POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [13.02.2007, 07:48:42] • Świnoujście

50 lat MKS "Flota"

50 lat MKS

fot. Sławomir Ryfczyński

Komitet Organizacyjny i Zarząd Klubu przedstawili plany na wielki jubileusz największego świnoujskiego klubu sportowego.

-Pierwsze spotkanie informacyjne przed wielkim jubileuszem „Floty” odbyło się 12 lutego w siedzibie klubu przy ul. Matejki. Na pytania dziennikarzy odpowiadali prezes klubu Edward Rozwałka, zastępca prezydenta Świnoujścia Ryszard Leon Kowalski, dyrektor MKS „Flota” Tadeusz Leszczyński i członek zarządu – Jan Adamski.
-Kibice oczekują jednak przede wszystkim sukcesów sportowych. Tymczasem pierwsza jedenastka „Floty” spadła ostatnio do czwartej ligi. Tadeusz Leszczyński zapewnia, że drużynę stać jest na powrót do trzeciej i to jest główny cel, jaki stawia sobie zespół w roku jubileuszu.
-Niezależnie jednak od sportowych wyników zarząd wraz z władzami miasta chcą uczcić półwiecze klubu.. „Flota” to zresztą nie tylko piłkarze. Na tradycje klubu składają się.Wojskowy Klub Sportowy "Flota" który powstał 17 kwietnia 1957 roku. Ówczesny zespół piłkarski składał się z zawodników kilku małych drużyn działających wcześniej w mieście. Oprócz piłkarskiej utworzono sekcje: siatkówki, boksu, lekkiej atletyki, strzelania i podnoszenia ciężarów.
-W czerwcu 1968 roku rozwiązano WKS, a na jego bazie powstał Międzyzakładowy Klub Sportowy "Flota". Jak to wtedy w kraju bywało, opiekę nad nim przejęły tzw. zakłady patronackie. MZKS istniał kolejne 16 lat. W tym czasie zmieniała się struktura finansowania sportu w mieście. Od roku 1986 opiekę nad Flota przejęła Miejska Rada Narodowa, która do dziś jako Urząd Miejski jest podstawowym jej mecenasem. Od sześciu lat przed nazwą klubu wpisywany jest skrót MKS, świadczący o jego miejskim charakterze. Dziś we „Flocie” działają dwie sekcje. Oprócz dominującej, piłkarskiej, jest też sekcja brydża sportowego.
-Przypomnienie historii oraz wyróżnienie najbardziej zasłużonych zawodników i działaczy będą głównym celem szeregu spotkań i imprez, jakie mają odbywać się na przestrzeni kilku miesięcy. Główne oficjalne uroczystości odbędą się 21 kwietnia. Będzie msza Święta z poświęceniem sztandaru i uroczyste posiedzenie zarządu klubu połączone z uhonorowaniem najbardziej zasłużonych działaczy i zawodników 50 –lecia.

fot. Artur Kubasik

W jaki sposób?
To pierwsza i nie jedyna niewiadoma. Zarząd „Floty” przyznaje, że do dziś szuka nazwisk zawodników sprzed lat.

Co jeszcze zdarzy się w ramach świętowania półwiecza?
W przedstawionym mediom projekcie programu zapisano turnieje piłki nożnej dla dzieci i młodzieży i wielki festyn jubileuszowy. Najważniejszym wydarzeniem ma być mecz gwiazd polskiej piłki nożnej z drużyną „Floty”. Działacze klubu liczą na rozległe znajomości naszego eksportowego piłkarza – Marcina Adamskiego. Ten wychowanek świnoujskiego klubu zrobił karierę w klubach europejskich. Grał m.in. w FC Rapid Wiedeń, a obecnie jest zawodnikiem niemieckiej Bundesligi (FC Erzgebirge Aue). Wykorzystując swoje piłkarskie znajomości chce sprowadzić do Świnoujścia kilka naprawdę znanych nazwisk. 9 czerwca w bramce gości czyli drużyny gwiazd być może stanie Jerzy Dudek. Kulminacja obchodów będzie połączona z programem tegorocznych Dni Morza.

fot. Artur Kubasik

-Firma BSA z Poznania zaproponowała miastu także organizację kilku imprez towarzyszących m.in. festynu jubileuszowego i koncertu nieokreślonej jeszcze gwiazdy. Swoje propozycje przedstawiciel BSA omówił z prezydentem Żmurkiewiczem już jakiś czas temu. Problem tylko w tym, że do dzisiaj nie dotarł do urzędu kosztorys tej propozycji. Dopóki władze go nie zobaczą nie może być mowy o zaakceptowaniu propozycji.


komentarzy: 4, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-4 z 4

Gość • Wtorek [13.02.2007, 15:06:37] • [IP: 88.156.234.***]

Bez" fryzjera" nic nie zdziałają.

Gość • Wtorek [13.02.2007, 09:47:01] • [IP: 10.101.1.**]

Ale smutni panowie.

Gość • Wtorek [13.02.2007, 09:39:46] • [IP: 88.156.232.***]

Nasi" działacze" nie dość, że ślepi to teraz okazuje się (mikrofon) że są... i głusi!

bialy • Wtorek [13.02.2007, 09:05:31] • [IP: 153.19.217.***]

We Flocie są trzy sekcje a nie dwie oprócz wymienionych przez autora tekstu jest jeszcze sekcja tenisa stołowego

Oglądasz 1-4 z 4
■ Urząd Miasta Świnoujście: Sześć osób aktualnie przebywa na zwolnieniu lekarskim w związku ze stwierdzeniem u nich wirusa SARS-CoV-2. Większość pracowników, którzy w ostatnich dniach przebywali na kwarantannie, po jej zakończeniu i negatywnym wyniku w kierunku obecności wirusa, wróciło już do pracy. Na kwarantannie pozostają trzy osoby - informuje Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście z Biura Informacji i Konsultacji Społecznych ■ Promenada zmienia kolor? Po ostatnich wichurach i sztormie, promenada zmieniła wygląd. Przybrała typowo jesienne barwy. Wiatr, który łamał i wyrywał drzewa z korzeniami, znacznie przerzedził ich korony. Spadło mnóstwo liści i igieł, to normalne przy jesiennych porywach wiatru. Jednak wietrzna pogoda skończyła się w czwartek, a skutki widać do tej pory ■