POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [29.09.2022, 10:51:25] • Świnoujście

Urząd Miasta: Mamy to! Uznam Arena najlepszym obiektem sportowym 2021 w Polsce!

Urząd Miasta: Mamy to! Uznam Arena najlepszym obiektem sportowym 2021 w Polsce!

fot. Urząd Miasta Świnoujście

Budowa kompleksu sportowego Uznam Arena i rozbudowa szkoły CEZiT przy ulicy Gdyńskiego wygrała 26. edycję Ogólnopolskiego Konkursu Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku w kategorii obiekt sportowy. Wczoraj (środa) w imieniu mieszkańców nagrodę odebrała I Zastępca Prezydenta Miasta Barbara Michalska. Gala konkursu odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie.

- To bardzo prestiżowy konkurs. Członkowie jury osobiście odwiedzają, wizytują wszystkie Inwestycje, obiekty, które zostały zakwalifikowane do finału. Byli tak i u nas w Świnoujściu – mówi Barbara Michalska. – Cieszymy się, że nasz obiekt został tak wysoko oceniony.

W Uznam Arenie są 25-metrowy, sportowy basen pływacki z ruchomym dnem, basen dla dzieci z elementami rekreacji wodnej, sauna, siłownia, hala sportowa do gry w piłkę ręczną sitkową, koszykówkę i nożną. Jest też zewnętrzne, wielofunkcyjne boisko z miejscami dla publiczności. Obiekt jest połączony łącznikiem ze znajdującą się obok szkołą Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki. W ramach tej inwestycji wykonano także nadbudowę samego budynku szkoły, w której znajdują się pracownie gastronomiczne i sale wykładowe.

Wykonawcą kompleksu była firma Mirbud ze Skierniewic. To ta sama, która w Świnoujściu wybudowała Zakład Opieki Długoterminowej oraz miejskie przedszkole przy ulicy Bydgoskiej.

Urząd Miasta: Mamy to! Uznam Arena najlepszym obiektem sportowym 2021 w Polsce!

fot. Urząd Miasta Świnoujście

Uznam Arena to już czwarty świnoujski obiekt, który zwyciężył w tym prestiżowym konkursie. Wcześniej były to zmodernizowany budynek szpitala miejskiego (2008 rok), przebudowany Plac Wolności (2013 rok) i Amfiteatr im Marka Grechuty z jego wyjątkowym zadaszeniem (2014 r.).

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego, a patronat mają m.in. ministerstwa infrastruktury, klimatu i środowiska, rozwoju i technologii oraz sportu i turystyki.

BIK UM Świnoujście


komentarzy: 75, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 75

Zdegustowany • Niedziela [23.10.2022, 12:28:37] • [IP: 174.212.34.***]

Przy ulicy Gdyńskiego, powiadacie? A kimże był ów Gdyński i czym się zasłużył? Kiedyś mieszkałem przy ulicy Gdyńskiej ale widzę, że nowy ład to i nowe ulice. A co do nagrody.. jeden pusty łeb przyznał drugiemu pustemu puchar, hotel, delegacja, kawusia, ciasteczko, przejazd do Wawy, dieta i pensyjka się zgadza. Pożytku żadnego ale ważne, że mam pracę! Baśka, mam nadzieję, że wspomniałaś o autorskim planie zawężania ulic?

Zdegustowany • Piątek [07.10.2022, 21:22:17] • [IP: 174.196.209.***]

Przy ulicy Gdyńskiego, powiadacie? A kimże był ów Gdyński i czym się zasłużył? Kiedyś mieszkałem przy ulicy Gdyńskiej ale widzę, że nowy ład to i nowe ulice. A co do nagrody.. jeden pusty łeb przyznał drugiemu pustemu puchar, hotel, delegacja, kawusia, ciasteczko, przejazd do Wawy, dieta i pensyjka się zgadza. Pożytku żadnego ale ważne, że mam pracę! Baśka, mam nadzieję, że wspomniałaś o autorskim planie zawężania ulic?

