POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [24.06.2022, 08:30:06] • Świnoujście

Nadal brudna wiata wizytówką miasta?

Nadal brudna wiata wizytówką miasta?

fot. iswinoujscie.pl

Czy w Świnoujściu brakuje mydła i wody czy zwykłych chęci do zmycia brudu? Tak można pomyśleć kiedy się mija codziennie od kilku miesięcy bardzo zabrudzony przystanek autobusowy na Pl. Wolności.

Nie wiemy kto odpowiada za to żeby przystanki były czyste, ale nam się wydaje, że odpowiednie służby czy to miasta czy spółki Komunikacja Autobusowa powinny zadbać, żeby ludzie, którzy czekają na autobus często starsi, nie stali w takim upokarzającym otoczeniu.

Służby i prezydenta niby gospodarza miasta ponownie prosimy weźcie się do roboty i posprzątajcie w końcu to miejsce bo po prostu wstyd, żeby w centrum miasta tak to wyglądało.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 29, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 29

Gość • Sobota [25.06.2022, 20:49:47] • [IP: 37.47.189.***]

RADA Nadzorcza KA Świnoujście: Beata Kiryluk59 lat Beata Magdalena Radziszewska Skorupa59 lat Jolanta Maria Kraszewska Jurkowska57 lat Jest to informacja publiczna i powinna być dostępna na stronie KA lub BIP KA

Gość • Sobota [25.06.2022, 16:40:19] • [IP: 46.205.145.**]

Takich radnych miasta wybraliście to macie

Gość • Sobota [25.06.2022, 14:11:45] • [IP: 176.221.122.**]

Kto jest w radzie nadzorczej, czy byli członkowie upadłej PZPR ? Jeżeli tak to" wsio jasno, ponimajetie" ? !!

Gość • Sobota [25.06.2022, 12:36:29] • [IP: 81.219.87.***]

Brudne przystanki to normalka, ale że w autobusach przy 30 stopniach nie ma włączonej klimatyzacji to jakaś kpina, trzeba jakieś tragedii żeby ktoś się tym zainteresował

Gość • Piątek [24.06.2022, 23:51:52] • [IP: 46.205.146.*]

Trzeba poprosić Niemców z Czernina (tak prosze Państwa niem. Ahlbeck z jeziorem tofowym w rezerwacie Zerninsee albo Czerninsee do dziś jest na niemieckich mapach, choć to już prawie 1000 lat od panowania Słowian aż po Łabę, ale byłby brud! i pewnie wysypisko gruzu i sralnia zamiast rezerwatu bo po co komu rezerwat gdybyśmy dalej tam byli, ale na szczęście są tam Niemiaszki i lasu nie wytną, wycackają i wyciumkają każdy krawężniczek, uliczkę i elewację więc może niechby oni się zrzucili na karchera z podgrzewaniem dla Słowian, dla KA Świnoujście z butelką niemieckiego detergentu gratis i instrukcją obsługi w języku polskim. A jak to nie pomoże to niech zrobią po polsku przeszkolenie dla kilku bezrobotnych ze świnoujskiego magistrackiego urzędu pracy przyjętych na staż do sprzątania do KA z możliwością pozostania na etacie. Bo Słowianie sami tego nie wymyślą. Jak się poczyta skład Rady nadzorczej KA Świnoujście to wiadomo dlaczego te członki kolegialne nie mają ani czasu, ani ochoty, ani chybi pojęcia o sprawie

Rzecznik Obywatelski • Piątek [24.06.2022, 19:50:46] • [IP: 46.205.153.***]

13:06:07] • [IP: 176.221.123.***]" BARDZO proszę organizatorów imprezy na Marynie o zmniejszenie nagłośnienia. Mieszkańcy ulicy Chrobrego". ------ Proszę zejść z Maryny! Kto jest tak seksistowski, by robić imprezy na Marynie? Maryna, nawet jeśli jest sexy, nie powinna mieć na sobie żadnych imprez!

Gość • Piątek [24.06.2022, 19:18:07] • [IP: 46.205.153.***]

08:55:03] • [IP: 37.47.148.***] Szyby myje komunikację ale zleca to firmie zewnętrznej chyba bo kiedyś widziałem jak myli chłop z kobietą ----------" Szyby myje komunikację" - czyli coś zwane" szyby" myje komunikację, ale owo" szyby" zleca to firmie zewnętrznej, lecz autor postu widział, jak Szyby myli chłopa z kobietą!. ..To jest poetycka ballada gender z elementami fantasy...

Gość • Piątek [24.06.2022, 16:52:25] • [IP: 176.221.122.***]

Może w ramach wdzięczności ktoś umyje przystanki. Miasto pomogło wielu osobom to mogą się odwdzięczyć.

