POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [17.11.2019, 18:08:52] • Świnoujście

Ale wstyd! Poszukiwany dźwig pracował w LNG. Zobacz film!

Ale wstyd! Poszukiwany dźwig pracował w LNG. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Potężny dźwig na niemieckich numerach rejestracyjnych, ujawniano na terenie… sztandarowej inwestycji naszego kraju, czyli terminala gazowego LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu.



Policjanci zastali tam dźwig samojezdny, który najprawdopodobniej został skradziony w Niemczech. Pojazd ten warty jest ponad 1 milion euro.

Odkrycia dokonano na początku tygodnia na terenie terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu.

Policja na wniosek prokuratury zabezpieczyła pojazd, który teraz jest na policyjnym parkingu w innym mieście ze względu na duże gabaryty. Trwa śledztwo, jakim cudem dźwig znalazł się na terenie świnoujskiego gazoportu i tam "legalnie" pracował.

Do sprawy odniosło się za Polskie LNG S.A., właściciel Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. spółka Skarbu Państwa.

- Informuję, że 12 listopada 2019 r. na Terminalu LNG w Świnoujściu miała miejsce interwencja Policji związana z zabezpieczeniem sprzętu dźwigowego podwykonawcy firmy realizującej roboty na rzecz Polskie LNG. Spółka Polskie LNG zawarła umowę na prace montażowe z firmą PROTEA, która miała zapewnić sprzęt niezbędny do jej realizacji - z poważaniem Iwona Dominiak Rzecznik prasowy GAZ-SYSTEM.

źródło: www.iswinoujscie.pl


Zaktualizowano: Poniedziałek [18.11.2019, 16:20:31]

komentarzy: 62, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 62

Gość • Niedziela [24.11.2019, 17:29:05] • [IP: 37.109.33.***]

Zwał jak zwał ten dźwig., zastanawia mnie jedna rzecz., dlaczego dopiero teraz się pisze o tym dźwigu skoro widziałem go jak pracował 4 października ubiegłego roku wcześnie rano. Jakby nie patrzeć minął pełny rok od tego faktu. Nawet mam parę zdjęć które zrobiłem bo taki sprzęt rzadko się widuje. Coś tutaj chyba śmierdzi..!!

Gość • Piątek [22.11.2019, 09:13:53] • [IP: 188.146.155.**]

To jest zwykły DS - teleskopowy. MĄDRALE.

Gość • Wtorek [19.11.2019, 20:36:35] • [IP: 5.173.136.**]

To jest dźwig moich byłych pracodawców którzy oszukują i ludzi maja za nic. Tragedia

Vx • Poniedziałek [18.11.2019, 21:42:44] • [IP: 178.235.147.***]

Mowisz ze niemasz wstydu gdyz wymordowano miliony Polakow A ja sie wstydze mimo ze hitlerowcy zamordowali mojego ojca

Byly z 1BS • Poniedziałek [18.11.2019, 20:40:28] • [IP: 83.8.46.***]

Czyzby byli komandosi z Dziwnowa buchneli ten zuraw, i zaznaczyli naklejka ze to oni zrobili, mieli pomysl.

Mieszkaniec gminy Wolin • Poniedziałek [18.11.2019, 20:18:10] • [IP: 83.8.46.***]

Do 18. 11. 2019, 18:53: 36 gdzies sie ty takich, madrosci naczytal, , zuraw to potoczna nazwa dzwigu ''.Dzwig to potoczna nazwa, zurawia samojezdnego, szynowego, itd.Zobacz sobie co na ten temat pisza w, UDT, TDT. A czyz bocian albo czapla bardziej nie przypominaja twojego, zurawia odpoczywajacego.

Gość • Poniedziałek [18.11.2019, 19:04:38] • [IP: 46.169.209.***]

Dlaczego nie wypożyczono z warsztatów remontowych (byle MSR S. A.)? Wszystko byłoby legalne i warsztaty miejscowe by zarobily na gazoporcie miejscowym im. L. Kaczyńskiego.

Gość • Poniedziałek [18.11.2019, 18:53:36] • [IP: 31.11.131.***]

Ech mądrale nazywający samojezdny dźwig" żurawiem"!." Żuraw' to potoczna nazwa portowego chwytakowego dźwigu przeładunkowego towarów sypkich masowych jak np ruda, węgiel, kruszywo itp. Są jeszcze żurawie hakowe w stoczniach. Ich sylwetka przypomina ptaka żurawia z dużym dziobem. Gdy dziób ma złożony na wysięgniku /piersi/ wygląda jak odpoczywający żuraw. W porcie są jeszcze 4 takie żurawie i w stoczni bodajże 1 lub 2. Grove to firma amerykańska produkująca takie dźwigi na całym świecie.

