POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [23.12.2014, 18:16:35] • Świnoujście

Odszedł od nas artysta, malarz Kazimierz Pawłowski

Odszedł od nas artysta, malarz Kazimierz Pawłowski

fot. Czytelnik

Z wielką przykrością zawiadamiamy mieszkańców Świnoujście, że nagle odszedł od nas artysta malarz Kazimierz Pawłowski. Każdy kto znał Kazika i wie jakim był człowiekiem, z bólem w sercu przyjmie tę smutną wiadomość. Odszedł od nas przyjaciel i wyjątkowy człowiek, który swoim życiem i twórczością dawał świadectwo tym wartościom, które są w życiu najbardziej istotne.

Kazik jak mało kto, doświadczył w swoim życiu ciemnej jego strony. Zanim poświęcił się malarstwu, które określał mianem „Surrealizmu sakralnego”, jak sam mówił był na samym dnie. Na dno sprowadził go alkohol i chęć łatwego zysku, kosztem drugiego człowieka.

Dopiero w dojrzałym wieku, kiedy pokutował za swoje złe uczynki w więzieniu, jak mówił Kazimierz - „...za sprawą Ducha Świętego nastąpiła we mnie przemiana, która zaowocowała twórczością na chwałę Jezusa i moją działalnością ewangelizacyjną...”. Po wyjściu z więzienia Kazik całkowicie poświęcił się malarstwu i przekazywaniu świadectwa swojego życia, próbując przestrzec innych ludzi przed wstąpieniem na drogę, którą on szedł w młodości.

W przededniu Wigilii Bożego Narodzenia dotarła do nas ta tragiczna wiadomość... tak jakby Kazik chciał nam w ten sposób coś jeszcze przekazać...

W albumie swojego malarstwa „Surrealizm sakralny, czyli ewangelizacja przez sztukę”, który kilka lat temu wydał, w słowie wstępnym napisał: „Książkę dedykuję wszystkim bezdomnym, więźniom, alkoholikom, narkomanom, aby odnaleźli sens i cel własnego życia, idąc drogą do trzeźwości – trzeźwości myślenia, służąc innym ludziom.”

Jesteśmy teraz zaganiani, bo idą święta, bo trzeba jeszcze zrobić jakieś ostatnie zakupy, bo trzeba posprzątać... Pewien jestem, że Kazik chciałby abyśmy sobie przypomnieli o co tak naprawdę w tych świętach chodzi...

Pożegnajmy jutro naszego Przyjaciela, znajdźmy na to czas...
Pogrzeb odbędzie się na cmentarzu przy ulicy Karsiborskiej, jutro (24.12.2014) o godz. 10:00 w Kaplicy na Cmentarzu Komunalnym w Świnoujściu. Wcześniej o godzinie 8 w kościele pw. błogosławionego Michała Kozala odbędzie się msza święta.


komentarzy: 32, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-32 z 32

Gość • Wtorek [23.12.2014, 19:30:23] • [IP: 109.243.71.***]

Zwaliła mnie niemal z nóg ta wiadomosć - podawałem często ludziom wokół, a także bezdomnym, gdy oczekiwali pieniędzy, przykład jego osoby jako ucieleśnionego cudu, kogoś, kto odbił się od dna. Kazik był przyczółkiem, na który uciekałem, gdy w żaden sposób nie mogłem dotrzeć do bezdomnego lub do" zamarzniętego" katolika - z tego przyczółka strzelałem sercami, opowieściami o jego wynurzeniu się z topieli, o tym też jak Kościół mu pomógł w osobie np.Leszka Podoleckiego, który mu wybaczał, gdy przed nawróceniem przynosił alkohol do schroniska - potem Kazik pojechał do sanktuariów, a chyba 3 II, zdaje się 93 roku, w kośc.pw.Kozala przyjął chrzest i I Komunię.

Gość • Wtorek [23.12.2014, 19:20:44] • [IP: 95.129.225.**]

Żegnaj Kaziu. Bardzo mi smutno.

Gość • Wtorek [23.12.2014, 19:18:47] • [IP: 80.53.170.***]

Komentowanie ilości zgonów i klikanie" Lubię To" jest tu bardzo niestosowne.

Kamil • Wtorek [23.12.2014, 19:10:14] • [IP: 80.245.183.***]

Niech spoczywa w pokoju :(

Gość • Wtorek [23.12.2014, 19:05:58] • [IP: 80.245.178.**]

Dobry człowiek.

Gość • Wtorek [23.12.2014, 18:25:45] • [IP: 62.69.231.***]

✝ Pokój jego duszy ✝

Gość • Wtorek [23.12.2014, 18:25:07] • [IP: 88.156.235.***]

sztrasznie dużo ludzi umiera w świnoujsciu...ciekawe dlaczego...może lepiej niech nas leczą w Gryficach..i tam niech NFZ przelewa kase...bo nasi lekarze są do niczego...

Oglądasz 26-32 z 32
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Uderzył mężczyznę w głowę. 57-latek trafił do szpitala, sprawca jest nadal poszukiwany. Do poważnego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie w rejonie ulicy Konstytucji 3 Maja, przed budynkami znajdującymi się przy galerii Corso w Świnoujściu. Po uderzeniu w głowę 57-letni mężczyzna trafił do szpitala. Według nieoficjalnych informacji policja poszukuje sprawcy. Jak ustalili redaktorzy iswinoujscie.pl, do zdarzenia doszło około godziny 17.00. Wszystko wskazuje na to, że nie był to przypadkowy atak. Mężczyźni mogli się znać, a pomiędzy nimi doszło do konfliktu, który zakończył się użyciem przemocy ■