POGODA

Reklama


Wydarzenia

Kamil Zwierzchowski • Wtorek [02.12.2014, 07:59:07] • Świnoujście

Bo trzeba marzyć - Piaskiem w raka

Bo trzeba marzyć - Piaskiem w raka

fot. Organizator

Fundacja Trzeba Marzyć już od ponad ośmiu lat spełnia marzenia ciężko chorych dzieci. Do tej pory pozwoliła wielu podopiecznym na chwilę zapomnieć o trudach zmagania się z chorobą. Kolejne dzieci nadal czekają, by uwierzyć, że marzenia naprawdę się spełniają.

Fundacja spełnia marzenia dzieci cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Powstała we wrześniu 2006 roku i od tego czasu spełniła ponad 500marzeń. Wśród nich były dzieci marzące o samochodzie na akumulator lub laptopie, chłopcy marzący o byciu żołnierzem czy też
policjantem, oraz dziewczynki pragnące zostać księżniczką.

Wszystkie te marzenia udaje nam się spełnić dzięki ludziom dobrej woli oraz instytucjom, których przedstawiciele włączają się w magiczną moc spełniania marzeń. Fundacja nie zatrudnia żadnego personelu, a wszystkie pozyskane środki przeznacza na spełnianie marzeń ciężko chorych dzieci.

Jestem Wolontariuszem i Prezesem Fundacji Trzeba Marzyć, którą wraz z grupą przyjaciół założyliśmy kilka lat temu. Projekt „Piaskiem w raka” to inicjatywa jedyna w swoim rodzaju - założeniem jest przejście wzdłuż wybrzeża Bałtyku, pokonując w ten sposób ponad 550 km. Liczę na znalezienie sponsora, który wpłaci za każdy przebyty kilometr określoną kwotę pieniędzy. Aby nie była to kwota zbyt wysoka, zakładamy, iż „ceną” 1 km będzie 10 złotych.

Przy okazji liczymy na to, że akcja przyciągnie inne chcące pomóc w spełnianiu marzeń osoby lub firmy, które powiększą pulę pieniędzy. Każda pozyskana kwota pozwoli spełnić kolejne dziecięce marzenia, a przemarsz ma również nagłośnić cierpienie dzieci, ich marzenia i możliwość spełnienia tych najskrytszych, by dać nadzieję, na spełnienie tego wielkiego o zdrowiu. Chcemy tym gestem pokazać również, że spełniamy marzenia, prosimy o wsparcie, ale dajemy od siebie też coś więcej niż tylko poświęcony czas i zaangażowanie. Podejmujemy wyzwania, by wywołać uśmiech na twarzach kolejnych chorych dzieci.

Przejście planuję na środek zimy, rozpoczynając w Święta Bożego Narodzenia i kończąc po Nowym Roku, bez przerw, z noclegami organizowanymi na plaży, pod namiotem. Można powiedzieć, ze będzie to przejście bez „zawijania do portów”, ale rzecz jasna będę musiał przenikać przez cywilizację, której na niektórych odcinkach nie sposób ominąć. Posiadam już niezbędne zgody na przejście oraz biwakowanie w obrębie plaży. Znalazły się również zaprzyjaźnione firmy gotowe wspomóc organizacyjnie całość projektu.

Pozostaje zatem znaleźć sponsora i poprosić życzliwe osoby o dopingowanie akcji oraz wsparcie spełnienia kolejnych dziecięcych marzeń.

Rafał Dadej - Prezes Fundacji


komentarzy: 5, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-5 z 5

trzymacz kciuków • Wtorek [09.12.2014, 10:31:54] • [IP: 46.186.84.***]

Super pomysł. Ciekawe ile ludzi się przyłączy. Dobrze, że dzieciaki mogą liczyć na takie akcje. Trzymam kciuki, bo weszłam na profil facebooka fundacji i robią świetne rzeczy.

Gość • Wtorek [02.12.2014, 19:23:51] • [IP: 92.42.112.***]

Kopacz i Arłukowicz nie ujęli tego w swojej genialnej reformie. Pan Rafał będzie maszerował a władza będzie się opychała ośmiorniczkami i POpijała sobie drogie wina. Oby tylko chorym nie kazali żebrać na leczenie i iść razem z panem Rafałem. W innych krajach UE nie ma limitów i problemów z leczeniem chorych dzieci.

Gość • Wtorek [02.12.2014, 14:52:23] • [IP: 91.151.139.**]

Niech dalej marzą, że im sypnę.

Gość • Wtorek [02.12.2014, 14:14:53] • [IP: 62.69.231.***]

Nie chce mi się tego artykułu czytać, ale ✚ na drogę.

Gość • Wtorek [02.12.2014, 13:19:22] • [IP: 109.241.63.***]

Dobrze. Niech idą

Oglądasz 1-5 z 5
■ 13 - latek znęcał się nad kolegami. Bił i kopał. Wstrząsające sceny w Parku Chopina. Media społecznościowe obiegły wstrząsające nagrania. Widać na nich, jak nastolatek bije swoich rówieśników. Przerażone dzieci nie tylko próbują uciec od swojego oprawcy, ale także głośno krzyczą z bólu. Krzyki i prośby o pomoc na nic się jednak zdały bo napastnik dalej uderzał i kopał swoje ofiary ■ Śmiertelnie niebezpieczna bakteria vibrio vulnificus wykryta niedaleko Świnoujścia. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że bakteria została wykryta tydzień temu u ponad 30 - letniego mieszkańca Międzyzdrojów. Mężczyzna odczuwał bardzo silny ból nogi, która bardzo spuchła w okolicach uda. Wezwał pogotowie ratunkowe. W momencie zgłoszenia, w Międzyzdrojach nie było wolnej karetki i do pacjenta zadysponowany został ambulans ze Świnoujścia. Podjęto decyzję o przewiezieniu mężczyzny do świnoujskiego szpitala. Tam szybko okazało się, że sprawa jest bardzo poważna. Mięsożerna bakteria dosłownie "zjadała" mięśnie nogi mężczyzny. Po wykonaniu dokładnych badań okazało się, że w nodze nie ma mięśni, a jedynie płyn. Pacjent musiał zostać jak najszybciej przewieziony do specjalistycznego szpitala w Szczecinie. Tam trafił na OIOM. To najprawdopodobniej pierwszy taki przypadek w Polsce, nie pierwszy jednak w Europie. Już jakiś czas temu ogólnopolskie media obiegła informacja, że ta sama bakteria spowodowała śmierć u obywatelki Niemiec. Do zakażenia doszło podczas kąpieli w morzu. Bakteria dostała się do organizmu kobiety przez otwartą ranę. Bakteria rozwija się bardzo szybko, natychmiast trzeba działać i podać antybiotyki. Jesteśmy bardzo ciekawi skąd tak groźna bakteria wzięła się u mieszkańca Międzyzdrojów. ■ 19 września Wyspiarka zakończyła drążenie tunelu w Świnoujściu! ■ Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk. Warto dbać o przyrodę każdego dnia. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że większość z nas lubi wycieczki na łono natury, jednocześnie nie przepadając za dzikimi wysypiskami, które często spotykane są na niegdyś pięknych terenach zielonych. Obchodzony 19 września Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk to doskonała okazja, by przyjrzeć się czystości miejsc, które służą nie tyko do odpoczynku, ale przede wszystkim są domami zwierząt i roślin ■ Nie jesteśmy „na szarym końcu” ale mogłoby być lepiej. Świnoujście na 184 miejscu w Polsce w rankingu osób wyszczepionych w gminach ■