POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [28.09.2022, 18:16:38] • Świnoujście

Będzie o pieniądzach. W czwartek sesja

Będzie o pieniądzach. W czwartek sesja

fot. Sławomir Ryfczyński

Dodatki, nagrody i wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe dla nauczycieli, strefa płatnego parkowania, zmiana prognozy finansowej gminy - to tylko niektóre z tematów czwartkowej sesji rady miasta.

Czwartkowa sesja rozpocznie się o godz. 9, w sali nr 1 Urzędu Miasta Świnoujście, przy ul. Wojska Polskiego 1/5.

Prezydent przedstawi informację, jak przebiega budowa tunelu pod Świną. Następnie podjęta ma być uchwała o zmianie tegorocznego budżetu Świnoujścia oraz prognozy finansowej gminy na lata 2022-2035.

Kolejne uchwały mają dotyczyć: zwolnienia dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świnoujściu z obowiązku realizacji tygodniowego wymiaru godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych oraz zmiany regulaminu określającego wysokość oraz szczegółowe warunki przyznawania nauczycielom gminnych szkół i placówek oświatowych dodatków (za wysługę lat, motywacyjnego, funkcyjnego, za warunki pracy). Mowa też będzie o nagrodach i warunkach obliczania i wypłacania nauczycielom wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw.

W porządku obrad jest również podjęcie uchwały o Młodzieżowej Radzie Miasta Świnoujście i nadaniu jej statutu ; wyrażeniu opinii o cofnięciu przez prezydenta Świnoujścia udziałów w spółce; zmianie przebiegu drogi powiatowej ul. Wybrzeże Władysława IV.

Zapowiedziano też zmiany w uchwale o strefie płatnego parkowania.

Radni zapoznają się ze sprawozdaniem z oceny stanu sanitarnego powiatu za 2021 rok.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 23, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-23 z 23

Gość • Sobota [01.10.2022, 16:29:51] • [IP: 37.8.230.**]

Radna rachtan, odnośnie węgla Pan Jurkiewicz krótko i fachowo przedstawił sytuacje z węglem.pani jest nabuzowana fejkami i kłamstwami tvn i fakty jedynie są takie że proszę nie zabierać głosu w tematach o których nie ma pani zielonego pojęcia.Mam nadzieję że już nie długo będzie pani grzała krzesło w RM a po pani odejściu obowiązkowo trzeba będzie stołek wymienić żeby nie zarazić głupotą innego przyszłego radnego.Nie pozdrawiam

Gość • Sobota [01.10.2022, 13:14:52] • [IP: 37.47.149.**]

Ojej

Gość • Czwartek [29.09.2022, 11:49:02] • [IP: 176.221.123.***]

w Komunistycznej Polsce Komuniści też kombinowali jak tylko mogli to za Promy Karsibory Brali Pieniądze od Kierowców za przeprawę ale Warszawa zakazała potem na Bielikach dawali Nalepki na Szyby Aut i brali Pieniadze ale znowu Oberwali Dzisiaj wydali Uchwałę że Promy Bieliki tylko dla Rejestracji ZSW za Darmo Jak Katolicy wygrają Wybory to SPPdla ZSW będzie Darmowe

Gość • Czwartek [29.09.2022, 11:43:38] • [IP: 176.221.123.***]

ZSW będzie za darmo w Strefie SPP jak my Katolicy Wygramy Wybory

Gość • Czwartek [29.09.2022, 01:43:19] • [IP: 107.189.8.**]

Najciekawsze są wypowiedzi osób, które nie znają specyfiki zawodu. Mam znajomych nauczycieli i wiem z czym wiąże się ich praca. Ci, którzy tak krytykują nauczycieli, zapewne zawsze mieli do szkoły pod górkę. Jakoś nie słychać krytyki od uczniów i absolwentów odnoszących sukcesy. Mi nie za bardzo się udało w życiu, ale mam dla nich szacunek. A krytykanci mogliby chociaż nauczyć się pisać poprawnie.

Rostowski • Czwartek [29.09.2022, 00:53:03] • [IP: 213.155.174.***]

Piniendzy niema. I nie będzie.

Gość • Środa [28.09.2022, 22:59:07] • [IP: 178.238.250.**]

Jakie karty pracy. Nie stać to nie dawać. Kiedyś były tylko zeszyty i podręczniki. A nie teraz łatwizna dla nauczyciela- gotowe ćwiczenia, karty pracy i inne duperele.

Gość • Środa [28.09.2022, 22:56:45] • [IP: 37.8.230.***]

Gość • Środa [28.09.2022, 20:05:33] • [IP: 92.118.167.***]Przestań powielać te swoje hasełka. Sam zmień pracę jak ci szkoła nie pasuje!W d..p..ch się wam przewraca!