Gość • Niedziela [02.10.2022, 07:19:04] • [IP: 77.252.46.**]

Obiekt może i ok, ale mnie zastanawia nadal miasto pcha kasę w różne projekty mniejsze większe, kupiliście tam super kanale za kule kasy, jakieś dziwne inne dodatki a od młodzieży któraś trenuje w Osirze pobieracie opłaty nie chodzi o ich wielkość tylko nic tym dzieciakom nie dajecie na zawody pływackie nie jeżdżą..., brak jakieś komunikacji z rodzicami, a teraz ponoć nie zakupicie strojów dla sekcji siatkarskiej bo za mało jest pieniędzy śmieszni jesteście. Chcecie mieć super sportowców siatkarzy, pływaków, biegaczy a zero finansowania.Nalezaloby przejrzeć budżet i wydobyć kasę dla tych dzieci.

Gość • Sobota [01.10.2022, 17:24:07] • [IP: 5.174.8.**]

Oj pomarszczona JUŻ TA ARENKA

Gość • Piątek [30.09.2022, 14:20:35] • [IP: 37.248.168.**]

Byłam już parę razy. Warunki super. Piękny budynek czepiacie się jak zwykłe

Gość • Piątek [30.09.2022, 11:47:28] • [IP: 37.8.231.***]

Tyle tandety co na tym pseudo obiekcie sportowym to nie widziałem jak żyję. Ale za chwile możemy dowiedzieć się ze to najlepszy obiekt na świecie a kto wie moze i w galaktyce.

Marcin • Piątek [30.09.2022, 11:21:49] • [IP: 213.155.174.***]

Propaganda gorsza niz za czasow PRL. Mam wrazenie ze stoi za tym jakas mafia. Ten basen to jest straszny bubel, za ktory powinny byc liczne dymisje min tej pani ze zdjecia. Zaraz po otwarciu pekl kociol i wszystko zostalo zalane. Oswietlenie energooszczedne LED nie dziala tylko swieca halogeny, bo zstosowano oswietlenie nie nadajace sie do takiej wilgoci. Firma nie chce naprawic tego bubla. Dopiero co dach robili, bo juz przeciekal. Pod prysznicami zbiera sie grzyb. Tak samo pod sufitem zbiera sie grzyb, bo nie ma wentylacji. To jest szczyt bezczelnosci i powinno byc zlozone zawiadomienie do prokuratury o mozliwosci popelnienia przestepstwa.

Gość • Piątek [30.09.2022, 11:04:58] • [IP: 213.155.174.***]

Ręka rękę myje.

Gość • Piątek [30.09.2022, 10:05:35] • [IP: 5.173.156.***]

Przyznajcie tej Pani Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju za Mulnik nawet dajcie jej dwie może sobie pójdzie.

Gość • Piątek [30.09.2022, 09:38:58] • [IP: 176.221.123.***]

ta Pani Wiceprezydent prowadziła w Warszawie Rozmowy na temat Budowy Tunelu z Rządzącą Katolicką PIS i będzie Tunel otwartyw Maju 2023 r

Gość • Piątek [30.09.2022, 09:26:46] • [IP: 37.47.184.***]

Basen na miarę Miasteczka Wolin nie ujmując wolinianom a nie bogatego miasta! Kpina

Gość • Piątek [30.09.2022, 09:23:26] • [IP: 37.30.100.**]

Basia to fajna mamuśka i fajnie wygląda czarnulka.

Gość • Piątek [30.09.2022, 06:37:49] • [IP: 89.171.59.***]

ale gul skoczył buractwu !!

Gość • Czwartek [29.09.2022, 23:48:35] • [IP: 185.210.37.*]

czy Gdyński to inaczej ulica Kaczyńskiego?

Gość • Czwartek [29.09.2022, 23:37:08] • [IP: 178.235.187.***]

Im sie coś popieprzyło...to w Krakowie.W Świnoujściu nie ma ulicy Gdyńskiego.Tylko co tam robi nędza prezydencka i wyjątkowo arogancka baba?