Gość • Piątek [24.06.2022, 16:34:18] • [IP: 176.221.123.***]

Jak wiata wizytówką miasta.poprostu brudna szmatę do ręki i umyć s nie kręcić aferę jaka tragedia.

Gość • Piątek [24.06.2022, 15:55:26] • [IP: 176.221.123.***]

jak brudna to umyjvie a nie narzekajcie, ciezko kupic plyn do szyb i szmate?

Gość • Piątek [24.06.2022, 15:13:51] • [IP: 176.221.122.**]

Kto jest burmistrzem tego miasta ? Jeżeli nie ma to natychmiast wybrać !!

Gość • Piątek [24.06.2022, 13:06:32] • [IP: 88.218.253.***]

Hola hola, ten brud to jest właśnie nasza marka!

Gość • Piątek [24.06.2022, 13:06:07] • [IP: 176.221.123.***]

BARDZO proszę organizatorów imprezy na Marynie o zmniejszenie nagłośnienia. Mieszkańcy ulicy Chrobrego.

Gość • Piątek [24.06.2022, 12:32:18] • [IP: 178.238.246.**]

Proponuje nie karmić ptaków, nie truć chlebem, ciasteczkami teraz jest lato niech wstrętne srajluchy mewy znajda sobie jedzenie w Bałtyku !😱

Gość • Piątek [24.06.2022, 12:31:31] • [IP: 37.47.148.***]

9.11 czytaj gamoniu z zrozumieniem napisałem chłop z kobietą !! We dwoje !!

Gość • Piątek [24.06.2022, 12:29:58] • [IP: 178.238.246.**]

Wstyd co pomyślą o nas letnicy iNiemcy, ze my to brudasy?🤔

Gość • Piątek [24.06.2022, 12:18:51] • [IP: 37.248.178.***]

To że jest brudna wiata na Placu Wolności należy pisemnie ten problem zgłosić do Torunia do Ojca naszego z Rydzykowa. On nakaże dewotkom wykonanie procesu mycia wiaty przystankowej i wszystko bedzie o kij...🐞

Gość • Piątek [24.06.2022, 12:14:32] • [IP: 37.187.147.***]

Ja chciałem napisać, że miałem wczoraj wieczorem zwałe z kolesia, który koło północy wypieprzył się na e-hulajnodze koło drink-baru" u Agi" na Matejki/Wyspiańskiego i obił sobie wyliniały grzbiet szorstkowłosy. 😆 😅 🙃 🤣 🤣 🤣 Normalnie miałem ubaw jak u Drozdy.

Gość • Piątek [24.06.2022, 11:53:24] • [IP: 37.248.220.***]

Skoro Panu redaktorowi to przeszkadza to niech Pan umyje te szyby w czynie społecznym

Gość • Piątek [24.06.2022, 11:46:05] • [IP: 37.248.222.**]

Jakim trzeba być upierdliwym nierobem żeby chodzić po mieście i szukać dziury w całym.

Gość • Piątek [24.06.2022, 11:14:37] • [IP: 80.187.111.***]

Ta wiara bardzo dobrze odzwierciedla to co dzieje się w Polsce odkąd pis" rządzi" krajem: jedno wielkie GÕWNO!!

Gość • Piątek [24.06.2022, 09:42:39] • [IP: 37.47.177.***]

Za porządek w mieście odpowiada gospodarz miasta, czyli kierownik Urzędu Miejskiego. Sam nie chodzi ze szmatą, ale powinien zarządzać tymi prostymi procesami. No ale jest już stareńki i genetycznie związany jest z syfem i standardami PRL-u, więc niczego już z niego nie wydusimy, poza uczestnictwem w ceremoniach typu " Wstążeczka, Sztachetki, Ciasteczka".

Pazdzioch • Piątek [24.06.2022, 09:38:49] • [IP: 83.20.245.***]

Ale ktoś miał sranie

Gość • Piątek [24.06.2022, 09:28:37] • [IP: 46.205.144.***]

Olewają nas ci z magistratu. Trzeba ich olać w przyszłym roku w wyborach. Aut na zawsze!!

Gość • Piątek [24.06.2022, 09:18:49] • [IP: 94.254.173.***]

Problem na skalę 21 wieku, poczekajmy na ulewy to wszystko zmyje.

