POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [27.07.2016, 21:01:06] • Świnoujście

Mamy dobrą wiadomość! Uratowany z błota orzeł o imieniu Ikar jest w świetnej kondycji! Został nakarmiony i przewieziony do Szczecina! Zobacz film!

Mamy dobrą wiadomość! Uratowany z błota orzeł o imieniu Ikar jest w świetnej kondycji! Został nakarmiony i przewieziony do Szczecina! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Mamy dla was bardzo dobrą wiadomość! Orzeł który został uratowany z bagnistego terenu Karsiborskich Paproci, ma się świetnie! Ikar spędził noc w Świnoujściu, gdzie został umyty i nakarmiony przez Michała Kudawskiego z Fundacji Dzika Ostoja w Szczecinie. W środę popołudniu został zabrany do Szczecina, gdzie czeka go dokładne czyszczenie piór oraz odrobaczanie. Jak się okazało, Ikar ma około 6 miesięcy a lot zakończony w błotnistej mazi, mógłby jego pierwszym kontaktem z przestworzami.



Ikar ocalony z błotnistej mazi na terenie Karsiborskich Paproci, został przewieziony we wtorek do prywatnej posesji na terenie Świnoujścia, gdzie spędził noc. W środę orłem zajął się Michał Kudawski, który obejrzał Ikara i nakarmił surowym mięsem z kurczaka.

Mamy dobrą wiadomość! Uratowany z błota orzeł o imieniu Ikar jest w świetnej kondycji! Został nakarmiony i przewieziony do Szczecina! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Ikar według wstępnych ustaleń jest bardzo młodym orłem który ma około 6 miesięcy. Jak uważa Pan Michał, mógł być to jeden z jego pierwszych lotów.

Orzeł prawdopodobnie znalazł się w opresji, ponieważ chciał zapolować na uwięzioną w błocie mewę. Niestety, kilka minut później sam walczył o życie w błotnistym grobie.

Mamy dobrą wiadomość! Uratowany z błota orzeł o imieniu Ikar jest w świetnej kondycji! Został nakarmiony i przewieziony do Szczecina! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

W środę popołudniu Ikar został starannie zawinięty i zabrany przez Pana Michała do Szczecina. Z informacji jakie posiadamy na godzinę 17.00, Ikar dotarł do Szczecina, gdzie przeszedł dokładne czyszczenie piór. W czwartek orzeł zostanie prześwietlony, aby zobaczyć w jakim stanie są jego kości.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 34, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 34

Gość • Piątek [29.07.2016, 21:19:27] • [IP: 31.1.84.***]

Marku odkąd pamiętam lubileś zwierzęta...To co mówisz do orła kiedy zajada kurczaka tylko potwierdza, że masz serducho dla zwierzaków wszelkiej maści...:-) pozdrawiam, K.

Gość • Piątek [29.07.2016, 12:02:24] • [IP: 178.238.246.***]

Jeszcze raz wyrazy uznania i szacunku dla pana Chomicza i ludzi którzy mu pomogli!.

Edek • Czwartek [28.07.2016, 19:56:30] • [IP: 83.26.156.**]

Wielki szacunek! Wzruszył mnie ten film! Pozdrawiam!!

Gość • Czwartek [28.07.2016, 17:47:52] • [IP: 62.69.231.***]

demotywatory.pl/4677065#comment_9314567

Gość • Czwartek [28.07.2016, 17:36:56] • [IP: 50.100.186.**]

Jest pan czlowiekiem o cudownym sercu wielki szacunek dla pana oraz osob pomagajacych.DZIEKUJEMY.

Gość • Czwartek [28.07.2016, 15:08:19] • [IP: 92.42.119.**]

Bielik zwyczajny, to przecież nasz ORZEŁ BIELIK zwyczajnie :-))

Odyseusz • Czwartek [28.07.2016, 12:52:21] • [IP: 88.156.233.***]

Proponuje aby p.Chomicz ustanowił nagrodę im Chomicz w postaci orla, i nadawał ja takim ludziom z pasją jaką on ma. Ale numer jeden tej nagrody powinien p.Chomicz otrzymać od nas w podzięce za to co robi. Gratuluję panu.

