POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [01.04.2024, 11:41:52] • Świnoujście

Legalizacja marihuany w Niemczech: Od dzisiaj wolno posiadać do 25 gramów publicznie (na ulicy) i 50 gramów prywatnie (w domu)

Legalizacja marihuany w Niemczech: Od dzisiaj wolno posiadać do 25 gramów publicznie (na ulicy) i 50 gramów prywatnie (w domu)

fot. Abik

Od dziś, 1 kwietnia 2024 roku, dorośli w Niemczech będą mogli legalnie palić trawkę. Używanie i zakup konopi indyjskich pozostają zabronione dla nieletnich. Jest wiele pytań dotyczących nowego prawa, które zostaną uregulowane w nadchodzących miesiącach.

Federalne Ministerstwo Zdrowia, dbając o obywateli i po przeanalizowaniu wielu próbek marihuany sprzedawanej na ulicach, wykryło dużo zanieczyszczeń i substancji chemicznych. Zwiększają one wagę konopi oraz negatywnie wpływają na samopoczucie palących. Mózg człowieka dojrzewa do 25. roku życia, dlatego jest szczególnie narażony na fizyczne i psychiczne skutki używania substancji chemicznych i psychotropowych. Zostało naukowo udowodnione, że czyste THC zwiększa uwalnianie dopaminy – hormonu szczęścia, i powoduje uczucie euforii. Jednak efekt spożycia zależy od środowiska, rodzaju i jakości palonego środka, co ma związek z zawartością THC. Brak chemicznych dodatków pozytywnie wpływa na stan użytkownika.

Gdzie można kupić legalną marihuanę?

Obecnie nie będzie sklepów sprzedających marihuanę. Przepisy dotyczące komercyjnego, legalnego biznesu związanego z konopiami indyjskimi są wciąż w fazie planowania. Federalne Ministerstwo Zdrowia wymienia to jako drugi punkt na swojej stronie internetowej. Marihuana będzie dostępna osobom, które ukończyły 18 lat, w specjalnych klubach na wzór Hiszpanii. Po zarejestrowaniu się jako członek klubu będzie można kupić maksymalnie 5 gramów konopi dziennie i 50 gramów miesięcznie na własny użytek oraz hodować w domu 3 rośliny. Przepisy te wejdą jednak w życie dopiero od 1 lipca 2024 roku.

Legalizacja marihuany w Niemczech: Od dzisiaj wolno posiadać do 25 gramów publicznie (na ulicy) i 50 gramów prywatnie (w domu)

fot. Sławomir Ryfczyński

Kwestia posiadania

Osoby dorosłe powyżej 18. roku życia mogą posiadać do 25 gramów suszu konopi indyjskich na własny użytek w miejscach publicznych i do 50 gramów w domu. Przekroczenie pięciu gramów (na ulicy) lub dziesięciu gramów (w domu) będzie karane jako wykroczenie. Każdy, kto nieznacznie przekracza wymagane limity dotyczące posiadania, ryzykuje grzywnę. Jednak zgodnie z prawem może to być pokaźna suma, sięgająca nawet 30 000 euro. Jeśli przy osobie na ulicy zostanie znalezionych więcej niż 30 gramów, w domu więcej niż 60 gramów lub więcej niż trzy rośliny w mieszkaniu, obowiązuje prawo karne: w najgorszym przypadku grozi kara więzienia.

Gdzie i kiedy można palić?


Palenie konopi indyjskich jest nadal zabronione w pobliżu obiektów dla dzieci i młodzieży oraz boisk sportowych (w promieniu 100 metrów). W strefach publicznych palenie trawki jest dozwolone w godzinach od 20:00 do 7:00, czyli jest zabronione w godzinach dziennych. Konsumpcja w obecności dzieci i młodzieży jest zabroniona wszędzie, nawet w miejscach prywatnych.

