolumeny
- Nowe wymiary bezpieczeństwa energetycznego - ochrona teleinformatyczna w sektorze gazu.

Zakres merytoryczny programu koncentruje się na ukazaniu całego spektrum zagadnień związanych z najnowszymi zdarzeniami i trendami zachodzącymi na rynkach gazu w regionie bałtyckim. Konferencja ma służyć także wymianie doświadczeń, podzieleniu się najnowszymi informacji z branży oraz, co niezwykle ważne, budowaniu pozytywnych relacji biznesowych. Szczegółowe informacje – www.gazterm.pl

Konferencja GAZTERM 2019 uzyskała Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

7 maja wtorek o godzinie 19,00 w amfiteatrze odbędzie się Impreza plenerowa, koncert: Czerwone Gitary - legendarny zespół bigbitowy założony w 1965 w Gdańsku. Aktualny skład zespołu: Jerzy Skrzypczyk – perkusja, wokal – zagrał wszystkie koncerty z Czerwonymi Gitarami. Arkadiusz Wiśniewski – gitara basowa, wokal, aranżer– w zespole od 2002. Mieczysław Wądołowski – gitara akustyczna, wokal – w zespole od 1997. Dariusz Olszewski – gitara solowa, wokal - pierwszy koncert z CZG w 2000.

Źródło: http://www.iswinoujscie.pl/artykuly/59846/