Zdegustowany • Czwartek [29.09.2022, 23:28:01] • [IP: 174.242.64.***]

Przy ulicy Gdyńskiego, powiadacie? A kimże był ów Gdyński i czym się zasłużył? Kiedyś mieszkałem przy ulicy Gdyńskiej ale widzę, że nowy ład to i nowe ulice. A co do nagrody.. jeden pusty łeb przyznał drugiemu pustemu puchar, hotel, delegacja, kawusia, ciasteczko, przejazd do Wawy, dieta i pensyjka się zgadza. Pożytku żadnego ale ważne, że mam pracę! Baśka, mam nadzieję, że wspomniałaś o autorskim planie zawężania ulic?

Gość • Czwartek [29.09.2022, 22:02:25] • [IP: 176.221.122.**]

Takie nagrody mozna kupić, to tajemnica poliszynela.

Gość • Czwartek [29.09.2022, 21:46:08] • [IP: 176.221.122.***]

no pewnie z kanapa za 40 tys.zl, koniecznie najlepszy obiekt

Mopsik • Czwartek [29.09.2022, 20:55:58] • [IP: 37.47.186.***]

Trzeba uwazac, bo to babsko za duzo sie ostatnio lansuje i za duzo robi judaszowe usmieszki. Moze probowac bezczelnie kandydowac na prezydenta miasta. To by byla katastrofa. Totalna drozyzna i beton pod cwaniakow, ktorzy skupuja apartamenty i piora kase. Ta baba to wrog mieszkancow.

Gość • Czwartek [29.09.2022, 20:55:34] • [IP: 5.173.176.**]

No i co, wiecznie niezadowoleni durnie? Zatkało kakao?

Król Majtek I • Czwartek [29.09.2022, 20:21:06] • [IP: 5.173.30.**]

O! Pani, która kupiła bieliznę i na drugi dzień po balu, chciała ją zwrócić.Kiedy jej odmówiono, rzekła: pani nie wie kim ja jestem, po czym rzuciła majtki i wyszła.Klasa sama w sobie.

Mieszkaniec • Czwartek [29.09.2022, 19:55:00] • [IP: 65.108.7.**]

Te szkodniki rzadzace miastem na szkode mieszkancow robia sie coraz bardziej bezczelne i zuchwale. A gdzie jest CBA ? Moze trzeba masowo zglaszac te inwestycje do prokuratury?

Gosia • Czwartek [29.09.2022, 19:41:24] • [IP: 213.155.174.***]

Zobaczcie jakie ta osmiornica ma macki dlugie. Jak dla mnie to ta inwestycja to byl pokaz niegospodarnosci odpowiedzialnych za ta budowe. Ta baba ze zdjecia to straszny szkodnik. Pewnie bedzie kandydowac na prezydenta, o ile Gargamel dotrzyma slowa i nie bedzie kandydowal.

Gość • Czwartek [29.09.2022, 19:40:56] • [IP: 178.37.91.***]

Chyba pęknę ze śmiechu...! i dam na mszę, oby tak dalej się Nam wiodło...

Gość • Czwartek [29.09.2022, 19:33:20] • [IP: 213.155.174.***]

Haha to jest dopiero bezczelność. Ręka rękę myje. Uznam Arena to największy bubel w mieście. Dach przecieka, ciągłe awarie i wydane pieniądze na głupoty takie jak mech za ciężkie pieniądze i kanapa kiczowata za 40 tys zł.