Jak wcześniej wspominaliśmy, wiele spraw prawnych jeszcze nie jest ustalonych, np. prowadzenie auta po spożyciu.

Autor: Abik

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 61, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 61

Gość • Poniedziałek [01.04.2024, 11:47:27] • [IP: 178.238.252.**]

Żart ;)

Gość • Poniedziałek [01.04.2024, 11:54:27] • [IP: 176.237.132.**]

No to teraz klimatyczne się zwróci co niektorym.

Gość • Poniedziałek [01.04.2024, 12:06:14] • [IP: 5.184.100.***]

To nie żart tylko już dawno o tym pisali. U nas też będzie, jak naród ma fazę to łatwiej będzie reformy przeprowadzić i go zniewolić.

Gość • Poniedziałek [01.04.2024, 12:16:12] • [IP: 185.210.38.***]

Niemiecka gospodarka się wali, zielony ład dobija powoli społeczeństwo, europa nie radzi sobie z imigrantami i przestała być konkurencyjna dla reszty świata - no ale ćpać będzie łatwiej... Fajne czasy

troll • Poniedziałek [01.04.2024, 12:41:47] • [IP: 178.238.249.***]

Nareszcie jakaś normalna decyzja, dlaczego państwo ma nie zarabiać na sprzedaży. Mafia dostanie po dupie.

Gość • Poniedziałek [01.04.2024, 12:42:24] • [IP: 37.248.176.***]

Fejk prima aprylisowy. U nas dopuszczą wysokiej klasy dopalacze, i wtedy okaże się ilu głupców lata wieczorami nabuzowanych po ulicach miast..❌❌❌

Gość • Poniedziałek [01.04.2024, 12:44:57] • [IP: 31.60.118.***]

Zielony ład =zielona trawka

Gość • Poniedziałek [01.04.2024, 12:45:51] • [IP: 78.10.206.**]

Człowieka nie dotyczą żadne nakazy i zakazy, w ogóle prawo stanowione nie dotyczy człowieka, tylko osób.

Gość • Poniedziałek [01.04.2024, 12:47:11] • [IP: 37.248.210.***]

Wypowiadają się ci co nie mają o tym pojęcia. Lepiej zniszczyć się wódeczka przy świątecznym stole prawda ciemniaki?

Gość • Poniedziałek [01.04.2024, 12:49:46] • [IP: 89.64.18.***]

Może wszystkie ćpuny się przeniosą do Niemiec.

Gość • Poniedziałek [01.04.2024, 13:08:00] • [IP: 78.10.206.**]

Traffka jest taką samą używką jak kawa.

AnonymousMG76 • Poniedziałek [01.04.2024, 13:14:43] • [IP: 37.248.213.***]

A Polski ciemnogród dalej w czarnej dupie jest !

Gość • Poniedziałek [01.04.2024, 13:16:08] • [IP: 92.118.166.**]

Lawinowo więc przybędzie nacpanych debilkow

Gość • Poniedziałek [01.04.2024, 13:18:18] • [IP: 46.205.137.**]

Cywilizacja smierci wydaje swoje owoce. Jesli ktos potrzebuje do polepszenia jakosci życia środków biologiczno-chemicznych, to widocznie ma nudne, byle jakie życie. Milosć, rodzina, Bóg, praca, pasja to są drogi ludzi ambitnych i mądrych. A swoja drogą marycha redukuje pamięć krotko- i dlugotrwałą.

Gość • Poniedziałek [01.04.2024, 13:27:31] • [IP: 176.221.124.***]

czas się przeprowadzić do Niemiec

Gość • Poniedziałek [01.04.2024, 13:29:12] • [IP: 176.221.124.***]

Prima Aprilis, ale nie wszyscy to doczytają :-)))

Gość • Poniedziałek [01.04.2024, 13:47:37] • [IP: 46.205.137.**]

12:42 • 37.248.176.***To nie Prima Aprilis, oto tekst z Money pl z 24 lutego 2024 r.:" Bundestag zagłosował w piątek za kontrolowaną legalizacją marihuany w Niemczech. Posiadanie i uprawa pewnych ilości narkotyku przez osoby dorosłe na własny użytek mają stać się legalne 1 kwietnia".