Gość • Czwartek [28.07.2016, 12:49:28] • [IP: 167.114.118.*]

To błoto, to niech sobie Szczecin zabiera do siebie na Wały Chrobrego.

Gość • Czwartek [28.07.2016, 11:53:19] • [IP: 83.11.150.***]

Wzruszające sceny, bardzo duże ryzyko. Jednak było warto!!

Gość • Czwartek [28.07.2016, 11:08:04] • [IP: 94.163.150.***]

Mówmy prawdę - ptak topił się na polu refulacyjnym zarządzanym przez Urząd Morski i to tam trzeba szukać winnych. Bieliki to tylko wierzchołek góry lodowej - tam giną setki lub tysiące ptaków, a ten bielik też nie wpadł tam przypadkiem, tylko wtedy kiedy atakował mewę która też ugrzezla w błocie i zginęła.

Gość • Czwartek [28.07.2016, 10:41:26] • [IP: 77.88.191.***]

Do 5.172.239 gdzie byłeś jak ratowano orła ? Proszę idz i uratuj mewę cwaniaczku, pokarz co potrafisz.

Gość • Czwartek [28.07.2016, 10:36:50] • [IP: 178.238.253.**]

To jest dobre miejsce dla dobrych ludzi to nasze miejsce na ziemi,. ..BRAWO DLA TEGO PANA, NIECH ZŁO CIĘ OMIJA I SZCZESCIE SPRZYJA!/TYLKO CZASMI KTOS KLEP[IE W KLAWIATURĘ BEZMYSLNIE/

Gość • Czwartek [28.07.2016, 10:24:22] • [IP: 5.172.239.**]

Brawo, ale dlaczego nie uratowaliście ptaka, który leżał ledwo żywy kilka metrów od Was? Bo orzeł to orzeł?

ryynio • Czwartek [28.07.2016, 10:22:08] • [IP: 83.250.225.***]

jakiego rodzaju robaki ma w píórach?

Gość • Czwartek [28.07.2016, 10:03:49] • [IP: 80.245.186.**]

Panie Krzysztofie SZACUNEK i życzę wszystkiego co najlepsze, bo PAN na to zasługuje w 100%, prawdziwy bohater

Gość • Czwartek [28.07.2016, 09:58:03] • [IP: 62.69.241.**]

Tegoroczny bielik zwyczajny - o płeć mnie nie pytajcie

Gość • Czwartek [28.07.2016, 09:51:54] • [IP: 62.69.229.**]

popołudnie - po południu

Gość • Czwartek [28.07.2016, 09:51:06] • [IP: 93.94.188.**]

Piekny nasz orzeł, wspaniały czołwiek że nie przeszedł obojętnie dziękuję Panu.

Gość • Czwartek [28.07.2016, 09:31:08] • [IP: 89.174.73.**]

Jeśli nie będzie zdolny do samodzielnego życia, zawsze można go przechować np. w zagrodzie żubrów w Międzyzdrojach. Tam już taki orzeł jest, także jest to miejsce przystosowane do opieki nad ptakiem.

Gość • Czwartek [28.07.2016, 08:55:22] • [IP: 77.88.191.***]

Przywracana jest wiara w Człowieczeństwo ! WSPANIALI LUDZIE !!

Gość • Czwartek [28.07.2016, 08:42:27] • [IP: 93.94.186.***]

Szkoda, że większość ludzi śmieci gdzie popadnie i nie zwraca uwagi na inne istoty żywe, ale na szczęście są jeszcze ludzie, którym leży na sercu dobro zwierząt i natury! Super i dziękujemy!

Gość • Czwartek [28.07.2016, 07:42:29] • [IP: 93.94.184.**]

Brawo dla osób, które uratowały ptaka i zaopiekowały się nim! Po powrocie do zdrowia mam nadzieję, że ptak wróci na wolność a nie zamkną go w Wolińskim Parku :(

Gość • Czwartek [28.07.2016, 06:05:40] • [IP: 94.254.225.***]

To jest Orzeł, czy Bielik Zwyczajny ?

Gość • Środa [27.07.2016, 23:13:06] • [IP: 93.94.186.***]

Dzięki, że jesteście..., wspaniali o dobrych duszach, żeby takich ludzi miała cała Polska, życzę Wam wszystkiego najlepszego...