Oglądasz 1-25 z 75
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Do godziny 12.00 w Świnoujściu, do puszek WOŚP zebrano już 20 000 złotych ■ W ciągu dnia na południu i wschodzie będą pojawiać się opady śniegu powodujące oblodzenie. Poza tym rano i wieczorem w większości kraju wystąpi śliskość nawierzchni spowodowana szronem oraz miejscami marznącą wilgocią ■ Od 1 lutego w Świnoujściu znów zacznie działać stacja dializ. Po tym, jak pod koniec ubiegłego roku z prowadzenia stacji zrezygnowała prywatna firma, pacjenci musieli dojeżdżać do najbliższej jednostki w Szczecinie ■ Zanim w tunelu pod Świną pojadą samochody, władze miasta chcą zaprosić mieszkańców do podwodnego spaceru pomiędzy wyspami. Nie znamy jeszcze terminu tej przechadzki. Prezydent Świnoujścia konsultuje datę z wykonawcą tunelu ■ Na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Nowokarsiborskiej nie będzie ronda lecz skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną ■ Od najbliższego piątku, 27 stycznia wznawia działalność stacja dializ w Świnoujściu ■ Kiedy 8 lat temu przygotowywana była dokumentacja projektowa przebudowy ulicy Wojska Polskiego na odcinku od ulicy Leśmiana do ulicy Matejki projektant uwzględnił zatoczkę dla przystanku autobusowego przy ul. Wojska Polskiego vis’a vis Urzędu Miasta (budynek12). Przystanek powstał, ale nie taki jak przewidywał projekt. Miała być zatoka autobusowa a wyszedł przystanek przychodnikowy, który przy okazji blokuje ruch samochodów. Czy to przypadek, nie sądzę... Konia z rzędem więc temu kto wytłumaczy dlaczego w tak newralgicznym miejscu autobusy miejskie nie mogą schować się spokojnie w zatoczce przy jezdni. Powstaje więc pytanie kto zdecydował i zmienił na gorsze rozwiązanie ■ Dramatyczny wypadek na S3 w pobliżu Skwierzyny. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką zginął 44 - letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 - letnia córka ■ Tragiczny wypadek wydarzył się na S3 w pobliżu miejscowości Skwierzyna w województwie lubuskim na drodze prowadzącej do Zielonej Góry. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką amerykańskiej armii zginęli na miejscu 44 – letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 – letnia córka. Zdjęcia z miejsca wypadku są wstrząsające. Widać na nich, że po kamperze którym podróżowały ofiary wypadku zostało jedynie podwozie. 44 – latek był znanym nie tylko w Świnoujściu ale także w całej Polsce miłośnikiem i pasjonatem caravaningu ■ Wygląda na to, że zeszłoroczne liście będą nam towarzyszyć przez całą zimę. Dopóki nie rozwieje ich wiatr lub nie usuną wiosenne porządki. Miasto, w bardzo wielu punktach pokryte jest liśćmi w różnym stopniu rozkładu. Zależnie od pogody, albo wirują unoszone podmuchami wiatru, albo, po dłuższych opadach, które mamy od kilku dni, zalegają na chodnikach, przy krawężnikach, na skwerach. A przecież tak niewiele trzeba, aby było czyściej, ładniej... ■ Spłonął punkt gastronomiczny na promenadzie! Świadkowie pożaru usłyszeli huk. Zobacz film! ■ Na pomoc pogorzelcom z Kodrąbka W domu państwa Piątkowskich wybuchł pożar, który pozbawił ich całego dorobku. Z ogniem, który wybuchł rano, walczyło 7 zastępów Straży Pożarnej, jednak po ugaszeniu zostało tylko pogorzelisko. Państwo Piątkowscy zdołali opuścić płonący dom, lecz nie zdążyli zabrać ze sobą niczego - uciekli z pożaru w piżamach. Żeby znów mogli zamieszkać pod własnym dachem, trzeba przeprowadzić gruntowny remont całego domu, kupić meble i sprzęty, które spłonęły. Konieczna jest wymiana wszystkich drzwi, okien, podłóg, trzeba skuć tynki i położyć je od nowa, wymalować, wymienić instalację elektryczną i wiele innych rzeczy. Dlatego została zorganizowana akcja zbierania pieniędzy na rzecz pogorzelców z Kodrąbka, liczy się każda złotówka, nie bądźmy obojętni wobec tej tragedii. https://zrzutka.pl/jmufu4 ■