Gość • Środa [28.09.2022, 22:53:50] • [IP: 37.8.230.***]

Gość • Środa [28.09.2022, 21:23:32] • [IP: 83.23.81.***] "A może niech Pan Prezydent pomyśli o personelu innym niż nauczyciele od kilku lat nie mają żadnych podwyżek pracują za najniższą krajową a dodatkowo jeszcze pozbawiono ich premi." Dlatego zabrali personelowi żeby dać nauczycielom, czego nie rozumiesz??

Gość • Środa [28.09.2022, 22:51:59] • [IP: 37.8.230.***]

Gość • Środa [28.09.2022, 22:08:20] • [IP: 46.205.140.**]No teraz to cię poniosło nieźle. Każdy grosz przydzielony na cele szkolne żyłują i przeznaczają na prywatę. Przestań kłamać bo to nauczycielowi nie wypadaI

Gość • Środa [28.09.2022, 22:08:20] • [IP: 46.205.140.**]

Nauczyciele pracują 40 godzin w tym 18 lub więcej przy tablicy. Następnie zabierają pracę do domu. Często sponsorują swoje miejsca pracy. W pracy korzystają z prywatnych telefonów, drukarek, komputerów i za swoje pieniądze kupują pomoce dydaktyczne, papier, tusz itd. Urzędnik idzie do pracy, w której dostanie nie tylko komputer, ale nawet ołówek, ślusarz nie przynosi do warsztatu swojej maszyny, dziennikarze nie przychodzą na wywiady z prywatnymi kamerami czy mikrofonami. Co by było, gdyby nauczyciele przestali używać prywatnego sprzętu w pracy? W wielu szkołach problemem okazałoby się nawet sprawdzenie obecności czy wystawienie ocen. A gdyby przestali z własnej kieszeni dokładać do edukacji uczniów? - Gdyby nie kupili własnych pisaków, nie pisaliby na tablicy. Gdyby nie kupili papieru, uczniowie nie dostaliby dodatkowych kart pracy itd.

Gość • Środa [28.09.2022, 21:40:34] • [IP: 185.53.147.***]

Pracy 18 godzin w tygodniu? to jakieś żarty. Są zakłady w których 12 godz. dziennie się pracuje, pomyślcie nauczyciele.

Gość • Środa [28.09.2022, 21:23:32] • [IP: 83.23.81.***]

A może niech Pan Prezydent pomyśli o personelu innym niż nauczyciele od kilku lat nie mają żadnych podwyżek pracują za najniższą krajową a dodatkowo jeszcze pozbawiono ich premi

Gość • Środa [28.09.2022, 20:23:12] • [IP: 46.205.140.**]

A paroosobowe grupy w jednej ze szkół średnich to też oszczędność? Pani od oświaty miała to zmienić i co?

Gość • Środa [28.09.2022, 20:17:07] • [IP: 185.210.39.***]

Zlikwidować płatne zastępstwa w szkołach! Dostają je tylko znajomi królika, to są duże pieniądze. Przyjrzeć się temu pani naczelnik od oświaty. Pani się żadnymi oszczędnościami nie interesuje.

Gość • Środa [28.09.2022, 20:09:13] • [IP: 37.248.220.**]

Nauczycielka i trep, typowa parka budżetowych darmozjadów. , spinających sobie z dziubkow.

Gość • Środa [28.09.2022, 20:05:33] • [IP: 92.118.167.***]

Zapraszam do pracy do szkoły, przecież można się przekwalifikować. Jest wolność, każdy kto zdobędzie kwalifikacje pedagogiczne może pracować w szkole. Serdecznie zapraszam!!

Gość • Środa [28.09.2022, 18:59:02] • [IP: 37.47.130.***]

Nauczyciele? A moze w końcu ten cały ich Broniarz pójdzie na zasłuzony odpoczynek. PRL się skończył, ale Broniarz tkwi dalej. Czas na zmiany/ Może ktoś młodszy, lepszy i mniej komunistyczny?Mamy szansę, przed nami wybory, może w końcu wywrócimy tem magdalenkowy stolik. My ludzie, my mieszkańcy Świnoujścia, my obywatele Polski.

Gość • Środa [28.09.2022, 18:39:57] • [IP: 31.0.90.***]

Może czas obniżyć pensje Prezydenta jak zadłużył miasto.

Gość • Środa [28.09.2022, 18:31:13] • [IP: 88.218.253.***]

Czemu w tej żałosnej karcie wyspiarza gdzie jest jedna godzina jak ochłap rzucona mieszkańcom to nie można zegara tykającego z tej godziny zatrzymać na następne parkingi? Czemu jesteście dla nas tacy ? Czemu nawet na to się połakomiliście ?

Gość • Środa [28.09.2022, 18:23:14] • [IP: 83.23.82.**]

Czyli nauczyciel ma 18 godz. tygodniowo, następne to nadgodziny? To są chyba jakieś kpiny. Z tego wynika, że nie trzeba się uczyć tylko zostać nauczycielem.

Gość • Środa [28.09.2022, 18:22:47] • [IP: 88.218.253.***]

wara od naszych pieniedzy i nie ważcie się podwyższyć mi jakikolwiek podatek

Gość • Środa [28.09.2022, 18:21:55] • [IP: 37.47.190.**]

Jak spłacić długi i kto je zaciągnął i na co??!!

