iswinoujscie.pl • Sobota [01.06.2019, 22:32:44] • zachodniopomorskie

Zachodniopomorska „drogówka” przypomina: warto zgłosić kontrolę autokaru!

W związku z częstymi wyjazdami dzieci i młodzieży na „zielone szkoły” i zbliżającymi się wakacjami policjanci podejmują działania związane z zapewnieniem im bezpieczeństwa. Dużą uwagę mundurowi zwracają na kontrolę autokarów i kierowców wiozących dzieci na letni wypoczynek.

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w ciągu letniego wypoczynku jest priorytetem polskiej Policji. Istotnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autokarów wiozących najmłodszych na taki wypoczynek. W czasie kontroli funkcjonariusze sprawdzają przede wszystkim trzeźwość kierowców, dokumenty i stan techniczny pojazdów.

Przypominamy, że cały czas istnieje możliwość zgłaszania takich kontroli. Można to zrobić w każdej, najbliższej jednostce Policji. Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu mamy szansę uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu.

czytaj także: www.gryfice.policja.gov.pl/zgy/aktualnosci/aktualnosci/25673,Policjanci-z-Gryfic-zatrzymali-nietrzezwego-kierowce-autokaru.html

szczecinek.policja.gov.pl/zsz/dzialania-policji/aktualnosci/25694,Kontrole-autokarow-procentuja-bezpieczenstwem.html

WRD KWP Szczecin/AŚ

Źródło: http://www.iswinoujscie.pl/artykuly/60251/