Gość • Poniedziałek [18.11.2019, 18:27:25] • [IP: 188.146.187.***]

A co zrobisz jak facet załatwi sobie żółte papiery. Gu...

Gość • Poniedziałek [18.11.2019, 17:14:46] • [IP: 176.221.122.***]

String Bulu, mniej TVN a będziesz miał zdrowszy umysł. W ogóle go zyskasz.

Gość • Poniedziałek [18.11.2019, 17:05:08] • [IP: 178.238.251.***]

To żuraw

Gość • Poniedziałek [18.11.2019, 14:05:41] • [IP: 94.254.234.***]

129 ALE TY GŁUP.

Gość • Poniedziałek [18.11.2019, 13:59:41] • [IP: 78.10.206.*]

"sitting bull • Poniedziałek [18.11.2019, 11:20:49] • [IP: 176.221.113.***] Szydło brata się z bandziorami Banaś zatrudnia w ministerstwie finansów mafię wyłudzającą VAT to przestępcy czują się bezkarni i coraz bezczelniejsi" Ty przypadkiem sobie nie pozwalasz na zbyt wiele??" Niezależne sady" umierają i może nie być lekko.

Gość • Poniedziałek [18.11.2019, 13:21:37] • [IP: 178.238.249.***]

ZA RABOWANIE CAŁYCH TERENÓW POLSKI ORAZ ZAMORDOWANIE MILIONÓW POLAKÓW JAKOŚ NIE MAM WSTYDU.

JUST ACT 447 • Poniedziałek [18.11.2019, 13:19:44] • [IP: 176.221.122.**]

PRZECIEŻ NIEMCY W RAMACH REPARACJI WOJENNYCH POWINNI KAŻDEMU DAĆ TAKI DŹWIG. O CO TO HALO ? ŻYDOM KASĘ DALI TO NAM TEŻ SIĘ NALEŻY.

Gość • Poniedziałek [18.11.2019, 12:42:31] • [IP: 31.0.85.***]

Nie tylko nie płacił leasingów. Oszukał Skarb Państwa gdzie te urzedy zwykłego Kowalskiego już dawno by z torbami puścili ale takie prawo w Polsce bogatych broni. Nie wypłacił Pracownikom pensji ale tak działa Prawo PIS.

Kosta • Poniedziałek [18.11.2019, 12:35:25] • [IP: 188.146.61.***]

Właściciel takiej firmy robi sobie Jaja z prawa i czuje się bezkarny.

Kosta • Poniedziałek [18.11.2019, 12:20:11] • [IP: 37.30.51.**]

Wszystko w białych rękawiczkach.

Gość • Poniedziałek [18.11.2019, 12:13:56] • [IP: 37.30.51.**]

Wolna amerykańska kiedy zrobią porządek z cwaniaczkami i złodziejami pod literą prawa.

Gość • Poniedziałek [18.11.2019, 12:11:01] • [IP: 83.189.158.***]

To się Maciek i Agnieszka Gożdzikowie zdziwili ze im sprzęt zabezpieczyli :D

sitting bull • Poniedziałek [18.11.2019, 11:20:49] • [IP: 176.221.113.***]

Szydło brata się z bandziorami Banaś zatrudnia w ministerstwie finansów mafię wyłudzającą VAT to przestępcy czują się bezkarni i coraz bezczelniejsi.

Gość • Poniedziałek [18.11.2019, 10:57:03] • [IP: 188.146.32.*]

Witam. Firma Niemiecka jednak udziałowcy Polacy oszuści. Nie zapłacone przede wszystkim wynagrodzenia dla pracowników. Zgłoszono do Sądu w Niemczech Insolwent. Oszuści powinni siedzieć. Okradli innych może w końcu im się skończy dobra passa tego im życzą byli okradzeni pracownicy.

Gość • Poniedziałek [18.11.2019, 09:46:57] • [IP: 37.47.136.**]

Nikt nic nie ukradł tylko okradli, ale BANK, bo raty leasingu nie zapłacono

Gość • Poniedziałek [18.11.2019, 09:14:38] • [IP: 77.241.100.**]

w ramach reparacji wojennych go przejeli przecież...

Gość • Poniedziałek [18.11.2019, 07:27:45] • [IP: 176.221.123.**]

Pełna aprobata dla podwykonawcy, za taką fantazję powinni być sławni.