Gość • Poniedziałek [01.04.2024, 14:18:17] • [IP: 5.173.174.**]

Prima aprilis haha

Gość • Poniedziałek [01.04.2024, 14:24:18] • [IP: 213.155.174.***]

Prima Aprilis.

Gość • Poniedziałek [01.04.2024, 14:24:45] • [IP: 92.118.165.***]

Prima aprilis durnie🥕🥳

Gość • Poniedziałek [01.04.2024, 14:48:02] • [IP: 77.111.247.***]

Gość • Poniedziałek [01.04.2024, 13:18:18] • [IP: 46.205.137.**] - to prawda, ale" leming" tego nie zrozumie, dla niego tylko sprasowana papka w wykonaniu TVN i innych jak Tik-Tok i temu podobnych, bo głupota, pycha i niechęć do zdobycia prawdy, są największą zmorą nieuków, którzy dla swojej głupoty olewają żywotne cechy referendum i stoją do godz. 3, a nawet 4 rano, aby zagłosować wbrew logice umysłu, a najlepiej czołgać/pełzać się po podłodze dworców lub sklepów i przyklejać się łapami do drogi, bo tylko to umieją robić. Zaś podejmowanie swoich decyzji wolą przekazać innym, którzy na tym żerują i nabijają w ten sposób sobie kasę. Dlatego tym nieukom i lebiegom przypomnę jakże ważne zdanie, że nauka, to potęga wiedzy i klucz do sukcesów. Więc niech zaczną w końcu uczyć się i to od najlepszych, a nie zamieniać się w pełzającego po ziemi gada, bo gdyby matka natura chciała, to taki osobnik byłby gadem, a nie naczelnym stworzeniem. Ciemnota i głupota, to największa choroba umysłu.

Gość • Poniedziałek [01.04.2024, 15:05:10] • [IP: 185.210.38.***]

Tę wiadomość proszę potwierdzić jutro.

Darkness • Poniedziałek [01.04.2024, 15:25:45] • [IP: 88.218.254.***]

Czas pożegnać się z tym miastem nie dość że ciężko już tu żyć to jeszcze sąsiedzi wbiły gwóźdź do trumny. Ale te miasto jest zje#$@e. Powodzenia w sezonie.

Gość • Poniedziałek [01.04.2024, 15:27:44] • [IP: 5.173.172.**]

a strzykawki do marihuaen też powinni rozdawać i poźniej je odbierać jako zużyte, nie wyobrażam sobie dziecka pościc tam do piaskownicy...

Gość • Poniedziałek [01.04.2024, 15:28:24] • [IP: 37.248.213.***]

13:18 jesteś taki bogobojny a nawet nie wiesz że konopie są opisane w starym testamencie jako święta roślina która uleczy człowieka ze wszystkich dolegliwości oraz pomoże w budownictwie, a także branży odzieżowej. .. Także nie wychylaj się !

Oglądasz 1-25 z 61
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Uderzył mężczyznę w głowę. 57-latek trafił do szpitala, sprawca jest nadal poszukiwany. Do poważnego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie w rejonie ulicy Konstytucji 3 Maja, przed budynkami znajdującymi się przy galerii Corso w Świnoujściu. Po uderzeniu w głowę 57-letni mężczyzna trafił do szpitala. Według nieoficjalnych informacji policja poszukuje sprawcy. Jak ustalili redaktorzy iswinoujscie.pl, do zdarzenia doszło około godziny 17.00. Wszystko wskazuje na to, że nie był to przypadkowy atak. Mężczyźni mogli się znać, a pomiędzy nimi doszło do konfliktu, który zakończył się użyciem przemocy ■