POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [12.12.2016, 12:38:28] • Polska

Karawana Kultury - główna nagroda zimowej edycji pojechała do Indonezji

Karawana Kultury - główna nagroda zimowej edycji pojechała do Indonezji

fot. Organizator

8 grudnia w Międzynarodowym domu kultury w Międzyzdrojach odbył się koncert zimowej edycji XII Międzynarodowego projektu wymiany kulturowej KARAWANA KULTURY – Christmas Gift of Culture Caravan.

Przesłuchania konkursowe były otwarte dla publiczności. Podczas festiwalowego koncertu wykonane zostały kolędy Polskie, muzyka klasyczna kompozytorów Polskich, Azerbejdżanu, Ukrainy (skrzypce, fortepian, flet). Jurorom i widzom artyści przedstawili folklor tradycyjny Indonezji oraz folklor nowoczesny Polski.

Uczetników oceniło profesjonalne Jury w składzie Leszek Rodziewicz (przewodniczący Jury – historyk, działacz społeczno-kulturalny, prezes Stowarzyszenia rodu Rodziewiczów, dzięki niemu w kalendarzu polskim zaistniał Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, który obchodzimy 2 maja), Inna Żołudiewa (muzyk, pianistka, pedagog Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach), Mehdiyeva Sabina (docent, doktor filozofii, muzyk, pedagog Państwowego Uniwersytetu Kultury i Sztuki z Baku, naczelnik katedry wykonawstwa instrumentalnego), Valerii Burianenko (były artysta Kirowogradzkiej Filharmonii, muzyk, pedagog Kamieńskiego Domu Kultury).

Karawana Kultury - główna nagroda zimowej edycji pojechała do Indonezji

fot. Organizator

Główna nagroda festiwalu – Grand Prix of Christmas Gift of Culture Caravan – pojechała tym razem do Indonezji.

KARAWANA KULTURY to nie tylko występy i możliwość zdobycia festiwalowej nagrody. Projekt wymiany kulturowej daje możlowość poznawać się bliżej z kulturą innych krajów. Choć dzielą nas tysiące kilometrów zawsze można znaleźć coś, co nas łączy. Tym razem spotkanie integracyjne było zorganizowane 9 grudnia w Publicznej Szkole Podstwowej im.Bolesława Krzywoustego w Wolinie. W spotkaniu aktywny udział brali uczniowi szkoły oraz grupy zpoza granicy – studenci i pedagodzy z Azebejdżanu (Państwowy uniwersytet kultury i sztuki miasta Baku) oraz zespół folkowy z Indonezji, z Dżakarty (Nona Asri Indonesia Group, Dance and Music Traditional of Indonesia). Pośród uczestników tego spotkania miała też być grupa z Indii, z Pendżabu (Bhangra Artists International Group), ale niestety nie dostali wizy.

Karawana Kultury - główna nagroda zimowej edycji pojechała do Indonezji

fot. Organizator

Celem tego spotkania była integracja międzynarodowa przez prezentację tradycji Polskich, rozmowę o flagach państwowych i barwach narodowych. Ciekawostką dla dzieci niewątpliwie było to, że flagi Polski i Indonezji są bardzo podobne – te same kolory, lecz obrócone.

Występ gości przedstawił tańce i muzykę Azerbejdżanu i Indonezji. Po czym uczniowie i gości razem zatańczyli Polonez i Belgijkę. Po wspólnej zabawie nie obeszło się bez licznych selfie i autografów na pamiątkę. Komunikacja w języku angielskim pozwoli pedagogom motywować uczniów w przyszłości – okazało się, że znajomość języka jest niezbędna przy takich spotkaniach.

Pośród organizatorów zimowej edycji: Fundacja Benefis z Wolina, Gminny ośrodek kultury w Wolinie, Międzynarodowy dom kultury w Międzyzdrojach.

Kolejna edycja KARAWANY KULTURY - w lutym 2017.

Foto Robert Tomasz Zięba

Culture, Education, Sport and Business
International Culture Caravan


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ W niedzielę przed godz. 17:00 zakończono prace przy naprawie sieci trakcyjnej w Świnoujściu. Pociągi wróciły do ruchu według rozkładu. ■ Od 01 grudnia do 15 grudnia Wydarzenie "Udekorujmy wspólnie choinkę w Muzeum". Zapraszamy wszystkie chętne dzieci do wykonania ozdób choinkowych w kształcie zwierząt morskich, które zawieszone zostaną na choince znajdującej się w holu Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Prace prosimy dostarczyć do siedziby Muzeum, przy Placu Rybaka 1 Miejsce: Muzeum Rybołówstwa Morskiego, Plac Rybaka 1 ■ Już 7 grudnia 2024 roku Świnoujście stanie się miejscem niezwykłej, zimowej atrakcji – jubileuszowej X Inwazji Morsujących Mikołajów, rozpocznie się paradą o godzinie 11:15 paradą, która wyruszy ze Stadionu Miejskiego przy ul. Matejki 22 w Świnoujściu. Uczestnicy, przebrani w charakterystyczne mikołajowe stroje, ruszą w kierunku plaży, gdzie odbędzie się najważniejsza część wydarzenia. Szczegółowy harmonogram imprezy przedstawia się następująco: - 11:15 – Parada Morsów ze Stadionu Miejskiego przy ul. Matejki 22 - 11:45 – Powitanie uczestników na plaży - 11:50 – Wybór Miss i Mistera Morsujących Mikołajów oraz wręczenie nagród - 11:55 – Rozgrzewka, przygotowanie do kąpieli - 12:00 – 12:20 – Kąpiel morsów w zimnej wodzie - 12:30 – Blok integracyjny (ognisko, ciepłe posiłki) - 14:00 – Zakończenie ■ Już 7 grudnia, o godz. 13.00 zapraszamy na koncert pt. "Będzie Kolęda" oraz wystawę prac plastycznych Koła Plastycznego UTW (Instruktor Agnieszka Chrostowska). Sala Teatralna MDK, ul. Matejki 11, wstęp wolny. W Koncercie udział wezmą: Jerzy Piórski – gitara klasyczna - uczeń Studium Instrumentalnego MDK soliści studium wokalnego UTW: Halina Nowak, Leonarda Paczkowska, Maria Romanowska, Jan Adamski, Marian Łyskawa, chór mieszany Kantylena, zespól męski Chwaty, pod kierunkiem Barbary Okoń ■