Oglądasz 1-25 z 29
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Naczelnik Wydziału Ochrony Srodowiska i Leśnictwa Tułodziecka-Terenda; "uważam za ogromny sukces, że mamy w Świnoujściu parking na którym możemy przechować odholowane pojazdy i wraki ■ Radna Agatowska: apeluję do wydziału gospodarki komunalnej i środowiska o spotkanie z Policją i ustalenie zasad dotyczących usuwania samochodów i wraków zaparkowanych w pasie drogowym ulic ■ 94 wnioski na zakup węgla w Świnoujściu, w większości wnosokują o to mieszkańcy praworzeża ■ Prezydent Miasta; „postanowiłem wyłączyć po zmroku oświetlenie promenady i parków bo nikt z tego teraz nie korzysta” ■ 1 grudnia o godz. 9.00 odbędzie się seminarium dla radnych na którym zaprezentowany zostanie projekt przyszłorocznego budżetu miasta ■ Od godziny 9.14 rozpoczęły się obrady 70 sesji Rady Miasta. W związku z remontem sali konferencyjnej rady Miasta radni spotkali się tym razem w Bibliotece Miejskiej ■ Ćwiczenia „NEPTUN-22” w Świnoujściu – utrudnienia w ruchu. 25 listopada 2022 roku, od godziny 07:30 do godziny 14:30, na terenie dzielnicy Warszów w Świnoujściu, odbędą się ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod kryptonimem „NEPTUN-22”, w związku z czym, należy spodziewać się utrudnień w ruchu w rejonie terminala LNG i przyległego kompleksu leśnego. W tym czasie ruch pojazdów na ul. Ku Morzu, na odcinku od zjazdu z wiaduktu do ronda przy parkingu, zostanie wstrzymany. Organizatorzy ćwiczeń - Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie oraz Komenda Miejska Policji w Świnoujściu przepraszają za możliwe utrudnienia. ■ W ciągu dnia w pasie częściowo centralnym i zachodnim będą występować spadki temperatury powietrza i gruntu do oraz poniżej 0°C powodujące oblodzenia wilgotnych i mokrych nawierzchni dróg oraz chodników, ponadto w województwie podkarpackim i lubelskim od rana będą występować gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 50 - 100 m. ■ Taksówkarze (przedsiębiorcy) chcący zachować dotychczasowe licencje wydane przed 1 stycznia 2020r. powinni do 31 grudnia 2022r. złożyć wniosek o dostosowanie licencji do obecnych ustawowych wymogów. Wniosek należy złożyć w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Świnoujście ■ Mężczyzna wypadł przez okno na 4. piętrze. Do tego zdarzenia doszło nad ranem 3.11.2022r. Z okna znajdującego się na czwartym piętrze budynku przy ulicy Matejki 1a, wypadł mężczyzna. Na skutek upadku doznał licznych obrażeń, został przewieziony do szczecińskiego szpitala ■ Multipleks Cinema3D zlokalizowany w Galerii Corso od 28 października br. funkcjonuje pod nową nazwą Multikino. Zmienione zostały wszystkie logotypy znajdujące się w centrum handlowym w Świnoujściu oraz na jego fasadzie ■ Portal iswinoujscie.pl wygrał w sądzie z gminą miasto Świnoujście. Wygrana właściciela i naczelnego redakcji dotyczy nieprawnego żądania usunięcia z portalu, artykułu: „Czy Urząd Miasta ustawił zakup auta dla prezydenta Janusza Żmurkiewicza?” ■ Rano i przed południem w głębi województw północnych, wschodnich oraz miejscami na południu spodziewane są gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 100-300 metrów ■ Ze Świnoujścia znika stacja dializ. To początek horroru dla pacjentów. Już w grudniu swoją działalność zakończy stacja dializ w Świnoujściu. To bardzo zła wiadomość dla wszystkich pacjentów korzystających ze stacji dializ znajdującej się w "Rusałce" ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 18 października (wtorek) o godz. 17:00 – na spotkanie autorskie z Panem Markiem Żymłą. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Mieszkańcy Świnoujścia, zainteresowani zakupem węgla opałowego, proszeni są o zgłaszanie zapotrzebowania w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, pod numerem telefonu 091 32 25 491. W terminie do 10 października 2022 roku należy zgłosić zapotrzebowanie na cały sezon grzewczy. Szacowana cena opału wyniesie około 2600-2800 zł brutto za tonę. W ofercie znajdzie się: miał węglowy, groszek oraz orzech 2. W Świnoujściu węgiel będzie można nabyć w miejskiej spółce PEC lub w innych podmiotach wskazanych przez Prezydenta Miasta. Opał pochodzić będzie z zasobów zorganizowanych przez PGE Paliwa sp. z o.o. oraz spółkę OT Port. ■ Informacja banku. Punkt kasowy w urzędzie. Jak informuje Bank Pekao S.A., od dnia 3 października 2022r. do odwołania punkt kasowy banku przy ul. Wojska Polskiego 1/5 (budynek urzędu miasta) będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.45 – 15.30, dla petentów urzędu miasta w godz. 08.00 – 15.15. Przerwa w obsłudze w godz. 12.00 -12.15 ■