POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [03.08.2011, 20:47:18] • Świnoujście

Wokół Słońca pojawił się wielki tęczowy pierścień

Wokół Słońca pojawił się wielki tęczowy pierścień

fot. Adam Strukowicz

Na niebie utworzył się dziwny okrąg, jakby poświata wokół Słońca – alarmowali nas Czytelnicy. Zjawisko optyczne tzw. halo zachwyciło swoim ogromem wszystkich, którzy zdołali je dostrzec. Nie było jednak widoczne gołym okiem. Najlepiej obserwowało się przez ciemne okulary, lub soczewkę obiektywu aparatu fotograficznego.

To piękne zjawisko powstaje na skutek załamywania się światła w kryształkach lodu w atmosferze. Sześciokątne kryształki znajdują się w chmurach zwanych cirrusami (chmury pierzaste występujące w troposferze). Poprzez załamanie się w nich światła, powstaje halo.

To niezwykle piękne i efektowne zjawisko występuje zarówno na Słońcu, jak i na Księżycu.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 40, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-40 z 40

Gość • Środa [03.08.2011, 20:51:22] • [IP: 79.162.3.***]

Ściema...

Gość • Środa [03.08.2011, 20:52:18] • [IP: 93.94.184.***]

o jaaaaa

Gość • Środa [03.08.2011, 20:56:05] • [IP: 195.117.222.***]

Ponoć jak czerwona się obwódka pojawi to będzie koniec świata :(

Mad Cat • Środa [03.08.2011, 20:59:03] • [IP: 80.245.179.***]

20:51 nie ściema, tylko prawda. Poczytaj sobie o halo, potem komentuj. Sam je widziałem, ale aparatu nie miałem :(

Gość • Środa [03.08.2011, 21:00:41] • [IP: 217.97.193.***]

a ja myślałam ze halo pojawia się tylko w górach ;]

Gość • Środa [03.08.2011, 21:07:33] • [IP: 88.156.233.**]

hallo to ja biegnę do ciebie światłowodem heheheheheheh :)))))))) to na pewno znak :)))))

Gość • Środa [03.08.2011, 21:17:42] • [IP: 80.245.182.***]

WIDZIALAM I TEZ MA FOTKI :)

Gość • Środa [03.08.2011, 21:19:28] • [IP: 178.238.247.**]

efekt halo- zapoczątkuje zmienne pogody i nadciągający niż w postaci chmur cirrus;-)

Gość • Środa [03.08.2011, 21:33:13] • [IP: 80.245.186.***]

też to widziałąm przez okulary słoneczne.

Gość • Środa [03.08.2011, 21:33:20] • [IP: 77.253.138.***]

HALO - optyczne zjawisko na tarczy słonecznej

Gość • Środa [03.08.2011, 21:40:49] • [IP: 80.245.179.***]

to sie ozon skonczyl haha

Gość • Środa [03.08.2011, 21:57:40] • [IP: 93.94.186.***]

czytelnicy alarmowali przerażeni koniec świata się zbliża 2012 już blisko no BS jakich mało :)

Gość • Środa [03.08.2011, 22:19:39] • [IP: 92.42.117.***]

W zeszłym tygodniu też było doskonale widoczne.

Gość • Środa [03.08.2011, 22:42:34] • [IP: 80.54.123.**]

Kosmici nadlatują heh

Gość • Środa [03.08.2011, 22:48:58] • [IP: 88.156.233.***]

własnym oczom nie wierzyłam..a jednak nie tylko ja to widziałam:))

N. • Środa [03.08.2011, 22:50:01] • [IP: 80.54.123.**]

szkoda, że nikt nie napisał o tym obiekcie który przeleciał jakies 10 min temu, a wyglądał jak płonąca kula -.-

Gość • Środa [03.08.2011, 22:54:56] • [IP: 77.114.207.***]

Hallo zapowiadało spadki na...GIEŁDZIE !!

Gość • Środa [03.08.2011, 22:56:06] • [IP: 92.42.117.***]

może zbliża się planeta Nimabimbru.

Gość • Środa [03.08.2011, 23:30:23] • [IP: 217.97.199.**]

Znowu będą podtopienia piwnic, albo co gorszego.

Gość • Środa [03.08.2011, 23:34:54] • [IP: 92.42.119.***]

zmien soczewke :D

Gość • Czwartek [04.08.2011, 00:02:13] • [IP: 80.245.180.***]

Może spodkam wymarzoną miłość kto wie:)

macwino • Czwartek [04.08.2011, 01:03:46] • [IP: 109.243.130.***]

Podono macwino jest w Świnoujściu czy ktoś może potwierdzić info? Ostatni raz widziano go jak dzwonił do Izy.

