iswinoujscie.pl • Niedziela [23.02.2020, 19:14:02] • Świnoujście

Koronawirus w pociągu i na promie? Tak, zgodnie z zaleceniami

Koronawirus w pociągu i na promie? Tak, zgodnie z zaleceniami

fot. iswinoujscie.pl

Mieszkasz w Świnoujściu i podejrzewasz u siebie koronawirusa? Nie fatyguj się do miejscowego szpitala. Placówka informuje, że należy się zgłosić na oddział zakaźny w… Szczecinie. Pasażerom promów, busów, pociągów i tramwajów życzymy dużo szczęścia.

Szok! Na drzwiach szpitala miejskiego w Świnoujściu nasz Czytelnik zobaczył dziś informację, od której włos się jeży.

Czy chory z koronawirusem może jechać do Szczecina promem, pociągiem, tramwajem do wskazanego szpitala? To chyba kpina? – nie dowierza jeszcze temu, co przeczytał, nasz Czytelnik.

Ale na wywieszonej na drzwiach kartce, opatrzonej pieczątkami prezes zarządu i pielęgniarki epidemiologicznej, stoi jak wół:

„W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną dot. rozprzestrzeniania się zakażeń wywołanych koronawirusem 2019-n CoY osoby, które powróciły z Chin w ciągu ostatnich 14 dni przed wystąpieniem objawów klinicznych choroby lub były narażone na bliski kontakt z osobą z potwierdzonym zakażeniem (i ) zaobserwowały u siebie objawy:

- wysoka temperatura ciała powyżej 38 stopni C
- katar, kaszel, dreszcze
- duszność lub problemy z oddychaniem są zobowiązane niezwłocznie zgłosić się do NAJBLIŻSZEGO ODDZIAŁU ZAKAŹNEGO Szczecin ul. Arkońska 4, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.”

Koronawirus w pociągu i na promie? Tak, zgodnie z zaleceniami

fot. iswinoujscie.pl

Komu dreszcz przeszedł po plecach, na myśl, że takiego podejrzanego osobnika spotka na promie czy w pociągu, może uspokoi informacja szpitala, że:

„Zaleca się zastosowanie maski ochronnej celem uniknięcia rozprzestrzeniania się wirusa.”

Polska to kraj, w który ludzie śmiało przyznają się do chorób zakaźnych. Wszak nie ma się czego obawiać i wstydzić. Chorzy z maskami na twarzach na pewno będą mile widziani w środkach masowego transportu. Inni podróżni chętnie będą im towarzyszyć w drodze do szpitala. Żeby było im raźniej.

Kto to rozwiązanie wymyślił? Szpital poinformował. Otóż jest to zalecenie z 31 stycznia tego roku krajowego konsultanta w dziedzinie chorób zakaźnych.

Pasażerom promów, busów, pociągów i tramwajów życzymy dużo szczęścia.

Źródło: http://www.iswinoujscie.pl/artykuly/64120/