Oglądasz 1-25 z 62
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Do godziny 12.00 w Świnoujściu, do puszek WOŚP zebrano już 20 000 złotych ■ W ciągu dnia na południu i wschodzie będą pojawiać się opady śniegu powodujące oblodzenie. Poza tym rano i wieczorem w większości kraju wystąpi śliskość nawierzchni spowodowana szronem oraz miejscami marznącą wilgocią ■ Od 1 lutego w Świnoujściu znów zacznie działać stacja dializ. Po tym, jak pod koniec ubiegłego roku z prowadzenia stacji zrezygnowała prywatna firma, pacjenci musieli dojeżdżać do najbliższej jednostki w Szczecinie ■ Zanim w tunelu pod Świną pojadą samochody, władze miasta chcą zaprosić mieszkańców do podwodnego spaceru pomiędzy wyspami. Nie znamy jeszcze terminu tej przechadzki. Prezydent Świnoujścia konsultuje datę z wykonawcą tunelu ■ Na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Nowokarsiborskiej nie będzie ronda lecz skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną ■ Od najbliższego piątku, 27 stycznia wznawia działalność stacja dializ w Świnoujściu ■ Kiedy 8 lat temu przygotowywana była dokumentacja projektowa przebudowy ulicy Wojska Polskiego na odcinku od ulicy Leśmiana do ulicy Matejki projektant uwzględnił zatoczkę dla przystanku autobusowego przy ul. Wojska Polskiego vis’a vis Urzędu Miasta (budynek12). Przystanek powstał, ale nie taki jak przewidywał projekt. Miała być zatoka autobusowa a wyszedł przystanek przychodnikowy, który przy okazji blokuje ruch samochodów. Czy to przypadek, nie sądzę... Konia z rzędem więc temu kto wytłumaczy dlaczego w tak newralgicznym miejscu autobusy miejskie nie mogą schować się spokojnie w zatoczce przy jezdni. Powstaje więc pytanie kto zdecydował i zmienił na gorsze rozwiązanie ■ Dramatyczny wypadek na S3 w pobliżu Skwierzyny. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką zginął 44 - letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 - letnia córka ■ Tragiczny wypadek wydarzył się na S3 w pobliżu miejscowości Skwierzyna w województwie lubuskim na drodze prowadzącej do Zielonej Góry. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką amerykańskiej armii zginęli na miejscu 44 – letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 – letnia córka. Zdjęcia z miejsca wypadku są wstrząsające. Widać na nich, że po kamperze którym podróżowały ofiary wypadku zostało jedynie podwozie. 44 – latek był znanym nie tylko w Świnoujściu ale także w całej Polsce miłośnikiem i pasjonatem caravaningu ■ Wygląda na to, że zeszłoroczne liście będą nam towarzyszyć przez całą zimę. Dopóki nie rozwieje ich wiatr lub nie usuną wiosenne porządki. Miasto, w bardzo wielu punktach pokryte jest liśćmi w różnym stopniu rozkładu. Zależnie od pogody, albo wirują unoszone podmuchami wiatru, albo, po dłuższych opadach, które mamy od kilku dni, zalegają na chodnikach, przy krawężnikach, na skwerach. A przecież tak niewiele trzeba, aby było czyściej, ładniej... ■ Spłonął punkt gastronomiczny na promenadzie! Świadkowie pożaru usłyszeli huk. Zobacz film! ■ Na pomoc pogorzelcom z Kodrąbka W domu państwa Piątkowskich wybuchł pożar, który pozbawił ich całego dorobku. Z ogniem, który wybuchł rano, walczyło 7 zastępów Straży Pożarnej, jednak po ugaszeniu zostało tylko pogorzelisko. Państwo Piątkowscy zdołali opuścić płonący dom, lecz nie zdążyli zabrać ze sobą niczego - uciekli z pożaru w piżamach. Żeby znów mogli zamieszkać pod własnym dachem, trzeba przeprowadzić gruntowny remont całego domu, kupić meble i sprzęty, które spłonęły. Konieczna jest wymiana wszystkich drzwi, okien, podłóg, trzeba skuć tynki i położyć je od nowa, wymalować, wymienić instalację elektryczną i wiele innych rzeczy. Dlatego została zorganizowana akcja zbierania pieniędzy na rzecz pogorzelców z Kodrąbka, liczy się każda złotówka, nie bądźmy obojętni wobec tej tragedii. https://zrzutka.pl/jmufu4 ■