Gość • Czwartek [04.08.2011, 04:50:25] • [IP: 83.25.172.***]

też to widzielismy ze ŚWIAGREM, przez okularki, , ,

Gość • Czwartek [04.08.2011, 07:54:40] • [IP: 93.94.191.***]

Armagiedon nadchodzi, wola Boga, też mi coś przywali, podtopi, zatrzęsie, i koniec bedzie maruderów;d

Gość • Czwartek [04.08.2011, 07:56:12] • [IP: 80.245.189.***]

Nocą - czasami - wokół księżyca również pojawia się takie zjawisko. Fajne :)

Gość • Czwartek [04.08.2011, 08:02:46] • [IP: 217.97.193.***]

Piękna rzecz - w ciągu roku kilka razy coś takiego obserwuję nad Świnoujściem (choć wczorajsze przeoczyłem), a znacznie częściej widać nie mniej widowiskowe tzw. słońca pozorne.

Gość • Czwartek [04.08.2011, 11:41:35] • [IP: 192.168.101.***]

Słońce Peru chciało przemówić do gawiedzi i przemówiło:)) Witajmy w Egipcie...

Gość • Czwartek [04.08.2011, 12:52:09] • [IP: 88.156.234.***]

Zaropiale oczy tez tak widza slonce. A czy ktos zauwazyl nowa gwiazde ktora sie pojawila na naszym niebosklonie ?.

Miętus • Czwartek [04.08.2011, 15:19:25] • [IP: 80.54.123.**]

a co tu się dziwić! wystarczy spojrzeć ile co dnia smug nad głowami. ciekawe co tym razem rozpylają!?

o zgrozu • Czwartek [04.08.2011, 15:49:15] • [IP: 80.245.182.***]

O jezusiuuuuuuuuu cus sie dzieje ale Tos to Łapokalipsa

Bździągwa • Czwartek [04.08.2011, 16:03:18] • [IP: 31.63.234.***]

Cały ten syf w atmosferze wychodzi.

Gość • Czwartek [04.08.2011, 17:16:52] • [IP: 83.21.143.**]

piekne to jest

Gość • Czwartek [04.08.2011, 17:22:12] • [IP: 83.11.137.***]

!!to zjawisko tworzy sie wtedy, kiedy w atmosferze rozpyla sie substancje chemiczne popularnie zwane chemtrails !! Na zdjęciu widoczne powyżej oraz poniżej słońca.

Gość • Czwartek [04.08.2011, 17:41:05] • [IP: 83.11.137.***]

Chemtrails podobnie jak zwykłe smugi zawisają i “ciągną” się po niebie, tworząc formacje podobne do chmur cirrusów, ale najczęściej tworzą się niżej niż zwykłe cirrusy. Poza tym jeśli spojrzeć na nie, to padające światło słoneczne załamuje się podobnie jak w plamie ropy, mieniąc się wszystkimi kolorami tęczy. Chemtrails układają się (są rozpylane) w zauważalne wzory, najczęściej krzyżują się pod różnymi kątami, tworząc szachownice, zachodzą na siebie, przecinają się etc. Często tworzą np. “X”. Niektórym obserwatorom przypomina to starannie zaorane pole, od horyzontu do horyzontu. Po kilku godzinach smugi te zaczynają opadać, ich kształty rozrzedzają się. Badania powietrza na terenie, na którym występują smugi wykazały zwiększone stężenie Baru. Bar to pierwiastek, który w nadmiarze wywołuje u człowieka upośledzenie układu odpornościowego. W skład chemtrailów wchodzą również inne metale ciężkie oraz patogeny. Stanowi to swojego rodzaju bombę antyodpornościową dla naszego systemu obronnego.

Gość • Czwartek [04.08.2011, 19:51:00] • [IP: 178.56.55.***]

Nowa gwiazda na naszym niebie to widoczne w tym ojresie Wenus :)

Gość • Piątek [05.08.2011, 02:15:59] • [IP: 90.227.170.**]

Halo a w tle chemtrailsy i wszystko jasne. Precz z manipulacja pogody!

Gość • Piątek [05.08.2011, 10:08:53] • [IP: 85.222.52.**]

Co to jest" chemtrails" ? Dla mnie to smuga kondensacyjna po przelatującym samolocie. Możliwe też, że Niemcy coś kombinują, albo podtruwa nas UFO. ..

malpiozzo 79 • Piątek [05.08.2011, 10:56:32] • [IP: 80.245.188.**]

już wiele razy widzialem to zjawisko, a tu robia jak zwykle wielkie hallo, ehh

Gość • Piątek [05.08.2011, 14:45:20] • [IP: 90.227.170.**]

Chemtrails to smugi chemiczne. Smugi kondensacyjne, to zupelnie co innego. Poza tym Niemcy i Amerykanie juz dawno sieprzyznali sie do opryskow i tlumacza to tym, ze jest wysokie promieniowanie UV i promieniowanie kosmiczne. Lecz to promieniowanie jest dla nas korzystne, dlatego zamiast slonca mamy szare dni lub slonce za mgielka. Nawet gdy jest pelnia ksiezyca, ktory odbija to promieniowanie, to ksiezyc jest za mgielka. Ich celem jest trzymanie nas w ciemnocie, bo tylko tak to mozna tlumaczyc. A przy okazji truja nas tym swinstwem i ludzie padaja jak muchy.

Gość123 • Poniedziałek [08.08.2011, 20:33:06] • [IP: 80.245.184.*]

zaraz powiedzą że to UFO xD

Oglądasz 1-40 z 40
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■