Gość • Środa [27.07.2016, 22:20:20] • [IP: 94.161.82.***]

Święta prawda, ptakom w czasie takich manipulacji należy zasłonić oczy, zakładając kaptur, lub choćby jakakolwiek szmatkę. To rada na przyszłość, ptak wówczas mniej się stresuje i jest bardziej potulny, nie atakując ratowników.

Oglądasz 1-25 z 34
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Wtorek: Na obszarze prawie całego kraju będą występować temperatury maksymalne wzrastające do 30°C/33°C powodując upały. Miejscami mogą także pojawiać się słabe burze ■ Pożar na działkach Przy ulicy Krzywej na terenie ogródków działkowych doszło do pożaru. Palił się duży kontener na śmieci po brzegi wypełniony odpadami. Na działki przyjechali strażacy. Na miejsce zadysponowano jeden wóz strażacki. Strażacy w niecałą godzinę poradzili sobie z zagrożeniem. - Podano jeden prąd wody w natarciu na palące się śmieci - poinformowała straż pożarna w Świnoujściu. Pożar wybuchł w niedzielę rano, przed godziną 6:00 ■ No i stało się to co zwykle, czy inwazja komarów na Świnoujście wystartowała. Komary równo żrą starszych i młodszych, biednych i bogatych, Polaków i Niemców. Niestety władze miasta zdają się problemu nie dostrzegać. Już w zeszłym tygodniu pojawiły się małe krwiopijcze bestie, które nie pozwalały spokojnie chodzić ulicami czy posiedzieć na plaży. Spóźnione jak co roku opryski robione „po taniości” jak widać znowu powodują, że wolny czas to teraz lepiej spędzić w domu, niż na działce czy z przyjaciółmi albo rodziną na promenadzie. W zeszłym tygodniu redakcja zadała pytanie gdzie i kiedy były ostatnie opryski i jak miasto zamierza teraz walczyć z komarami. Niestety kilka dni to za mało dla świnoujskiego magistratu, żeby dać prostą informację. Póki co mieszkańcom i turystom pozostaje wykupywanie znowu wszystkich możliwych środków na komary i pośpiewywanie znanej piosenki Crazy Boys „lato z komarami lato swędzące bez przerwy lato, komary i nerwy latoooooo”. ■ Dlaczego często do działań wyjeżdża kilka wozów strażackich? Zgodnie z ogólnokrajowymi zasadami dysponowania jednostek ochrony przeciwpożarowej do zgłoszenia o charakterze medycznym, dysponowanych jest minimum 6 strażaków Państwowej Straży Pożarnej. Ze względu na zapewnienie ciągłej gotowości do realizacji pozostałych ustawowych zadań i możliwości wystąpienia zdarzeń o innym charakterze, do większości zdarzeń dysponowane są minimum dwa bojowe pojazdy pożarnicze - wyjaśnił kpt. Paweł Piorun ■ Świnoujście najbardziej zadłużonym miastem w Polsce! 6.935 zł. tyle wynosi dług w przeliczeniu na jednego mieszkańca Świnoujścia! Taką informację podał dzisiaj Portal Samorządowy, który opisał roczne sprawozdanie Krajowej Rady Regionalnej izby Obrachunkowej. Świnoujście wyprzedziło Szczecin i Wałbrzych. Powiaty grodzkie są najbardziej zadłużoną grupą samorządów – czytamy na stronie portalu. Do tej pory słyszymy co chwilę informację prezydenta o sukcesach jego i współpracowników. Jakoś zapomniał jednak głośno powiedzieć, że te „sukcesy” opiera na zadłużania Miasta i Mieszkańców ■ W wyniku przeprowadzonych działań naprawczych, jakość wody w sieci wodociągowej w kwartale ulic Żeromskiego 31 do Żeromskiego 21, cała ul. M. Konopnickiej oraz dla budynków przy ul. B. Prusa 7 i 9 w Świnoujściu przy ul. Olsztyńskiej nie wykazuje przekroczenia norm mikrobiologicznych. Woda nadaje się do spożycia bez ograniczeń. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świnoujściu w dniu dzisiejszym tj. 18.07.2022 r. wydał stwierdzenie przydatności wody do spożycia ■