POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [27.11.2012, 10:26:28] • Świnoujście

Rusza Strefa Kobiet!!!

Centrum Aktywizacji Zawodowej Powiatowego Urzędu Pracy w Świnoujściu w ramach projektu Strefa Kobiet, wraz z Urzędem Miasta Świnoujście, Miejskim Domem Kultury oraz Ochotniczym Hufcem Pracy w Świnoujściu zaprasza wszystkich mieszkańców i gości miasta do udziału w Koncercie Świątecznym, który odbędzie się w dniu 7. grudnia 2012r. o godzinie 17.00 w Sali Teatralnej Miejskiego Domu Kultury przy ulicy Matejki 11. - Koncert Świąteczny będzie okazją do zaprezentowania nowego projektu Centrum Aktywizacji Zawodowej jakim jest Strefa Kobiet. Projekt ten skierowany jest do mieszkanek naszego miasta chcących się rozwijać, nie tylko zawodowo. Koncert jest pierwszą inicjatywą podjętą przez uczestniczki Strefy Kobiet - informuje Dyrektor świnoujskiego PUP Joanna Sokalska.

Imprezie towarzyszyć będzie Mikołajkowy Dzień Dawcy Szpiku organizowany przy wsparciu Fundacji DKMS Polska. Podczas spotkania prowadzona będzie rekrutacja potencjalnych dawców. Każda nowa rejestracja to zwiększenie szansy na uratowanie życia osobie chorej na białaczkę.

W koncercie wezmą udział osoby,którym przeszczep szpiku uratował życie.

Ponadto w spotkaniu wezmą udział inicjatorzy programu „Młodzież w działaniu” skierowanego do młodych osób, które chcą podnieść swoje kwalifikacje, założyć działalność czy nawiązać współpracę międzynarodową. Podczas spotkania młodzież dowie się jak realizować swoje pasje, rozwijać umiejętności i zdobywać nowe doświadczenia w czasie wolnym od nauki.

Podczas Koncertu Świątecznego zaprezentują się zespoły muzyczne w świątecznym repertuarze. Dodatkową atrakcją będzie Kiermasz Świąteczny prezentujący menu bożonarodzeniowe oraz sprzedaż upominków i ozdób świątecznych dostępnych na lokalnym rynku. Dodatkowo dzieci ze świnoujskich przedszkoli i szkół będą miały okazję zaprezentować swoje talenty w konkursie plastycznym pt. „Jak pomagam innym”.

- Projekt " Strefa Kobiet" został uruchomiony w maju 2012 roku i planujemy, by rozwijał się w miarę potrzeb naszych uczestniczek - mówi Joanna Sokalska - Udział w projekcie daje możliwość zwiększenia własnego potencjału osobistego, a tym samym podnosi szanse na osiągnięcie sukcesu na rynku pracy. Strefa Kobiet jest innowacyjnym zamysłem kierowanym do kobiet poszukujących źródeł rozwoju osobistego. Potrzeba stworzenia tej wyjątkowej formy współpracy wyłoniła się w toku codziennych rozmów z kobietami podczas wizyt doradczych. Podczas nawiązywania relacji z klientkami wielokrotnie odbieraliśmy sygnały wskazujące na silną potrzebę zwrócenia uwagi na ważne obszary życia kobiet, które wymagają wsparcia. Sam Koncert Mikołajowy jest wspaniałą okazją do zaprezentowania celu powstania Strefy Kobiet. Będzie to pierwsze przedsięwzięcie uczestniczek Strefy, które swoim udziałem wesprą Mikołajkowy Dzień Dawcy Szpiku.


komentarzy: 4, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-4 z 4

Gość • Wtorek [27.11.2012, 18:14:41] • [IP: 80.245.191.**]

bynajmniej

Gość • Wtorek [27.11.2012, 11:58:46] • [IP: 62.69.249.**]

Jak czytam Wasze wypowiedzi to mi słabo...opamiętajcie się !! bo może będziesz potrzebował dawcy i przypomnisz sobie swój wpis... !! obyś żył w zdrowiu i Twoje dzieci mimo nienawiści, żółci... i paskudnego podejścia do życia..Dla mnie super akcja- GRATULUJĘ !!

Gość • Wtorek [27.11.2012, 11:11:23] • [IP: 80.245.191.**]

Bezmyślne marnowanie unijnych pieniędzy. I co to jest Mikołajkowy Dzień Dawcy Szpiku? To jakaś groteska. Czy bezrobocie spada w powiecie w wyniku tych inicjatyw, czy z powodu wyjazdu młodych osób z miasta?

Shirō Ishii • Wtorek [27.11.2012, 10:37:48] • [IP: 31.63.230.**]

U nas w Oddziale 731 były potrzebne kobiety do przeprowadzania badań eksperymentalnych.

Oglądasz 1-4 z 4
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Nie Stawa Młyny czyli "biały wiatrak", jest symbolem Świnoujścia pod rządami prezydenta Żmurkiewicza, tylko umierające i uschnięte drzewa w mieście. To wymowny i smutny symbol Świnoujścia zarządzanego zbyt długo przez prezydenta Żmurkiewicza i jego zastępców Michalską i Sujkę. To, co dzieje się na ulicy Uzdrowiskowej, to nie tylko zaniedbanie - to skandal. Młode drzewa, które miały być ozdobą naszej dzielnicy nadmorskiej, umierają jedno po drugim, pozostawiając po sobie pustkę i żal. Za zieleń odpowiada Wydział Infrastruktury Zieleni Miejskiej i jego naczelnik, Jacek Antczak. Jak to możliwe, że w XXI wieku, w czasach kryzysu klimatycznego, nie potrafimy zadbać o żywe młode drzewa? ■ Mieszkaniec alarmuje: Bobry w parku Zdrojowym niszczą drzewa! Czy nie nadszedł czas na interwencję? Mieszkaniec naszego miasta postanowił przesłać zdjęcia do redakcji, które robią wrażenie. Na fotografiach widzimy drzewa w parku Zdrojowym, które zostały uszkodzone przez bobry. Jego pytanie jest proste: "Ile jeszcze drzew musi paść, aby przeniesiono te zwierzęta do parku Wolińskiego lub innego miejsca bardziej dostosowanego do ich naturalnych potrzeb?" ■