POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [29.04.2015, 14:33:27] • Świnoujście

Trwa VIII edycja konkursu "Policjant, który mi pomógł”

Trwa VIII edycja konkursu "Policjant, który mi pomógł”

fot. Policja

Przypominamy o przyjmowaniu zgłoszeń do VIII edycji ogólnopolskiego konkursu "Policjant, który mi pomógł" służącego wyróżnieniu policjantów, którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej. Zgłoszenia w ramach obecnej edycji przyjmujemy do 31 maja 2015 roku.

Konkursowi organizowanemu przez Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ patronuje Komendant Główny Policji oraz Rządowy program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem Bezpieczniej.

IDEA KONKURSU:

Wiemy jakie znaczenie ma reakcja policjantów na wezwanie do "awantury domowej" - jeśli jest dobrze przeprowadzona, a dalsze działania konsekwentne to może być początkiem końca dramatu w rodzinie. Od ponad 15 lat przyglądamy się jako organizacja pozarządowa działaniom Policji w tym obszarze i wiemy, że coraz częściej osoby pokrzywdzone mówią pozytywnie o pracy policjantów - świetnie wykonujących swoje obowiązki i konsekwentnie stosujących procedury prawne. Takich policjantów chcemy nagradzać i popularyzować ich postawy w całym środowisku Policji.
Celem konkursu jest:
-podkreślenie roli policjantów w systemie przeciwdziałania przemocy w rodzinie;
- wsparcie policjantów podejmujących wzorowe działania i osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym;
- zwiększenie motywacji policjantów do podejmowania skutecznych działań w tym obszarze;
- promowanie postaw i umiejętności dobrze służących ochronie ofiar przemocy w rodzinie.

Więcej informacji na stronie: http://www.policjant.niebieskalinia.pl/aktualnosci.html


komentarzy: 17, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-17 z 17

Gość • Sobota [02.05.2015, 22:41:13] • [IP: 31.61.138.**]

a kiedy będzie pomysł na konkurs z cyklu ''policjant który mi nie pomógł'' albo '' komenda policji która olała moja sprawę ''

Gość • Czwartek [30.04.2015, 06:11:26] • [IP: 79.187.106.***]

Piękna akcja, ładny plakacik. Wiemy jednak wszyscy, że żeby poprawić wizerunek policji, nie wystarczą postery i piękne rzeczniczki. Tu trzeba zmiany na stanowiskach lub w mentalności tych, którzy policją trzęsą. Policja nie służy obywatelom- przykładów są tysiące. Nawet gdyby chcieli, to nie przebiją się przez beton przełożonych. Rzecz jasna nie wszędzie pewnie tak jest. Efekt jest fatalny. A wynagrodzenia inną drogą- powinny być wyższe- może wtedy policjanci bardziej by się starali.

Gość • Czwartek [30.04.2015, 01:21:53] • [IP: 88.156.234.**]

Tylko Borewicz. no jeszcze ten co na rybach i sieciach się zna.

Gość • Czwartek [30.04.2015, 00:08:06] • [IP: 80.245.186.**]

a może konkurs" policjant, który wlepił najwięcej mandatów" - to by było coś! policjanci owszem, pomagają - oczyścić nasze konta bankowe! ale z pomaganiem w ważnych sprawach to mają jednak wieeelki problem! najlepiej to na pewno potrafią wlepiać mandaty - obecnie służą państwu polskiemu za aparat do ściągania kasy z obywateli - przekroczyłeś o 10km/h prędkość? (przy pięknej pogodzie, na autostradzie, w biały dzień...) - PŁAĆ!, nie masz świateł mijania włączonych (bo dopiero co ruszyłeś i nawet nie zdążyłeś tego zrobić, a na dworze jest jeszcze w miarę widno...) - PŁAĆ! spaliła ci się żarówka? PŁAĆ! nie zatrzymałeś się na zielonej strzałce (mimo, że nic nie jechało i się o tym upewniłeś!) - PŁAĆ! czy kiedyś ten terror drogowy się skończy?!! policja może dać upomnienie, owszem - tylko szkoda, że tego nie robi w 99% przypadków! ja nie mówię, żeby nie wlepiać mandatów - ale żeby za błahe sprawy od razu mandat i punkty?! niestety - liczą się słupki, statystyki," skuteczność"- czyli KASA, a nie człowiek... smutne...

Gość • Środa [29.04.2015, 22:55:18] • [IP: 83.25.85.***]

Niech zrobią taką edycje Trwa VIII edycja konkursu" Policjant, który mnie pobił

Gość • Środa [29.04.2015, 21:53:43] • [IP: 88.156.234.**]

pomoc jest taka sprawa umorzona sprawca nie znany!!

Gość • Środa [29.04.2015, 21:35:01] • [IP: 31.61.138.***]

Proszę tylko aby policja nie zabijała niewinnych ludzi.

Gość • Środa [29.04.2015, 21:27:41] • [IP: 31.61.140.**]

Proszę tylko aby policja nie zabijała niewinnych ludzi.

Gość • Środa [29.04.2015, 20:49:52] • [IP: 46.204.178.***]

A kto to jest sergiej i sola? Może ktos wyjaśni!

Gość • Środa [29.04.2015, 20:47:36] • [IP: 46.204.178.***]

Policjant w naszym kraju powien być szanowany.Tak samo jak w naszym mieście. Nikt z nas nie chciałby robić ich roboty.Szacunek dla wszystkich policjantów.

Gość • Środa [29.04.2015, 20:33:58] • [IP: 83.89.12.***]

Niestety... nikt mi nie pomogl, kiedy bylam w potrzebie.

Gość • Środa [29.04.2015, 20:23:12] • [IP: 92.42.118.**]

mi nigdy żaden policjant nie pomugł

Gość • Środa [29.04.2015, 20:11:57] • [IP: 5.134.65.***]

Policjant pomógł?

Gość • Środa [29.04.2015, 19:38:31] • [IP: 92.42.118.***]

Policjanci nie zyskają szacunku nabijając sobie statystyki na rowerzystach. a brak szacunku od przełożonych jest widoczny we wszystkich służbach mundurowych

Gość • Środa [29.04.2015, 16:36:40] • [IP: 93.94.188.***]

Policjantom potrzebne są godne ZAROBKI I SZACUNEK przełożonych!!

Gość • Środa [29.04.2015, 16:31:44] • [IP: 85.177.185.**]

A ja do tej edycji konkursu ;;;POLICJANT który, , , , proponuję policjantów z OLSZTYNA.

Gość • Środa [29.04.2015, 15:51:00] • [IP: 31.61.136.***]

To sergiej z sola powinien wziasc udzial w tym konkursie.

Oglądasz 1-17 z 17
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Uderzył mężczyznę w głowę. 57-latek trafił do szpitala, sprawca jest nadal poszukiwany. Do poważnego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie w rejonie ulicy Konstytucji 3 Maja, przed budynkami znajdującymi się przy galerii Corso w Świnoujściu. Po uderzeniu w głowę 57-letni mężczyzna trafił do szpitala. Według nieoficjalnych informacji policja poszukuje sprawcy. Jak ustalili redaktorzy iswinoujscie.pl, do zdarzenia doszło około godziny 17.00. Wszystko wskazuje na to, że nie był to przypadkowy atak. Mężczyźni mogli się znać, a pomiędzy nimi doszło do konfliktu, który zakończył się użyciem przemocy ■