Oglądasz 1-23 z 23
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ OBLODZENIE / GOŁOLEDŹ, OPADY MARZNĄCE, OPADY ŚNIEGU od godz. 01:00 do godz. 10:00 dnia 30-01-2023 Obszar: województwo zachodniopomorskie - całe. Przebieg: Prognozuje się występowanie marznących opadów mokrego śniegu i deszczu ze śniegiem, które będą mieć tendencje do zamarzania na wychłodzonych przez opad nawierzchniach dróg i chodnikach. Skutki: utrudnienia komunikacyjne; śliskie powierzchnie dróg i chodników; zjawisko gołoledzi. Na Wybrzeżu Zachodnim spodziewane są silne porywy wiatru z kierunków zachodnich o prędkości do 70 km/h. Wysoko w górach północno - zachodnie porywy będą przekraczać 100-130 km/h ■ Od 1 lutego w Świnoujściu znów zacznie działać stacja dializ. Po tym, jak pod koniec ubiegłego roku z prowadzenia stacji zrezygnowała prywatna firma, pacjenci musieli dojeżdżać do najbliższej jednostki w Szczecinie ■ Zanim w tunelu pod Świną pojadą samochody, władze miasta chcą zaprosić mieszkańców do podwodnego spaceru pomiędzy wyspami. Nie znamy jeszcze terminu tej przechadzki. Prezydent Świnoujścia konsultuje datę z wykonawcą tunelu ■ Na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Nowokarsiborskiej nie będzie ronda lecz skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną ■ Od najbliższego piątku, 27 stycznia wznawia działalność stacja dializ w Świnoujściu ■ Kiedy 8 lat temu przygotowywana była dokumentacja projektowa przebudowy ulicy Wojska Polskiego na odcinku od ulicy Leśmiana do ulicy Matejki projektant uwzględnił zatoczkę dla przystanku autobusowego przy ul. Wojska Polskiego vis’a vis Urzędu Miasta (budynek12). Przystanek powstał, ale nie taki jak przewidywał projekt. Miała być zatoka autobusowa a wyszedł przystanek przychodnikowy, który przy okazji blokuje ruch samochodów. Czy to przypadek, nie sądzę... Konia z rzędem więc temu kto wytłumaczy dlaczego w tak newralgicznym miejscu autobusy miejskie nie mogą schować się spokojnie w zatoczce przy jezdni. Powstaje więc pytanie kto zdecydował i zmienił na gorsze rozwiązanie ■ Dramatyczny wypadek na S3 w pobliżu Skwierzyny. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką zginął 44 - letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 - letnia córka ■ Tragiczny wypadek wydarzył się na S3 w pobliżu miejscowości Skwierzyna w województwie lubuskim na drodze prowadzącej do Zielonej Góry. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką amerykańskiej armii zginęli na miejscu 44 – letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 – letnia córka. Zdjęcia z miejsca wypadku są wstrząsające. Widać na nich, że po kamperze którym podróżowały ofiary wypadku zostało jedynie podwozie. 44 – latek był znanym nie tylko w Świnoujściu ale także w całej Polsce miłośnikiem i pasjonatem caravaningu ■ Wygląda na to, że zeszłoroczne liście będą nam towarzyszyć przez całą zimę. Dopóki nie rozwieje ich wiatr lub nie usuną wiosenne porządki. Miasto, w bardzo wielu punktach pokryte jest liśćmi w różnym stopniu rozkładu. Zależnie od pogody, albo wirują unoszone podmuchami wiatru, albo, po dłuższych opadach, które mamy od kilku dni, zalegają na chodnikach, przy krawężnikach, na skwerach. A przecież tak niewiele trzeba, aby było czyściej, ładniej... ■ Spłonął punkt gastronomiczny na promenadzie! Świadkowie pożaru usłyszeli huk. Zobacz film! ■ Na pomoc pogorzelcom z Kodrąbka W domu państwa Piątkowskich wybuchł pożar, który pozbawił ich całego dorobku. Z ogniem, który wybuchł rano, walczyło 7 zastępów Straży Pożarnej, jednak po ugaszeniu zostało tylko pogorzelisko. Państwo Piątkowscy zdołali opuścić płonący dom, lecz nie zdążyli zabrać ze sobą niczego - uciekli z pożaru w piżamach. Żeby znów mogli zamieszkać pod własnym dachem, trzeba przeprowadzić gruntowny remont całego domu, kupić meble i sprzęty, które spłonęły. Konieczna jest wymiana wszystkich drzwi, okien, podłóg, trzeba skuć tynki i położyć je od nowa, wymalować, wymienić instalację elektryczną i wiele innych rzeczy. Dlatego została zorganizowana akcja zbierania pieniędzy na rzecz pogorzelców z Kodrąbka, liczy się każda złotówka, nie bądźmy obojętni wobec tej tragedii. https://zrzutka.pl/jmufu4 ■