POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [26.08.2013, 22:56:03] • Świnoujście

Dorota Warakomska-kobieta zakochana w drodze

Jej miłość ma numer 66. Napisała o niej książkę. Aby mogła powstać autorka przemierzyła 20 tysięcy kilometrów najsłynniejszą drogą Ameryki. To nie była jednak zwykła przejażdżka po asfalcie. W tej drodze spotykała się z najciekawszymi mieszkańcami, zaglądała do miejsc z historią i słuchała, Słuchała, słuchała. Jeśli ktoś kiedyś zadawał sobie pytanie co się działo czołową reporterką „Wiadomości TVP od czasów gdy rozstała się z naszą telewizją – to dzięki Famie już wie. Spotkanie z Dorotą Warakomską odbyło się w poniedziałek 26 sierpnia w galerii Miejsce Sztuki 44 w ramach cyklu Famy pt. Miejsca Literatury.

Bohaterka poniedziałkowego spotkania. Od 1997 do 2001 pracowała jako stała korespondentka TVP w Stanach Zjednoczonych. Przeprowadziła wywiady m.in. z George’em W. Bushem, Hillary Clinton, Madeleine Albright, obsługiwała mediowo dla Telewizji Polskiej pielgrzymkę Jana Pawła II na Kubę. Potem wyruszyła w podróż swojego życia. To nie była podróż w jedną stronę. Ale wciąż wzdłuż tej samej drogi. Słynnej drogi 66, która połączyła wschodnie i zachodnie wybrzeże USA po przekątnej. W tej reporterskiej wyprawie stała się niemal mieszkańcem sześćdziesiątej szóstej. Dołączyła do niesamowitej społeczności ludzi połączonych drogą. Poznała zwykłych mieszkańców i tak niezwykłych jak choćby szeryf Joe Arpaia, zwany najtwardszym szeryfem Ameryki. To on powiedział o skazanych w Phoenix;
-„Chcę, aby znienawidzili więzienia tak mocno by nigdy już do niego wrócili…”

Podróż drogą 66 stała się pretekstem do ukazania w Polsce społeczeństwa amerykańskiego jakiego nie znamy z przekazu medialnego. Można powiedzieć –Ameryki z ludzką twarzą. Słuchacze długo nie chcieli rozstać się z Warakomską. Pytania dotyczyły zarówno jej życia zawodowego jak i oceny zjawisk zachodzących we współczesnym świecie.
-„To wspaniale, że macie tu „Famę”- mówiła pytana o ocenę letniego Świnoujścia. Sama też jest obserwatorem i „kibicem” festiwalowych imprez.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 5, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-5 z 5

Gość • Środa [28.08.2013, 12:11:22] • [IP: 178.238.240.***]

piękne rzeczy na tej Famie się dzieją.. dziękujemy!

Gość • Wtorek [27.08.2013, 10:39:40] • [IP: 178.238.240.***]

Wspaniała kobieta, ciekawe spotkanie. Więcej takich!

Gość • Wtorek [27.08.2013, 09:04:46] • [IP: 92.42.116.***]

A może by sie przyjrzała teraz miejscom po upadłych PGRach, skoro tak jej żal biednych Amerykanów?

Gość • Wtorek [27.08.2013, 08:04:32] • [IP: 79.188.75.***]

...aby mogla powstac autoraka... Skad ma powstac??. ..co sie dzialo z...?

Gość • Wtorek [27.08.2013, 02:47:30] • [IP: 83.238.243.**]

szkoda, że bez fotki...

Oglądasz 1-5 z 5
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Uderzył mężczyznę w głowę. 57-latek trafił do szpitala, sprawca jest nadal poszukiwany. Do poważnego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie w rejonie ulicy Konstytucji 3 Maja, przed budynkami znajdującymi się przy galerii Corso w Świnoujściu. Po uderzeniu w głowę 57-letni mężczyzna trafił do szpitala. Według nieoficjalnych informacji policja poszukuje sprawcy. Jak ustalili redaktorzy iswinoujscie.pl, do zdarzenia doszło około godziny 17.00. Wszystko wskazuje na to, że nie był to przypadkowy atak. Mężczyźni mogli się znać, a pomiędzy nimi doszło do konfliktu, który zakończył się użyciem przemocy ■